Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Mvasi said:

Δεν αντιλέγω,δίκιο έχεις!!εγω μίλησα από τη μεριά που την πάτησα με τον προηγούμενο σε πολλούς τομείς (παραλίγο να μπω και χειρουργείο για κάτι που δεν ειχα)και ο τωρινός μου είναι ένας μαζεμενος γλυκύτατος άνθρωπος και σπουδαίος γιατρός που παίρνει 20€!αλλα σίγουρα τα 70 τσούζουν, ας πάνε οοοοολα καλά όμως και χαλάλι :roll:

Ναι σίγουρα , απλά ο καθένας χρεώνει όσα θέλει... Και εκμεταλλεύονται οι περισσότεροι την ανασφάλεια της εγκυουλας... Και αυτό είναι κρίμα... 

  • Μου αρέσει 2

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, foroulina είπε:

Καλώς ήρθατε κορίτσια!Αχ κερασάκι όπως τα λέει η @gigi...περιμένουμε ένα σήμα...κάτι βρε αδερφέ!

Ακριβός ο γιατρός αλλά κορίτσια...Εγώ στον άλλον που έδινα δεκα(βέβαια φέτος το πήγε 20) με αυτά που πέρασα και δεν μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά του...στον καινουργιο και 100 θα έδινα!

Καλώς σε βρήκα Foroulina με το καλό το μωράκι σου!!! Είναι ακριβός και σε σχέση με άλλες φίλες μου που δίνουν κάτι 40αρια η 50αρια αλλά είναι και τρομερός γιατρός...είναι πάνω από φίλος σε κάνει να νιώθει λες και πας για καφέ στο ιατρείο του κ λες και διάφορα άλλα και ξεχνιέσαι...στην εξέταση δεν σε ξεπεταει ασχολείται μαζί σου και ανοιχτός σε ότι δηποτε θες να τον ρωτήσεις και εξονυχιστικός.. όσες δείτε βιντεάκια στο facebook στην σελίδα του ειναι αυτό που βλέπεται ακριβώς.. απίστευτος.γιαυτο από την μια δεν τα κλαίω τα λεφτά αρκεί να με κανει μανούλα και να ναι καλά το σπορακι μου..!!!όχι όμως ο ς δεν θα μπορούσα να βρω κ έναν οικονομικότερο εξίσου καλό.. 

  • Μου αρέσει 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kerasia93 είπε:

Εγω κοριτσια την Τριτη εχω ραντρβοτ για nipt αλλα πηρα γνωμη καο απο 2 γιατρους γνωστους και μου ειπαν πως δεν εναι για να με ανησυχει γιατι δεν δινουν και πολυ σημασια στο αιμα οταν Η μετρηση ριναι καλη!τι να πω μονο ο Θεος ξερει τουλαχιστον θα κανω την εξεταση να μου φυγει η αμφιβολια!Η νυφη μου στην Αθηνα δινει 60€ την επισκεψη και για τοκετο γιατρος μαζι με μαια 1800€ η κλινικη 1600€ Και 400€ οι εξετασεις του μωρου στο Ρεα αυτα

Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα!προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και ολα καλά θα πάνε!:) εγω τη Δευτέρα που έχω ραντεβού με τον γιατρό θα συζητήσουμε nipt,σαν μια παραπάνω ασφάλεια λόγο ηλικίας μου(34),παρόλο που η αυχενική βγήκε καλή!

Εγώ μέχρι τώρα πάντως από γνωστές και φίλες και λόγο επαγγέλματος που έρχομαι άμεσα σε επαφή με τους "ασθενείς" δεν ειχα ακούσει ιδιωτικος γυναικολόγος σε Αθήνα να παίρνει κάτω από 40€ σε επίσκεψη!όπως επίσης και να μη πέφτουν κάτω από 1500 στη γέννα...Το είχα σαν ταρίφα στο μυαλό μου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mvasi είπε:

Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα!προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και ολα καλά θα πάνε!:) εγω τη Δευτέρα που έχω ραντεβού με τον γιατρό θα συζητήσουμε nipt,σαν μια παραπάνω ασφάλεια λόγο ηλικίας μου(34),παρόλο που η αυχενική βγήκε καλή!

