Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

πρίν από 39 λεπτά , kerasia93 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!απο ποιες πολεις ειστε;και εμενα η γιατρος μου παιτνει 40€ την επισκεψη.και πηγαινει συην Γενικη κλινικη θεσσαλονικης που ειναι στην παραλια(για οσες ειναι απο θεσς και ξερουν).εχει γεννησει καμια εκει απο αυτες που εχετε ηδη παιδακια;(αν ειστε απο Θεσς η γυρω).Για το οικονομικο του τοκετου και εγω δεν εχω συζητησει σκεφτηκα μηοως ειναι λιγο νωρις οποτε θα της κανω συζητηση μετα τον β υπερηχο.Επιση απο χθες ξεκινησα σιδηρο και ασβεστιο!!

Εγω Θεσσαλονίκη αλλά ο γιατρός μου μου έχει δώσει μοναδική επιλογή το γενεσις κ στις 3 εγκυμοσύνες. Είμαι πολύ ευχαριστημένη από την κλινική στα πάντα αλλά από παιδίατρους απογοητευτηκα κ στις 2 γέννες. Ελπίζω κάτι να έχουν αλλάξει ως τώρα.

Κοριτσια της Θεσσαλονίκης οι τιμές στο γενεσις ξεκινούν από 890 για 3κλινο, 1120 για 2κλινο κ 1680 για μονόκλινο. Τα πιο οικονομικά είναι αυτά για φυσιολογικο τοκετό με εοπυυ. Αντίστοιχα για καισαρική είναι1290, 1660,2230.Αναισθησιολογος 140 .στο διαβαλκανικο από ότι ξέρω έχουν ίδιες τιμές. Ίσως ελαχιστα πιο οικονομική η γενική κλινική. Εμένα ο γιατρός μου παίρνει εδώ κ χρόνια 2000 είτε είναι καισαρική είτε φυσιολογικός τοκετός κ δεν μας παίρνει χρήματα στην επίσκεψη μέχρι στιγμής. Ρωτάω κάθε φορά δεν το έχει ξεκαθαρίσει, αλλά δεν παίρνει.Επίσης δεν έχει δική του μαία. Οποια τύχει στην κλινική. Βέβαια εγώ γεννουσα σε 2-3 ώρες κ ήταν αυτός μέσα πάντα. 

Just now, Φραουλίνα είπε:

Καλημέρα κορίτσια..εμένα ο δικός μου ο γιατρός παίρνει 1.300 για τη γέννα και τα ραντεβού και η δική του μαία μέσα...Αφήνω όταν θέλω σε κάποιο ραντεβού ένα ποσό το οποίο αφαιρείται από το σύνολο..

Ναι είναι ωραίο αυτό διευκολύνει πολύ! Αλλά αν χτυπα ξύλο αποφασίσεις στο τέλος να αλλάξεις γιατρό? Τι γίνεται?Βέβαια στην 2η κ 3η γέννα προφανώς κ δεν αλλάζεις αλλά στην πρώτη δεν ξέρεις. Δεν ακούγονται κ λίγα. 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια .. εμενα ο γιατρος μου δεν με παιρνει επισκεψη σε κανεναν υπερηχο ουτε στους προγραματισμενους ουτε για την αδεια ουτε στην αυχενικη.. θα μας τα παρει μαζεμενα 1500 μαζι με την γεννα.!!


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Arabella είπε:

Κορίτσια μου εδώ τα πράγματα σχετικά με τα κόστη είναι διαφορετικά.Δεν πληρώνω τις επισκέψεις παρά μόνο τις εξειδικευμένες εξετάσεις πχ. την αυχενική διαφάνεια, αίματος για TSH-τοξόπλασμα κλπ.Επίσης να πω οτι το ταμείο εδώ καλύπτει 3 υπερήχους, μέσα σε αυτούς και το ντόπλερ.Την Δευτέρα που θα πάω θα πληρώσω 30 € για τον υπέρηχο.Το ταμείο επίσης πληρώνει τη μαία, μαθήματα προετοιμασίας τοκετού, massage και τις επισκέψεις της μαίας μετά τη γέννα.Επίσης κλινική δεν πληρώνω, παρά μόνο αν θέλω πριβέ οικογενειακό δωμάτιο ( που μοιάζει με ξενοδοχείου), το οποίο κοστίζει περίπου 50-70 ευρώ συνολικά για 3 βράδια.Στην πρώτη μου γέννα έμεινε και άντρας μου μαζί μου και είχαμε και το μωρό εννοείται, σαν να ήμασταν σπίτι.

