Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Σχέση συναδέλφων.


Silent27

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Είμαι νέα στο φόρουμ,και θα ήθελα να θέσω τον προβληματισμό μου. 

Ξέρω πως δεν έχει μεγάλη βαρύτητα. Αλλά το μυαλό μου είναι ένα κουβάρι,που προσπαθώ να ξεμπλεξω 

Εδώ και ένα μήνα,έχω παρατηρήσει πως ένας υφιστάμενος μου στον χώρο εργασίας,με κοιτάζει επίμονα. Υπάρχουν φορές,που δεν θα μου δώσει σημασία,φορές όμως που δεν παιρνει τα μάτια του από πάνω μου. Μόνο όμως αυτό. Τις περισσότερες φορές δεν θα μου μιλήσει,ενώ μια από τις φορές που μου μίλησε μου είπε κάτι που με προβλημάτισε. Τον ρώτησα, αστειευόμενη,γιατί δεν πάει να ξεκουραστεί,και γυρίζει συνεχώς στα τμήματα,και ενώ με κοιτούσε επίμονα χωρίς να μου μιλάει,πέρασε από δίπλα μου και χαμηλόφωνα μου είπε πως φταίω εγώ για αυτό. 

Είμαι τόσο μα τόσο μπερδεμένη. Με έχει φτάσει σε σημείο να τον σκέφτομαι συνέχεια. Και σε σημείο να μισώ τον εαυτό μου που έχω ελπίδες πως κάτι μπορεί να γίνει. 

Πιστεύετε πως μπορεί ένας άντρας να εκφράσει ενδιαφέρον μόνο με το να σε κοιτάει? Με όσα παραπάνω σας ανέφερα? Βλακείες το ξέρω. Μικρής αξίας να αφιερώσετε χρόνο,αλλά νιώθω την ανάγκη να ακούσω μια γνώμη.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σίγουρα του αρέσεις κι από τα βλέμματα και από αυτό που σου είπε, αλλά εφόσον είσαι προισταμένη του, προφανώς δεν νιώθει άνετα να εκδηλωθεί παραπάνω και πιθανόν να περιμένει να λάβει ένα "πράσινο φως". Μιλάς μαζί του, έχετε άμεση επαφή στην καθημερινότητα; Συνεργάζεστε; Ή απλά τον βλέπεις και σε βλέπει; Ή έχετε πχ κοινές συναντήσεις, meetings, άρα μπορείς να αποκτήσεις και μια οικειότητα παραπάνω μαζί του; Επίσης δεν μας είπες αν γνωρίζεις σε τι φάση βρίσκεται στα προσωπικά του (παντρεμένος, δεσμευμένος;) αλλά και εσύ αντίστοιχα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Ειλικρινά.

Αυτός είναι σε διάσταση με την σύζυγό του. Και εγώ,ντρέπομαι που θα το πω,αλλά είμαι παντρεμένη,με προβλήματα στον γάμο μου. 

Δεν υπάρχουν δικαιολογίες το ξέρω. 

Αλλά αυτός ο άνθρωπος,με έκανε να νιώσω πως υπάρχω σαν γυναίκα. Κάτι που έχω ξεχάσει. 

Δεν είμαι προϊσταμένη του. Αλλά δεν μπορώ ακριβώς να πω τι βαθμό έχει στον χώρο που εργαζόμαστε(δεν ξέρεις ποτέ ποιος μπορεί να τα διαβάσει όλα αυτά.). Πάντως έχει μεγαλύτερο βαθμό από εμένα,και ναι συνεργαζόμαστε,άλλωστε από αυτόν παίρνω οδηγίες για το πώς θα κινηθώ! 

Δεν έχω σκοπό να απατησω τον άντρα μου,αλλά όλο αυτό που γίνεται με κομπλαρει. Δεν μπορώ να καταλάβω τι προσπαθεί ή εάν με φλερτάρει ή όχι.

Αλλά όταν με κοιτάει,με αναστατώνει. Νιώθω πιο ευδιάθετη. 

Ξέρω πως αλλά είναι αυτά που πρέπει να διορθώσω,αλλά με βρίσκει σε φάση της ζωής μου που θέλω να ξαναθυμηθω ότι κάποιος άνθρωπος μπορεί να ενδιαφερθεί για μένα. 

Πωπωωωω,έγραψα υφιστάμενος. Συγνώμη. Έδωσα άλλο νόημα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Silent27 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Ειλικρινά.

Αυτός είναι σε διάσταση με την σύζυγό του. Και εγώ,ντρέπομαι που θα το πω,αλλά είμαι παντρεμένη,με προβλήματα στον γάμο μου. 

Δεν υπάρχουν δικαιολογίες το ξέρω. 

Αλλά αυτός ο άνθρωπος,με έκανε να νιώσω πως υπάρχω σαν γυναίκα. Κάτι που έχω ξεχάσει. 

