Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

με το καλο το μωρο σ...θα πεταχτώ κ θα σ πω ορι ειμαι μαμά Μαρτίου πρώτα ο θεος κ ακομα ειμαο χάλια...μ βρωμάνε ολα μετα περμανε μετα πακι πάλι ιδια κ εμετό ενδιάμεσα...

σεμ βρίσκω κάτι κακο σε όλο αυτό...μην σε ανησυχεί 

Σ'ευχαριστώ Ραφαέλα, με το καλό το μωράκι σου. Ανησύχησα επειδή υποτίθεται πως βγαίνοντας απο το πρώτο τρίμηνο σιγα σιγα σταματούν οι αναγούλες. Και σε εμένα μόλις άρχισαν! Υπομονή λοιπόν.

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, kerasia93 είπε:

Εμενα οταν με μετρουσε η γιατρος ειχα 12 με 7 και αυτες τις μερες που μετραω μονη εχει πεσει στο 10 με 6.αγχωθηκα λιγο αλλα διαβασα πως τις πρωτες 24 εβδομαδες πεφτει η πιεση και ειναι φυσιολογικο.βεβαια δεν εχω αδιαθεσια απλα χαμηλη πιεση

Όταν είμαστε στο γιατρό είμαστε κ λίγο αγχωμένες κλπ οπότε είναι κ λίγο πιο ανεβασμένη η πίεση πολλές φορές. Εγώ πάντα έχω χαμηλή πίεση 10 κ κάποιες φορές μπορεί κ 9 αλλά στο γιατρό είναι 11 ή 12!οπως κ στον καρδιολογο ταχυπαλμια! Όπως κ να έχει αν αισθάνεσαι εσύ οκ μην ανησυχείς. Η υψηλή πίεση είναι το πρόβλημα άρα μια χαρά! 

Just now, Ελλάκι είπε:

Σ'ευχαριστώ Ραφαέλα, με το καλό το μωράκι σου. Ανησύχησα επειδή υποτίθεται πως βγαίνοντας απο το πρώτο τρίμηνο σιγα σιγα σταματούν οι αναγούλες. Και σε εμένα μόλις άρχισαν! Υπομονή λοιπόν.

Ελλακι δεν είναι ασυνήθιστο. Κάποιες κοπέλες εχουν αυτά τα συμπτώματα στο 2ο τρίμηνο μπορεί κ πιο μετά, μπορεί από την αρχή ως το τέλος.. Όλα είναι πιθανά. Το έχω ακούσει κι αλλες φορές. Σου εύχομαι να μη κρατήσει γιατί είναι δύσκολο. Κ εγώ έχω ακόμα αναγούλες αλλά πολύ λίγες ευτυχώς. 

  • Ευχαριστώ 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kerasia93 είπε:

Εμενα οταν με μετρουσε η γιατρος ειχα 12 με 7 και αυτες τις μερες που μετραω μονη εχει πεσει στο 10 με 6.αγχωθηκα λιγο αλλα διαβασα πως τις πρωτες 24 εβδομαδες πεφτει η πιεση και ειναι φυσιολογικο.βεβαια δεν εχω αδιαθεσια απλα χαμηλη πιεση

Α εγω είχα δει και 9 με 5 στην 6ηεβδομάδα,αλλά το κατάλαβα γιατί πηγα να πέσω κάτω!είχα βέβαια μηδενίσει από σίδηρο,όποτε βρήκαμε τον λόγο!αλλα γενικά στην αρχή πέφτει μου είχε πει η μαία μου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Τελεια βρε κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ!!ανακουφιστηκα λιγακι. @Ελλάκι και γω μεχρι το πρωτο τριμηνο δεν ειχα απολυτως τιποτα μονο στις αρχες το στομαχι μου βαρενε πολυ ευκολα και πονουσα.τωρα 2 βδομαδες  περιπου εχω αναγουλες που δεν ειχα.δεν κανω εμετο απλα αναγουλες!

  • Ευχαριστώ 1

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πίεση είχα ανέκαθεν χαμηλή τύπου 9 με 5 και τώρα οπότε με μετράει ο γιατρός 10 με 6 οπότε δεν έχει αλλάξει κάτι, μια μέρα μόνο την ώρα που περπατούσα με έπιασε ταχυκαρδία αλλά μου είπε να μην ανησυχώ. 

