Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Χωρις περιδεση


Recommended Posts

Αχ @Sofaki00 μου ποσο σε καταλαβαινω! Εμενα η αδερφη μου ειναι καθηγητρια κανει ιδιαιτερα κ 2 βδομαδες που ημουν μονη μου τα ακυρωσε ολα για να ειναι μαζι μου. Στενοζωριεμαι κ εγω πολυ. Αλλα γτ να μην εισαι καλα; θα πας για 2 ωρες και θα περασεις καλα, καθιστη σαν να πηγες στο γιατρο σου. Να ζησουν τα παιδια, οτι καλυτερο.

@Family4, εγω ειμαι στο κρεβατι απο 31/10. Αυστηρη κατακλιση, μονο για τουαλετα κ γιατρο σηκωνομαι. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 372
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλα! Τι κάνετε;Νομίζω ότι  θα πρέπεινα με διωξετε από την παρέα γιατι πλέον ειμαι ΜΕ περιδεση.  Ο τράχηλος ήταν στο 1.8 μειώθηκε στο 50% σχεδόν στις 2 βδομάδες χωρίς κούραση, με χάπια.  Προς το παρόν ολα δειχνουν να πηγαίνουν καλά.  Φυσικά η ξαπλα συνεχίζεται! Καλή συνέχεια σε όλες με τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα @Polly1! Σου εκαναν εκτακτη περιδεση; τωρα θα νιωθεις μεγαλυτερη ασφαλεια ε; Σε ποια βδομαδα εισαι; 

Σε θελουμε στην ομαδα καλε, θεμα τραχηλου εχουμε ολες! Και ολες ειμαστε ξαπλα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Καλημερα @Polly1! Σου εκαναν εκτακτη περιδεση; τωρα θα νιωθεις μεγαλυτερη ασφαλεια ε; Σε ποια βδομαδα εισαι; 

Σε θελουμε στην ομαδα καλε, θεμα τραχηλου εχουμε ολες! Και ολες ειμαστε ξαπλα!

Ναι έκτακτη! Ειμαι 28 εβδομαδων! Σιγουρα νιωθω πιο πολλη ασφαλεια αλλα δε μου εκοψε κανενα απο τα προληπτικά μέτρα ουτε καν το επιπεδο στο κρεβατι που σηκώσαμε για να κοιμάμαι με τα πόδια σε κλίση! Οπότε η ταλαιπωρία συνεχίζεται με λιγότερο άγχος εστω

Link to comment
Share on other sites

@Polly1, ισως αργοτερα που θα σταθεροποιηθει ο τραχηλος σε σηκωσει, εστω για λιγο! Ολα καλα πανε και εφ οσον το προλαβατε να μην ανησυχεις για τπτ. Θα γεννησεις ενα τελειομηνο και υγιεστατο μωρο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Christy32 είπε:

@Polly1, ισως αργοτερα που θα σταθεροποιηθει ο τραχηλος σε σηκωσει, εστω για λιγο! Ολα καλα πανε και εφ οσον το προλαβατε να μην ανησυχεις για τπτ. Θα γεννησεις ενα τελειομηνο και υγιεστατο μωρο.. 

Ευχαριστώ πάρα πολυ!! Μακάρι!! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Κοπέλα μου όλα θα πανε καλά !! Μην αγχώνεσαι τώρα θα νιώθεις περισσότερη ασφάλεια !!

Σ ευχαριστώ πάρα πολυ!! Η ξαπλα συνεχίζεται όπως και οι πόνοι στην πλάτη και η δυσκοιλιότητα! Αχ, υπομονή σε όλες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή να έχεις να περάσει ο καιρός...Όλα καλά θα πάνε για όλες μας.....

Λύστε μου όμως μια απορία στην polly1 περιδεση 28 η εβδομάδα 

Ο δικός μου γιατρος στην 26 ούτε να το ακούσει.....

Τι μας κάνουν καλε;;Έλεος....Δεν ξέρω τι να φανταστώ τελικά ότι είναι καλύτερο για το θέμα μας...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Family4 είπε:

Υπομονή να έχεις να περάσει ο καιρός...Όλα καλά θα πάνε για όλες μας.....

Λύστε μου όμως μια απορία στην polly1 περιδεση 28 η εβδομάδα 

Ο δικός μου γιατρος στην 26 ούτε να το ακούσει.....

Τι μας κάνουν καλε;;Έλεος....Δεν ξέρω τι να φανταστώ τελικά ότι είναι καλύτερο για το θέμα μας...

Τι να σου πω δεν ξερω για τη διαφορετική αντιμετωπιση!! Εμενα ποτε δεν εθεσε θέμα βδομαδας για την περιδεση, μόνο όριο τραχήλου! Αν πέσει κατω απο 2.5 κάνουμε περιδεση! Ετσι μου Χε πει! Τελικα πηγε πολυ παρακάτω και τόσο αποτομα! Σιγουρα οι γιατροι ξερουν να αξιολογουν καλυτερα την κάθε περίπτωση.Εχουν δει αναλογα την πειρα τους χιλιάδες περιστατικά!Ελπίζω να πάνε ολα Καλά!!Ήδη συμπληρώθηκε το πρώτο 24ωρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Family4 και εμεις οταν το βρηκαμε ημουν 25+5 κ ουτε να ακουσει ο γιατρος για περιδεση. Η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη ομως. Π.χ. εμενα ηταν 1εκ. ισως παιζει κ αυτο ρολο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια χρονια πολλα και καλα!με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας!ηθελα να σας ρωτησω οσες ειχατε θεμα με τον τραχηλο ειχατε βλεννη ελαφρως ροζ;ειμαι 36+3 κ τα 2 τελευταια πρωινα βλεπω τετοια...σημαινει αραγε οτι εξαλειφεται ο τραχηλος;ο γιατρος μου ειπε απλα να το παρακολουθω

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Christy32 είπε:

Χρονια πολλα!! Καλα Χριστουγεννα!! Κοριτσια ευχομαι σε ολες μας υγεια, υγεια και υγεια. Με το καλο ολες μας.. 

Christy Χρόνια σου πολλα!! 

Χρονια πολλα, κορίτσια !! Να μαστε καλα όλες, να υποδεχτούμε με το καλο τα μωρα μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...