Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Χωρις περιδεση


Recommended Posts

@Sofaki00, απο εσενα το εμαθα! Μετα το ειδα κ στ ιντερνετ. Τον γιατρο δεν τον βρηκα. Θα με παρει λογικα για οδηγιες. Θα φτιαξει ο καιρος και θα βγεις δειλα δειλα. Ντυσου καλα σιγα σιγα να τις πας τις βολτες σου. Θα σε βοηθησει τοσο πολυ για τη γεννα. Ηλπιζα κ εμενα να με σηκωσει αλλα που τετοια τυχη.

@Mpimpikos και εγω δεν θα σου πω τπτ διαφορετικο απ τις αλλες κοπελες. Με αυστηρη κατακλιση εχουμε φτασει ολες ως εδω. Βεβαια, η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη. Η κολπικη κρεμα θα ειναι κατι παρομοιο με τα χαπια που παιρναμε εμεις. Κολπικα τα παιρναμε τα χαπια! Μπορει να χρειαστεις απλα προσοχη και να μην κρεβατωθεις οπως εμεις.

@Polly1 ειχα πολλες συσπασεις, σενεχομενες. Και μεχρι τοτε νομιζα οτι ειναι το μωρο, που να ηξερα πρωταρα βλεπεις! Και εγω πιστευω οτι θα φτασεις ως το τελος, εχεις κανει τα παντα! Ενεσεις κορτιζονης εκανα στην 28η εβδομαδα, μια δοση. Ποτε δεν τις χωνεψα να σου πω την αληθεια αλλα ηθελε ο γιατρος. Στο μητερα θα γεννησω, για το οικοκομικο κομματι δεν εχω ιδεα!!!! Κακως αλλα δεν το εχω συζητησει. Εσυ τα παιρνεις τα utrogestan ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 372
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Polly1  εγώ τις έχω αγοράσει τις ενέσεις κορτιζόνης αλλά επειδή ο τράχηλος έμενε σταθερός δεν μου τις έκανε μέχρι τώρα... επίσης μην ανησυχείς για τον γιατρό σου που ήταν κάπως , αυτός θέλει να κάνει το καλύτερο και για σένα και για το μωρό σου! Η αλήθεια είναι ότι το κόστος είναι μεγάλο ιδιωτικής γεννάς αλλά δεν τους εμπιστεύομαι πλέον στο νοσοκομείο της πόλης μου. Θα πάμε η Άγιο Λουκά η Βιοκλινικη αναλόγως που θα βρίσκεται ο γιατρός εκείνη την μέρα αν εξελιχθούν όλα φυσιολογικά . Αν πρέπει να πάμε για καισαρική προτιμώ Άγιο Λουκά! Η αμοιβή του γιατρού είναι γύρω στο 1.000 και αλλά τόσα η κλινική ! Όποτε κορίτσια πάει το 2.000 του Μητσοτάκη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Christy32 είπε:

@Sofaki00, απο εσενα το εμαθα! Μετα το ειδα κ στ ιντερνετ. Τον γιατρο δεν τον βρηκα. Θα με παρει λογικα για οδηγιες. Θα φτιαξει ο καιρος και θα βγεις δειλα δειλα. Ντυσου καλα σιγα σιγα να τις πας τις βολτες σου. Θα σε βοηθησει τοσο πολυ για τη γεννα. Ηλπιζα κ εμενα να με σηκωσει αλλα που τετοια τυχη.

@Mpimpikos και εγω δεν θα σου πω τπτ διαφορετικο απ τις αλλες κοπελες. Με αυστηρη κατακλιση εχουμε φτασει ολες ως εδω. Βεβαια, η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη. Η κολπικη κρεμα θα ειναι κατι παρομοιο με τα χαπια που παιρναμε εμεις. Κολπικα τα παιρναμε τα χαπια! Μπορει να χρειαστεις απλα προσοχη και να μην κρεβατωθεις οπως εμεις.

