Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, foroulina είπε:

Vilitsa μου σε σκεφτόμουν σήμερα!λέω που χάθηκε το κορίτσι?

Γλυκούλα μου γράψατε πολλά σήμερα και δε σας προλάβαινα!!! Χαχαχαχα

Είμαστε στα hot θέματα του φόρουμ οι μανούλες του Ιουλίου!!!! 

Κορίτσια έκανα τις αιματολογικές επιτέλους μετά από 3 μήνες και όλα μια χαρά βγήκαν και μετά συνειδητοποίησα πως αυτή τη φορά δε μου είχε βάλει καθόλου έλεγχο θυρεοειδούς, εσείς κάνετε συχνά?

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, "Gigi" είπε:

Koalaki κ εγώ τον έχω δει σε βιντεακι. Ναι αν είναι έτσι πάντα έχει πολύ θετική αύρα. Θα σε δούμε κ σε βίντεο? Πάντως είναι πολλά που παίζουν ρόλο.. Το βασικό είναι να νιώθουμε καλά εμείς. Να υπάρχει εμπιστοσύνη κ χημεία με τον γιατρό. Επίσης στα δύσκολα δυστυχώς καταλαβαινουμε αν είναι καλός. Κ εγώ θα τα έδινα στον δικό μου μετά από αυτά τα 10 χρόνια που τον ξέρω εγώ κ η αδερφή μου κ αφού μας έχει αποδείξει σε διάφορες καταστάσεις ότι τα αξίζει.

Απο μαιες δεν έχω εμπειρία εγώ κορίτσια. Κ εγώ κ η αδερφή μου είχαμε τον γιατρό από την αρχή ως το τέλος της γέννας μέσα στην αίθουσα μαζί μας. Υπήρχε κ η μαία της κλινικής αλλά δεν μπορώ να πω ότι θυμάμαι κάτι ιδιαίτερο από αυτή. Εγώ τον γιατρό κοιτούσα μες τα μάτια να κάνω ότι μου πει, αν έφευγε δεν ξέρω αν θα ένιωθα καλά μόνο με τη μαία. 

Λες να με τραβάνε βίντεο;;;πωπω.Τωρα που το πες το σκέφτηκα!  Μπα δεν το κόβω στην περίπτωση μου.. δεν μου αρέσει είναι τελείως ιδιωτική στιγμή κατά την άποψη μου οπότε δεν θα το εγκρίνω! Όσο για την μαία που λέτε χωρίς να έχω εμπειρία προσωπική αλλά από συζητήσεις και με φίλες που χουν γίνει μανουλες μου χουν πει πως όσο καλές και να είναι οι μαίες τους και να τους βοηθάνε,την ασφάλεια που νιώθουν με τον μαιευτήρα δεν την αλλάζουν με τίποτα. 

Just now, Vila είπε:

Γλυκούλα μου γράψατε πολλά σήμερα και δε σας προλάβαινα!!! Χαχαχαχα

Είμαστε στα hot θέματα του φόρουμ οι μανούλες του Ιουλίου!!!! 

Κορίτσια έκανα τις αιματολογικές επιτέλους μετά από 3 μήνες και όλα μια χαρά βγήκαν και μετά συνειδητοποίησα πως αυτή τη φορά δε μου είχε βάλει καθόλου έλεγχο θυρεοειδούς, εσείς κάνετε συχνά?

Vila με το καλό το μωράκι σου κοπέλα μου!!! συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα σου που βγηκαν καλά!!!

επειδή εθιξες ένα θέμα που θελα να ρωτήσω αν έχει κάποια άλλη κοπέλα θυροειδή στην εγκυμοσύνη...εγώ δεν είχα πριν την εγκυμοσύνη και στον προγεννητικό που κάνα μου είχε να κάνω αλλά δεν με αγχωσε γιατί ήξερα ότι μου τα χαμηλά..κ όταν πήρα τα αποτελέσματα είχα 5.980 τιμή..με όριο 4000κατι και στην εγκυμοσύνη πρέπει να είναι μέχρι 2,50 κανονικά. Έπαθα σοκ φοβήθηκα πήγα αμέσως στην ενδοκρινολόγο και μου πε πως πολλές εμφανίζουν κατά την εγκυμοσύνη θυροειδή να μην ανησυχώ κ υπάρχουν κ περιπτώσεις με τιμές 16 και πάνω. Μου δώσε τέλος πάντων χάπι Τ4 των 75 και παίρνω έκανα επανάληψη προχτές μου κατέβηκε στο 5000 και η τιμή του Τ4 ευτυχώς είναι μέσα στα όρια φυσιολογική. Αλλά αγχώθηκα λίγο με τον θυροειδή έχει κάποια άλλη κοπέλα εμπειρία ;