Όσο για τον θυρεοειδή μου στην αρχή της εγκυμοσύνης μόνο το ελέγξαμε και ήταν η tsh 1.9 οπότε μήπως γι αυτό δεν μου έβαλε πάλι τώρα να το δούμε?

@Ελλάκι υπομονή και εύχομαι να μην κρατήσει πολύ!! 

Κορίτσια ηλιόλουστη η μέρα σήμερα και το χτύπησα το παγωτακι μου :P

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ και εγω γενικά έχω χαμηλή πίεση και τώρα στην εγκυμοσύνη μου πέφτει κι αλλο. Με πιάνει ζαλάδα τρέμουν τα πόδια μου ασπριζουν τα χειλη μου, γενικα το καταλαβαίνω και αμέσως κάθομαι μέχρι να συνέλθω λίγο.

Εγώ έφτιαξα πίτσα ρε παιδιά και εφαγα μισο ταψί η μοσχαρα.. Αχ τρέμε ζυγαριαααα χαχαχα 

 

  • Χαχα 3

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Αχ και εγω γενικά έχω χαμηλή πίεση και τώρα στην εγκυμοσύνη μου πέφτει κι αλλο. Με πιάνει ζαλάδα τρέμουν τα πόδια μου ασπριζουν τα χειλη μου, γενικα το καταλαβαίνω και αμέσως κάθομαι μέχρι να συνέλθω λίγο.

Εγώ έφτιαξα πίτσα ρε παιδιά και εφαγα μισο ταψί η μοσχαρα.. Αχ τρέμε ζυγαριαααα χαχαχα 

 

Χαχαχαχαχαχχα εγω παραδοξως μεχρι στιγμης εχω βαλει 600 γραμμαρια.αλλα το καλο με μενα ειναι οτι δεν ειμαι του γλυκου οποτε δεν τρωω γλυκα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ ανήκω στους υποτασικούς ανθρώπους αλλά μέσα στα όρια, δεν είχα ποτέ τάσεις λιποθυμίας. 

@_marjio αχ αυτή η pizza!Χθες απολαύσαμε οικογενειακώς μια φανταστική Pizza Hut! Αύριο θα μαγειρέψω παστίτσιο και μεθαύριο θα κλάψω επάνω στη ζυγαριά του γυναικολόγου :D

Εγώ κορίτσια γενικά μαγειρεύω light και υγιεινά  δηλ. όσπρια, λαχανικά κλπ., για παράδειγμα λατρεύω τη φασολάδα, το σπανάκι, φασολάκια...Κάνω όμως και τις παρασπονδίες μου με πίτσες, πιτούλες και τέτοια, ξέρετε εσείς ;). Ενώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έτρωγα το γλυκάκι μου σχεδόν καθημερινά, σε αυτήν δεν έχω καθόλου όρεξη. Επίσης πήρα συνολικά 10 κιλά, τα οποία χάθηκαν εύκολα μετά.Για την ώρα είμαι +3 αλλά μετά τη γέννα θα γίνει χαμούλης με το τρέξιμο και τη διατροφή, οπότε είμαι χαλαρή και τρώω ότι μου μυρίζει ή μου γυαλίζει χαχαχα.

  • Χαχα 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή! 

Λίγο μουντός ο καιρός εδώ σήμερα, μουντή και η διάθεση :| έχω και σίδερο,  τσακιρ κέφι λέμε.. 

Σήμερα δε μαγειρεύω τίποτα έχουν μείνει φαγητά οπότε θα κανω "μπουφέ" :-D:-D

Πώς είστε εσεις; 