Βασίλισσες σας έχουν Arabella μου :) κ εδώ μπορούμε να επιλέξουμε σουίτα πάντως. Κ μόνο 3.500€! περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.. :grin:

  • Χαχα 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια!!!Να σας πω τον πόνο μου....νομίζω ότι η κοιλιά μου έχει μαζέψει...αγχώνομαι να είναι όλα καλά??Δεν ξέρω αν έφταιγε η προγεστερόνη που επαιρνα η αν το έντερο  που έχειρυθμιστεί γιατί είχα δυσκοιλιότητα...Δευτέρα έχω γιατρό και έχω πολύ άγχος...


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εμένα ο γιατρός παίρνει 50 ευρώ σε κάθε επίσκεψη και 1200 στην γέννα... έχω επιλογή σε διαβαλκανικό και σε μία ακόμη που είναι στο κέντρο στη Θεσσαλονίκη, δεν θυμάμαι όνομα... και τις δύο προηγούμενες φορές γέννησα στο διαβαλκανικό και έμεινα πολύ ευχαριστημένη... Για την γενική κλινική έχουν γεννήσει γνωστές μου και έχουν μείνει επίσης ευχαριστημένες! Εκεί με κλειστά μάτια μπορώ να σας πω για τον νεογνολόγο ότι είναι πολύ καλός είναι ο παιδίατρος μας και είναι υπέρ του θηλασμού πολύ καλός επιστήμονας. Αν κάποια έχει ρωτήσει τιμές για Διαβαλκανικό ας γράψει να πάρουμε μία ιδέα αν άλλαξαν οι τιμές! Πάντως σε όλες τις κλινικές προσφέρουν ξενάγηση και ενημέρωση αν ρωτήσετε! 

  • Μου αρέσει 3

Qnwvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, foroulina είπε:

Κορίτσια!!!Να σας πω τον πόνο μου....νομίζω ότι η κοιλιά μου έχει μαζέψει...αγχώνομαι να είναι όλα καλά??Δεν ξέρω αν έφταιγε η προγεστερόνη που επαιρνα η αν το έντερο  που έχειρυθμιστεί γιατί είχα δυσκοιλιότητα...Δευτέρα έχω γιατρό και έχω πολύ άγχος...

Foroulina μου κ εγώ αγχώνομαι που δε νιώθω ακόμα το μωρό. Η κοιλιά μου κ μένα την προηγούμενη εβδομάδα που είχε αδειάσει το εντερο μου κ πήγαινα τουαλέτα καθημερινά, είχε φύγει σχεδόν τελείως.πρηζοταν λίγο το βράδυ. καποια στιγμή τώρα αυτές τις μέρες έχει διπλασιαστεί ξανά κ λίγα λέω! 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Foroulina μου κ εγώ αγχώνομαι που δε νιώθω ακόμα το μωρό. Η κοιλιά μου κ μένα την προηγούμενη εβδομάδα που είχε αδειάσει το εντερο μου κ πήγαινα τουαλέτα καθημερινά, είχε φύγει σχεδόν τελείως.πρηζοταν λίγο το βράδυ. καποια στιγμή τώρα αυτές τις μέρες έχει διπλασιαστεί ξανά κ λίγα λέω! 

Αχ κοριτσάκι μου...Τι να πω...Ίσως ξεπρηστηκα και λόγω του εντέρου...Τι να πω...Πότε εχεις γιατρό Εσύ?

Η αλήθεια είναι ότι τρώω δαμάσκηνα,ακτινίδια,μανταρίνια,ανανά και ευτυχώς έχει λυθεί το θέμα δυσκοιλιότητας.α και σαλάτα βέβαια!Το φοβόμουν το έντερο γιατί μου ανέβασε και το σίδηρο από 1 σε 2.βασικά μου είχε πει να παίρνω 2 με 3.


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, foroulina είπε:

Αχ κοριτσάκι μου...Τι να πω...Ίσως ξεπρηστηκα και λόγω του εντέρου...Τι να πω...Πότε εχεις γιατρό Εσύ?

Η αλήθεια είναι ότι τρώω δαμάσκηνα,ακτινίδια,μανταρίνια,ανανά και ευτυχώς έχει λυθεί το θέμα δυσκοιλιότητας.α και σαλάτα βέβαια!Το φοβόμουν το έντερο γιατί μου ανέβασε και το σίδηρο από 1 σε 2.βασικά μου είχε πει να παίρνω 2 με 3.

