Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Vila είπε:

Καλημέρα γλυκούλες μου!! Εμείς σήμερα θα βγούμε έξω για ψαράκι οπότε μια χαρά γλύτωσα την κουζίνα και τα μαγειρέματα :-D βέβαια το έξω συνεπάγεται με έξτρα μεζεδάκια και θερμίδες αλλά χαλάλι από αύριο πιο προσεκτικά! Πάντως εγώ με το που έκλεισα τον 3ο μήνα τρελή όρεξη! Πρέπει να περιοριστω λιγάκι γιατί ακούω εσάς με +10 σε όλη την εγκυμοσύνη κι εγώ είμαι+5 και περίπου στα μισά έχω φτάσει.. δηλαδή τι θα γίνει αργότερα που όλοι λένε πως μπαίνουν για πλάκα? 

Κοίτα πιστεύω μέχρι 15 είναι οκ. Εγώ είμαι κ μικροκαμωμενη γενικά. Δε θέλω να βάλω πολλά άλλα ούτε έχω σκοπό να τρελαθώ από την πείνα. Αν είναι αυτή τη φορά να βάλω πιο πολλά ας βάλω τι να κάνουμε!  Μερικά κιλά μετά τις αναγουλες δικαιολογούνται πάντως. Τόση στέρηση που την πας? Έλεος! Τώρα άσε τα κιλά κ απόλαυσε τα μεζεδάκια σου! Τα θαλασσινά δεν παχαίνουν έτσι κι αλλιως, έχουν κ σίδηρο μια χαρά :grin:

Just now, Koalaki87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!τι κάνετε;;; Από κιλά μην μιλάτε...μέχρι την 12η εβδομάδα λόγω αναγουλας είχα χάσει 2μιση κιλά αλλά δύο βδομάδες και τώρα έχω ξεπατωθει στο φαγητό.. τρώω σαν να μην υπάρχει αύριο και την άλλη βδομάδα που χω γιατρό βλέπω την ζυγαριά να ραγίζει όταν θα ανέβω.πρεπει να μαζευτώ πάλι λίγο... Σήμερα έχει παϊδάκια στα καρβουνα αρνίσια με χόρτα και πατάτες..δλδ από αύριο διατροφή.. 

Ναι από αύριο όλες μαζί χαχα

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

Σ'ευχαριστώ Ραφαέλα, με το καλό το μωράκι σου. Ανησύχησα επειδή υποτίθεται πως βγαίνοντας απο το πρώτο τρίμηνο σιγα σιγα σταματούν οι αναγούλες. Και σε εμένα μόλις άρχισαν! Υπομονή λοιπόν.

Ελλακι με το καλό το μωράκι σου!!! Εμένα οι αναγουλες με έπιασαν στις 7εβδομαδες και μου σταμάτησαν την πρώτη μέρα που μπήκα στην 12η εβδομάδα!! Αναγουλα χωρίς εμετό αλλά να μην μπορώ να σταθώ...ένιωθα ότι οι τοίχοι του σπιτιού πάνε πέρα δώθε..δύο βδομάδες δεν είχα τιιιιποτααααα και λέω μου πέρασαν και μόλις μπήκα στην 14η εβδομάδα ξεκίνησαν πάλι και τρεις μέρες τώρα έχω συνέχεια..όχι όσο πριν αλλά η αλήθεια είναι πως πρωί και βράδυ την "ψιλοακουω"με το στομάχι μου.οποτε είναι θέμα καθαρά οργανισμού της κάθε γυναίκας... Μπορεί να χεις κατά διαστήματα,μπορεί μόνο στην αρχη,μπορεί να σου ξεκινήσει μετά..ποτέ δεν ξέρεις.εσυ βρες κατάλληλες τροφές ώστε να σε βοηθούν και να τρως κάτι μην μένεις νηστική όπως έκανα εγώ γιατί το στομάχι μετά είναι σαν βόμβα. Με βοήθησαν τα ξινομηλα και η γρανιτα λεμονι-φραουλα εμένα. Γενικά ήθελα κρύα πράγματα με βοηθούσαν στις καούρες.υπομονουλα!!!

