Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οχι απλα εχω παρει κρεμες, αφρολουτρα, αποσμητικο κτλ που ειναι safe για εγκυμοσυνη. Διαβασα και για το bio oil οτι ειναι καλο απο το τελος του τριτου μηνα και θα το παρω. Α και σημερα αγορασα βρακακια οχι στρινγκ βαμβακερα, τερατα αλλα τι να κανω, και σουτιεν ενα νουμερο μεγαλυτερο. Εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Εγω τέλη Φλεβάρη θα κανω Αυχενική. Και εχω πητ 8.9.2020 αλλα είμαι με καισαρική οπότε θα μπω 100% έως τέλος Αυγούστου.... το biooil ειναι καλό Αλλά δεν αρκει μετα τον 4ο μηνα θελει συνδυαστικά και την κρεμα ραγαδων της freezyderm. Συνδυαστικά δεν έκανα Ούτε μισή ραγαδα. Και είχα 2 παιδια ανω των 4 κιλών. Περασα μια βόλτα από τα prenatal πήρα ένα τζιν εγκυμοσύνης. Γενικα λατρεύω αυτό το μάγαζι. Οι ανάγουλες συνεχιζουν υπνηλία έχω. Και προχωράμε.

  • Μου αρέσει 2

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια. Δεν βάζω τίποτα από προϊόντα περιποίησης καθότι οι μυρωδιές με πειράζουν απίστευτα. Από τον 4ο και μετά στην προηγούμενη εγκυμοσύνη 'εβαζα αμυγδαλέλαιο. Δεν έκανα ραγάδες αλλά νομίζω είναι και στο δέρμα.

Την επόμενη Τρίτη έχω την αυχενική και έχω τρομερό άγχος, να περάσουν γρήγορα οι ημέρες και όλα να είναι καλά.

Υποφέρω απίστευτα από πονοκοκεφαλους, στα πολύ δύσκολα παίρνω 1 παναντολ εχτρα το πρωι και 2 ντεπον το απόγευμα βέβαια πάντα σε συνεννόηση με τον γιατρό. Εσείς έχετε καμία πονοκεφάλους και αν ναι τι κάνετε;;; οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή! Ελπίζω που από εβδομάδα μπαίνω στην 12η εβδομάδα να φύγουν όλα αυτά τα συμπτώματα, δεν μπορώ άλλο εμετούς και πονοκέφαλο, φτάνει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη επιτυχια για την αυχενικη σου! Ολα καλα θα πανε! Πονοκεφαλους δεν εχω και περιεργο γιατι μια ζωη υποφερω απο πονοκεφαλους εκτος απο τωρα οποτε σε καταλαβαινω! Διαβασα οτι το zinc βοηθαει τωρα τι να σου πω δεν εχω ιδεα απο αυτα  αλλα καπου το διαβασα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, smaro30 είπε:

καλημέρα κορίτσια. Δεν βάζω τίποτα από προϊόντα περιποίησης καθότι οι μυρωδιές με πειράζουν απίστευτα. Από τον 4ο και μετά στην προηγούμενη εγκυμοσύνη 'εβαζα αμυγδαλέλαιο. Δεν έκανα ραγάδες αλλά νομίζω είναι και στο δέρμα.

Την επόμενη Τρίτη έχω την αυχενική και έχω τρομερό άγχος, να περάσουν γρήγορα οι ημέρες και όλα να είναι καλά.

Υποφέρω απίστευτα από πονοκοκεφαλους, στα πολύ δύσκολα παίρνω 1 παναντολ εχτρα το πρωι και 2 ντεπον το απόγευμα βέβαια πάντα σε συνεννόηση με τον γιατρό. Εσείς έχετε καμία πονοκεφάλους και αν ναι τι κάνετε;;; οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή! Ελπίζω που από εβδομάδα μπαίνω στην 12η εβδομάδα να φύγουν όλα αυτά τα συμπτώματα, δεν μπορώ άλλο εμετούς και πονοκέφαλο, φτάνει

Καλημέρα κορίτσι! Όλα καλά θα πάνε γι' αυτό μην αγχώνεσαι. Είχα πονοκεφάλους στην αρχή και το μόνο που με παρηγορούσε ήταν ο ύπνος. Η αλήθεια είναι πως όταν πήγα και εγώ χθες στον γιατρό τον ρώτησα ποτέ θα πρέπει να υποχωρήσουν τα συμπτώματα γιατί με παιδεύουν οι ζαλαδες. Νιώθω ότι όμως προέρχονται από τον αυχένα και θέλω να δω κατά πόσο έχει σχέση με την εγκυμοσυνη ή πρέπει να πάω σε ειδικό. Κατά τ' άλλα εύκολη κούραση (ενέργεια δεν υπάρχει) που φέρνει δύσπνοια ενώ το τελευταίο διάστημα νιώθω σαν να είναι κλειστή η μύτη μου και δυσκολεύομαι περισσότερο. Λογικά σε εσένα θα αρχίσουν να υποχωρούν. Περιμένω πως και πως να ξανά αποκτήσω ενέργεια 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα....χθες καναμε την αυχενικη!ολα πολυ καλα!!τωρα μ ειπε οτι για κοριτσι το βλεπει!εχω μπερδευτει γτ την προηγουμενη μ ειπε αγορι!!οταν ξαναπαμε θα μ πει σογουρα!φυσικα κ δε μας νοιαζει οτι κ αν ειναι!εγω δε μπορω να πω οτι εχω ιδιαιτερο αγχος...τις περισσότερες φορες το ξεχναω κιολας. .απο κρεμες στην πρωτη εγκυμοσυνη εβαζα οταν το θυμομουν την prevenstria καπως ετσι λεγεται...αλλα γενικα δεν εβαζα...ουτε τωρα δεν ξερω αν θα βαζω...δεν μ αρέσουν οι κρεμες...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο για τα κσλα αποτελεσματα! 