Εγω πήγα την προηγούμενη εβδομάδα γιατρο. Τώρα 14 Φεβρουαρίου περίπου θα ξαναπάω. Άστο! Πάντως επανήλθε η δυσκοιλιοτητα σε μένα κ κ ακόμα δεν ξεκίνησα σίδηρο. επίσης οι αναγούλες είναι ακόμα εδώ οπότε ηρεμώ λίγο ότι όλα είναι καλά. Μην ανησυχείς από εδώ κ πέρα θα φουσκώσει χωρίς επιστροφή η κοιλιά!!! Ήσουν απλά πρησμένη για τους 2 λόγους που είπες κ ξεπρηστηκες. 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Εγω πήγα την προηγούμενη εβδομάδα γιατρο. Τώρα 14 Φεβρουαρίου περίπου θα ξαναπάω. Άστο! Πάντως επανήλθε η δυσκοιλιοτητα σε μένα κ κ ακόμα δεν ξεκίνησα σίδηρο. επίσης οι αναγούλες είναι ακόμα εδώ οπότε ηρεμώ λίγο ότι όλα είναι καλά. Μην ανησυχείς από εδώ κ πέρα θα φουσκώσει χωρίς επιστροφή η κοιλιά!!! Ήσουν απλά πρησμένη για τους 2 λόγους που είπες κ ξεπρηστηκες. 

Πω οι αναγούλα άτιμο πράγμα.ουτε το σίδηρο με το ασβεστιο δεν μπορούσα να πάρω γιατί και τα 2 είναι αναβραζον. Ελπίζω να είσαι καλύτερα αργότερα.αχ μακάρι κοριτσάκι μου!14 Φεβρουαρίου θα δεις τον έρωτα σου βρε!:x


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, foroulina είπε:

Κορίτσια!!!Να σας πω τον πόνο μου....νομίζω ότι η κοιλιά μου έχει μαζέψει...αγχώνομαι να είναι όλα καλά??Δεν ξέρω αν έφταιγε η προγεστερόνη που επαιρνα η αν το έντερο  που έχειρυθμιστεί γιατί είχα δυσκοιλιότητα...Δευτέρα έχω γιατρό και έχω πολύ άγχος...

Και εγώ ακριβώς το ίδιο! Και δεν πονάει ούτε το στήθος μου.. περιμένω πως και πως την Τετάρτη να πάω στον γιατρό... είμαι κρυωμενη και από την πολλή πίεση για βήχα και φτέρνισμα πονάει η κοιλιά μου χαμηλά και το πουλί μου..!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρίαφi είπε:

Και εγώ ακριβώς το ίδιο! Και δεν πονάει ούτε το στήθος μου.. περιμένω πως και πως την Τετάρτη να πάω στον γιατρό... είμαι κρυωμενη και από την πολλή πίεση για βήχα και φτέρνισμα πονάει η κοιλιά μου χαμηλά και το πουλί μου..!

Αχ τι να πω βρε κορίτσι...υπομονή θα κάνουμε...ξαπλώνω...βάζω τα χέρια στην κοιλιά αλλά τίποτα.καμια φορά νομίζω ότι...Αλλά λέω μήπως είναι το έντερο...ουφ!


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Είμαι καινούρια στο φόρουμ και γεννάω και 'γω τέλη Ιούλη (24-25 μου είπανε). Είμαι από Αθήνα και με παρακολουθούν μέχρι τώρα στο Έλενα με πρωϊνά ραντεβού. Η αλήθεια είναι ότι ψάχνω κάποιον γιατρό στο ίδιο νοσοκομείο που να με αναλάβει αλλά σε όσους έχω πάει δεν θέλουν γιατί εκείνη την ημερομηνία θα έχουν άδεια. Γεννάει καμμία άλλη παρόμοια ημερομηνία στο Έλενα ώστε να μου προτείνει κάποιον γιατρό;

 

Ευχαριστώ, και καλή γέννα σε όλες μας :)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, ntoremi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Είμαι καινούρια στο φόρουμ και γεννάω και 'γω τέλη Ιούλη (24-25 μου είπανε). Είμαι από Αθήνα και με παρακολουθούν μέχρι τώρα στο Έλενα με πρωϊνά ραντεβού. Η αλήθεια είναι ότι ψάχνω κάποιον γιατρό στο ίδιο νοσοκομείο που να με αναλάβει αλλά σε όσους έχω πάει δεν θέλουν γιατί εκείνη την ημερομηνία θα έχουν άδεια. Γεννάει καμμία άλλη παρόμοια ημερομηνία στο Έλενα ώστε να μου προτείνει κάποιον γιατρό;

 

Ευχαριστώ, και καλή γέννα σε όλες μας :)

καλως ηρθες και με το καλο το νινακι σου.! ποσο εβδομαδων εισαι?


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!λόγο δουλειάς δεν γράφω πολύ αλλά σας παρακολουθώ!σας ευχαριστώ πάρα πολύ για το καλωσόρισμα :x

Εμένα ο γιατρός μου παίρνει 20€ ανά 2 εβδομάδες που θέλει ο άντρας μου να βλέπει το μωρό(τι να κάνω,θα γεννήσει πριν από εμένα....) και η γέννα είναι 1.200 με αναβάθμιση δωματίου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...