  • Μου αρέσει 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θεωρώ ότι το θέμα γιατρών και το οικονομικο είναι μια μεγάλη κουβέντα.. Το πιο σημαντικό για μένα είναι να πραξει η καθεμία σε θέμα γιατρού αυτό που θα την κάνει να νιώθει ασφάλεια .. Η καθεμία διαλέγει και ακολουθεί τον γιατρό της με βάση αυτά που την εκφράζουν και δεν υπάρχει λόγος σε αυτή τη φάση που έχουμε τόσες έννοιες για τα θαυματακια που βρίσκονται μέσα μας να μπαίνουμε σε συγκρισεις.. 

@Koalaki87 εγώ έχω βγάλει τον θυροειδη μου πριν δύο χρόνια, οπότε συντηρουμαι σε αυτό το κομμάτι με χάπια.. Από τότε που έμεινα έγκυος έχω αλλάξει δύο φορές τη δοσολογία για να ισορροπήσει .. Θα το βρεις με τις τιμές με τον ενδοκρινολο σου.. Είναι και οι ορμόνες της εγκυμοσύνης τώρα που ανεβάζουν την τιμή αρκετά.. Μην ανησυχείς όμως αφού το ελέγχεις θα πέσει.. Ίσως να θέλει μια αύξηση στη δοσολογία ή και στην εταιρεία που αφορά την ορμόνη του θυροειδη.. Εγώ αν θες να σε βοηθήσω παίρνω το tirosint αντί του τ4.. Αλλά ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Vila είπε:

Γλυκούλα μου γράψατε πολλά σήμερα και δε σας προλάβαινα!!! Χαχαχαχα

Είμαστε στα hot θέματα του φόρουμ οι μανούλες του Ιουλίου!!!! 

Κορίτσια έκανα τις αιματολογικές επιτέλους μετά από 3 μήνες και όλα μια χαρά βγήκαν και μετά συνειδητοποίησα πως αυτή τη φορά δε μου είχε βάλει καθόλου έλεγχο θυρεοειδούς, εσείς κάνετε συχνά?

Γεια σου @Vila μου!!εγω ειμαι στην 14η εβδομαδα και μεχρι στιγμης εγω κανει φορες 3 φορες αιματολογικες αλλα μονο την πρωτη φορα ειχε tsh.  

κοριτσια Εχω γραφτει στο nutricia club και βγαζει σεμιναρια με πολυ ωραια θεματα!!μπειτε και καντε για να τα παρακολουθειτε και εσεις(ειδικα οσες ειναι η πρωτη μας εγκυμοσυνη ισως μας βοηθησουν).επισης στην αυχενικη μου ξεχασα να σας πω βγηκε εντυπωμα κομβοι αμφω και Η γιατρος μου ειπε πΩς μαλλον θα ξεκινησω σαλοσπιρ και αργοτερα αντιπηκτικες αλλα θα το δει στην επισκεψη μας αυτο. 

  • Μου αρέσει 1

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!

Εγώ κορίτσια έχω θυρεοειδή κυησης!κάτι που ο προηγούμενος ο 3 λαλουν μου έδωσε να κάνω εξετάσεις την 9η εβδομαδα!δεν πρόλαβα να πάρω χάπι ούτε 3 μέρες και έγινε το κακό. Ενώ σε αυτον επειδή είχα πάει ο πριν στον Ενδοκρινολογο του...Γιατί μαντέψτε...πριν μείνω έγκυος μου είπε να κάνω καμπύλη σακχάρου και ήμουν στο όριο!!Έτσι με το που έκανα τεστ και βγήκε θετικό επικοινώνησα με τον Ενδοκρινολογο και μου είπε να πας να κάνεις αμέσως εξετάσεις για θυρεοειδή...εννοείται πως είχα και μου λέει για 3 μέρες θα παίρνεις από 2....Μετά την Τρίτη μερα από 1.σε 5 μέρες μου είπε να ξανακάνω να δούμε αν ρυθμιστικε.καλα και ο Ενδοκρινολογος ο συγκεκριμένος είναι τοπ και ειδικεύεται σε εγκυμοσύνες.

