Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Δώρο για βάφτιση


power

Recommended Posts

Καλησπέρα! Θα πάω σε βάφτιση κοριτσιού 5 μηνών. Θα ήθελα να μου δώσετε ιδέες για δώρα. Προτιμώ να αποφύγω να δώσω χρήματα ως δώρο και μάλλον όχι ρούχα (στην περίπτωση αυτή νομίζω καλύτερα να πάρω εσώρουχα ή πιτζαμάκια). Θα με διευκολύνατε αν μου προτείνατε πράγματα που σας δώρισαν ή αγοράσατε και τα βρήκατε πολύ χρήσιμα ή γουστόζικα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, power είπε:

Καλησπέρα! Θα πάω σε βάφτιση κοριτσιού 5 μηνών. Θα ήθελα να μου δώσετε ιδέες για δώρα. Προτιμώ να αποφύγω να δώσω χρήματα ως δώρο και μάλλον όχι ρούχα (στην περίπτωση αυτή νομίζω καλύτερα να πάρω εσώρουχα ή πιτζαμάκια). Θα με διευκολύνατε αν μου προτείνατε πράγματα που σας δώρισαν ή αγοράσατε και τα βρήκατε πολύ χρήσιμα ή γουστόζικα. 

Καλησπερα. Εφοσον το παιδι ξεκιναει λογικα στερεες οπου να ναι, πως θα σου φαινοταν η ιδεα για ενα ωραιο θερμος φαγητου? Υπαρχουν στην αγορα καποια πολυ ομορφα και σιγουρα θα φανει χρησιμο στη μαμα. Οσον αφορα ρουχα, ισως καποια αξεσουαρ αφου δεν θες ρουχα? Πχ ερχεται χειμωνας, ισως καποιο ομορφο σκουφακι ή γαντακια με παπουτσακια αγκαλιας ζεστα. Αναλογως και το ποσόν που θες να διαθεσεις, υπαρχουν απειρες επιλογες. Ή αν δεν εχουν ενδοεπικοινωνια, ισως κατι τετοιο? Και παλι πολλες επιλογες αναλογως και τα χρηματα που θες να διαθεσεις. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλησπερα. Εφοσον το παιδι ξεκιναει λογικα στερεες οπου να ναι, πως θα σου φαινοταν η ιδεα για ενα ωραιο θερμος φαγητου? Υπαρχουν στην αγορα καποια πολυ ομορφα και σιγουρα θα φανει χρησιμο στη μαμα. Οσον αφορα ρουχα, ισως καποια αξεσουαρ αφου δεν θες ρουχα? Πχ ερχεται χειμωνας, ισως καποιο ομορφο σκουφακι ή γαντακια με παπουτσακια αγκαλιας ζεστα. Αναλογως και το ποσόν που θες να διαθεσεις, υπαρχουν απειρες επιλογες. Ή αν δεν εχουν ενδοεπικοινωνια, ισως κατι τετοιο? Και παλι πολλες επιλογες αναλογως και τα χρηματα που θες να διαθεσεις. 

Ωραία ιδέα το θερμός φαγητού! Όπως και το σετ σκουφάκι-γαντακια-παπουτσάκια! Μέχρι €50 μπορώ να διαθέσω. Πώς θα σας φαινόταν ένα φορητό κάθισμα φαγητού; Ευπρόσδεκτες κι άλλες ιδέες. Από τα δώρα βάφτισης του δικού μου παιδιού μου φάνηκαν ιδιαίτερα χρήσιμα μεγάλες πετσέτες και σεντόνια αλλά και στα ρούχα φροντισα να κάνω έξυπνες αλλαγές και όλα χρησιμοποιήθηκαν και για καιρό δεν αγόραζα παρά ελάχιστα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, power είπε:

Ωραία ιδέα το θερμός φαγητού! Όπως και το σετ σκουφάκι-γαντακια-παπουτσάκια! Μέχρι €50 μπορώ να διαθέσω. Πώς θα σας φαινόταν ένα φορητό κάθισμα φαγητού; Ευπρόσδεκτες κι άλλες ιδέες. Από τα δώρα βάφτισης του δικού μου παιδιού μου φάνηκαν ιδιαίτερα χρήσιμα μεγάλες πετσέτες και σεντόνια αλλά και στα ρούχα φροντισα να κάνω έξυπνες αλλαγές και όλα χρησιμοποιήθηκαν και για καιρό δεν αγόραζα παρά ελάχιστα. 