 

  • Ευχαριστώ 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Koalaki87 είπε:

Ελλακι με το καλό το μωράκι σου!!! Εμένα οι αναγουλες με έπιασαν στις 7εβδομαδες και μου σταμάτησαν την πρώτη μέρα που μπήκα στην 12η εβδομάδα!! Αναγουλα χωρίς εμετό αλλά να μην μπορώ να σταθώ...ένιωθα ότι οι τοίχοι του σπιτιού πάνε πέρα δώθε..δύο βδομάδες δεν είχα τιιιιποτααααα και λέω μου πέρασαν και μόλις μπήκα στην 14η εβδομάδα ξεκίνησαν πάλι και τρεις μέρες τώρα έχω συνέχεια..όχι όσο πριν αλλά η αλήθεια είναι πως πρωί και βράδυ την "ψιλοακουω"με το στομάχι μου.οποτε είναι θέμα καθαρά οργανισμού της κάθε γυναίκας... Μπορεί να χεις κατά διαστήματα,μπορεί μόνο στην αρχη,μπορεί να σου ξεκινήσει μετά..ποτέ δεν ξέρεις.εσυ βρες κατάλληλες τροφές ώστε να σε βοηθούν και να τρως κάτι μην μένεις νηστική όπως έκανα εγώ γιατί το στομάχι μετά είναι σαν βόμβα. Με βοήθησαν τα ξινομηλα και η γρανιτα λεμονι-φραουλα εμένα. Γενικά ήθελα κρύα πράγματα με βοηθούσαν στις καούρες.υπομονουλα!!!

 

Σ'ευχαριστώ @Koalaki87 με το καλό το μπεμπάκι σου! Ναι όντως, το πρόσεξα κι εγω αυτό, όσο δύσκολο κι αν φανταζει να βάλεις φαγητό μέσα σε σε ένα στομάχι που γυρίζει σαν πλυντήριο, κάθε φορα που έτρωγα κάτι μη υγρό πχ τοστ με σκετο τυρί, ξαφνικά ο πόνος περνούσε, ηρεμούσα και κατάφερνα να κοιμηθώ λιγάκι! Πριν την εγκυμοσύνη είχα ούτως η άλλως παλινδρομήσεις, οπότε τώρα επιδεινώθηκε και τα ξινα ή οτι περιέχει οξέα δυστυχώς το κάνουν χειρότερο! Το ευχάριστο είναι οτι τρώω ελάχιστα και το πρωτο τρίμηνο έφυγε με μισό κιλό μείον! 


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vila είπε:

Καλημέρα γλυκούλες μου!! Εμείς σήμερα θα βγούμε έξω για ψαράκι οπότε μια χαρά γλύτωσα την κουζίνα και τα μαγειρέματα :-D βέβαια το έξω συνεπάγεται με έξτρα μεζεδάκια και θερμίδες αλλά χαλάλι από αύριο πιο προσεκτικά! Πάντως εγώ με το που έκλεισα τον 3ο μήνα τρελή όρεξη! Πρέπει να περιοριστω λιγάκι γιατί ακούω εσάς με +10 σε όλη την εγκυμοσύνη κι εγώ είμαι+5 και περίπου στα μισά έχω φτάσει.. δηλαδή τι θα γίνει αργότερα που όλοι λένε πως μπαίνουν για πλάκα? 

