Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Αναρρωτική άδεια εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι έγκυος στον 5ο μήνα. Εχω πάρει αναρρωτική άδεια απο τν γιατρό μ 15 μέρες εχω περάσει κ επιτροπή απ τ ικα. Τ πρόβλημα μ είναι οτι ο γιατρός μ έκρινε ότι δν μπορω ν δουλέψω μέχρι τν γέννα. Δικαιούμαι απο τ ικα ν παίρνω αναρρωτικες μέχρι τοτε? Επίσης ν σας πω οτι εργάζομαι στον ιδιωτικό τομέα εδώ κ 3χρ περίπου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ρια μενια είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι έγκυος στον 5ο μήνα. Εχω πάρει αναρρωτική άδεια απο τν γιατρό μ 15 μέρες εχω περάσει κ επιτροπή απ τ ικα. Τ πρόβλημα μ είναι οτι ο γιατρός μ έκρινε ότι δν μπορω ν δουλέψω μέχρι τν γέννα. Δικαιούμαι απο τ ικα ν παίρνω αναρρωτικες μέχρι τοτε? Επίσης ν σας πω οτι εργάζομαι στον ιδιωτικό τομέα εδώ κ 3χρ περίπου 

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου! Κι εγώ έχω αναρρωτική για το πρώτο τρίμηνο και μου γράφει ο γιατρός ανά 15 μέρες.το θέμα είναι εμένα μου ειπανε θα με καλέσουν σε 4 μήνες για επιτροπή.εσυ πως και περασες ηδη; από όσο ξέρω εφόσον υπάρχει πρόβλημα εννοείται πως μπορείς να παίρνεις αναρρωτική μέχρι να ξεκινήσει η κανονική σου άδεια τουλάχιστον αλλά μπορείς να ρωτήσεις και στο ΙΚΑ.Να πάνε όλα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια .

Ρία Μένια αναρρωτικη ναι μέχρι και τη γεννά θα παίρνεις  και επιτροπή ανά 15νθημερο.

αυτο που λέει η φίλη νανσυ πρώτη φορά το άκουω. Ρωτά πάλι νανσυ ίσως έκαναν λάθος .


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Ρια μενια είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι έγκυος στον 5ο μήνα. Εχω πάρει αναρρωτική άδεια απο τν γιατρό μ 15 μέρες εχω περάσει κ επιτροπή απ τ ικα. Τ πρόβλημα μ είναι οτι ο γιατρός μ έκρινε ότι δν μπορω ν δουλέψω μέχρι τν γέννα. Δικαιούμαι απο τ ικα ν παίρνω αναρρωτικες μέχρι τοτε? Επίσης ν σας πω οτι εργάζομαι στον ιδιωτικό τομέα εδώ κ 3χρ περίπου 

Εγω ημουν με αναρρωτικη απ τον 3ο μηνα..δεν σου λενε τιποτα..επισης κοιτα μηπως σου γραφει την αναρρωτικη ο διευθυντης της γυναικολογικης και σου γραφει για 1 μηνα κι οχι 15 μερες...εγω επιτροπη περναγα καθε μηνα κανονικα..4 μηνες μου φαινονται πολλοι...παντως δε μπορει να σου πει κανεις τιποτα

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια .

Ρία Μένια αναρρωτικη ναι μέχρι και τη γεννά θα παίρνεις  και επιτροπή ανά 15νθημερο.

αυτο που λέει η φίλη νανσυ πρώτη φορά το άκουω. Ρωτά πάλι νανσυ ίσως έκαναν λάθος .

και μένα μου φάνηκε υπερβολικό το διάστημα..Ίσως να παίζει ρόλο και το ΙΚΑ.. στην κάθε περιοχή πιθανό να ισχύει κάτι διαφορετικό.αυτο το είπανε σίγουρα θα με καλέσουν μετά απο 4 μηνες..ε δεν νομιζω να ήταν τόσο άσχετη η κοπέλα..αλλά συζητήθηκε κιόλας σε περίπτωση που έχω ακόμα αναρρωτική τότε και δεν μπορώ να πάω και είπε ότι μέχρι τότε θα έχει προχωρήσει η εγκυμοσύνη και θα είναι όλα καλά.βέβαια θα το επιβεβαιώσω.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...