Εχετε ακουσει για το μηχανημα που παιρνεις στο σπιτι κσι ακους καρδουλα; δεν ξερω ποσο ασφαλη μπορει να ειναι τα home based gadgets?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας και απο εμένα... για το ντοπλερ μηχάνημα στο σπίτι εχω ακούσει πολλά για την ακτινοβολία που εχει μικρή βέβαια της τάξεως του υπέρηχου. Αλλα όταν το κανεις στο σπίτι το κανεις συνέχεια νομίζω οτι επιβαρύνεις , γεμίζεις άγχος. Εγω εχω το κλασσικο θέμα με την πιεση όταν πηγαίνω στο γιατρό απο το ζορι μου την έχω πάντα στο όριο και αν και είναι ένας χαλαρος και εξαίρετος γιατρος μου είπε ρητά οτι θέλει να φτάσουμε τις 39 εβδομάδες αρα να αφήσω το άγχος στην άκρη. Στην καθημερινότητα πάντως δεν αντιμετωπίζω θέμα εκτός από την έλλειψη ύπνου και την ατονία αισθάνομαι μια χαρα. Εσεις τα νεα σας?


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια! Κάναμε κ εμείς αυχενική σήμερα το πρωί.. όλα καλά περιμένουμε κ τα αποτελέσματα των αιματολογικών. Για φύλο δε μας είπε τίποτα είναι λέει νωρίς. Ο γιος μου μας έδειξε τα καλή του τη 16 η βδομάδα... από συμπτώματα οι ναυτίες συνεχίζουν έχω κ πονάκια... κατά τα αλλά είμαι πολύ χαρούμενη γιατί είδαμε ένα πολύ ζωηρό μωράκι που κουνιόταν συνέχεια... :)

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραια νεα με κσλες αυχενικες σημερα! Και εγω νομιζα οτι στην αυχενικη θα μαθουμε φυλο! Αλλα γερο να εινσι και ας ειναι οτι εινσι!

Σημερσ εχω φοβερη νυστα, παλι κοιμομουν, και λιγο δυσπνοια, βαφουμε κσι ολο το σπιτι απο εξω και γινεται ο χαμος, φορεσα και μασκα γιατι με ενχλουσε η μυρωδια!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sandykou είπε:

Αχ τι ωραια νεα με κσλες αυχενικες σημερα! Και εγω νομιζα οτι στην αυχενικη θα μαθουμε φυλο! Αλλα γερο να εινσι και ας ειναι οτι εινσι!

Σημερσ εχω φοβερη νυστα, παλι κοιμομουν, και λιγο δυσπνοια, βαφουμε κσι ολο το σπιτι απο εξω και γινεται ο χαμος, φορεσα και μασκα γιατι με ενχλουσε η μυρωδια!

Εμένα οι μυρωδιές με ενοχλούσαν σε όλη τη πρώτη  μου εγκυμοσύνη... αναφορικά με το φύλο πολλοί λένε στην αυχενική.... εμένα να σου πω την αλήθεια κ να μου έλεγαν θα ήμουν επιφυλακτική γιατί στη πρώτη εγκυμοσύνη απ τη 12 η ως τη 16 η βδομάδα νόμιζα ότι έχω κοριτσι,,,, έτσι μου είχαν πει κ εγώ το είχα δέσει κόμπο... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

Εμένα οι μυρωδιές με ενοχλούσαν σε όλη τη πρώτη  μου εγκυμοσύνη... αναφορικά με το φύλο πολλοί λένε στην αυχενική.... εμένα να σου πω την αλήθεια κ να μου έλεγαν θα ήμουν επιφυλακτική γιατί στη πρώτη εγκυμοσύνη απ τη 12 η ως τη 16 η βδομάδα νόμιζα ότι έχω κοριτσι,,,, έτσι μου είχαν πει κ εγώ το είχα δέσει κόμπο... 

Κ εγω έτσι την πάτησα 2 φορές. 12η εβδομάδα κορίτσι 16η αγόρι στο πρώτο παιδί και στον δεύτερο ειχα κάνει λήψη τροφοβλαστη οπότε ήξερα από την 13η εβδομάδα οτι ήταν 100% αγόρι.. αλλα και στους 2 υπέρηχους αυχενικής μου είχαν πει κορίτσι.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...