Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Είμαι,δεν είμαι ιδού η απορία...


Recommended Posts

Καλημέρα σας, 

Είμαι 35 ετών(την Δευτέρα βασικά τα κλείνω),1χρόνο παντρεμένη και τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για παιδί επιτέλους. Ο κυκλος μου είναι λιγο περίεργος(αλλους μηνες 30,αλλους 33,αλλους 28)και για αυτο χρόνια τωρα καταγράφω την περίοδο σε μια εφαρμογή. Με βάση αυτή την εφαρμογή ψιλουπολόγισα τις γόνιμες μέρες και θεωρητικά σήμερα είμαι στη 2η μέρα καθυστέρισης αλλα πονάω χαμηλά(ξέρετε ενοχλήσεις). Να ενημερώσω οτι δυστυχώς έχω συνδρομο του ευερεθιστου εντερου το οποίο για μενα σημαινει συχνους πονους χαμηλά σαν περίοδος και δεν μπορω να το διαχωρίσω απο την περίοδο. Σήμερα έκανα ενα τεστ το πρωι και βγήκε ενα  με το ζορι θετικο(η καθετη γραμμή ισα ισα που φαινεται). Το λογικό ειναι να παω να κανω β-χοριακη το ξερω για επιβεβαιωση και σκεφτομαι να παω αυριο το πρωι πριν την δουλεια. Δεν θέλω ακόμα να το αναφέρω στους δικούς μου αφου δεν ειμαι σιγουρη. Ποσες πιθανοτητες υπαρχουν με τον πρωτο μηνα προσπαθειων να τα καταφερουμε;; :confused: Ανησυχουσα λογω της ηλικιας μου,χρονια καπνιστρια(2 εβδομαδες εχω σταματησει το συμβατικο τσιγαρο), ορθοστασια στη δουλεια και απιστευτο αγχος.Συγνωμη αν εγινα κουραστικη αλλα δε το εχω πει πουθενααααα και με τρελαινει λιγο....:wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χάχα!! Κοριτσάκι, ποια ακριβώς είναι η απορία σου;; μάλλον η τιμή της χοριακης που θα κάνεις αύριο, ε;;; να μας ενημερώσεις!! Συγχαρητήρια!! Υπάρχουν κοπέλες που χροοονια προσπαθούν κ άλλες, τυχερές σαν εσένα!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, kristi2008 είπε:

Καλημέρα σας, 

Είμαι 35 ετών(την Δευτέρα βασικά τα κλείνω),1χρόνο παντρεμένη και τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για παιδί επιτέλους. Ο κυκλος μου είναι λιγο περίεργος(αλλους μηνες 30,αλλους 33,αλλους 28)και για αυτο χρόνια τωρα καταγράφω την περίοδο σε μια εφαρμογή. Με βάση αυτή την εφαρμογή ψιλουπολόγισα τις γόνιμες μέρες και θεωρητικά σήμερα είμαι στη 2η μέρα καθυστέρισης αλλα πονάω χαμηλά(ξέρετε ενοχλήσεις). Να ενημερώσω οτι δυστυχώς έχω συνδρομο του ευερεθιστου εντερου το οποίο για μενα σημαινει συχνους πονους χαμηλά σαν περίοδος και δεν μπορω να το διαχωρίσω απο την περίοδο. Σήμερα έκανα ενα τεστ το πρωι και βγήκε ενα  με το ζορι θετικο(η καθετη γραμμή ισα ισα που φαινεται). Το λογικό ειναι να παω να κανω β-χοριακη το ξερω για επιβεβαιωση και σκεφτομαι να παω αυριο το πρωι πριν την δουλεια. Δεν θέλω ακόμα να το αναφέρω στους δικούς μου αφου δεν ειμαι σιγουρη. Ποσες πιθανοτητες υπαρχουν με τον πρωτο μηνα προσπαθειων να τα καταφερουμε;; :confused: Ανησυχουσα λογω της ηλικιας μου,χρονια καπνιστρια(2 εβδομαδες εχω σταματησει το συμβατικο τσιγαρο), ορθοστασια στη δουλεια και απιστευτο αγχος.Συγνωμη αν εγινα κουραστικη αλλα δε το εχω πει πουθενααααα και με τρελαινει λιγο....:wub:

Καλημέρα....συγχαρητήρια,  είσαι έγκυος, τα τεστ δεν κάνουν ποτέ λάθος, τα θετικά....γιατί το αρνητικό εμένα μου έχει βγει και θετικό μετά από λίγες μέρες... Και εγώ δεν έχω σταθερό κύκλο και απλά στον υπέρηχο μου βγάζει το μωρό 2 μέρες μικρότερο με βάση την τελευταία μου περίοδο.  Κάνεις και σήμερα μια χοριακη να δεις πόσο είναι και μετά από δύο μέρες την επόμενη....Στο ίδιο μικροβιολογικο.

