Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Αν θες να σου προτείνω ιατρό στείλε μου πμ.

       

      Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση!

      Πήρε ο άντρας μου χθες κ τους δύο τηλ, με τον γιατρό δεν μίλησε πολύ,μου ξαναεστειλε μηνύματα,με την μαία μίλησα κ εγώ.Απλα προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πράγματα.

      Αθήνα είμαι αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε...Ξαναλέω τον εμπιστεύομαι τυφλά αλλα δεν ξέρω πως θα τους αντικρυσω ξανά.Ειμαι 3 χρόνια μαζί του,εκείνος με βοήθησε να έχω τα δίδυμακια στην κοιλίτσα μου...πολλά περίεργα κ διαφορετικά συναισθήματα.Αχ τι σου κάνουν οι ορμόνες 😳

      @Lila ki συγχαρητήρια ♥️Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!Θα κάνεις χοριακη?

      Καλή Ανάσταση να έχουμε!Του χρόνου όλες αγκαλιά με τα θαύματα μας♥️

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Vila μου κι εμένα ο γιατρός μου είπε, ότι αν δεν συντρέχει άλλος λόγος, μετά τις 36 εβδομάδες κάνουμε καρδιοτοκογραφο.. Και οι δύο φίλες μου στη 37 εβδομάδα έκαναν όπως σου είπε και η @_marjio.. μην ανησυχείς.. Αληθεια 3 εβδομάδες έχεις μόνο;; τι καλά.. Εγώ 5 μισή.. Κι αυτές τις μέρες, ειδικά τα βράδια, έχω πολλές σκέψεις πως θα είναι ο τοκετός, πως θα είναι το μετα.. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Εμείς 2η μέρα χωρίς τα παιδιά κ μας έχουν λείψει, έχουμε βαρεθεί.. Τεμπελιάζω εντωμεταξύ αντί να κάνω καμιά δουλειά με την ευκαιρία. Ολοκλήρωσα την βαλίτσα επιτέλους. Κ λες κ μόλις την τελείωσα άρχισε η μπέμπα πάλι τα τρελά της! Μου φαίνεται όλα στο μυαλό μου ειναι.

πρίν από 16 λεπτά , Vila είπε:

Καλημέρα!! 

Εμένα πάλι γιατί δε με έχει βάλει ούτε μια φορά καρδιοτοκογραφο??? Να ανησυχήσω? Πρέπει να του το πω?

Μακάρι να επανέλθει ο σίδηρος μετά τη γέννα γιατί είχα χρόνια θέμα με αναιμία! Και σκέφτομαι ξενύχτι, κούραση και αναιμία θα γίνω ζόμπι :D

Κορίτσιαααααα τρεις βδομαδουλες για την Πητ!! ... άντε να δούμε!!

Κ εγώ δεν έχω κάνει ακόμα καρδιοτοκογραφο! Για τον σίδηρο κ εγώ 33-34 από την αρχή ως τώρα. Παίρνω 2 χάπια κι αυτά όχι πάντα. Μπορεί όντως να προκαλέσει δυσκοιλιοτητα στα μωράκια οπότε αν είναι απαραίτητο να πάρουμε θα έχουμε το νου μας. Πω πω 37 ε?? Αχ πόσο λίγο μας έμεινε..

Κορίτσια κ εγώ σκέφτομαι για φαντάσου να μου πει αύριο στο ραντεβού ότι ξεκίνησε η διαστολη κ προσπαθώ να διατηρήσω την ψυχραιμία μου!! από την άλλη κ να μην είναι αύριο πόσο έμεινε? 1-2 βδομάδες δηλ τπτ :?  πάντως από ότι βλέπω μονο εγώ τα έχω κάνει πάνω μου που έφτασαν οι μέρες.. Εσάς ψύχραιμες σας βλεπω!!ο άντρας μου εντωμεταξύ ανυπομονεί δεν κρατιέται αντε κ αντε είναι.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όντως @"Gigi" άμα δεν είναι τα παιδιά στο σπίτι δε γεμίζει η μέρα μας χαχα.. εμενα θέλουν κάπου κάπου να πηγαίνουν στη πεθερά μου, και χωρίς να μένουν εκεί το βράδυ μας λείπουν χαχαχα 

Για τη διαστολή πως να το δει; θα σου κάνει κολπικη εξέταση από τώρα; Ή όσο δει από τον υπέρηχο; 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ νιώθω λες και έχω κανένα δίμηνο μπροστά μου ακόμα χαχαχα

Για τον σίδηρο παλαιότερα είχα πάρει σπιρουλίνα και με βοήθησε πολύ αλλά στον θηλασμό θα πρέπει να ρωτήσω τον παιδίατρο μάλλον αν επιτρέπεται..