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Koalaki87 είπε:

Λες να με τραβάνε βίντεο;;;πωπω.Τωρα που το πες το σκέφτηκα!  Μπα δεν το κόβω στην περίπτωση μου.. δεν μου αρέσει είναι τελείως ιδιωτική στιγμή κατά την άποψη μου οπότε δεν θα το εγκρίνω! Όσο για την μαία που λέτε χωρίς να έχω εμπειρία προσωπική αλλά από συζητήσεις και με φίλες που χουν γίνει μανουλες μου χουν πει πως όσο καλές και να είναι οι μαίες τους και να τους βοηθάνε,την ασφάλεια που νιώθουν με τον μαιευτήρα δεν την αλλάζουν με τίποτα. 

Vila με το καλό το μωράκι σου κοπέλα μου!!! συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα σου που βγηκαν καλά!!!

επειδή εθιξες ένα θέμα που θελα να ρωτήσω αν έχει κάποια άλλη κοπέλα θυροειδή στην εγκυμοσύνη...εγώ δεν είχα πριν την εγκυμοσύνη και στον προγεννητικό που κάνα μου είχε να κάνω αλλά δεν με αγχωσε γιατί ήξερα ότι μου τα χαμηλά..κ όταν πήρα τα αποτελέσματα είχα 5.980 τιμή..με όριο 4000κατι και στην εγκυμοσύνη πρέπει να είναι μέχρι 2,50 κανονικά. Έπαθα σοκ φοβήθηκα πήγα αμέσως στην ενδοκρινολόγο και μου πε πως πολλές εμφανίζουν κατά την εγκυμοσύνη θυροειδή να μην ανησυχώ κ υπάρχουν κ περιπτώσεις με τιμές 16 και πάνω. Μου δώσε τέλος πάντων χάπι Τ4 των 75 και παίρνω έκανα επανάληψη προχτές μου κατέβηκε στο 5000 και η τιμή του Τ4 ευτυχώς είναι μέσα στα όρια φυσιολογική. Αλλά αγχώθηκα λίγο με τον θυροειδή έχει κάποια άλλη κοπέλα εμπειρία ;

Καλημερα,με το καλο το μωρακι σου.Εγω εχω υποθυρεοειδισμο,δηλ αυξημενη tsh.Βρεθηκε στην πρωτη εγκυμοσυνη.Ειχε  φτασει 4,9.Να ξερεις οτι ο θυροειδης του μωρου δεν λειτουργει τις πρωτες 9 εβδομαδες και καλυπτεται απο το δικο μας.Ενοχοποιειται για αποβολες πρωτου τριμηνου(εχεις ξεφυγει απο αυτον τον κινδυνο).Οι γυναικολογοι τον θελουν κατω απο 2,5 ωστε αν ανεβει να μην ξεφυγει πολυ απο τα ορια.Μην αγχωνεσαι .Οσο περναει ο καιρος θα πεφτει.Απλα καθε φορα που θα εχεις αποτελεσματα να μιλας με τον ενδοκρινολογο μηπως χρειαζεται να αλλαζεις δοση.Κι εγω παιρνω t4 75.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα,με το καλο το μωρακι σου.Εγω εχω υποθυρεοειδισμο,δηλ αυξημενη tsh.Βρεθηκε στην πρωτη εγκυμοσυνη.Ειχε  φτασει 4,9.Να ξερεις οτι ο θυροειδης του μωρου δεν λειτουργει τις πρωτες 9 εβδομαδες και καλυπτεται απο το δικο μας.Ενοχοποιειται για αποβολες πρωτου τριμηνου(εχεις ξεφυγει απο αυτον τον κινδυνο).Οι γυναικολογοι τον θελουν κατω απο 2,5 ωστε αν ανεβει να μην ξεφυγει πολυ απο τα ορια.Μην αγχωνεσαι .Οσο περναει ο καιρος θα πεφτει.Απλα καθε φορα που θα εχεις αποτελεσματα να μιλας με τον ενδοκρινολογο μηπως χρειαζεται να αλλαζεις δοση.Κι εγω παιρνω t4 75.

