Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

β επιπεδου


Myrtw18

Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα εχω την β επιπεδου τον ιανουαριο κ θελω γνωμες γ ιδιωτικα που να την κανω να ειναι ευγενικος και να μην με ξεπεταξει δεν με ενδιαφερει το οικονομικο κ να δινει  dvd και φωτο ευχαριστω εχω ακουστα μαλλιγιανη στο εμβρυο η τον παναγιωτη λιβανο στο   athens embruo center

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσι, ο κ. Λίβανος είναι ο γιατρός μου, είμαι πολύ ευχαριστημένη. Είναι προσεκτικός και λεπτομερής, σου εξηγεί τι βλέπει, είναι πολύ ήρεμος και καθησυχαστικός. Θα πάρεις dvd με φωτογραφίες. Φέτος βέβαια δεν ξέρω γιατί, δεν μου έδωσε καθόλου 3d. Αν τελικά πας σε αυτόν πες μου αν σου έδωσε. Με το καλό!

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Με βάση όσα έψαξα, διάβασα και έμαθα, στην Αθήνα ο καλύτερος εμβρυογενετιστής θεωρείται ο Παφίλ... Ήταν εκπαιδευόμενος στον ίδιο τον Κύπρο Νικολαίδη. Σε αμφίβολα αποτελέσματα, πολλοί ιδιώτες εμβρυογενετιστές και νοσοκομεία σε στέλνουν σε αυτόν. Από εκεί κι έπειτα σίγουρα υπάρχουν κι άλλοι αξιόλογοι επιστήμονες. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για τον Κούρτ... Εγώ να σου πω την αληθειά μεταξύ αυτών των δύο ήμουν. Dvd δεν πήρα, ούτε ρώτησα, αλλά προσωπικά δεν μπορώ να πω ότι ήταν κριτήριο για την επιλογή μου. Με ενδιέφερε να βρω έναν σωστά καταρτισμένο κι έμπειρο επιστήμονα που να κάνει σωστά τη δουλειά του και μόνο. Στο τέλος απλά μου έδωσε εκτυπωμένες πολλές 3d εικόνες. Όσο για τον Μαλιγ..., έχω λάβει πολύ αντιθετικές εντυπώσεις. Έχω ακούσει από κάποιες καλά λόγια, αλλά δύο φίλες μου που πήγαν σε αυτόν, σχημάτισαν πολύ άσχημη εντύπωση και κατέληξαν σε άλλους. Δεν θέλω να επεκταθώ σε λεπτομέρειες, γιατί είναι πολύ τραβηγμένα περιστατικά. Κι εντός φόρουμ, αν τον ψάξεις στην αναζήτηση, θα δεις μια παρόμοια εικόνα. Τον Λιβ... δεν τον ξέρω καν. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Καλησπέρα κορίτσι, ο κ. Λίβανος είναι ο γιατρός μου, είμαι πολύ ευχαριστημένη. Είναι προσεκτικός και λεπτομερής, σου εξηγεί τι βλέπει, είναι πολύ ήρεμος και καθησυχαστικός. Θα πάρεις dvd με φωτογραφίες. Φέτος βέβαια δεν ξέρω γιατί, δεν μου έδωσε καθόλου 3d. Αν τελικά πας σε αυτόν πες μου αν σου έδωσε. Με το καλό!

ποσο πληρωσες στην β επιπεδου;σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, έχω διαβάσει καρέ καρέ :P την ιστορία της @Farmakotriftena εντός του φόρουμ, που στην τελευταία της εγκυμοσύνη επισκέφτηκε αρκετούς εμβρυογενετιστές. Ίσως θα ήταν χρήσιμο να σε βοηθήσει η συγκεκριμένη κοπέλα, γιατί έχει μεγάλη εμπειρία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα!  εγώ πήγα στον Μαλιγιαννη  και για αυχενικη και για β επιπέδου.  Μου τον σύστησε ο γυναικολογος μου  λέγοντας  ότι είναι ο καλύτερος. ..Πέρα από αυτό  εγώ  έμεινα  ευχαριστημενη. Η αλήθεια  είναι  ότι δεν είναι ιδιαίτερα προσιτος ας το πω έτσι , αλλά εμένα με ενδιαφέρει  να είναι καλός στην δουλειά  του. Εκανα και λήψη τροφοβλαστης  σε αυτόν  χωρίς  κανένα  πρόβλημα.  Βέβαια  δεν μου έδωσε  dvd ούτε το ζήτησα.   Στην β επιπέδου  ήταν αρκετά  επεξηγηματικος  αλλά γενικά  δεν είναι ιδιαίτερα  ομιλητικος.   Από τιμές στην β επιπέδου   έδωσα 150  με απόδειξη. Η αυχενική  πήγε πολύ παραπάνω  γιατί έκανα  μαζί  και λήψη  τροφοβλαστης. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Ήταν εκπαιδευόμενος στον ίδιο τον Κύπρο Νικολαίδη.

Νομίζω ότι όλοι οι πιστοποιημένοι στην εμβρυομητρική ιατρική από το fetal medicine foundation έχουν εκπαιδευτεί κόντα στον κ. Νικολαΐδη. Ο δικός μου σίγουρα!