Βαλίτσα δεν έχω τελειώσει ακόμα όλο βάζω βγάζω πράγματα, αύριο λέω να την ολοκληρώσω, να την κλείσω και μη σας πω να την πάω και στο αμάξι για να μην την ξαναπειραξω! :D

Οπότε λογικά την επόμενη φορά θα μου κάνει καρδιοτοκογραφο.. ερώτηση.. τώρα τον τελευταίο μήνα που σας βλέπουν κάθε βδομάδα σας παίρνουν κάθε φορα και χρήματα για επίσκεψη κανονικά οι γιατροί σας????

 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Vila δεν έχω ιδέα γι αυτό που ρώτας..γτ δεν έχω μπει στον μήνα μου ακόμη.. Αλλά εμένα μου είπε ο γιατρος ότι δεν θα με δει κάθε εβδομάδα μόλις μπω.. Δεν υπάρχει λόγος μου είπε.. Μία στις 36 εβδομάδες και άλλη μία εφόσον πάνε όλα καλά.. Τώρα τι να πω.. Όσο για τα χρήματα κανονικά αφού είναι οι επισκέψεις σου κάθε εβδομάδα δεν πρέπει να σου παίρνει.. 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι είχα ακούσει @Αντζελίνα 30 μου ότι συνήθως επειδή είναι τόσο συχνές οι επισκέψεις δεν παίρνουν χρήματα κάθε εβδομάδα.. αλλά τις δύο τελευταίες φορές μου πήρε κανονικότατα! Αν το συνεχίσει έτσι θα μου βγει ο μήνας το λιγότερο 200 ευρουλακια.. και να σας πω την αλήθεια με τα έξοδα που έχουμε μπροστά μας μου φαίνονται πολλά!

Τελευταία επίσκεψη πήγα 36+3 και σκέφτομαι τώρα να πάω την επόμενη Δευτέρα που θα είμαι 38+1 και να μην παω μέσα σε αυτή την εβδομάδα αφού ούτως ή άλλως νιώθω καλά και δεν έχω και κανένα απολύτως θέμα με συσπάσεις ή κάτι άλλο..

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!

@Vila  κανονικά και ηθικά καλό θα ήταν να μην παίρνουν χρήματα για όλες τις επισκέψεις του τελευταίου διαστήματος..  Βέβαια ο καθένας κάνει όπως νομίζει. Επίσης μη ξεχνάς ότι υπάρχουν γυναίκες που έχουν 2 γυναικολόγους, 1 σε δημόσιο και 1 ιδιωτικά, οπότε ο δεύτερος θα πρέπει να πληρωθεί μιας και δε θα συνοδεύει τη γυναίκα στον τοκετό.. Οπότε λένε ας πληρωθώ εγώ γιατί που ξέρω αν στο τέλος δε πάει στο δημόσιο να γεννήσει.. κατάλαβες πως το λέω.....

Επίσης συμφωνώ πως δε χρειάζεται να σε δει νωρίτερα, φυσικά έχεις στο νου σου για οποιαδήποτε αλλαγή είτε στο σώμα σου είτε στις κινήσεις του μωρού ❤

Εγώ χθες παρακουράστηκα μιας και είμασταν σχεδόν όλη μέρα έξω και το βράδυ είχα συσπασεις κάποιες επώδυνες, είχα πόνο στη μέση και τσιμπήματα χαμηλα (υποθέτω τραχηλος) Έκατσα αρκετή ώρα στη μπάλα και με ανακουφιζε!! Κοιμήθηκα σχετικά καλά και τώρα είμαι εντάξει.  Αντε να κλείσω και την 37η εβδομάδα και να έρθει μετά όποτε θέλει.