Δεν είμαι προϊσταμένη του. Αλλά δεν μπορώ ακριβώς να πω τι βαθμό έχει στον χώρο που εργαζόμαστε(δεν ξέρεις ποτέ ποιος μπορεί να τα διαβάσει όλα αυτά.). Πάντως έχει μεγαλύτερο βαθμό από εμένα,και ναι συνεργαζόμαστε,άλλωστε από αυτόν παίρνω οδηγίες για το πώς θα κινηθώ! 

Δεν έχω σκοπό να απατησω τον άντρα μου,αλλά όλο αυτό που γίνεται με κομπλαρει. Δεν μπορώ να καταλάβω τι προσπαθεί ή εάν με φλερτάρει ή όχι.

Αλλά όταν με κοιτάει,με αναστατώνει. Νιώθω πιο ευδιάθετη. 

Ξέρω πως αλλά είναι αυτά που πρέπει να διορθώσω,αλλά με βρίσκει σε φάση της ζωής μου που θέλω να ξαναθυμηθω ότι κάποιος άνθρωπος μπορεί να ενδιαφερθεί για μένα. 

Πωπωωωω,έγραψα υφιστάμενος. Συγνώμη. Έδωσα άλλο νόημα!

Άρα προφανώς βρίσκεστε κι οι δυο σε παρόμοια φάση, σε γάμους που δεν σας καλύπτουν πια και ψάχνετε μια διέξοδο κι όπως πολύ σωστά είπες, κάτι να σε ανεβάσει και να νιώσεις πάλι ελκυστική και ποθητή και άρα...ζωντανή. Εγώ θα σου πρότεινα να το δεις όλο αυτό σαν μια αφορμή να αναρωτηθείς εσύ τι πραγματικά θες από τη ζωή σου... Έχεις παιδιά, αν όχι τι είναι αυτό που σε κρατά στον γάμο σου; Τον αγαπάς πραγματικά τον άντρα σου και θες να παλέψεις τα όποια θέματα έχεις μαζί του ή βρίσκεσαι με το ένα πόδι έξω από το γάμο σου και χρειάζεσαι μια αφορμή να τον διαλύσεις; Όσο για τον άλλο...δυστυχώς όταν ακούω τα "εν διαστάσει", δεν μπορώ να ξέρω κατά πόσο κι αυτός είναι 100% χωρισμένος και σίγουρος και κατασταλαγμένος και διατηρώ επιφυλάξεις... Ίσως κι αυτός έχει ανάγκη για επιβεβαίωση, για μια περιπέτεια που θα τον βγάλει από την δύσκολη καθημερινότητα και τίποτα παραπάνω... Καλώς ή κακώς όταν ένας άνθρωπος βγαίνει από έναν γάμο, σπάνια είναι έτοιμος να μπει κατευθείαν σε κάτι ουσιαστικό και σοβαρό. Συνήθως χρειάζεται χρόνο με τον εαυτό του, να βρει την ισορροπία μέσα του και να είναι σε θέση να προχωρήσει.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@Silent27 Εγώ παντρεμένη μεν και με συνάδερφο δε, δεν θα έκανα τιποτα παραπάνω από λίγο αθώο φλερτ να περνάει κ η ώρα πιο ευχάριστα. Ένας λόγος παραπάνω για να έχει λίγο πιο ποικιλία η καθημερινότητα στην δουλειά και να μην ξεχνάς να περιποιησε τον εαυτό σου. Να ανέβει κ η αυτοπεποίθησή σου κ γενικά να ανέβεις. αλλά μέχρι εκεί. Μην παραμυθιαζεσαι κ μην τον εξιδανικεύεις. Λύσε πρώτα τα θέματα με τον γάμο σου κ μετά μπες στην διαδικασία να σκεφτείς να κάνεις την αρχή με μια νέα σχέση κ καλύτερα όχι με συναδερφο. Φιλικα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Silent27 είπε:

 Και σε σημείο να μισώ τον εαυτό μου που έχω ελπίδες πως κάτι μπορεί να γίνει.

 

12 ώρες πρίν, Silent27 είπε:

Δεν έχω σκοπό να απατησω τον άντρα μου,αλλά όλο αυτό που γίνεται με κομπλαρει.

Εγώ νομίζω πως έχεις ήδη αποφασίσει τι θα κάνεις αν-όταν κάνει κίνηση ο συνάδελφος.

Ήρθε η στιγμή να αναθεωρήσεις την σχέση σου με τον άντρα σου αλλά το τι θες από την ζωή σου. Ίσως θα έπρεπε πρώτα να ξεκαθαρίσεις το τοπίο στον γάμο σου, εκεί θα έπρεπε να εστιάσεις.

  • Μου αρέσει 1

 
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...