Εγώ μέχρι τώρα πάντως από γνωστές και φίλες και λόγο επαγγέλματος που έρχομαι άμεσα σε επαφή με τους "ασθενείς" δεν ειχα ακούσει ιδιωτικος γυναικολόγος σε Αθήνα να παίρνει κάτω από 40€ σε επίσκεψη!όπως επίσης και να μη πέφτουν κάτω από 1500 στη γέννα...Το είχα σαν ταρίφα στο μυαλό μου!

Με το καλό το μωράκι σου και εφόσον η αυχενική σου βγήκε καλή να μην αγχώνεσαι για τίποτα!!! Στην Αθήνα όπως λες είναι πιο ακριβές οι επισκέψεις και η ταρίφα της γέννας σε σχέση με τις επαρχίες αυτό είναι αλήθεια.. στην Αθήνα πολύ παίζουν 50-60-70 ευρώ και γέννα από 1500 και άνω... Τυχερές κορίτσια όσες είστε Θεσσαλονίκη διάβασα για πολύ καλές τιμες

  • Μου αρέσει 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mvasi said:

Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα!προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και ολα καλά θα πάνε!:) εγω τη Δευτέρα που έχω ραντεβού με τον γιατρό θα συζητήσουμε nipt,σαν μια παραπάνω ασφάλεια λόγο ηλικίας μου(34),παρόλο που η αυχενική βγήκε καλή!

Εγώ μέχρι τώρα πάντως από γνωστές και φίλες και λόγο επαγγέλματος που έρχομαι άμεσα σε επαφή με τους "ασθενείς" δεν ειχα ακούσει ιδιωτικος γυναικολόγος σε Αθήνα να παίρνει κάτω από 40€ σε επίσκεψη!όπως επίσης και να μη πέφτουν κάτω από 1500 στη γέννα...Το είχα σαν ταρίφα στο μυαλό μου!

Εμένα ο δικός μου είναι ιδιώτης... Γυναικολόγος μαιευτήρας..  συνεργάζεται με το Ιασω και με μια ακόμη κλινική στον Πειραιά... Σε παρακολουθεί αν σε αναλάβει εξοχυνιστικα... Το πρώτο τρίμηνο ανά δύο βδομάδες , κάνει και ντομπλερ σε κάθε υπέρηχο και ελέγχει τράχηλο, αρτηρίες... Μετά στο δεύτερο ανά είκοσι μέρες κ μόλις μπεις στον μήνα σου σε παρακολουθεί βδομάδα προς βδομάδα... Όσο για το τηλέφωνο του... Σε παίρνει πίσω ακόμα και αναπάντητη να του κάνεις , οποιαδήποτε ώρα... Όταν είχαμε πάει πρώτη φορά για να επιβεβαιώσουμε την κύηση με τον άντρα μου, θέλαμε να του δώσουμε πενήντα ευρώ για το καλό... Δεν τα δέχτηκε... Το θεωρεί γρουσουζιά να πληρώνετε επίσκεψη... Όλα μαζί με τον τοκετό , δηλαδή αυτός ο γιατρός θα πληρωθεί στα 1500 , αν και σε εμάς μπορεί να μας ζητήσει και λιγότερα... Είναι πάνω από όλα ανθρώπος

  • Μου αρέσει 2

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ να πω πως οι γιατροί δεν είναι Θεοί! 

Ο μόνος που μπορεί να βγάλει το παιδί από μέσα μας είμαστε εμείς οι ίδιες!! Εμείς είμαστε οι Θεές εκείνη την ώρα και κανένα ευχαριστώ δεν παει σε κανένα γιατρό. Εγω με 2 τοκετους που έχω κάνει θεωρω πολύ σημαντική την παρουσία της μαιας, είναι άλλο πράμα η μαία, εγώ θα γεννούσα μόνο με τη μάνα μου αλλά ο αντρας μου θέλει και το γιατρό..

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio said:

Εγώ να πω πως οι γιατροί δεν είναι Θεοί! 

Ο μόνος που μπορεί να βγάλει το παιδί από μέσα μας είμαστε εμείς οι ίδιες!! Εμείς είμαστε οι Θεές εκείνη την ώρα και κανένα ευχαριστώ δεν παει σε κανένα γιατρό. Εγω με 2 τοκετους που έχω κάνει θεωρω πολύ σημαντική την παρουσία της μαιας, είναι άλλο πράμα η μαία, εγώ θα γεννούσα μόνο με τη μάνα μου αλλά ο αντρας μου θέλει και το γιατρό..