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kristi2008 είπε:

Καλημέρα σας, 

Είμαι 35 ετών(την Δευτέρα βασικά τα κλείνω),1χρόνο παντρεμένη και τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για παιδί επιτέλους. Ο κυκλος μου είναι λιγο περίεργος(αλλους μηνες 30,αλλους 33,αλλους 28)και για αυτο χρόνια τωρα καταγράφω την περίοδο σε μια εφαρμογή. Με βάση αυτή την εφαρμογή ψιλουπολόγισα τις γόνιμες μέρες και θεωρητικά σήμερα είμαι στη 2η μέρα καθυστέρισης αλλα πονάω χαμηλά(ξέρετε ενοχλήσεις). Να ενημερώσω οτι δυστυχώς έχω συνδρομο του ευερεθιστου εντερου το οποίο για μενα σημαινει συχνους πονους χαμηλά σαν περίοδος και δεν μπορω να το διαχωρίσω απο την περίοδο. Σήμερα έκανα ενα τεστ το πρωι και βγήκε ενα  με το ζορι θετικο(η καθετη γραμμή ισα ισα που φαινεται). Το λογικό ειναι να παω να κανω β-χοριακη το ξερω για επιβεβαιωση και σκεφτομαι να παω αυριο το πρωι πριν την δουλεια. Δεν θέλω ακόμα να το αναφέρω στους δικούς μου αφου δεν ειμαι σιγουρη. Ποσες πιθανοτητες υπαρχουν με τον πρωτο μηνα προσπαθειων να τα καταφερουμε;; :confused: Ανησυχουσα λογω της ηλικιας μου,χρονια καπνιστρια(2 εβδομαδες εχω σταματησει το συμβατικο τσιγαρο), ορθοστασια στη δουλεια και απιστευτο αγχος.Συγνωμη αν εγινα κουραστικη αλλα δε το εχω πει πουθενααααα και με τρελαινει λιγο....:wub:

καλημερα kristi μου...συμφωνω με τα υπολοιπα κοριτσια...ισως εισαι απ τις τυχερες που με την πρωτη...τσουπ!!!!!!κ εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειδα μια πολυ αχνη γραμμη...σημασια εχει η χοριακη σου βεβαια και ο διπλασιασμος της καθε 2 μερες....ευχομαι να πανε ολα καλα....και να εχεις μια καλη χοριακη αυριο!!πηγαινε και σημερα αν προλαβαινεις....γιατι να το καθυστερεις αλλωστε????σε μια ωρα θα ξερεις....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω πολυ, αυριο πρωι πρωι θα παω να το επιβεβαιωσω. απλα ηταν κατι που επιθυμουσα χρονια (12χρονια ειμαι με τον αντρα μου αλλα μου εκανε τον δυσκολο) και τωρα δυσκολευομαι να το πιστεψω......και παλι σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Just now, kristi2008 είπε:

Σας ευχαριστω πολυ, αυριο πρωι πρωι θα παω να το επιβεβαιωσω. απλα ηταν κατι που επιθυμουσα χρονια (12χρονια ειμαι με τον αντρα μου αλλα μου εκανε τον δυσκολο) και τωρα δυσκολευομαι να το πιστεψω......και παλι σας ευχαριστω

καλημερα  με το καλο σου ευχομαι ! θα συμφωνησω με τα κοριτσια !! και εγω και τα τρια παιδακια μ απο τον πρωτο μηνα τα επιασα. θα μεινω λιγο στο εντερο που ανεφερες πως εχεις. εχω και εχω το ιδιο . σε παρακολουθει γιατρος , σπαστικη ή ελκωδη κολιτιδα εχεις ? καμια φορα η εγκυμοσυνη δημιουργει προβλημα στο εντερο , αρα χρειαζεται παρακολουθηση .

Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 said:

καλημερα  με το καλο σου ευχομαι ! θα συμφωνησω με τα κοριτσια !! και εγω και τα τρια παιδακια μ απο τον πρωτο μηνα τα επιασα. θα μεινω λιγο στο εντερο που ανεφερες πως εχεις. εχω και εχω το ιδιο . σε παρακολουθει γιατρος , σπαστικη ή ελκωδη κολιτιδα εχεις ? καμια φορα η εγκυμοσυνη δημιουργει προβλημα στο εντερο , αρα χρειαζεται παρακολουθηση .