 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμάς μας έστειλε η πεθερά μου παστίτσιο χθες! Δε στέλνει ποτέ φαγητά αλλά όταν κάνει παστίτσιο η λαχανοντολμαδες μας κάνει κ εμας πάντα ολόκληρο ταψί για ψήσιμο! Λοιπόν προχθές κ εμείς παράγγειλαμε από έξω κ δε σταματούσα να τρώω!πρέπει να έβαλα μισό κιλό.δε μπορούσα να κουνηθω. Η δυσκοιλιοτητα έχει ξεπεράσει κάθε προηγούμενο νομίζω πρέπει να πάρω σιρόπι σήμερα γιατί ανησυχώ. Οπότε άλλο ενα κιλό εκεί.. Φούσκωσα κιολας όπως σας είπα τώρα τελευταία κ είμαι πραγματικά σαν μπαλόνι. Στρογγυλή κοιλιά κανονικότατα. Χθες κουμπωνα το παντελόνι μου κ θα έσκαγε! Έβαλα εγκυμοσύνης! Κ έχουμε κ το πάρτυ της ανηψιας το απόγευμα ποιος ξέρει τι θα φάω κ εκεί. Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη έβαλα 7 κιλά μέχρι τον 9ο που γέννησα κ στην 2η 10κιλα.γυρω στα 6 έχανα με τη γέννα.δεν είχα παραπάνω όρεξη όμως. Τώρα είμαι σίγουρα +3 ήδη κ όρεξη φουλ! 

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα και καλή Κυριακή! 

Λίγο μουντός ο καιρός εδώ σήμερα, μουντή και η διάθεση :| έχω και σίδερο,  τσακιρ κέφι λέμε.. 

Σήμερα δε μαγειρεύω τίποτα έχουν μείνει φαγητά οπότε θα κανω "μπουφέ" :-D:-D

Πώς είστε εσεις; 

 

Το σίδερο έχει φτάσει στο ταβάνι. Κάνω πως δεν το βλέπω! Όλη την εβδομάδα έκανα τα βασικά.. Φαγητό, σκούπα κ καθάρισμα το μπάνιο. Καλα κουζίνα αναγκαστικά. Αύριο κ μεθαύριο έχει ρεπό ο αντρουλης μου όμως!!! Πως κ πως το περιμένω χαχα

  • Χαχα 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω @"Gigi" μόνο 10 κιλα; μπράβο,  πως τα κατάφερες; Εγώ και στις 2 εγκυμοσύνες στα 20 κιλά σταματούσα να ζυγιζομαι .. Είμαι πολύ λιχουδα ρε παιδι μου δε μπορώ να κρατηθώ. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Πωπω @"Gigi" μόνο 10 κιλα; μπράβο,  πως τα κατάφερες; Εγώ και στις 2 εγκυμοσύνες στα 20 κιλά σταματούσα να ζυγιζομαι .. Είμαι πολύ λιχουδα ρε παιδι μου δε μπορώ να κρατηθώ. 

Είχα αναγούλες ως τον 5ο αλλά όχι όπως τώρα. Είχα όλη μέρα κ δε μπορούσα να φάω. Οπότε έβαζα από τον 5ο κ μετά. Κ πάλι μετά δεν είχα τρελλη όρεξη. Κανονικά όπως προ εγκυμοσύνης. Μάλλον γιαυτό τι να πω. Τώρα τα βλέπω λίγο διαφορετικά τα πράγματα! :D 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!τι κάνετε;;; Από κιλά μην μιλάτε...μέχρι την 12η εβδομάδα λόγω αναγουλας είχα χάσει 2μιση κιλά αλλά δύο βδομάδες και τώρα έχω ξεπατωθει στο φαγητό.. τρώω σαν να μην υπάρχει αύριο και την άλλη βδομάδα που χω γιατρό βλέπω την ζυγαριά να ραγίζει όταν θα ανέβω.πρεπει να μαζευτώ πάλι λίγο... Σήμερα έχει παϊδάκια στα καρβουνα αρνίσια με χόρτα και πατάτες..δλδ από αύριο διατροφή.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλυκούλες μου!! Εμείς σήμερα θα βγούμε έξω για ψαράκι οπότε μια χαρά γλύτωσα την κουζίνα και τα μαγειρέματα :-D βέβαια το έξω συνεπάγεται με έξτρα μεζεδάκια και θερμίδες αλλά χαλάλι από αύριο πιο προσεκτικά! Πάντως εγώ με το που έκλεισα τον 3ο μήνα τρελή όρεξη! Πρέπει να περιοριστω λιγάκι γιατί ακούω εσάς με +10 σε όλη την εγκυμοσύνη κι εγώ είμαι+5 και περίπου στα μισά έχω φτάσει.. δηλαδή τι θα γίνει αργότερα που όλοι λένε πως μπαίνουν για πλάκα? 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...