Θα διαφωνήσω μαζί σου ο γιατρός είναι και μαιευτήρας οπότε η μαία για μένα έχει δεύτερευοντα ρόλο και υπάρχει για να βοηθάει τον μαιευτήρα γιατρό... Ο μαιευτήρας μας βοηθάει να βγάλουμε τις ψυχουλες μας γερές και δυνατές... Αν τύχει κάτι που δεν μπορούμε να το ελέγξουμε... Εννοείται δεν είναι θεοί... Αλλά επειδή ακριβώς εκείνη την στιγμή εκμαιεύσουν αυτά θα θεία δωράκια από μέσα μας... Θα έπρεπε να μην παίζουν με την ψυχολογία της εγκύου και να την αγχωνουν ή να της κόβουν ταρίφα σε κάθε επίσκεψη υπέρογκα ποσά... 

  • Μου αρέσει 2

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας όμορφες! 

@foroulina μου και οι υπόλοιπες μην μου ανησυχείτε! Κι εγώ ακόμα δεν τον έχω νιώσει καθόλου τον νινακο μου και είμαστε για τα καλά στη 18η εβδομάδα! Ο γιατρός μου προχθές μου είπε πως είναι φυσιολογικό και να μην ανησυχώ, αλλά βρε κορίτσια ανυπομονώ!!

@ntoremi , @Koalaki87 και @Ntepaki22 καλώς ήρθατε στην παρέα και με το καλό και τα δικά σας μπεμπε!!

@kerasia93 μου καλή επιτυχία με την εξέταση! 

 

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@Katerinasam 04/07

@_marjio 05/07

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07

@Μαρίαφi 9/07

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/7

@Φραουλίνα 10/7 αγοράκι! ♥️

@Emma9 12/07 αγοράκι! ♥️

@FofiK 13/07

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@tzina_liana 14/07

@Marva617/07

@Αντζελίνα 30 22/07 κοριτσάκι! ♥️

@Arabella 21/07

@Giwta1411 21/07

@Koalaki87 23/07

@ntoremi 24/07

@Εlen32 25/07

@kerasia93 26/07

@Tegan 26/07

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Koalaki87 είπε:

Καλώς σε βρήκα Foroulina με το καλό το μωράκι σου!!! Είναι ακριβός και σε σχέση με άλλες φίλες μου που δίνουν κάτι 40αρια η 50αρια αλλά είναι και τρομερός γιατρός...είναι πάνω από φίλος σε κάνει να νιώθει λες και πας για καφέ στο ιατρείο του κ λες και διάφορα άλλα και ξεχνιέσαι...στην εξέταση δεν σε ξεπεταει ασχολείται μαζί σου και ανοιχτός σε ότι δηποτε θες να τον ρωτήσεις και εξονυχιστικός.. όσες δείτε βιντεάκια στο facebook στην σελίδα του ειναι αυτό που βλέπεται ακριβώς.. απίστευτος.γιαυτο από την μια δεν τα κλαίω τα λεφτά αρκεί να με κανει μανούλα και να ναι καλά το σπορακι μου..!!!όχι όμως ο ς δεν θα μπορούσα να βρω κ έναν οικονομικότερο εξίσου καλό.. 

Κορίτσι εγώ μαζί σου!αν δεν πάθεις λένε δεν θα μάθεις!τον προηγούμενο χρόνο πέρασα δύσκολα.μια παλινδρομη μόνο με σάκο και άλλη μια στις 10 εβδομάδες σταμάτησε η καρδούλα...Ο γιατρός απαράδεκτος.γι αυτό σου λέω...Όταν καείς στον χυλό...αξίζουν και με το παραπάνω τα χρήματα αρκεί να νιώθεις ασφαλής εσύ.(εμένα νιώθει και ο άντρας μου ασφαλεια)μου λέει 50 χαλάλι.

