Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Χωρις περιδεση


Recommended Posts

Μετα απο ολη αυτη την ταλαιπωρια δεν θελω να παει τπτ αλλο στραβα. Δεν θα το αντεξω, γι αυτο αγχωνομαι. Ημουν την Παρασκευη στο γιατρο και μου εκλεισε ραντεβου για τις 17 του μηνα. Θα αφησω να περασει σιγουρα μια βδομαδα κ ισως τον ενοχλησω μετα. Στις 11 μπαινω στον 9ο, ναι. Δεν εχω μεγαλη κοιλια αλλα και παλι δεν βολευομαι πουθενα. 

Τα καταφεραμε ομως, περασε ο καιρος η τελικη ευθεια εμεινε. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 372
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Christy32 είπε:

Μετα απο ολη αυτη την ταλαιπωρια δεν θελω να παει τπτ αλλο στραβα. Δεν θα το αντεξω, γι αυτο αγχωνομαι. Ημουν την Παρασκευη στο γιατρο και μου εκλεισε ραντεβου για τις 17 του μηνα. Θα αφησω να περασει σιγουρα μια βδομαδα κ ισως τον ενοχλησω μετα. Στις 11 μπαινω στον 9ο, ναι. Δεν εχω μεγαλη κοιλια αλλα και παλι δεν βολευομαι πουθενα. 

Τα καταφεραμε ομως, περασε ο καιρος η τελικη ευθεια εμεινε. 

Εγώ λέω να τον ενοχλήσω να πάω αύριο να με δει για τον τράχηλο , για σιγουριά! Γιατί σταμάτησα να παίρνω τα ultrogestan και μια ανασφάλεια την έχω! 

Link to comment
Share on other sites

Λογικο μου ακουγεται! Αν και θα ειχες συμπτωματα αν ειχε αλλαξει κατι. Εγω τα συνεχιζω κανοκικα, 3 τη μερα. Αλλα ειναι πολυ μικροτερος ο δικος μου τραχηλος. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι στην 17η εβδομάδα και σήμερα είδε ο γιατρός μου ότι το μήκος τραχήλου είναι 2.4. Και μου έδωσε κολπικη κρεμα. Το έχει περάσει καμία από τόσο νωρίς? Και πως εξελίχθηκε η εγκυμοσύνη? Ειναι το 2ο παιδάκι μου. Στην 1η εγκυμοσύνη δεν είχα απολύτως τίποτα.... Υπάρχει περίπτωση να αυξηθεί το μήκος του? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mpimpikos είπε:

Καλησπέρα. Είμαι στην 17η εβδομάδα και σήμερα είδε ο γιατρός μου ότι το μήκος τραχήλου είναι 2.4. Και μου έδωσε κολπικη κρεμα. Το έχει περάσει καμία από τόσο νωρίς? Και πως εξελίχθηκε η εγκυμοσύνη? Ειναι το 2ο παιδάκι μου. Στην 1η εγκυμοσύνη δεν είχα απολύτως τίποτα.... Υπάρχει περίπτωση να αυξηθεί το μήκος του? 

Καλησπερα και σε εσενα! Ολες οι κοπελες εδω πανω κατω το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζουμε. Αλλες με περιδεση, αλλες χωρις, με τραχηλο απο ενα μισο εκ. μεχρι 2,5. Ο τραχηλος δυναμωνει με κατακλιση και φαρμακα. Το ανακαλυψατε πολυ νωρις αρα δεν θα εχεις κανενα προβλημα αν κανεις υπομονη κ οτι σου λεει ο γιατρος σου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Μόλις γύρισα από γιατρό! Μ αρέσει που ήθελα να με αφήσει πιο πολύ ελεύθερη! Ακομη πιο πολλή αυστηρότητα στην κατακλιση! Προετοιμαζόμαστε και για προωρο. Θα κάνω μια εξέταση το nst, το έχετε ακουστα; Είναι για τις ωδίνες. Αυτή θα δείξει και τα ποσοστά προωροτητα! Νόμιζα ότι με την περιδεση θα ήμουν πιο ανετα αλλα τελικα το αντίθετο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Μόλις γύρισα από γιατρό! Μ αρέσει που ήθελα να με αφήσει πιο πολύ ελεύθερη! Ακομη πιο πολλή αυστηρότητα στην κατακλιση! Προετοιμαζόμαστε και για προωρο. Θα κάνω μια εξέταση το nst, το έχετε ακουστα; Είναι για τις ωδίνες. Αυτή θα δείξει και τα ποσοστά προωροτητα! Νόμιζα ότι με την περιδεση θα ήμουν πιο ανετα αλλα τελικα το αντίθετο 

Γεια σου polly μου. Και γτ ολα αυτα; μικρυνε ο τραχηλος;; τι ειδε κ λεει για προωρο; μου ειπε κ εμενα οτι θα κανουμε μια εξεταση αλλα δεν μ διευκρινισε ποια. Παντως εισαι σε προχωρημενη εβδομαδα και εκτος απο αυτο ακομα δεν ξερεις τι θα συμβει. Θα παρεις κι αλλο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Γεια σου polly μου. Και γτ ολα αυτα; μικρυνε ο τραχηλος;; τι ειδε κ λεει για προωρο; μου ειπε κ εμενα οτι θα κανουμε μια εξεταση αλλα δεν μ διευκρινισε ποια. Παντως εισαι σε προχωρημενη εβδομαδα και εκτος απο αυτο ακομα δεν ξερεις τι θα συμβει. Θα παρεις κι αλλο καιρο.