καλημερα, σπαστικη ειχα μια μεγαλη κριση στα 17 μου τοτε διαγνωστηκε, απο τοτε δεν το παρακολουθησα γιατι ειμαι λιγο φοβητσιαρα(κακο το ξερω). γνωριζω οτι σε ορισμενες τροφες εχω ευαισθησια(πονοι,πριξημο κοιλιας και συχνες επισκεψεις στην τουαλετα με δοιαρροια).τα τελευταια χρονια παιρνω μαγνησιο σε συνδιασμο με Β6 και οι πονοι εχουν μειωθει πολυ (εκει που πονουσα καθημερινα μπορει να με πιασει μια φορα το χρονο). Με βαζεις σε σκεψεις τωρα.τον γαστεντερολογο τον αποφευγω σαν τον διαολο το λιβανι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kristi2008 είπε:

καλημερα, σπαστικη ειχα μια μεγαλη κριση στα 17 μου τοτε διαγνωστηκε, απο τοτε δεν το παρακολουθησα γιατι ειμαι λιγο φοβητσιαρα(κακο το ξερω). γνωριζω οτι σε ορισμενες τροφες εχω ευαισθησια(πονοι,πριξημο κοιλιας και συχνες επισκεψεις στην τουαλετα με δοιαρροια).τα τελευταια χρονια παιρνω μαγνησιο σε συνδιασμο με Β6 και οι πονοι εχουν μειωθει πολυ (εκει που πονουσα καθημερινα μπορει να με πιασει μια φορα το χρονο). Με βαζεις σε σκεψεις τωρα.τον γαστεντερολογο τον αποφευγω σαν τον διαολο το λιβανι. 

 επειδη θα σου πει να κανεις κολονοσκοπηση να υποθεσω !! :)σε καταλαβαινω μια απο τα ιδια !! εγω εχω και τα δυο και σπαστικη και ελκωδη ,  με τους γαστρεντερολογους μονο ξυλο που δεν παιζουμε :P. γιατι ειμαι και εγω ετσι  δεν θελω να πηγαινω.

 μεγαλωνοντας το εμβρυο ακουμπαει οπως καταλαβαινεις στα εσωτερικα οργανα, ολα διογκωνονται , αλλαζουν θεση, αρα  μπορει να εχεις ενοχλησεις , μπορει ομως και οχι, να μην ξεχασεις να το αναφερεις στον γυναικολογο σου !  εμενα μου εδωσε κανονικα την ιδια αγωγη που επαιρνα πριν την εγκυμοσυνη , αλλα σε αλλη μορφη, και την συνεχιζω και τωρα .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gmnth03 said:

 επειδη θα σου πει να κανεις κολονοσκοπηση να υποθεσω !! :)σε καταλαβαινω μια απο τα ιδια !! εγω εχω και τα δυο και σπαστικη και ελκωδη ,  με τους γαστρεντερολογους μονο ξυλο που δεν παιζουμε :P. γιατι ειμαι και εγω ετσι  δεν θελω να πηγαινω.

 μεγαλωνοντας το εμβρυο ακουμπαει οπως καταλαβαινεις στα εσωτερικα οργανα, ολα διογκωνονται , αλλαζουν θεση, αρα  μπορει να εχεις ενοχλησεις , μπορει ομως και οχι, να μην ξεχασεις να το αναφερεις στον γυναικολογο σου !  εμενα μου εδωσε κανονικα την ιδια αγωγη που επαιρνα πριν την εγκυμοσυνη , αλλα σε αλλη μορφη, και την συνεχιζω και τωρα .

σε ευχαριστω πολυ, δεν ειμαι η μονη χιχι. ειχα κανει μονο μια κολονοσκοπηση και τοτε δεν γινονταν με αναισθησια.. καταλαβαινεις....ασχημη εμπειρια.. θα το ενημερωσω ομως. και παλι ευχαριστωωωω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kristi2008 είπε:

σε ευχαριστω πολυ, δεν ειμαι η μονη χιχι. ειχα κανει μονο μια κολονοσκοπηση και τοτε δεν γινονταν με αναισθησια.. καταλαβαινεις....ασχημη εμπειρια.. θα το ενημερωσω ομως. και παλι ευχαριστωωωω

ναι σωστα , απο τα 15 μου εγω κανω . εχω κανειιιιι μπολικες !! ( τωρα ειμαι 38)  αστα , επωδυνη διαδικασια, ουτε μεθη τοτε ουτε τιποτα. τον προηγουμενο μηνα εκανα ορθοσιγμοειδοσκοπηση , δεν κανουν μεθη, ομως απαιτησα, λεω χωρις μεθη δεν κανω τιποτα . και τελικα μου εκαναν . και δεν με πιανει κιολας ! τουλαχιστον ηταν υποφερτα !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια, δεν προλαβα να κανω την εξεταση ακομα γιατι εχω κυριολεκτικα μπλεξει με την δουλεια. Μολις εχω νεοτερα θα ενημερωσω!!πολυ νυστα ομως ρε κοριτσια και το στηθος ενοχλητικο..καλα δεν μιλαω για τη δυσκοιλιοτητα που συνοδευεται με αερια.:oops:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kristi2008 είπε:

αυριο ειναι η μεγαλη μερα. λιγο αγχος με εχει πιασει... μακαρι να βγουν καλα τα αποτελεσματα

Καλή επιτυχία αν και σίγουρα θα ναι όλα τέλειΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...