Το καθισματακι ειναι πολυ ωραια ιδεα επισης!! Οπως και πετσετες- σεντονια- ή καποιο μπουρνουζακι. Κατι αλλο χρησιμο πχ θα μπορουσε να ειναι ενας υπνοσακος για τωρα τον χειμωνα μιας κ τα περισσοτερα μωρα ξεσκεπαζονται, η καποια κουβερτουλα αν δεν αρεσουν στη μαμα οι υπνοσακοι. 

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, power είπε:

Ωραία ιδέα το θερμός φαγητού! Όπως και το σετ σκουφάκι-γαντακια-παπουτσάκια! Μέχρι €50 μπορώ να διαθέσω. Πώς θα σας φαινόταν ένα φορητό κάθισμα φαγητού; Ευπρόσδεκτες κι άλλες ιδέες. Από τα δώρα βάφτισης του δικού μου παιδιού μου φάνηκαν ιδιαίτερα χρήσιμα μεγάλες πετσέτες και σεντόνια αλλά και στα ρούχα φροντισα να κάνω έξυπνες αλλαγές και όλα χρησιμοποιήθηκαν και για καιρό δεν αγόραζα παρά ελάχιστα. 

Νομιζω μόνη σου βρήκες πολύ ωραίες ιδεες

Ακριβώς αυτά θα σου πρότεινα, καρεκλακι φαγητου, ειδικα φορητό, σκεύη φαγητου όχι απαραίτητα τύπου θερμος, σεντονια, πετσετες η ομορφα ξύλινα παιχνιδια

Κ οι κουβέρτες πολύ ωραία ιδέα, εμένα μου φερανε κ σεντονια κ κουβέρτες για μεγαλυτερο παιδι, για μονο κρεβατι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα power!!!!!

Όλες οι ιδέες που αναφέρθηκαν είναι υπέροχες.

Όλα αυτά που είπαν τα κορίτσια είναι χρήσιμα.

Κατ εμέ τα σεντόνια μονού κρεβατιού ή ένα μπουρνουζι είναι η καλύτερη λύση. Κι αυτό γιατί δεν είναι συνηθισμένα δώρα.

Σχεδόν όλοι επιλέγουν ρούχα. Κ άντε μετά να αλλάζεις.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, power είπε:

Ωραία ιδέα το θερμός φαγητού! Όπως και το σετ σκουφάκι-γαντακια-παπουτσάκια! Μέχρι €50 μπορώ να διαθέσω. Πώς θα σας φαινόταν ένα φορητό κάθισμα φαγητού; Ευπρόσδεκτες κι άλλες ιδέες. Από τα δώρα βάφτισης του δικού μου παιδιού μου φάνηκαν ιδιαίτερα χρήσιμα μεγάλες πετσέτες και σεντόνια αλλά και στα ρούχα φροντισα να κάνω έξυπνες αλλαγές και όλα χρησιμοποιήθηκαν και για καιρό δεν αγόραζα παρά ελάχιστα. 

Ενα φορητο καθισμα φαγητου ειναι τελεια ιδεα,πολυ χρησιμο.Επισης εγω πηρα σε φιλη δαχτυλιδι για το μπανιο,για να καθεται μεσα το μωρο και να το πλενει,βρισκεις ανετα με 40 ευρω και θα το χρησιμοποιησει τουλαχιστον ενα χρονο.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ενα φορητο καθισμα φαγητου ειναι τελεια ιδεα,πολυ χρησιμο.Επισης εγω πηρα σε φιλη δαχτυλιδι για το μπανιο,για να καθεται μεσα το μωρο και να το πλενει,βρισκεις ανετα με 40 ευρω και θα το χρησιμοποιησει τουλαχιστον ενα χρονο.

