Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Εξωσωματική, παλίνδρομη, κατεψυγμένο...


Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα! 

Παρακολουθώ καιρό το φόρουμ κ αρκετές φορές με έχει βοηθήσει σε απορίες κ προβληματισμούς... Θα με ενδιέφερε πολύ να ακούσω τις απόψεις σας κ τις εμπειρίες σας, στο δικό μου θέμα. 

Είμαι 41 ετών. Έχω 2 αποτυχημένες εξωσωματικές σε δημόσιο νοσοκομείο και μια επιτυχημένη αλλά δυστυχώς παλίνδρομη σε ιδιωτικό. Έχω ένα μόνο κατεψυγμένο ωάριο κ είμαι προβληματισμένη για το τι πρέπει να κάνω, μιας κ το ένα ωάριο καταλαβαίνω ότι δεν έχει τις ίδιες πιθανότητες με τα 3 που βάζω κάθε φορά. Σκεφτόμουν να το βάλω, ίσως με το ένα του κύκλου μου σε φυσικό κύκλο, χωρίς φάρμακα... Υπάρχει καμία κοπέλα με σχετική εμπειρία, κ ίσως κάποια που αν κ με ένα ωάριο τα κατάφερε???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Foffiko είπε:

Καλησπέρα στην παρέα! 

Παρακολουθώ καιρό το φόρουμ κ αρκετές φορές με έχει βοηθήσει σε απορίες κ προβληματισμούς... Θα με ενδιέφερε πολύ να ακούσω τις απόψεις σας κ τις εμπειρίες σας, στο δικό μου θέμα. 

Είμαι 41 ετών. Έχω 2 αποτυχημένες εξωσωματικές σε δημόσιο νοσοκομείο και μια επιτυχημένη αλλά δυστυχώς παλίνδρομη σε ιδιωτικό. Έχω ένα μόνο κατεψυγμένο ωάριο κ είμαι προβληματισμένη για το τι πρέπει να κάνω, μιας κ το ένα ωάριο καταλαβαίνω ότι δεν έχει τις ίδιες πιθανότητες με τα 3 που βάζω κάθε φορά. Σκεφτόμουν να το βάλω, ίσως με το ένα του κύκλου μου σε φυσικό κύκλο, χωρίς φάρμακα... Υπάρχει καμία κοπέλα με σχετική εμπειρία, κ ίσως κάποια που αν κ με ένα ωάριο τα κατάφερε???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Εγώ σε κύκλο που μου έμεινε ένα κατεψυγμένο έκανα φυσικό τροποποιημένο κ έφτασε άλλο ένα σε βλαστοκυστη.Πιασαν κ τα δυο ( είχα παλλινδρομη για άλλο λόγο...προσωπικά δεν πιστεύω στην ποσότητα..εάν είναι να πιάσει θα πιάσει κ το ένα...σίγουρα οι πιθανότητες αυξάνονται με δύο.Προσπαθησε όμως να σκέφτεσαι θετικά.Ο φυσικός κύκλος δεν είναι καλή ιδέα.Ωστοσο στα 41 δεν ξέρω εάν ένας κύκλος θα σου φτάσει.Δες κ τον τροποποιημένο.! Καλή δύναμη κ πίστευε στο εμβριο σου

Link to comment
Share on other sites

@island1 ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

Λυπάμαι πολύ για την παλίνδρομη, είναι πολύ άσχημη εμπειρία. Σου εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις ένα ή δυο μωράκια!!!

Είμαι από επαρχεία κ με τον καινούριο χρόνο θα ξαναπάω να μιλήσω με τον γιατρό μου Αθήνα. Δεν ξέρω τι έχει να μου προτείνει, εγώ από μόνη μου κάνω σκέψεις ... Να τολμήσω να ρωτήσω τι είναι ο φυσικός τροποποιημένος κύκλος?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Foffiko είπε:

@island1 ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

Λυπάμαι πολύ για την παλίνδρομη, είναι πολύ άσχημη εμπειρία. Σου εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις ένα ή δυο μωράκια!!!

Είμαι από επαρχεία κ με τον καινούριο χρόνο θα ξαναπάω να μιλήσω με τον γιατρό μου Αθήνα. Δεν ξέρω τι έχει να μου προτείνει, εγώ από μόνη μου κάνω σκέψεις ... Να τολμήσω να ρωτήσω τι είναι ο φυσικός τροποποιημένος κύκλος?

Έχω αποκτήσει ήδη μια κόρη που είναι 2,5 ετών .πριν από αυτήν έχασα 3 κ 2 μετά...Λοιπόν ο φυσικός τροποιημενος είναι κύκλος με ελάχιστα φάρμακα.ουσιαδτικα παίρνεις το ωάριο του μήνα κ άντε 1-2 ακομα

Link to comment
Share on other sites

@island1 συγνώμη αν σε πρήζω, μια τελευταία ερώτηση... Αυτά τα φάρμακα, τα παίρνουμε πάλι από τον ΕΟΠΥΥ? εννοώ, "χρεώνεται" ως προσπάθεια ? έχω μια ακόμα από την επιτροπή κ αναρρωτιόμουν αν θα χρειαστεί σε αυτήν την περίπτωση να τη χρησιμοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Foffiko είπε:

@island1 συγνώμη αν σε πρήζω, μια τελευταία ερώτηση... Αυτά τα φάρμακα, τα παίρνουμε πάλι από τον ΕΟΠΥΥ? εννοώ, "χρεώνεται" ως προσπάθεια ? έχω μια ακόμα από την επιτροπή κ αναρρωτιόμουν αν θα χρειαστεί σε αυτήν την περίπτωση να τη χρησιμοποιήσω.

Εξαρτάται από το σκεύασμα...έχει φυσικούς τροποποιημένους που χρησιμοποιείς μια φτηνή ουσία( χάπι) την κλομιφαινη...την αγοράζεις από κανονικό φαρμακείο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 13/12/2019 at 10:30 ΜΜ, island1 είπε:

Εξαρτάται από το σκεύασμα...έχει φυσικούς τροποποιημένους που χρησιμοποιείς μια φτηνή ουσία( χάπι) την κλομιφαινη...την αγοράζεις από κανονικό φαρμακείο

Μόνο κλομιφαίνη χρησιμοποιείς? Ενέσεις όχι?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Manoulitsa75 είπε:

Μόνο κλομιφαίνη χρησιμοποιείς? Ενέσεις όχι?

Κομιφαι η μόνο χρησιμοποίησα σε δύο κύκλους φυσικούς τροποποιημένους...αν κ η αμη μου είναι 0,7 κ τις δύο φορές πήρα από 5 ωάρια...στην πρώτη έφτασε 1 βλαστοκυστη που το έβαλα σε κύκλο μαζί με ένα κατεψυγμένο μου κ στη δεύτερη 2 βλαστοκυστες κ ένα μοριδιο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, island1 είπε:

Κομιφαι η μόνο χρησιμοποίησα σε δύο κύκλους φυσικούς τροποποιημένους...αν κ η αμη μου είναι 0,7 κ τις δύο φορές πήρα από 5 ωάρια...στην πρώτη έφτασε 1 βλαστοκυστη που το έβαλα σε κύκλο μαζί με ένα κατεψυγμένο μου κ στη δεύτερη 2 βλαστοκυστες κ ένα μοριδιο.

Σε τι ηλικία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...