@Polly1 ειχα πολλες συσπασεις, σενεχομενες. Και μεχρι τοτε νομιζα οτι ειναι το μωρο, που να ηξερα πρωταρα βλεπεις! Και εγω πιστευω οτι θα φτασεις ως το τελος, εχεις κανει τα παντα! Ενεσεις κορτιζονης εκανα στην 28η εβδομαδα, μια δοση. Ποτε δεν τις χωνεψα να σου πω την αληθεια αλλα ηθελε ο γιατρος. Στο μητερα θα γεννησω, για το οικοκομικο κομματι δεν εχω ιδεα!!!! Κακως αλλα δεν το εχω συζητησει. Εσυ τα παιρνεις τα utrogestan ;

Στο Μητέρα κι εγώ!! Το 3κλινο δωμάτιο με φυσιολογικό τοκετό είναι 1640 και με καισαρική 1810

Utrogestan  δεν πήρα. Μου χε πει για ενέσεις προγεστερόνης αλλα δεν τις προλάβαμε καν, εκανα περιδεση! Μαγνησιο έπαιρνα τη μέγιστη δόση και συνεχίζω και τωρα

2 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

@Polly1  εγώ τις έχω αγοράσει τις ενέσεις κορτιζόνης αλλά επειδή ο τράχηλος έμενε σταθερός δεν μου τις έκανε μέχρι τώρα... επίσης μην ανησυχείς για τον γιατρό σου που ήταν κάπως , αυτός θέλει να κάνει το καλύτερο και για σένα και για το μωρό σου! Η αλήθεια είναι ότι το κόστος είναι μεγάλο ιδιωτικής γεννάς αλλά δεν τους εμπιστεύομαι πλέον στο νοσοκομείο της πόλης μου. Θα πάμε η Άγιο Λουκά η Βιοκλινικη αναλόγως που θα βρίσκεται ο γιατρός εκείνη την μέρα αν εξελιχθούν όλα φυσιολογικά . Αν πρέπει να πάμε για καισαρική προτιμώ Άγιο Λουκά! Η αμοιβή του γιατρού είναι γύρω στο 1.000 και αλλά τόσα η κλινική ! Όποτε κορίτσια πάει το 2.000 του Μητσοτάκη

Μια χαρα με το 2000 που θα κοστίσει! Τόσο έπρεπε κι εδώ! Σε δημόσια δεν ξέρωαλλά σε ιδιωτικά το 3χιλιαρο στο νερό και φυσικά παραπανω! Υπάρχουν οι υποχρεωτικές και προαιρετικές εξετάσεις του μωρου που δεν περιλαμβάνονται στην τιμη! Αλλα ας βγούνε υγιή και χαλάλι 

2 ώρες πρίν, Christy32 είπε:

@Sofaki00, απο εσενα το εμαθα! Μετα το ειδα κ στ ιντερνετ. Τον γιατρο δεν τον βρηκα. Θα με παρει λογικα για οδηγιες. Θα φτιαξει ο καιρος και θα βγεις δειλα δειλα. Ντυσου καλα σιγα σιγα να τις πας τις βολτες σου. Θα σε βοηθησει τοσο πολυ για τη γεννα. Ηλπιζα κ εμενα να με σηκωσει αλλα που τετοια τυχη.

@Mpimpikos και εγω δεν θα σου πω τπτ διαφορετικο απ τις αλλες κοπελες. Με αυστηρη κατακλιση εχουμε φτασει ολες ως εδω. Βεβαια, η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη. Η κολπικη κρεμα θα ειναι κατι παρομοιο με τα χαπια που παιρναμε εμεις. Κολπικα τα παιρναμε τα χαπια! Μπορει να χρειαστεις απλα προσοχη και να μην κρεβατωθεις οπως εμεις.

@Polly1 ειχα πολλες συσπασεις, σενεχομενες. Και μεχρι τοτε νομιζα οτι ειναι το μωρο, που να ηξερα πρωταρα βλεπεις! Και εγω πιστευω οτι θα φτασεις ως το τελος, εχεις κανει τα παντα! Ενεσεις κορτιζονης εκανα στην 28η εβδομαδα, μια δοση. Ποτε δεν τις χωνεψα να σου πω την αληθεια αλλα ηθελε ο γιατρος. Στο μητερα θα γεννησω, για το οικοκομικο κομματι δεν εχω ιδεα!!!! Κακως αλλα δεν το εχω συζητησει. Εσυ τα παιρνεις τα utrogestan ;

Τις συσπασεις τις ένιωθες στο nst ως κίνηση του μωρου; και γενικά ήταν ανωδυνες;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Ευχαριστώ πολύ Christy μου! Θυμάσαι τι ανησυχητικό είχε βρεθεί; συσπάσεις μήτρας μηπως; Ο μήνας σου ειναι 2 μέρες μακρια!! Εμένα 39! Αλλα πιστεύω ότι θα φτάσω! Δεν ξερω Γιατί ο γιατρός ήταν κάπως χθες, ενώ τα είδε όλα Καλά!! Από ενέσεις κορτιζόνης τι έχεις κανει; 

Κοριτσια και κατι ακομη! Θα γεννήσεις σε ιδιωτικό; Πόσο θα πάει περίπου το σύνολο; γιατρός-δωμάτιο-μαια;

Καλημέρα!!και με το καλο το μωρακι σου!! Με τι θες να ταξιδεψεις; Το αεροπλάνο απαγορεύεται στον 9ο και στο πρώτο τριμηνο, το καράβι είναι το ασφαλέστερο, το αυτοκίνητο με προϋποθέσεις. 

