Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Χωρις περιδεση


Recommended Posts

Κοριτσια μ καλη χρονια κ χρονια πολλα ευχομαι το 2020 να δικαιωσει την κατακλιση σας! Την περασα κ εγω λογω συσπασεων κ κοντου τραχηλου κ ξερω πως ειναι να μην ξερεις το αυριο....εμενα λιγες μερες πριν βγει το '18 με δικαιωσε χαριζοντας μου την κορη μου(στην ωρα της) ευχομαι το 20 να κρατατε ολες γερα μωρα στις αγγαλιτσες σας κ ολα αυτα να μεινουν πισω σαν μια θαμπη αναμνηση!

  • Μου αρέσει 4

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 372
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια μ καλη χρονια κ χρονια πολλα ευχομαι το 2020 να δικαιωσει την κατακλιση σας! Την περασα κ εγω λογω συσπασεων κ κοντου τραχηλου κ ξερω πως ειναι να μην ξερεις το αυριο....εμενα λιγες μερες πριν βγει το '18 με δικαιωσε χαριζοντας μου την κορη μου(στην ωρα της) ευχομαι το 20 να κρατατε ολες γερα μωρα στις αγγαλιτσες σας κ ολα αυτα να μεινουν πισω σαν μια θαμπη αναμνηση!

Σε ευχαριστούμε παρά πολύ!! Τέτοια παραδείγματα να διαβάζουμε σαν το δικό σου και να παίρνουμε δύναμη να φτάσουμε μέχρι το τέλος!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Σε ευχαριστούμε παρά πολύ!! Τέτοια παραδείγματα να διαβάζουμε σαν το δικό σου και να παίρνουμε δύναμη να φτάσουμε μέχρι το τέλος!! 

Τα μωρακια μεσα στις κοιλιτσες ειναι πολυ πιο δυνατα απο οτι πιστευουμε κ κανουν οτι μπορουν για να γινουν ολα σωστα! Δινουν κ αυτα οπως κ εμεις τον δικο τους αγωνα!:wub:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσι μου, καλη χρονια! Αυριο θα παω να μετρησουμε τον τραχηλο αλλα μολις εμαθα οτι δεν θα δω τον γιατρο γτ λειπει, δεν πειραζει. Το βραδτ ξυπνησα απο μεγαλο πονο στην αρχη του δεξιου μηρου. Ισως ειναι μυικο γτ κοιμομουν δεξια ολο το βραδυ, τι να πω. Ααα και αρχισαν και κατι τσιμπηματα στον κολπο. Τι ειναι ολα αυτα δεν ξερω! Κατα τ αλλα καλα, χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα! Σήμερα έχουμε ραντεβού στον γιατρό να δούμε τι θα μας πει! Δύσκολη η χθεσινή μέρα πόνο στην κοιλιά τσιμπήματα από κάτω... @Christy32 τα τσιμπήματα μου είπαν στο Ιπποκρατειο ότι είναι φυσιολογικά στον μήνα που είμαστε! Ανησυχούμε πλέον αν έχουμε πολλές συσπάσεις σε συχνό χρόνο αν δούμε αίμα και βλέννη και αν σπάσουν τα νερά! 
κοντευουμε κορίτσια ! Από αϋπνία πως πάτε ;;;

Link to comment
Share on other sites

Ετσι σκεφτομαι, οτι ειναι ολα φυσιολογικα. Γενικα, οσο προχωραμε ολο και περισσοτεροι θα ειναι οι πονοι. 4-5 ωρες την ημερα κοιμαμαι και μεσα σ αυτες βλεπω ονειρα, πολλα ονειρα κοριτσια. Περιμενουμε τα ευχαριστα νεα σου.. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γυρίσαμε από τον γιατρό, μπαίνω στην 35η βδομάδα και μπορούμε να πάρουμε μια ανάσα! Ο τράχηλος παραμένει σταθερός, και θα μειώσουμε την προγεστερονη σε μια δόση την ημέρα  και από την επόμενη βδομάδα την κόβουμε. Η μικρή αναπτύσσεται καλά , και όσο και να μην το πιστεύω τα δύσκολα φαίνεται να τα αφήνουμε πίσω μας! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Κορίτσια γυρίσαμε από τον γιατρό, μπαίνω στην 35η βδομάδα και μπορούμε να πάρουμε μια ανάσα! Ο τράχηλος παραμένει σταθερός, και θα μειώσουμε την προγεστερονη σε μια δόση την ημέρα  και από την επόμενη βδομάδα την κόβουμε. Η μικρή αναπτύσσεται καλά , και όσο και να μην το πιστεύω τα δύσκολα φαίνεται να τα αφήνουμε πίσω μας! 

