Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια!!!! Και εγώ μανούλα Ιουλίου πρώτα ο Θεός...14εβδομαδων και δύο ημερών με ΠΗΤ 23/7. Το πρώτο μου παιδάκι είναι αυτό μετά από μια παλινδρομη στις έξι εβδομάδων πριν δύο χρόνια περίπου. εύχομαι σε όλες καλή εγκυμοσύνη ...πάνω κάτω λίγο πολύ επειδή διάβασα λίγες σελίδες πριν εγγραφώ,σας "γνώρισα".εγώ είμαι 32 χρόνων από Αθήνα και επειδή είχατε συζήτηση περί γιατρού και κόστους εμένα τσιμπάει λίγο παίρνει 70 ευρώ την επίσκεψη... 

  • Μου αρέσει 4
  • Λυπημένη/-ος 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νιώθω τυχερή που ο δικός μου γιατρός δεν χρεώνει επισκέψεις... Άκου 70 ευρώ... Αισχροκέρδεια στο φουλ, ελπίζω να αφαιρούνται από την συνολική αμοιβή του στην γεννα


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, foroulina είπε:

Κορίτσια!!!Να σας πω τον πόνο μου....νομίζω ότι η κοιλιά μου έχει μαζέψει...αγχώνομαι να είναι όλα καλά??Δεν ξέρω αν έφταιγε η προγεστερόνη που επαιρνα η αν το έντερο  που έχειρυθμιστεί γιατί είχα δυσκοιλιότητα...Δευτέρα έχω γιατρό και έχω πολύ άγχος...

Αχ τα ίδια και εγώ, πάνω που είπα πετάχτηκε η κοιλιά τώρα που είμαι ανάσκελα δε πιάνω τίποτα δε πετάει τιποτα..Τι έγινε ρε παιδια;;; δε περνάνε και οι μέρες να πάμε στο γιατρό να ηρεμήσω λίγο...δε κλωτσάει και αυτό το μωρό ουφφφ 

 

2 ώρες πρίν, ntoremi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Είμαι καινούρια στο φόρουμ και γεννάω και 'γω τέλη Ιούλη (24-25 μου είπανε). Είμαι από Αθήνα και με παρακολουθούν μέχρι τώρα στο Έλενα με πρωϊνά ραντεβού. Η αλήθεια είναι ότι ψάχνω κάποιον γιατρό στο ίδιο νοσοκομείο που να με αναλάβει αλλά σε όσους έχω πάει δεν θέλουν γιατί εκείνη την ημερομηνία θα έχουν άδεια. Γεννάει καμμία άλλη παρόμοια ημερομηνία στο Έλενα ώστε να μου προτείνει κάποιον γιατρό;

 

Ευχαριστώ, και καλή γέννα σε όλες μας :)

Καλώς μας ήρθες!! Με το καλο το μωράκι σου!!

Έχω φίλη που γέννησε στο Αλεξάνδρα, και ενώ είχε γιατρό δεν ήρθε στη γέννα και γέννησε με γιατρό της εφημερίας. Καλά ήταν και κωλοφαρδη μιας κ πρώτο παιδί γέννησε σε 1μιση ώρα!!! Δυστυχώς δε ξέρω να σου πω για γιατρό αλλά αν ψάξεις μέσα στο φόρουμ κάτι μπορεί να βρεις!

Just now, Koalaki87 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!!!! Και εγώ μανούλα Ιουλίου πρώτα ο Θεός...14εβδομαδων και δύο ημερών με ΠΗΤ 23/7. Το πρώτο μου παιδάκι είναι αυτό μετά από μια παλινδρομη στις έξι εβδομάδων πριν δύο χρόνια περίπου. εύχομαι σε όλες καλή εγκυμοσύνη ...πάνω κάτω λίγο πολύ επειδή διάβασα λίγες σελίδες πριν εγγραφώ,σας "γνώρισα".εγώ είμαι 32 χρόνων από Αθήνα και επειδή είχατε συζήτηση περί γιατρού και κόστους εμένα τσιμπάει λίγο παίρνει 70 ευρώ την επίσκεψη... 

Καλώς την!! Με το καλο με ένα γερό μωράκι!!