Μέ άμάξί έίνάί νά τάξίδέψώ.... δέ τόλμήσά νά ρώτήσώ. Θά πέρίμένώ νά δώ τί θά μόύ πέί... έγώ νόμίζά πώς τά χάπίά έίνάί άπό τό στόμά (έίμάί λίγό άσχέτή)..... Έύχάρίστώ πόλύ κόρίτσίά γίά τίς άπάντήσέίς... χίλίά σύγνώμή πόύ όί λέξέίς μόύ έχόύν άπό δέκά τόνόύς άλλά έχέί κόλλήσέί τό πλήκτρόλόγίό.......

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Polly1 ναι ηταν ανωδυνες οι συσπασεις, και συνεχιζουν να ειναι. Νομιζα οτι τεντωνοταν το μωρο, ετσι τις ενιωθα. Ενα ας πουμε μεγαλουτσικο καρουμπαλο σκληρο για λιγα δευτερολεπτα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ξανά εγώ. Παραδέχομαι πως είμαι άσχετη με κολπικες κρεμες και ντρέπομαι να ρωτήσω τν γιατρό. Την βάζω με απλικατερ. Πόσο μέσα πρέπει να μπει αυτό το πράγμα? Εγώ φοβάμαι κιόλας κ το βάζω σχετικά έξω. Δεν νομίζω έτσι να κάνω δουλειά.... Ντρέπομαι που Ρωτάω αλλά κορίτσια είστε κ σεις ζητάω κατανόηση.... 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Κορίτσια ξανά εγώ. Παραδέχομαι πως είμαι άσχετη με κολπικες κρεμες και ντρέπομαι να ρωτήσω τν γιατρό. Την βάζω με απλικατερ. Πόσο μέσα πρέπει να μπει αυτό το πράγμα? Εγώ φοβάμαι κιόλας κ το βάζω σχετικά έξω. Δεν νομίζω έτσι να κάνω δουλειά.... Ντρέπομαι που Ρωτάω αλλά κορίτσια είστε κ σεις ζητάω κατανόηση.... 

 

 

 

σιγα την ντροπή καλε....κ γω βάζω με αππλικατερ. έχει στοπ το αππλικατερ σ??? πχ εμενα εψει κ την βάζω έως εκει που είναι...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Κορίτσια ξανά εγώ. Παραδέχομαι πως είμαι άσχετη με κολπικες κρεμες και ντρέπομαι να ρωτήσω τν γιατρό. Την βάζω με απλικατερ. Πόσο μέσα πρέπει να μπει αυτό το πράγμα? Εγώ φοβάμαι κιόλας κ το βάζω σχετικά έξω. Δεν νομίζω έτσι να κάνω δουλειά.... Ντρέπομαι που Ρωτάω αλλά κορίτσια είστε κ σεις ζητάω κατανόηση.... 

 

 

 

Βρε κ εγω ειχα την ιδια απορια στην αρχη, σιγααα.. αλλα δεν μπορω να σε βοηθησω γτ χρησιμοποιω τα χερια μου. Παντως οσο πιο βαθια τοσο το κσλυτερο. Εμενα σκεψου οτι μου ειχαν προτεινει να βαζω κ λαδακι στ δαχτυλο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

σιγα την ντροπή καλε....κ γω βάζω με αππλικατερ. έχει στοπ το αππλικατερ σ??? πχ εμενα εψει κ την βάζω έως εκει που είναι...

Έχει στοπ ναι. Το βιδωνω στην κρέμα και το γεμίζω μεχρι το στοπ. Ο γιατρός το μόνο που μου είπε ηταν μην την βάλω έξω έξω αλλά να προσπαθήσω μέσα... Και ντράπηκα να ρωτήσω μετά... (εδώ δεν ήξερα τι είναι το απλικατερ)... 

@Christy32 με το δάχτυλο? Αλήθεια.? Χτες που έβαλα πρώτη φορά ένιωθα λες κ θα έκανα χειρουργείο. Πιστεύω οι πρώτες φορές θα είναι δύσκολες μέχρι να μάθω... 2 μήνες θα το κάνω αυτό κάθε βράδυ μιυ είπε...