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Εμένα ο δικός μου είναι ιδιώτης... Γυναικολόγος μαιευτήρας..  συνεργάζεται με το Ιασω και με μια ακόμη κλινική στον Πειραιά... Σε παρακολουθεί αν σε αναλάβει εξοχυνιστικα... Το πρώτο τρίμηνο ανά δύο βδομάδες , κάνει και ντομπλερ σε κάθε υπέρηχο και ελέγχει τράχηλο, αρτηρίες... Μετά στο δεύτερο ανά είκοσι μέρες κ μόλις μπεις στον μήνα σου σε παρακολουθεί βδομάδα προς βδομάδα... Όσο για το τηλέφωνο του... Σε παίρνει πίσω ακόμα και αναπάντητη να του κάνεις , οποιαδήποτε ώρα... Όταν είχαμε πάει πρώτη φορά για να επιβεβαιώσουμε την κύηση με τον άντρα μου, θέλαμε να του δώσουμε πενήντα ευρώ για το καλό... Δεν τα δέχτηκε... Το θεωρεί γρουσουζιά να πληρώνετε επίσκεψη... Όλα μαζί με τον τοκετό , δηλαδή αυτός ο γιατρός θα πληρωθεί στα 1500 , αν και σε εμάς μπορεί να μας ζητήσει και λιγότερα... Είναι πάνω από όλα ανθρώπος

Είναι πάνω απ όλα άνθρωπος και δεν σε κοιτάει στη τσέπη! Δυστυχώς όμως κατά γενική ομολογία και με βάση τα όσα ακούω προσωπικά, οι τιμές είναι πιο ανεβασμένες σε επισκέψεις και γέννα!Επίσης και ο δικός μου παρόλο που είναι απο του πιο γνωστούς και αποκλειστικά του Μητέρα θα πάρει 1.200 και μας κάνει δώρο και αναβάθμιση δωματίου!Άσε που αντέχει τον αγχώδη αντρούλη μου και κάθε φορά τον αγκαλιάζει :-P Θεωρώ οτι η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και θα ακούσεις διάφορα,η άποψη μου είναι να πάνε όλα καλά για την κάθε μανούλα, να αισθανόμαστε ασφάλεια και από τη στιγμή που μπορείς να πληρώνεις ακόμα και 100€ τη φορά χαλάλι των μωρών μας!Εκμετάλλευση;Μπορεί...για αυτό όμως υπάρχουν άπειρες επιλογές γύρω μας!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, foroulina είπε:

Κορίτσι εγώ μαζί σου!αν δεν πάθεις λένε δεν θα μάθεις!τον προηγούμενο χρόνο πέρασα δύσκολα.μια παλινδρομη μόνο με σάκο και άλλη μια στις 10 εβδομάδες σταμάτησε η καρδούλα...Ο γιατρός απαράδεκτος.γι αυτό σου λέω...Όταν καείς στον χυλό...αξίζουν και με το παραπάνω τα χρήματα αρκεί να νιώθεις ασφαλής εσύ.(εμένα νιώθει και ο άντρας μου ασφαλεια)μου λέει 50 χαλάλι.

Ακριβώς...και εγώ με μια παλινδρομη στο ιστορικό μου εξιμιση εβδομάδων... Ο τότε γιατρός όταν είχα πάει η αλήθεια είναι πρώτο ραντεβού που είδαμε μόνο σάκο δεν μου πήρε τίποτα και απλά μου πε να κάνω προγεννητικό έλεγχο. Λέω μα τι καλός άνθρωπος κ η αλήθεια είναι με.κερδισε πιο πολύ...απλά μετά κάποιες απροσεξίας δικές του όχι ότι δεν θα γινόταν το κακό απλά μετά θα μπορούσε να μου πει να κάνω εξέταση θρομβοφιλιας ..μου πε να επαναπαυτω και είναι τυχαίο γεγονός κακό έμβρυο... Τώρα στον τωρινό που πήγα και του εξήγησα τον τρόπο που το χασα(στο σπίτι απέβαλαν με πολύ αιμορραγία και να βγαίνουν κομμάτια)μου πε αυτό ίσως να είναι θρόμβοφιλια και θα πρεπε αμέσως μετά να σου πει να την κάνεις..τεσπά..τώρα επειδή είχα ήδη το σπορακι στην κοιλίτσα μου δώσε σαλοσπιρ προληπτικά και παιρνω. Ο άντρας μου χεσμενος από χαρά αυτή τη στιγμή δεν κοιτάζει ούτε λεφτά ούτε τίποτα..όχι ότι τρέχουν από τα μπατζακια μας αλλά μου λέει ας στενευτουμε σε άλλες βλακείες που κάνουμε και ας δίνουμε το εικοσαυρο η το 30ευρω εκεί αρκεί να νιώθουμε "ασφαλείς"με τον γιατρό μας. Είναι και το τι σου βγάζει ο κάθε γιατρός και σίγουρα το τι αντέχει η τσέπη της κάθε οικογένειας σίγουρα πάντως!