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Εγώ όπως γράφει και η @Pagotoula είχα ένα θέμα στο 3ο μου παιδάκι (τελικά όλα καλα) και ψαχτηκα με διάφορους. Κατέληξα όμως σε αυτόν που είχα πάντα (και στα άλλα δύο μου παιδια) και είναι ο κύριος Κουρτης. Για τον συγκεκριμένο γιατρό απλά ότι και να πω λίγο θα είναι. Εξαιρετικός επιστήμονας αλλά και άνθρωπος.  Εμένα στην β επιπέδου που βρήκε το θέμα μέχρι και να γεννήσω, μου έκανε πολλούς υπέρηχους υπέρ αναλυτικούς με είχε κάθε φορά 1,5 ώρα μέσα και ποτέ δεν μου πήρε λεφτά. Πάντα μου έλεγε "να βοηθήσουμε το μωράκι όπως μπορούμε". Ο γυναικολόγος μου από την άλλη και για 2 λεπτά υπέρηχο το 50€ το έπαιρνε πάντα.

Είχα πάει και στον Παφιλη που ήταν καλός και τέλος είχα πάει δυστυχώς και στον Μαλιγιαννη που μόνο τα χειρότερα έχω να πω εγώ γι αυτον. Αν θες στα στέλνω σε πμ ...

Καλά αποτελέσματα να έχεις!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Νομίζω ότι όλοι οι πιστοποιημένοι στην εμβρυομητρική ιατρική από το fetal medicine foundation έχουν εκπαιδευτεί κόντα στον κ. Νικολαΐδη. Ο δικός μου σίγουρα!

Δεν έχουν εκπαιδευτεί όλοι οι πιστοποιημένοι γιατροί μαζί του, αλλά στο κέντρο του στο Λονδίνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

Δεν έχουν εκπαιδευτεί όλοι οι πιστοποιημένοι γιατροί μαζί του, αλλά στο κέντρο του στο Λονδίνο.

Α δεν το ήξερα αυτό! Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση :)


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2019 at 9:03 ΜΜ, Myrtw18 είπε:

κοριτσια καλησπερα εχω την β επιπεδου τον ιανουαριο κ θελω γνωμες γ ιδιωτικα που να την κανω να ειναι ευγενικος και να μην με ξεπεταξει δεν με ενδιαφερει το οικονομικο κ να δινει  dvd και φωτο ευχαριστω εχω ακουστα μαλλιγιανη στο εμβρυο η τον παναγιωτη λιβανο στο   athens embruo center

Εγώ έκανα αυχενική,Κυστική ινωση, β επιπέδου και ντοπλερ στον Παφιλη. Πολύ επεξηγηματικός σου λύνει κάθε απορία και γενικά προσιτός. Εμένα μου έδωσε πολλες Φωτογραφίες σε καθε υπέρηχο dvd δεν πηρα. Εμένα μου τον σύστησε ο γυναικολόγος μου και σε όποιον γιατρό έχω πάει και έχω αναφέρει ότι έχω για αυτές τις εξετάσεις έχω παει στον Παφιλη μόνο τα καλύτερα έχω ακούσει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2019 at 9:03 PM, Myrtw18 said:

κοριτσια καλησπερα εχω την β επιπεδου τον ιανουαριο κ θελω γνωμες γ ιδιωτικα που να την κανω να ειναι ευγενικος και να μην με ξεπεταξει δεν με ενδιαφερει το οικονομικο κ να δινει  dvd και φωτο ευχαριστω εχω ακουστα μαλλιγιανη στο εμβρυο η τον παναγιωτη λιβανο στο   athens embruo center

Μαλιγιαννης δαγκωτο... εκει εκανα την αυχενικη μου..χαλαρος, ευγενικος και πανω απο ολα σε βαζει σε ευχαριστη διαθεση δεν τα λεει μονο με ιατρικους ορους σου εξηγει τι βλεπεις στο μωρακι σου... βγαζει κ 4D ...πως και πως ανυπομονω να ερθει ο καιρος για την β επιπεδου για να δουμε και προσωπακι ολοκαθαρα.. μιλαμε ο ανθρωπος εχει αλλη αναλυση... το μηχανημα του δεν ξερω και γω ποσο παιζει να κοστιζει, αλλα τα αξιζει τα λεφτα του ποσο μαλλον και για τις μετρησεις που κανει που ειναι πανω στο εμβρυο..οι τιμες του ειναι συζητησιμες αν δεν θελεις αποδειξη σου κοβει κατι που προσωπικα εμενα με βολευει... και σου δινει ολες τις φωτογραφιες , συν dvd,,,

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Εγώ έκανα αυχενική,Κυστική ινωση, β επιπέδου και ντοπλερ στον Παφιλη. Πολύ επεξηγηματικός σου λύνει κάθε απορία και γενικά προσιτός. Εμένα μου έδωσε πολλες Φωτογραφίες σε καθε υπέρηχο dvd δεν πηρα. Εμένα μου τον σύστησε ο γυναικολόγος μου και σε όποιον γιατρό έχω πάει και έχω αναφέρει ότι έχω για αυτές τις εξετάσεις έχω παει στον Παφιλη μόνο τα καλύτερα έχω ακούσει.

σε ευχαριστω κοριτσι μ αν επιτρεπεται ποσα πληρωσες και αν μπηκε μεσα ο συζηγος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtw18 είπε:

σε ευχαριστω κοριτσι μ αν επιτρεπεται ποσα πληρωσες και αν μπηκε μεσα ο συζηγος

Επιτρέπεται να μπει ο σύζυγος μαζί σε κάθε υπέρηχο αυτό που δεν επιτρέπεται είναι να έχεις παιδάκι μαζί σου. Αν θυμάμαι σωστά  110 ντοπλερ, 120 β επιπέδου και 120 αυχενική και Κυστική ινωση πληρώνεις αν θες να κάνεις παραπάνω μεταλλάξεις εγώ πλήρωσα κοντα στα 80-90€ γιατί έκανα για καθε μετάλλαξη κι οχι μονο τις βασικές που σου καλύπτει η ασφάλεια. Γενικά μου αφησε πολύ καλή εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...