Τσιμπημενος όντως ο γιατρός σου. Το θέμα είναι να τον εμπιστεύεσαι όμως!!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Νιώθω τυχερή που ο δικός μου γιατρός δεν χρεώνει επισκέψεις... Άκου 70 ευρώ... Αισχροκέρδεια στο φουλ, ελπίζω να αφαιρούνται από την συνολική αμοιβή του στην γεννα

Όχι δεν αφαιρούνται δυστυχώς ..είναι πολύ καλός αλλά το χρήμα...χρήμα!!! Και η γέννα του βασικά βαράει,ακριβώς δεν ξέρω γιατί θα τον ρωτήσω στην Β επιπέδου αλλά γενικά κ από φόρουμ που χω διαβάσει είναι ακριβός.. εγώ θα γεννήσω κ με καισαρική λόγω του ότι έχω ένα οινομυωμα γύρω στα τρία εκατοστά οπότε θα ανέβει σε σχέση με ένα φυσιολογικό τοκετό η αμοιβή του. Στο Ιασω ξεγγεναει.


bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Koalaki87 said:

Όχι δεν αφαιρούνται δυστυχώς ..είναι πολύ καλός αλλά το χρήμα...χρήμα!!! Και η γέννα του βασικά βαράει,ακριβώς δεν ξέρω γιατί θα τον ρωτήσω στην Β επιπέδου αλλά γενικά κ από φόρουμ που χω διαβάσει είναι ακριβός.. εγώ θα γεννήσω κ με καισαρική λόγω του ότι έχω ένα οινομυωμα γύρω στα τρία εκατοστά οπότε θα ανέβει σε σχέση με ένα φυσιολογικό τοκετό η αμοιβή του. Στο Ιασω ξεγγεναει.

Με το καλό το μωράκι σου γερό κ δυνατό... Και μένα ο δικός μου στο Ιασω είναι, Χρήστος Σταυρού λέγεται έχει ιατρείο στο Κολωνάκι... 

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ntepaki22 είπε:

Με το καλό το μωράκι σου γερό κ δυνατό... Και μένα ο δικός μου στο Ιασω είναι, Χρήστος Σταυρού λέγεται έχει ιατρείο στο Κολωνάκι... 

Με το καλό κορίτσι μου και σένα το μωράκι σου!!!!  Εμένα ο δικός μου είναι ο Άρης Τσιγκρης..ποτέ με το καλό γέννας;


bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ntoremi, koalaki, ntepaki καλώς ήρθατε! Με το καλό τα μωράκια σας!!!! Όλο κ αυξανομαστε κορίτσια!! καρπερος μήνας ο Οκτώβρης :D

Just now, kerasaki10 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Τι κάνετε? Χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες... Πως είστε? 

Που είσαι kerasaki? Όλα καλά? Να εδώ εμείς.. ζούμε για την κλωτσιά αλλά μας πήραν χαμπάρι τα νινακια μου φαινεται κ άφαντα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Koalaki87 said:

Με το καλό κορίτσι μου και σένα το μωράκι σου!!!!  Εμένα ο δικός μου είναι ο Άρης Τσιγκρης..ποτέ με το καλό γέννας;

Αααα ειναι γνωστός έχω δει κάτι βιντεάκια στο γιουτιουμπ... Χμμμ τι να σου πω αν είσαι ευχαριστημένη και αντέχει η τσέπη σου... Χαλάλι όλα τα λεφτά, αλλά γενικά πρέπει οι γιατροί μας να ναι και λίγο άνθρωποι... 

Just now, "Gigi" said:

Ntoremi, koalaki, ntepaki καλώς ήρθατε! Με το καλό τα μωράκια σας!!!! Όλο κ αυξανομαστε κορίτσια!! καρπερος μήνας ο Οκτώβρης :D

Που είσαι kerasaki? Όλα καλά? Να εδώ εμείς.. ζούμε για την κλωτσιά αλλά μας πήραν χαμπάρι τα νινακια μου φαινεται κ άφαντα! 

Καλώς σας βρήκα κορίτσια είμαι στις Μανουλες Μαϊου... Όλες με έναν πόνο

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε κορίτσια!Αχ κερασάκι όπως τα λέει η @gigi...περιμένουμε ένα σήμα...κάτι βρε αδερφέ!

Ακριβός ο γιατρός αλλά κορίτσια...Εγώ στον άλλον που έδινα δεκα(βέβαια φέτος το πήγε 20) με αυτά που πέρασα και δεν μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά του...στον καινουργιο και 100 θα έδινα!

  • Μου αρέσει 2

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, "Gigi" είπε:

Ntoremi, koalaki, ntepaki καλώς ήρθατε! Με το καλό τα μωράκια σας!!!! Όλο κ αυξανομαστε κορίτσια!! καρπερος μήνας ο Οκτώβρης :D

Που είσαι kerasaki? Όλα καλά? Να εδώ εμείς.. ζούμε για την κλωτσιά αλλά μας πήραν χαμπάρι τα νινακια μου φαινεται κ άφαντα! 

Καλά κορίτσι μου... Άσε κι εγώ περιμένω αλλά πιστεύω έχω ακόμα για να νιώσω το πρώτο σκιρτημα... Είναι και πρώτη εγκυμοσύνη και ισως αργήσω παραπάνω.. 

Just now, foroulina είπε:

Καλώς ήρθατε κορίτσια!Αχ κερασάκι όπως τα λέει η @gigi...περιμένουμε ένα σήμα...κάτι βρε αδερφέ!