Χαχαχα..Θέλω να σου πω ότι ειμαι στα +7 βέβαια.. Είμαι 1.60 κ πριν την εγκυμοσύνη ήμουν 48κιλα..κ πάλι ενώ έχω πάρει όμως τόσα δεν μου φαίνεται.. Καλά εννοείται ότι έχω κοιλιά κ φοράω πια εγκυμοσυνης παντελόνια άλλα κατ άλλα δεν έχω παχύνει αλλού.. Ααα κ στο πρόσωπο που γέμισα!! Αλλά ναι κ γω αυτό λέω αν έχω πάρει ήδη τόσα τι θα γίνει Παναγία μου μέχρι να γεννήσω.. Χαχαχα 

  • Χαχα 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emma9 είπε:

Χαχαχα..Θέλω να σου πω ότι ειμαι στα +7 βέβαια.. Είμαι 1.60 κ πριν την εγκυμοσύνη ήμουν 48κιλα..κ πάλι ενώ έχω πάρει όμως τόσα δεν μου φαίνεται.. Καλά εννοείται ότι έχω κοιλιά κ φοράω πια εγκυμοσυνης παντελόνια άλλα κατ άλλα δεν έχω παχύνει αλλού.. Ααα κ στο πρόσωπο που γέμισα!! Αλλά ναι κ γω αυτό λέω αν έχω πάρει ήδη τόσα τι θα γίνει Παναγία μου μέχρι να γεννήσω.. Χαχαχα 

Κι εγώ ίδιο ύψος.. Ξεκίνησα κοντά στα 48 και τώρα έχω πάρει 3 κιλά, 4 κιλα.. Και νιώθω ο, τι η κοιλιά μου έχει πρηστεί.. Λένε όλοι ο, τι είναι λογω εγκυμοσύνης κι εγώ λέω λόγω φαγητού.. Χαχαχα.. Μου έχει ανοίξει τρελά η όρεξη και έχω μεγάλη επιθυμία για γλυκά που δεν ήμουν φαν των γλυκών πριν.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Vila είπε:

Καλέ εσείς είστε πολύ αδυνατουλες!! Εγώ ύψος 1.74 και ξεκίνησα με 67 κιλά.. τώρα στα 72 πφφφφ άντε να δούμε

1.74??? Ουάου!! Φτου σου κοπελάρα μου!

Σε χαιρετώ από το 1.62 και τα 66 μου κιλά χαχαχα 

 

Καλημέρα σε όλες!! 

Καλή εβδομάδα να έχουμε,  ποιες άλλες έχουν  γιατρό αυτές τις μέρες; εμείς αύριο στις 10.30 το πρωί!!! 

Το μωρούλι μου φαίνεται ότι κάνει πιο έντονες κινησουλες και το αισθάνομαι λίγο παραπάνω. Βέβαια εκεί που νομίζω ότι το νιώθω,  σταματάω ότι κάνω μήπως και το νιώσω καλύτερα και αυτό δε κουνιέται πια..με τρολαρει καλεεεε

  • Μου αρέσει 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, foroulina είπε:

Καλημέρα!

Μοντελαρα η vila! Εγώ έχω γιατρό σήμερα @_marjio και δεν ξέρεις πόσο Ανυπομονώ!Θα μου φύγει ένα μεγάλο άγχος!αχ άντε να δούμε!

Αντε με το καλο!!! Ολα τέλεια να είναι με το μπουμπούκι σας <3 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Αντε Foroulina μου με το καλό! Ζηλεύω κορίτσια εγώ σε 2 βδομάδες! 

9 ώρες πρίν, Vila είπε:

Καλέ εσείς είστε πολύ αδυνατουλες!! Εγώ ύψος 1.74 και ξεκίνησα με 67 κιλά.. τώρα στα 72 πφφφφ άντε να δούμε

Vila εσύ με τέτοιες αναλογίες δεν έχεις δικαίωμα να μιλάς για κιλά από εδώ κ στο εξής!! Σιωπή :-D εγώ 1,63 τώρα που ζυγιζομαι λέει 54,5.Έβαλα 3 δηλ. Αλλά τα 3 φαίνονται πολύ παραπανω. Τα έβαλα παντού δε ξέρω τι να πω. Εντωμεταξυ η κοιλιά αρχίζει να φουσκώνει διαφορετικά από τις άλλες φορές. Δεν είναι κάτω κάτω μόνο. Σαν να φουσκώνει κ πιο πάνω στο στο στομαχι κ στο πλαι. πω πω θα γίνω τεράστια μου φαίνεται. Κ επίσης 2 μέρες τώρα συχνοουρια ξανά. Κάθε μία ώρα τουαλέτα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστώ κορίτσια μου!