Καλημέρα Καλό Σαββατοκύριακο σε ολα τα κορίτσια!!! Ξύπνησα με αναγουλα πάλι σήμερα που μου χε φύγει όταν μπήκα στην 13η εβδομάδα γιατί τέσσερις βδομάδες υπέφερα.. άλλο πάλι και τούτο! Τέλος πάντων ευχαριστώ πολύ Comet με το καλό το μπεμπακι σου!!!

θα πάρω την ενδοκρινολόγο μου την Δευτέρα να κλείσω ραντεβού μήπως μου το αυξήσει η κινηθούμε διαφορετικα..το καλό είναι πως κατεβαινει οπότε το ελέγχουμε.παλι καλά για το τρίμηνο που είπες δεν το ήξερα και έως πότε το έμβρυο καλύπτεται από το δικό μας. Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία και την απάντηση με καθυσηχασες.

6 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια θεωρώ ότι το θέμα γιατρών και το οικονομικο είναι μια μεγάλη κουβέντα.. Το πιο σημαντικό για μένα είναι να πραξει η καθεμία σε θέμα γιατρού αυτό που θα την κάνει να νιώθει ασφάλεια .. Η καθεμία διαλέγει και ακολουθεί τον γιατρό της με βάση αυτά που την εκφράζουν και δεν υπάρχει λόγος σε αυτή τη φάση που έχουμε τόσες έννοιες για τα θαυματακια που βρίσκονται μέσα μας να μπαίνουμε σε συγκρισεις.. 

@Koalaki87 εγώ έχω βγάλει τον θυροειδη μου πριν δύο χρόνια, οπότε συντηρουμαι σε αυτό το κομμάτι με χάπια.. Από τότε που έμεινα έγκυος έχω αλλάξει δύο φορές τη δοσολογία για να ισορροπήσει .. Θα το βρεις με τις τιμές με τον ενδοκρινολο σου.. Είναι και οι ορμόνες της εγκυμοσύνης τώρα που ανεβάζουν την τιμή αρκετά.. Μην ανησυχείς όμως αφού το ελέγχεις θα πέσει.. Ίσως να θέλει μια αύξηση στη δοσολογία ή και στην εταιρεία που αφορά την ορμόνη του θυροειδη.. Εγώ αν θες να σε βοηθήσω παίρνω το tirosint αντί του τ4.. Αλλά ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα.. 

Σε ευχαριστώ Αντζελινα!!! Ναι κάτι μου χε αναφέρει ο γυναικολόγος μου για το tirosint, τώρα λογικά Τρίτη θα πάω ενδοκρινολόγο η Δευτέρα απόγευμα οπότε θα δω τι θα μου πει κ η ενδοκρινολόγος...ας μου δώσει ότι θέλει εμένα δεν με νοιάζει τι θα παίρνω αρκεί να είναι καλα το μωράκι μου,αυτό με ενδιαφέρει! Τα ορμονικά μας αλλάζουν πολύ τελικά με την εγκυμοσύνη και η αλήθεια είναι πως όσα και να διαβάζεις πριν μείνεις έγκυος σαν ενημέρωση,διαφέρει πολύ σε σχεση με το να τα ζεις και να τα νιωθεις και να κοιτάς να τα ισορροπήσεις! 


bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες του καλοκαιριού!

Δεν σας προλαβαίνω!Καλωσορίζω τα καινολυργια κορίτσια μας!Με το καλό να κρατήσετε στις αγκαλιές σας τα μωράκια σας!

Κορίτσια κι εγώ έχω θέμα με τον θηρεοειδή μου κατά την κύηση.Μου εμφανίζεται μόνο κατά την εγκυμοσύνη και μετά τη γέννα όταν αποκαθίστανται οι ορμόνες επανέρχεται.Το είχε ανακαλύψει ο γιατρός μου στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, στις πρώτες εξετάσεις.Απλώς παίρνω το χαπάκι και όλα είναι μια χαρά.

