Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Αναγνώριση τέκνου εκτός γάμου


Recommended Posts

Καλησπέρα, είμαι στον 8 μήνα εγκυμοσύνης και σκεφτόμαστε με τον σύντροφό μου να κάνουμε αναγνώριση κυοφορουμενου τέκνου... Γνωρίζει κανείς τη διαδικασία..?Επισης πρόκειται να γεννήσω στο "μητέρα" ξέρει κάποιος να μου πει σε ποιο ληξιαρχείο πάει? Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και με το καλό! η αναγνώριση γίνεται με συμβολαιογραφική πράξη, οπότε θα πρέπει να απευθυνθείς σε συμβολαιογράφο για τα διαδικαστικά. Το Μητέρα πάει στο Ληξιαρχείο Αμαρουσίου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy2be είπε:

Καλησπέρα και με το καλό! η αναγνώριση γίνεται με συμβολαιογραφική πράξη, οπότε θα πρέπει να απευθυνθείς σε συμβολαιογράφο για τα διαδικαστικά. Το Μητέρα πάει στο Ληξιαρχείο Αμαρουσίου.

Ευχαριστώ πολύ!! Μήπως γνωρίζεις εάν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το νοσοκομείο.. Επειδή δεν θα υπάρχει γάμος εννοώ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Με το μαιευτήριο δεν θα έχεις, με το Ληξιαρχείο δεν ξέρω (εάν επιθυμειτε  να δηλώσετε το παιδί με το επώνυμο του πατέρα),  οποτε νομίζω ότι το καλύτερο είναι να επικοινωνήσεις με το Ληξιαρχείο Αμαρουσίου  (ουσιαστικά μέσα στο Μητέρα βρίσκεται γραφείο έκδοσης ληξιαρχικών πράξεων του Δήμου Αμαρουσίου προς διευκόλυνση, όπου και με το καλό θα δηλώσετε το μωράκι σας). Εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...