Καλά σου λέει η @_marjio!Μην μας συγχιζεις!χαχα! Ε λογικό σιγά σιγά να φουσκώνουμε και πάνω...κοντεύουμε στον 5ο...πω πω δεν μπορώ να το πιστέψω!

Λοιπόν εγώ τελείωσα ήδη μια κρέμα για ραγάδες της frezyderm αλλά τώρα παρήγγειλα της elancyl που είναι 500 ml γιατί με την frezyderm δεν φτουραω.βεβαια τώρα βαζω και πωπουδακι και μπουτάκια και οπότε θυμάμαι στήθος. Την πρώτη φορά μόνο κοιλίτσα έβαζα.εγω ραγαδες έκανα μόλις γέννησα και ξεφούσκωσα.επρεπε να βάλω και στο μαιευτήριο αλλά δεν το σκέφτηκα.

Εμείς ακόμα δεν το έχουμε ανακοινώσει εκτός από τους γονείς μου και σε 2 φίλες.βρισκομαι με κόσμο και δεν παίρνουν χαμπαρι:).ευτυχώς φοράω ακόμα τα κανονικά μου ρούχα.εσεις έχετε κάνει ψώνια απ ότι διαβάζω ρούχα εγκυμοσύνης ε?

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης Vila κ σε όσες κοπέλες ψάχνουν καρότσι, μπήκα σε μια ομάδα παιδί κ οδική ασφάλεια κ αν κ δεν πρόλαβα να διαβάσω, με μια πρώτη ματιά τα καθισματακια που είναι από καρότσια 3 σε 1 στην πλειοψηφία τους δεν περνούν καν τα  κρας τεστ. Κυκλοφορούν γενικά οι λίστες με τα καθισματακια που έχουν περάσει τα τεστ κ τις βαθμολογίες τους. 

Just now, foroulina είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου!

Καλά σου λέει η @_marjio!Μην μας συγχιζεις!χαχα! Ε λογικό σιγά σιγά να φουσκώνουμε και πάνω...κοντεύουμε στον 5ο...πω πω δεν μπορώ να το πιστέψω!

Λοιπόν εγώ τελείωσα ήδη μια κρέμα για ραγάδες της frezyderm αλλά τώρα παρήγγειλα της elancyl που είναι 500 ml γιατί με την frezyderm δεν φτουραω.βεβαια τώρα βαζω και πωπουδακι και μπουτάκια και οπότε θυμάμαι στήθος. Την πρώτη φορά μόνο κοιλίτσα έβαζα.εγω ραγαδες έκανα μόλις γέννησα και ξεφούσκωσα.επρεπε να βάλω και στο μαιευτήριο αλλά δεν το σκέφτηκα.

Εμείς ακόμα δεν το έχουμε ανακοινώσει εκτός από τους γονείς μου και σε 2 φίλες.βρισκομαι με κόσμο και δεν παίρνουν χαμπαρι:).ευτυχώς φοράω ακόμα τα κανονικά μου ρούχα.εσεις έχετε κάνει ψώνια απ ότι διαβάζω ρούχα εγκυμοσύνης ε?