Διαβάζω όσα γράφετε για τις αμοιβές των γιατρών στην Ελλάδα και λυπάμαι που είναι έτσι τα πράγματα.Είναι πολλά τα χρήματα και δυστυχώς το σύστημα υγείας δεν θα αλλάξει τόσο εύκολα.Εγώ νιώθω τυχερή και όταν είχα πρωτοέρθει είχα εντυπωσιαστεί με τις  διαφορές που υπάρχουν.

Να σας πω και για τις άδειες στις εγκυμονούσες και μητέρες.Θα σας δώσω ένα παράδειγμα: η νηπιαγωγός του γιου μου είναι έγκυος κι έχει άδεια κύησης απο όταν πήρε το θετικό τεστ στα χέρια της.Μετα τη γέννα έχει Elternzeit, δηλ. γονεϊκή άδεια έναν χρόνο και αν παρόλα αυτά θέλει να επιστρέψει νωρίτερα στη δουλειά παίρνει χρήματα για την υπολειπόμενη άδεια.

  • Μου αρέσει 3

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arabella είπε:

Καλημέρα μανούλες του καλοκαιριού!

Δεν σας προλαβαίνω!Καλωσορίζω τα καινολυργια κορίτσια μας!Με το καλό να κρατήσετε στις αγκαλιές σας τα μωράκια σας!

Κορίτσια κι εγώ έχω θέμα με τον θηρεοειδή μου κατά την κύηση.Μου εμφανίζεται μόνο κατά την εγκυμοσύνη και μετά τη γέννα όταν αποκαθίστανται οι ορμόνες επανέρχεται.Το είχε ανακαλύψει ο γιατρός μου στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, στις πρώτες εξετάσεις.Απλώς παίρνω το χαπάκι και όλα είναι μια χαρά.

Διαβάζω όσα γράφετε για τις αμοιβές των γιατρών στην Ελλάδα και λυπάμαι που είναι έτσι τα πράγματα.Είναι πολλά τα χρήματα και δυστυχώς το σύστημα υγείας δεν θα αλλάξει τόσο εύκολα.Εγώ νιώθω τυχερή και όταν είχα πρωτοέρθει είχα εντυπωσιαστεί με τις  διαφορές που υπάρχουν.

Να σας πω και για τις άδειες στις εγκυμονούσες και μητέρες.Θα σας δώσω ένα παράδειγμα: η νηπιαγωγός του γιου μου είναι έγκυος κι έχει άδεια κύησης απο όταν πήρε το θετικό τεστ στα χέρια της.Μετα τη γέννα έχει Elternzeit, δηλ. γονεϊκή άδεια έναν χρόνο και αν παρόλα αυτά θέλει να επιστρέψει νωρίτερα στη δουλειά παίρνει χρήματα για την υπολειπόμενη άδεια.

Καλημερα κοριτσια!!πωπω απιστευτο.εδω περα με της αδειες ισχυει το εξης για ιδιωτικο τομεα.2 μηνες πριν και 2 μηνες μετα τον τοκετο+6 μηνες.συνολο 10 ομως για να παρεις το εξαμηνο πρεπει να εχεις παρει και ολη την αδεια που δικαιουσε και μετα ξεκιναει το 6μηνο.οποτε κατι παραπανω απο 10 μηνες.αλλα δεν δεχονται ολοι οι εργοδοτες να παρεις το 6μηνο.εγω ευτυχως θα το παρω πρωτα ο Θεος ολα να πανε καλα!!


vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και από εμένα καλό Σαββατοκύριακο! Έχει και ωραία ηλιόλουστη μέρα.

Εξετάσεις και εγώ δεν έχω ξανακάνει από το Νοέμβρη, λογικά θα μου βάλει να κάνω τώρα!

Σήμερα το μενού έχει μοσχαρι γιουβέτσι το είδα στον υπνο μου χαχα εσείς τι καλό τρώτε;;;

Εμάς ευτυχώς ο εργοδότης δίνει το εξάμηνο οπότε μαζί με τις αδειες του 2020 και τη μισή του 2021 θα γυρίσω για δουλειά όταν θα είναι 10 μηνών το μωρό! Μετά θα είναι και το μειωμένο ωραριο οπότε η αρχή θα είναι σχετικά εύκολη!