  • Μου αρέσει 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Koalaki87 είπε:

Ακριβώς...και εγώ με μια παλινδρομη στο ιστορικό μου εξιμιση εβδομάδων... Ο τότε γιατρός όταν είχα πάει η αλήθεια είναι πρώτο ραντεβού που είδαμε μόνο σάκο δεν μου πήρε τίποτα και απλά μου πε να κάνω προγεννητικό έλεγχο. Λέω μα τι καλός άνθρωπος κ η αλήθεια είναι με.κερδισε πιο πολύ...απλά μετά κάποιες απροσεξίας δικές του όχι ότι δεν θα γινόταν το κακό απλά μετά θα μπορούσε να μου πει να κάνω εξέταση θρομβοφιλιας ..μου πε να επαναπαυτω και είναι τυχαίο γεγονός κακό έμβρυο... Τώρα στον τωρινό που πήγα και του εξήγησα τον τρόπο που το χασα(στο σπίτι απέβαλαν με πολύ αιμορραγία και να βγαίνουν κομμάτια)μου πε αυτό ίσως να είναι θρόμβοφιλια και θα πρεπε αμέσως μετά να σου πει να την κάνεις..τεσπά..τώρα επειδή είχα ήδη το σπορακι στην κοιλίτσα μου δώσε σαλοσπιρ προληπτικά και παιρνω. Ο άντρας μου χεσμενος από χαρά αυτή τη στιγμή δεν κοιτάζει ούτε λεφτά ούτε τίποτα..όχι ότι τρέχουν από τα μπατζακια μας αλλά μου λέει ας στενευτουμε σε άλλες βλακείες που κάνουμε και ας δίνουμε το εικοσαυρο η το 30ευρω εκεί αρκεί να νιώθουμε "ασφαλείς"με τον γιατρό μας. Είναι και το τι σου βγάζει ο κάθε γιατρός και σίγουρα το τι αντέχει η τσέπη της κάθε οικογένειας σίγουρα πάντως!

Αχ όλες κάτι έχουμε περάσει!άσε δεν θέλω να γράψω αλλά γιατί θα συγχιστω!Με το καλό το μωράκι σου και εσένα!πάντως τυπάς ο δικός σου!!χαχα

  • Χαχα 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα συμφωνήσω με τη @_marjio.Η@_marjio.Το να έχετε καλή μαία στον τοκετό είναι πολύ σημαντικό.Ο γιατρός είναι για την ώρα που βγαίνει το μωρό(φυσικά και για την όλη παρακολούθηση της κύησης δεν το συζητώ αυτό).Έχοντας κάνει δύο φυσιολογικούς τοκετούς πιστεύω ότι οι μαίες έκαναν όλη τη δουλειά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Koalaki κ εγώ τον έχω δει σε βιντεακι. Ναι αν είναι έτσι πάντα έχει πολύ θετική αύρα. Θα σε δούμε κ σε βίντεο? Πάντως είναι πολλά που παίζουν ρόλο.. Το βασικό είναι να νιώθουμε καλά εμείς. Να υπάρχει εμπιστοσύνη κ χημεία με τον γιατρό. Επίσης στα δύσκολα δυστυχώς καταλαβαινουμε αν είναι καλός. Κ εγώ θα τα έδινα στον δικό μου μετά από αυτά τα 10 χρόνια που τον ξέρω εγώ κ η αδερφή μου κ αφού μας έχει αποδείξει σε διάφορες καταστάσεις ότι τα αξίζει.

Απο μαιες δεν έχω εμπειρία εγώ κορίτσια. Κ εγώ κ η αδερφή μου είχαμε τον γιατρό από την αρχή ως το τέλος της γέννας μέσα στην αίθουσα μαζί μας. Υπήρχε κ η μαία της κλινικής αλλά δεν μπορώ να πω ότι θυμάμαι κάτι ιδιαίτερο από αυτή. Εγώ τον γιατρό κοιτούσα μες τα μάτια να κάνω ότι μου πει, αν έφευγε δεν ξέρω αν θα ένιωθα καλά μόνο με τη μαία. 

  • Χαχα 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...