Ακριβός ο γιατρός αλλά κορίτσια...Εγώ στον άλλον που έδινα δεκα(βέβαια φέτος το πήγε 20) με αυτά που πέρασα και δεν μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά του...στον καινουργιο και 100 θα έδινα!

Περιμένουμε περιμένουμε και δεν μας κανιυν το χατίρι :P κι εμείς πήγαμε γιατρό χτες... Μας βρήκε μια χαρά! Μου είπε απλά εγώ επειδή έχω χαμηλό πλακούντα να μην σηκώνω βάρη και καθόλου επαφές και γενικά λίγη προσοχή.. Είχε καμία? 

  • Μου αρέσει 1

sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, foroulina είπε:

Καλώς ήρθατε κορίτσια!Αχ κερασάκι όπως τα λέει η @gigi...περιμένουμε ένα σήμα...κάτι βρε αδερφέ!

Ακριβός ο γιατρός αλλά κορίτσια...Εγώ στον άλλον που έδινα δεκα(βέβαια φέτος το πήγε 20) με αυτά που πέρασα και δεν μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά του...στον καινουργιο και 100 θα έδινα!

Και εγώ θα έδινα 100 στον τωρινό μου ,εάν σκεφτείς ότι ο προηγούμενος με έχει βγάλει 2 φορές έγκυο μετά από υπέρηχους κ μου το ακύρωνε με τα αποτελέσματα της χοριακής!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mvasi said:

Και εγώ θα έδινα 100 στον τωρινό μου ,εάν σκεφτείς ότι ο προηγούμενος με έχει βγάλει 2 φορές έγκυο μετά από υπέρηχους κ μου το ακύρωνε με τα αποτελέσματα της χοριακής!

Σίγουρα αν ήταν ότι να ναι ο προηγούμενος γιατρός σου... Αλλά σκέψου αν δίνεις κάθε φορά 100 ευρώ..  εμένα ο δικός μου το πρώτο τρίμηνο με έβλεπε αν δύο βδομάδες άρα το μήνα θα ήθελα 200 ευρώ... Επί τρεις πάμε στα 600... Συν ότι μόλις μπω στον μήνα μου θα με βλέπει σχεδόν δύο φορές την βδομάδα... Οπότε δεν συμφέρει... Ή μάλλον συμφέρει τους γιατρούς... Ουσιαστικά ο γιατρός μαιευτήρας παρακολουθεί την εξέλιξη της εγκυμοσύνης και το έργο του είναι το μωράκι να γεννηθεί γερό... Ουσιαστικά πληρώνεται μια και καλή με το που ολοκληρώσει το έργο του.... 


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Σίγουρα αν ήταν ότι να ναι ο προηγούμενος γιατρός σου... Αλλά σκέψου αν δίνεις κάθε φορά 100 ευρώ..  εμένα ο δικός μου το πρώτο τρίμηνο με έβλεπε αν δύο βδομάδες άρα το μήνα θα ήθελα 200 ευρώ... Επί τρεις πάμε στα 600... Συν ότι μόλις μπω στον μήνα μου θα με βλέπει σχεδόν δύο φορές την βδομάδα... Οπότε δεν συμφέρει... Ή μάλλον συμφέρει τους γιατρούς... Ουσιαστικά ο γιατρός μαιευτήρας παρακολουθεί την εξέλιξη της εγκυμοσύνης και το έργο του είναι το μωράκι να γεννηθεί γερό... Ουσιαστικά πληρώνεται μια και καλή με το που ολοκληρώσει το έργο του.... 

Δεν αντιλέγω,δίκιο έχεις!!εγω μίλησα από τη μεριά που την πάτησα με τον προηγούμενο σε πολλούς τομείς (παραλίγο να μπω και χειρουργείο για κάτι που δεν ειχα)και ο τωρινός μου είναι ένας μαζεμενος γλυκύτατος άνθρωπος και σπουδαίος γιατρός που παίρνει 20€!αλλα σίγουρα τα 70 τσούζουν, ας πάνε οοοοολα καλά όμως και χαλάλι :roll:

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια την Τριτη εχω ραντρβοτ για nipt αλλα πηρα γνωμη καο απο 2 γιατρους γνωστους και μου ειπαν πως δεν εναι για να με ανησυχει γιατι δεν δινουν και πολυ σημασια στο αιμα οταν Η μετρηση ριναι καλη!τι να πω μονο ο Θεος ξερει τουλαχιστον θα κανω την εξεταση να μου φυγει η αμφιβολια!Η νυφη μου στην Αθηνα δινει 60€ την επισκεψη και για τοκετο γιατρος μαζι με μαια 1800€ η κλινικη 1600€ Και 400€ οι εξετασεις του μωρου στο Ρεα αυτα


vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...