 

Σας ευχαριστώ πολύ που μου λύσατε την απορία κορίτσια... Εύχομαι να πάνε όλα καλά.. Εσεις ποτέ γεννατε? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι με το δαχτυλο 3 φορες την ημερα. Στην αρχη οντως ανησυχεις αν το κανεις καλα, μετα συνηθιζεις και λιγο αργοτερα κουραζεσαι αλλα περναει γρηγορα ο καιρος. Ασε που καποιες φορες μου επεφτε το χαπι. Αυτα ηταν τα δικα μου σταδια. Απο τις 31/10 συμβαινουν αυτα. Ημουν 25+5 τοτε, το ανακαλυψαμε λιγο αργα βλεπεις. Σημερα ειμαι 35+6! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Ναι με το δαχτυλο 3 φορες την ημερα. Στην αρχη οντως ανησυχεις αν το κανεις καλα, μετα συνηθιζεις και λιγο αργοτερα κουραζεσαι αλλα περναει γρηγορα ο καιρος. Ασε που καποιες φορες μου επεφτε το χαπι. Αυτα ηταν τα δικα μου σταδια. Απο τις 31/10 συμβαινουν αυτα. Ημουν 25+5 τοτε, το ανακαλυψαμε λιγο αργα βλεπεις. Σημερα ειμαι 35+6! 

Μέχρι το να το ανακαλύψεις το μήκος του τραχήλου ήταν φυσιολογικό? Αχ γέννας σε λίγο καιρό. Τι ωραία... Το 1ο παιδάκι σου είναι? Με το καλό εύχομαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έβαλα κρέμα ξεκίνησα με κολπικά χάπια 3 φορές την ημέρα. Δεν ξέρω να σε βοηθήσω για την κρέμα παλαιότερα έβαλα για ένα διάστημα όσο πιο βαθειά τόσο καλύτερα αλλά τώρα επειδή έχουμε τα παιδάκια μας καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου... εγώ το έπαθα από 15/10 22+4 και έβαζα μέχρι την προηγούμενη βδομάδα . Τώρα είμαι 35+1 . @Christy32 αύριο μπαίνεις στον μήνα σου!! Μπράβο σου κοπέλα μου που τα κατάφερες μέχρι εδώ, σου εύχομαι με ένα υγιές μωρό στην αγκαλιά σου και όλα θα ξεχαστούν 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Aχ @Sofaki00 μου σε ευχαριστω πολυ.. ευχομαι σε ολες μας να κρατησουμε τα μωρακια μας τελειομηνα και υγιεστατα. Ειμαι σιγουρη οτι ξαφνικα θα ξεχαστουν ολα, χαλαλι! 

@Mpimpikos, στην β επιπεδου ηταν 3,5 εκατοστα αλλα δεν θυμαμαι σε ποια εβδομαδα την ειχα κανει, 22η ισως! Η αληθεια ειναι οτι δεν καθομουν σε μια μερια αλλα ενιωθα τοσο καλα, που να ηξερα! Ναι, ειναι το πρωτο μου παιδακι και ειναι κοριτσακι. Εσενα;; θυμαμαι οτι ειναι το 2ο αλλα τι φυλλο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Aχ @Sofaki00 μου σε ευχαριστω πολυ.. ευχομαι σε ολες μας να κρατησουμε τα μωρακια μας τελειομηνα και υγιεστατα. Ειμαι σιγουρη οτι ξαφνικα θα ξεχαστουν ολα, χαλαλι! 

@Mpimpikos, στην β επιπεδου ηταν 3,5 εκατοστα αλλα δεν θυμαμαι σε ποια εβδομαδα την ειχα κανει, 22η ισως! Η αληθεια ειναι οτι δεν καθομουν σε μια μερια αλλα ενιωθα τοσο καλα, που να ηξερα! Ναι, ειναι το πρωτο μου παιδακι και ειναι κοριτσακι. Εσενα;; θυμαμαι οτι ειναι το 2ο αλλα τι φυλλο;

Το 1ο είναι κοριτσάκι. Και τώρα το 2ο μας είπαν μάλλον πάλι κοριτσάκι. Θα φανεί κ στην Β επιπεσοθ για σιγουριά τον άλλο μήνα.. Γερά να είναι όλα τα παιδάκια. 

@Sofaki00 ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Σε 2 εβδομάδες έχω πάλι ραντεβού με τν γιατρό μου. Αλλά για να είμαι σίγουρη ότι κάνω σωστά την θεραπεία θα τν πάρω αύριο να τν ρωτήσω... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...