  • Μου αρέσει 3

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κι απο μενα! Συνέβη κάτι περίεργο και θέλησα να το μοιραστώ μαζί σας.Προχθές μπήκα αισίως στην 12η εβδομάδα χωρίς καθόλου αναγούλες ή εμετούς και χωρις να τρώω ιδιαίτερα προσεκτικά για τους 3 πρωτους μήνες.Κι εκεί που έλεγα πως ήμουν απο τις τυχερές, ξαφνικά χθες το στομάχι μου λες και γύρισε ανάποδα τα πάντα μύριζαν απαίσια δεν άντεχα να φάω ούτε μπουκιά δεν καταφερα να κοιμηθώ όλο το βράδυ!! Ακόμη και τώρα νιώθω πως έχω καυτές πέτρες μέσα στο στομάχι μου.Είναι τόσο έντονο κι οτι κι αν δοκίμασα για να το καταπραύνω δυστυχώς δεν πήγε καλά. Ακόμα δεν εχω κανει εμετο αλλά είμαι 24ωρες στα πρόθυρα!! Εχει συμβει σε κάποια απο εσάς αυτό τόσο αργά; Είναι σύνηθες ή να ανησυχήσω;


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελλάκι είπε:

Γειά σας κι απο μενα! Συνέβη κάτι περίεργο και θέλησα να το μοιραστώ μαζί σας.Προχθές μπήκα αισίως στην 12η εβδομάδα χωρίς καθόλου αναγούλες ή εμετούς και χωρις να τρώω ιδιαίτερα προσεκτικά για τους 3 πρωτους μήνες.Κι εκεί που έλεγα πως ήμουν απο τις τυχερές, ξαφνικά χθες το στομάχι μου λες και γύρισε ανάποδα τα πάντα μύριζαν απαίσια δεν άντεχα να φάω ούτε μπουκιά δεν καταφερα να κοιμηθώ όλο το βράδυ!! Ακόμη και τώρα νιώθω πως έχω καυτές πέτρες μέσα στο στομάχι μου.Είναι τόσο έντονο κι οτι κι αν δοκίμασα για να το καταπραύνω δυστυχώς δεν πήγε καλά. Ακόμα δεν εχω κανει εμετο αλλά είμαι 24ωρες στα πρόθυρα!! Εχει συμβει σε κάποια απο εσάς αυτό τόσο αργά; Είναι σύνηθες ή να ανησυχήσω;

με το καλο το μωρο σ...θα πεταχτώ κ θα σ πω ορι ειμαι μαμά Μαρτίου πρώτα ο θεος κ ακομα ειμαο χάλια...μ βρωμάνε ολα μετα περμανε μετα πακι πάλι ιδια κ εμετό ενδιάμεσα...

σεμ βρίσκω κάτι κακο σε όλο αυτό...μην σε ανησυχεί 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kerasia93 είπε:

Κοριτσια ποια ειναι η πιεση σας τωρα στην εγκυμοσυνη;;

Καλησπερούδια!!η πίεση παραμένει σταθερή, 11 με 6 απλά το βράδυ μερικές φόρες  όταν ξαπλώνω κ ίσως έχω φάει λίγο παραπάνω ανεβάζω παλμούς..Έχω δει και 91!Ο γιατρός λέει ότι είναι φυσιολογικό!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mvasi είπε:

Καλησπερούδια!!η πίεση παραμένει σταθερή, 11 με 6 απλά το βράδυ μερικές φόρες  όταν ξαπλώνω κ ίσως έχω φάει λίγο παραπάνω ανεβάζω παλμούς..Έχω δει και 91!Ο γιατρός λέει ότι είναι φυσιολογικό!

Εμενα οταν με μετρουσε η γιατρος ειχα 12 με 7 και αυτες τις μερες που μετραω μονη εχει πεσει στο 10 με 6.αγχωθηκα λιγο αλλα διαβασα πως τις πρωτες 24 εβδομαδες πεφτει η πιεση και ειναι φυσιολογικο.βεβαια δεν εχω αδιαθεσια απλα χαμηλη πιεση

  • Μου αρέσει 1

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...