Χμ, δαχτυλίδι για το μπάνιο, ε; Η αλήθεια είναι πως δεν το γνωρίζω αλλά ακούγεται χρήσιμο. Θα το ψάξω. Εγώ είχα βολευτεί με μπανιερίτσα με ψηλή βάση για να μη σκύβω και μετά την τοποθετούσαμε για πολύ καιρό μέσα στην μεγάλη μπανιέρα.

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Καλησπέρα power!!!!!

Όλες οι ιδέες που αναφέρθηκαν είναι υπέροχες.

Όλα αυτά που είπαν τα κορίτσια είναι χρήσιμα.

Κατ εμέ τα σεντόνια μονού κρεβατιού ή ένα μπουρνουζι είναι η καλύτερη λύση. Κι αυτό γιατί δεν είναι συνηθισμένα δώρα.

Σχεδόν όλοι επιλέγουν ρούχα. Κ άντε μετά να αλλάζεις.

Έχεις δίκιο. Οι πιο πολλοί επιλέγουν ρούχα, αν κι εγώ, όπως έγραψα παραπάνω, άλλαξα όσα δε χρειαζόμασταν και για καιρό είχα ρούχα, οπότε τίποτα δεν πήγε χαμένο. 

Πάντως τα λευκά είδη έχουν μεγάλη περίοδο χρήσης (ειδικά αν είναι για μονό κρεβάτι ή μεγάλες πετσέτες / μπουρνούζια) και όσα και να έχεις, πάντα χρειάζονται. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, vikib είπε:

Νομιζω μόνη σου βρήκες πολύ ωραίες ιδεες

Ακριβώς αυτά θα σου πρότεινα, καρεκλακι φαγητου, ειδικα φορητό, σκεύη φαγητου όχι απαραίτητα τύπου θερμος, σεντονια, πετσετες η ομορφα ξύλινα παιχνιδια

Κ οι κουβέρτες πολύ ωραία ιδέα, εμένα μου φερανε κ σεντονια κ κουβέρτες για μεγαλυτερο παιδι, για μονο κρεβατι

K μενσ κουβερτεδ για μεγαλυτερο κρεβατι οπωσ κ τα σεντονια κ πετσετεσ γισ μεγσλυτερη ηλικισ με βολεψσν..

Κ εγω σε βαφτιση φιλησ πηρα παιδικη κουβερτα για μονο κρεβστι κ την καταχαρηκαν οτσν τουσ την πηγα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, power είπε:

Χμ, δαχτυλίδι για το μπάνιο, ε; Η αλήθεια είναι πως δεν το γνωρίζω αλλά ακούγεται χρήσιμο. Θα το ψάξω. Εγώ είχα βολευτεί με μπανιερίτσα με ψηλή βάση για να μη σκύβω και μετά την τοποθετούσαμε για πολύ καιρό μέσα στην μεγάλη μπανιέρα.

Έχεις δίκιο. Οι πιο πολλοί επιλέγουν ρούχα, αν κι εγώ, όπως έγραψα παραπάνω, άλλαξα όσα δε χρειαζόμασταν και για καιρό είχα ρούχα, οπότε τίποτα δεν πήγε χαμένο. 

Πάντως τα λευκά είδη έχουν μεγάλη περίοδο χρήσης (ειδικά αν είναι για μονό κρεβάτι ή μεγάλες πετσέτες / μπουρνούζια) και όσα και να έχεις, πάντα χρειάζονται. 

Εβαλα φωτο στο προφιλ μου να το δειτε.Ειναι σαν καθισματακι.με κενα για να μπαινουν τα ποδαρακια και εχει βεντουζες απο κατω για να κολλαει στη μπανιερα.Το παιδακι καθεται κι εσυ εχεις ελευθερα χερια να το πλεινεις.Πολυ βολικο.Καποια ανοιγουν απο μπροστα για να βαλεις το μωρο

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...