Όχι ο τράχηλος είναι σταθερός μετά την περιδεση. Μου είπε ότι  θα προετοιμαστούμε για πάν  ενδεχόμενο. Με το nst  δείχνει αν έχω συσπάσεις σε συνδυασμό με τους παλμούς του μωρου εκεινη τη στιγμή. Εκει θα δοθεί η πιθανότητα προωροτητας. Γενικά όμως όσο μεγαλώνει το μωρό Δε θέλουμε να πιέζει. Γι αυτο ξαπλα.Η περιδεση από ο τι κατάλαβα έγινε για να μην εξαλειφθεί τελείως και ξαφνικά ο τράχηλος και γεννήσω στις 30 βδομάδες πχ!

Εσύ πώς είσαι Christy μου; Ανυπομονείς,ε; εύχομαι ο τι καλυτερο 

Link to comment
Share on other sites

Βρε μια χαρα εισαι τοτε, ολα φυσιολογικα ειναι. Αυτη την εξεταση την εκανα κ εγω στην αρχη οταν μαθαμε για τον τραχηλο και τα αποτελεσματα ηταν ανησυχητικα και κοιτα τωρα, ειμαι στην 36η εβδομαδα. Μονο την κατακλιση που δεν μπορεις να αποφυγεις αλλα θα περασει ο καιρος.

Ναι, ειμαι αγχωμενη! Ολο ασχημες σκεψεις κανω. Ειναι και ολες αυτες οι αγνωστες κινησεις και οι αγνωστοι πονοι που με τρομαζουν. Περιμενω πως κ πως να ερθει η Κυριακη να μπω στον μηνα μου..

Link to comment
Share on other sites

εγώ κορίτσια ξύπνια τέτοια ώρα! Με έπιασε άγχος θα κλαίει το μωρό και δεν θα ξυπνάω μήπως πάθω κάτι..... και το μάτι δεν κλείνει με έπιασε και πονοκέφαλος . Χτες δεν κοιμήθηκα λόγω μέσης με πονούσε τρομερά! Πήγα στον γιατρό σήμερα μου είπε να ξεκινήσω να περπατάω και μου έκοψε εντελώς τα ultrogestan λόγω ανάκλησης προϊόντος 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!

Ανακληση προιοντος;;; Ααααλλο παλι αυτο. Σαφως και θα υπαρχει παρομοιο για αντικατασταση, λεω εγω τωρα! Πρεπει να παρω τον γιατρο μου λετε;

@Sofaki00, υποφερω κι εγω τα βραδια και σε καταλαβαινω.. μερα παρα μερα κοιμαμαι.. το περπατημα θα σου κανει καλο. Αντε να ανοιξει λιγο ο καιρος να το ευχαριστηθεις. Ετσι θα κουραζεσαι κι ολας και μακαρι να πεφτεις σαν πουλακι.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Christy32 δεν το διάβασες στο Ίντερνετ ;; Η φαρμακοποιός μου είπε για λόγους εμφάνισης και να μην αγχώνομαι και ο γιατρός μου μέχρι την Παρασκευή μου είχε πει να τα πάρω , εεε τα έκοψα δυο μερες νωρίτερα! Πως θα γίνει αυτό με το περπάτημα με τοοοοσο κρύο και αν πονάει η μέση ;;; Χτες πηρα ένα ντεπόν και μετά κοιμήθηκα σαν πουλάκι , γιατί αν αρχίσουν από τώρα τα ξενύχτια καηκαμε!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έβαλε καμία από εσάς κολπικη κρεμα για τν τράχηλο? Μου πε ότι ανακληθηκαν τα χάπια κ γιαυτό η κολπικη κρεμα. Σε 2 εβδομάδες θα ξανά πάω για να μου πει αν χρειάζεται να μείνω ξαπλωμένη ή μπορώ να κινουμε... Του εξήγησα ότι επειδή έχω ήδη ενώ παιδάκι το οποίο είναι μόνον 19 μηνών θέλω τα κ μη κουράζομαι.. Και αυτό μωρακι είναι ακόμα... Αχ δε ξέρω. Στην 1η εγκυμοσύνη δεν είχα κάτι οπότε όλα αυτά νου φαίνονται αγχωτικα και κου προκαλούν έναν τρόμο... 