Εγω το μόνο που έχω ψωνίσει κ στις 3 εγκυμοσύνες μέχρι στιγμής είναι τζιν εγκυμοσύνης. Στις προηγούμενες ήταν καλοκαίρι όταν παραφουσκωνα γιατί γέννησα Σεπτεμβριο οπότε χρησιμοποιούσα φορέματα ριχτα μακριά που τα είχα ήδη τα πιο πολλά ή κ παντελονες φαρδιές όχι εγκυμοσύνης που τις έβαζα κάτω από την κοιλιά. Αλλά είχα κ μικρή κοιλιά. Πιο πριν φορούσα τζιν κ απλά έπαιρνα φαρδιά μπλουζάκια. Τώρα φοράω τα τζιν μου η κολάν αλλά αυτά που ήταν λίγο χαλαρά. Τα στενά σχεδόν δε κουμπώνουν εδώ κ μια βδομάδα οπότε τα μαζεύω! Της εγκυμοσύνης μου κάνουν αλλά είναι πολύ χαλαρά ακόμα. Πουλόβερ φαρδύ από πάνω οπότε δε φαινεται τπτ. 

Κρέμα δεν έβαλα ποτέ. Την γλίτωσα ως τώρα. Γενικά μου μυρίζουν ακόμα κ οι κρέμες σώματος κ ενώ έχω αφυδατωμενο δέρμα δεν χρησιμοποιώ προς το παρόν. Αργότερα δεν ξέρω. Αυτό το λαδάκι που λένε, νομίζω bio oil το έχεις δοκιμάσει? 

  • Μου αρέσει 3

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω όποτε το θυμάμαι κρεμα ενυδατική σε όλο το σώμα, γενικα είμαι κάπως αφυδατωμενη..

Επίσης παντελόνι εγκυμοσύνης πήρα από την αρχη ένα h&m γιατί με ενοχλούσαν αφάνταστα τα τζιν μου, όπως πάθαινα και την πρώτη μέρα της περιόδου που την έβγαζα με ξεκουμπωτο παντελονι.

 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Gigi Όχι δεν το έχω δοκιμάσει αλλά σκέφτομαι πιο μετά που θα πεταχτεί και άλλο η κοιλουμπα να πάρω και ένα λαδάκι...απλά ήθελα κάτι σε κρέμα που απορροφάται αμέσως.

Κορίτσια και το νεράκι που πίνουμε παίζει ρόλο.εμεμα ο γιατρός μου βάζει χέρι...Άσε που το καταλαβαίνει ότι δεν πίνω πολύ από τις εξετάσεις ούρων!Την άλλη φορά που πήγα είδε και τα νεφρά μου με τον υπέρηχο...Εκεί εμεινα παγωτό...Ο άλλος ούτε καν!

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!!τώρα η καλή μέρα με τον εμετούλη τον πρωινό φάνηκε χαχα!!μάλλον επηρεάστηκε απο το χθεσινό κυριακάτικο φαγητάκι που όλο και κάτι παραπάνω θα τσιμπήσουμε !κι εγώ έχω κάτι λιγούρες π.χ Σάββατο μου ήρθε να φάω μεσημεριάτικα cheeseburger απο τα goodys!!!!!πήγε η κόρη μου και μου πήρε !!!χαχα!!εγώ ειμαι 1.73 και μέχρι στιγμής εχω πάρει  3 κιλά στο νερό !!!

Αν και πίστευα ότι εμετοί κλπ θα σταματούσαν..που τετοια τύχη !! 16 εβδομάδες ακριβώς σήμερα!τελικά το μυστικό είναι μικρα γευματα καθε 2 ωρες!το εχω παρατηρήσει οτι την παλεύω καλύτερα έτσι...όταν υπερβάλλω σε ποσότητα την πατάω!!

Σήμερα επίσης πήγα για αιμοληψία για το nppt test και σε 8 με 10  εργασιμες θα εχω τα αποτελέσματα..για να δούμε αγωνία και αυτή πολύ!ειδικά όταν είσαι 42 ετών και έχεις γεννήσει πρωτη φορά πριν απο 15 χρόνια!!Γιατρούλη έχω την  άλλη Τριτη και ανυπομονώωωωω!!και μεχρι την Παρασκευή εξετασούλες αιματολογικές!:x

Εύχομαι σε όλες σας μια καλή εβδομάδα!!!

Σημείωση :σήμερα το μενού έχει χειμωνιάτικο αέρα...γιουβαρλάκια με αυγολέμονο!!!χαχα!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...