Με το καλό κορίτσι μου!! Όλα θα πάνε τελεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Sofaki μου πολυ ευχαριστα τα νεα σου, αντε τι εμεινε.. 

Επεστρεψα κ εγω απ το γιατρο. Τραχηλος ελαφρως μειωμενος και το εμβρυακι μου πηρε σταθερα τα γραμμαριακια του αλλα παραμενει μικρουλι λογω μητριαιας αρτηριας. Επισης, μου ειπαν οτι εχει κατεβει κι αλλο το μωρο κ ολο κ πιεζει. Περιμενω τηλ του γιατρου για οδηγιες. 

Μακαρι να κλεισω και την 36η!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christy32 είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Sofaki μου πολυ ευχαριστα τα νεα σου, αντε τι εμεινε.. 

Επεστρεψα κ εγω απ το γιατρο. Τραχηλος ελαφρως μειωμενος και το εμβρυακι μου πηρε σταθερα τα γραμμαριακια του αλλα παραμενει μικρουλι λογω μητριαιας αρτηριας. Επισης, μου ειπαν οτι εχει κατεβει κι αλλο το μωρο κ ολο κ πιεζει. Περιμενω τηλ του γιατρου για οδηγιες. 

Μακαρι να κλεισω και την 36η!

Και τώρα να γεννηθεί είναι πολύ ασφαλές !! Μην σε αγχώνει!!! Εγώ ρώτησα χτες τον γιατρό μου : αν γεννήσω αύριο θα πάρω το μωρό αγκαλιά ; Θα το έχω μαζί μου ; Η θα μπει θερμοκοιτίδα ;;; Και μου είπε το πολύ για μια ώρα να μπει αααν χρειαστεί! Είναι ασφαλή μετά την 34η βδομάδα!! Και επίσης κορίτσια μου είπε από εδώ και πέρα αν γεννήσεις θα έρθεις στο μαιευτήριο πριν από εδώ θα πήγαινες στο Δημοσιο σε ένα από τα δυο της Θεσσαλονίκης. Για κάποια ευρώ δεν ρισκάρω τίποτα για το μωρό σου! Κορίτσια τον λάτρεψα παραπάνω!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, ετσι και ετσι.. εχω πολυ αγχος, αν μεγαλωνει το παιδι, αν θα μπω στον μηνα μου, τετοια! Κ οι πονοι εχουν αυξηθει.. επισης, νιωθω συνεχεια το μωρο να τεντωνεται, λετε να ειναι συσπασεις;; εσεις οοολα καλα ;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Χμμμ, ετσι και ετσι.. εχω πολυ αγχος, αν μεγαλωνει το παιδι, αν θα μπω στον μηνα μου, τετοια! Κ οι πονοι εχουν αυξηθει.. επισης, νιωθω συνεχεια το μωρο να τεντωνεται, λετε να ειναι συσπασεις;; εσεις οοολα καλα ;;; 

Πότε έκανες τελευταία φορά υπέρηχο ανάπτυξης; Μπορείς να πας μια βόλτα στον γιατρό σου να δει το μωρό! Όσο απίστευτο και αν σου φαίνεται μεγαλώνουν παρά πολύ κάθε βδομάδα και ίσως ψάχνει θέση να βολευτεί; Σε λίγες μερες δεν μπαίνεις στον μήνα σου ; Στις 11; 
εγω μια χαρά άλλες 10 μερες για να μπω στον μήνα μου , προσέχω ακόμα αλλά όχι με τόσο άγχος! Και μένα με τραβάει πολύ η κοιλιά μου άσε που μεγάλωσε τρομερά τις τελευταίες μερες αλλά είναι επειδή τώρα Παίρνουν μόνο βάρος , η ανάπτυξη τους έχει σταματήσει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...