Επίσης απαγόρεψε σε καμία τα ταξίδια ο γιατρός της? Τέλη του μήνα είναι να ταξιδέψω και δε ξέρω αν θα με αφήσει πλεον... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Κορίτσια έβαλε καμία από εσάς κολπικη κρεμα για τν τράχηλο? Μου πε ότι ανακληθηκαν τα χάπια κ γιαυτό η κολπικη κρεμα. Σε 2 εβδομάδες θα ξανά πάω για να μου πει αν χρειάζεται να μείνω ξαπλωμένη ή μπορώ να κινουμε... Του εξήγησα ότι επειδή έχω ήδη ενώ παιδάκι το οποίο είναι μόνον 19 μηνών θέλω τα κ μη κουράζομαι.. Και αυτό μωρακι είναι ακόμα... Αχ δε ξέρω. Στην 1η εγκυμοσύνη δεν είχα κάτι οπότε όλα αυτά νου φαίνονται αγχωτικα και κου προκαλούν έναν τρόμο... 

Επίσης απαγόρεψε σε καμία τα ταξίδια ο γιατρός της? Τέλη του μήνα είναι να ταξιδέψω και δε ξέρω αν θα με αφήσει πλεον... 

Εμένα ο γιατρός μου μου την έδωσε την κολπική κρέμα αλλά έκανε ίδια δουλειά με τα χάπια που τα έπαιρνα κολπικά... η αλήθεια είναι ότι όσο περισσότερο μείνεις ξαπλα τόσο πιο μακριά θα φτάσεις και αυτό θα στο επιβεβαιώσουμε όλες εδώ μέσα! Όσο δύσκολο και αν είναι λόγω του μωρού που έχεις... εμένα μου είχε απαγορέψει κάθε είδους μετακίνηση, αποκλειστικά και μόνο καναπέ κρεβάτι! Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική όπως την εκτιμήσει ο γιατρός σου

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Christy32 είπε:

Βρε μια χαρα εισαι τοτε, ολα φυσιολογικα ειναι. Αυτη την εξεταση την εκανα κ εγω στην αρχη οταν μαθαμε για τον τραχηλο και τα αποτελεσματα ηταν ανησυχητικα και κοιτα τωρα, ειμαι στην 36η εβδομαδα. Μονο την κατακλιση που δεν μπορεις να αποφυγεις αλλα θα περασει ο καιρος.

Ναι, ειμαι αγχωμενη! Ολο ασχημες σκεψεις κανω. Ειναι και ολες αυτες οι αγνωστες κινησεις και οι αγνωστοι πονοι που με τρομαζουν. Περιμενω πως κ πως να ερθει η Κυριακη να μπω στον μηνα μου..

Ευχαριστώ πολύ Christy μου! Θυμάσαι τι ανησυχητικό είχε βρεθεί; συσπάσεις μήτρας μηπως; Ο μήνας σου ειναι 2 μέρες μακρια!! Εμένα 39! Αλλα πιστεύω ότι θα φτάσω! Δεν ξερω Γιατί ο γιατρός ήταν κάπως χθες, ενώ τα είδε όλα Καλά!! Από ενέσεις κορτιζόνης τι έχεις κανει; 

Κοριτσια και κατι ακομη! Θα γεννήσεις σε ιδιωτικό; Πόσο θα πάει περίπου το σύνολο; γιατρός-δωμάτιο-μαια;

Just now, Mpimpikos είπε:

Κορίτσια έβαλε καμία από εσάς κολπικη κρεμα για τν τράχηλο? Μου πε ότι ανακληθηκαν τα χάπια κ γιαυτό η κολπικη κρεμα. Σε 2 εβδομάδες θα ξανά πάω για να μου πει αν χρειάζεται να μείνω ξαπλωμένη ή μπορώ να κινουμε... Του εξήγησα ότι επειδή έχω ήδη ενώ παιδάκι το οποίο είναι μόνον 19 μηνών θέλω τα κ μη κουράζομαι.. Και αυτό μωρακι είναι ακόμα... Αχ δε ξέρω. Στην 1η εγκυμοσύνη δεν είχα κάτι οπότε όλα αυτά νου φαίνονται αγχωτικα και κου προκαλούν έναν τρόμο... 

Επίσης απαγόρεψε σε καμία τα ταξίδια ο γιατρός της? Τέλη του μήνα είναι να ταξιδέψω και δε ξέρω αν θα με αφήσει πλεον... 

Καλημέρα!!και με το καλο το μωρακι σου!! Με τι θες να ταξιδεψεις; Το αεροπλάνο απαγορεύεται στον 9ο και στο πρώτο τριμηνο, το καράβι είναι το ασφαλέστερο, το αυτοκίνητο με προϋποθέσεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...