  • Μου αρέσει 5

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα τι κάνετε? Ξανάρχισαν οι ζέστες νομίζω πολύ ζέστη κ σήμερα. Εμένα σαν έχει βολευτει κάπου στα δεξιά γιατί συνήθως εκεί τον καταλαβαίνω κ μέχρι το κέντρο της κοιλιάς κ κάνει τα δικά του ώρες ώρες με πονάει κιόλας αλλά νομίζω πλέον δε βολευεται πουθενά. αλλά λέω να δε θα βγεις  με το καλό θα σου φάω τα πατουσακια σου :P:P:P 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Καλημέραααα τι κάνετε? Ξανάρχισαν οι ζέστες νομίζω πολύ ζέστη κ σήμερα. Εμένα σαν έχει βολευτει κάπου στα δεξιά γιατί συνήθως εκεί τον καταλαβαίνω κ μέχρι το κέντρο της κοιλιάς κ κάνει τα δικά του ώρες ώρες με πονάει κιόλας αλλά νομίζω πλέον δε βολευεται πουθενά. αλλά λέω να δε θα βγεις  με το καλό θα σου φάω τα πατουσακια σου :P:P:P 

@Vila αφου νιώθεις καλα πήγαινε τότε..

@Gianna! Aχ σε νιώθω.. Εμένα από τον 6 μήνα είναι μόνο αριστερά από τα πλευρά μέχρι το κέντρο και τώρα που μεγαλώνει, μεγαλώνει μόνο σε αυτό το σημείο πολύ.. Και με τσιτωνει πολύ εκεί.. Νομίζω οτι σε λίγο θα γερνω προς την άλλη πλευρά.. Έχω μια στραβή κοιλιά.. Χαχαχαχαχα.. Έχουν φτιάξει τις φωλιτσες τους τα μικράκια μας... 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Σας διαβάζω καιρό αλλά γράφω πρώτη φορά! Βάλτε κι εμένα στη λίστα, τελευταία βέβαια αφού έχω ΠΗΤ 31/07 και περιμένουμε κοριτσάκι! Βέβαια στις μετρήσεις τη δείχνει 2 βδομάδες μεγαλύτερη.. Για να δούμε... Αύριο έχω doppler και θα σε ενημερώσω για τα κιλα:x 

Ότι γράφετε είναι πολύ χρήσιμο και βοηθητικό, ειδικά για μένα που είμαι το πρώτο μου! Σας ευχαριστώ! 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mammatobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σας διαβάζω καιρό αλλά γράφω πρώτη φορά! Βάλτε κι εμένα στη λίστα, τελευταία βέβαια αφού έχω ΠΗΤ 31/07 και περιμένουμε κοριτσάκι! Βέβαια στις μετρήσεις τη δείχνει 2 βδομάδες μεγαλύτερη.. Για να δούμε... Αύριο έχω doppler και θα σε ενημερώσω για τα κιλα:x 

Ότι γράφετε είναι πολύ χρήσιμο και βοηθητικό, ειδικά για μένα που είμαι το πρώτο μου! Σας ευχαριστώ! 

Καλώς μας ήρθες κορίτσι μου!!! Με το καλο να σας έρθει το παιδάκι σας ❤ 

@Gianna! όντως αρχισε να ανεβαίνει η θερμοκρασία και να δω πως θα τη παλέψουμε,  για την ωρα το βράδυ με ανεμιστήρα είμαι καλά, ελπίζω να μη χρειαστεί σύντομα κλιματιστικό!!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Vila είπε:

Κορίτσια εγώ νιώθω λες και έχω κανένα δίμηνο μπροστά μου ακόμα χαχαχα

Για τον σίδηρο παλαιότερα είχα πάρει σπιρουλίνα και με βοήθησε πολύ αλλά στον θηλασμό θα πρέπει να ρωτήσω τον παιδίατρο μάλλον αν επιτρέπεται..

Βαλίτσα δεν έχω τελειώσει ακόμα όλο βάζω βγάζω πράγματα, αύριο λέω να την ολοκληρώσω, να την κλείσω και μη σας πω να την πάω και στο αμάξι για να μην την ξαναπειραξω! :D

Οπότε λογικά την επόμενη φορά θα μου κάνει καρδιοτοκογραφο.. ερώτηση.. τώρα τον τελευταίο μήνα που σας βλέπουν κάθε βδομάδα σας παίρνουν κάθε φορα και χρήματα για επίσκεψη κανονικά οι γιατροί σας????

 

Τι να σου πω κ γω δε ξερω..αυτο σκεφτομουν..δηλαδη αυτη τη βδομαδα που θα παω μονο για καρδιοτοκογ, δε θα μου κανουν υπερηχο κ βασικα, απλα θα μου βαλουν  τη ζώνη θα φυγουν κ μετα θα το δει ο γιατρος κ αυτο ηταν, θα μου παρουν λεφτα κανονικα!;!ρε συ δεν νομιζω..ξερω γω..υπερβολικο μου φαινεται να παιρνουν πια καθε φορα..

πρίν από 34 λεπτά , _marjio είπε:

Καλημέρα σας!!

@Vila  κανονικά και ηθικά καλό θα ήταν να μην παίρνουν χρήματα για όλες τις επισκέψεις του τελευταίου διαστήματος..  Βέβαια ο καθένας κάνει όπως νομίζει. Επίσης μη ξεχνάς ότι υπάρχουν γυναίκες που έχουν 2 γυναικολόγους, 1 σε δημόσιο και 1 ιδιωτικά, οπότε ο δεύτερος θα πρέπει να πληρωθεί μιας και δε θα συνοδεύει τη γυναίκα στον τοκετό.. Οπότε λένε ας πληρωθώ εγώ γιατί που ξέρω αν στο τέλος δε πάει στο δημόσιο να γεννήσει.. κατάλαβες πως το λέω.....

Επίσης συμφωνώ πως δε χρειάζεται να σε δει νωρίτερα, φυσικά έχεις στο νου σου για οποιαδήποτε αλλαγή είτε στο σώμα σου είτε στις κινήσεις του μωρού ❤

Εγώ χθες παρακουράστηκα μιας και είμασταν σχεδόν όλη μέρα έξω και το βράδυ είχα συσπασεις κάποιες επώδυνες, είχα πόνο στη μέση και τσιμπήματα χαμηλα (υποθέτω τραχηλος) Έκατσα αρκετή ώρα στη μπάλα και με ανακουφιζε!! Κοιμήθηκα σχετικά καλά και τώρα είμαι εντάξει.  Αντε να κλείσω και την 37η εβδομάδα και να έρθει μετά όποτε θέλει.

Λιγες μερες σου εμειναν για 37!! Ναι λογικα απο κουραση ηταν..μην αγχωνεσαι!! Οπως κ να εχει αφου εχουμε φτασει μεχρι εδω ολα καλα πια,  οτι κ να συμβει ..

ασχετοοοο..να σας ρωτησω κατι σας ποναει καθολου το ηβικο οστο μια αριστερα μια δεξια;;;

Just now, Mammatobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σας διαβάζω καιρό αλλά γράφω πρώτη φορά! Βάλτε κι εμένα στη λίστα, τελευταία βέβαια αφού έχω ΠΗΤ 31/07 και περιμένουμε κοριτσάκι! Βέβαια στις μετρήσεις τη δείχνει 2 βδομάδες μεγαλύτερη.. Για να δούμε... Αύριο έχω doppler και θα σε ενημερώσω για τα κιλα:x 

Ότι γράφετε είναι πολύ χρήσιμο και βοηθητικό, ειδικά για μένα που είμαι το πρώτο μου! Σας ευχαριστώ! 

Καλως να ερθει το μωρακι σου!! Ειχες ευκολη εγκυμοσύνη;;καλα αποτελεσματα να εχεις!!!ειμαστε αρκετες που ειναι το πρωτο μας οποτε εχουμε τα τις δευτερομανουλες κ τριτομανουλες να μας κατευθυνουν λιγο.. :x

  • Μου αρέσει 4

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Emma9 μου εγώ έχω αρχίσει και πονάω ολούθε χαχαχα Ειδικά μετά από περπάτημα άστα να πάνε.. Φτάνουμε στην τελική ευθεία!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

@katerinafilip να σου ζήσει το μωράκι σου.. άντε να δω ποια θα είναι η επόμενη να πάρει το τρίτο μετάλλιο χαχαχαχαχα

Τι κάνετε κορίτσια μου εγώ εδώ ακόμη Θεσσαλονίκη θέλω να πιστεύω πως σε μια βδομάδα θα πάρουμε το κορίτσι μας είναι καλά άρχισε να τρώει και με μπιμπερο οποίες αναμένουμε την μέρα που θα φύγουμε.. σήμερα είναι η μέρα επισκεπτηρίου και δεν περνάνε οι ώρες να πάμε να δούμε το ζουζουνακι μας

 

 

  • Μου αρέσει 4

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...