Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Thaliamp είπε:

Εγώ δεν νιώθω πόνο....καμιά σουβλιά ίσως...εμείς τις θέλουμε τόσες συσπάσεις από τώρα????εγώ παίρνω κ μαγνήσιο ακόμα 38η θα το κόψω.....

Κι εγώ πριν λίγο είχα έναν δυνατό σφαχτη χαμηλά και μετά με έπιασαν πόνοι περιόδου.Δεν κράτησαν πολύ αλλά όσο να πεις με αγχωσαν.Δεν ξέρω πότε πρέπει να πάρω να ενημερώσω τον γιατρό.Αυτο είναι το πρόβλημα μου ακόμη κι ας έχω προγραμματισμένη καισαρική το Σάββατο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, merl30 είπε:

Κι εγώ πριν λίγο είχα έναν δυνατό σφαχτη χαμηλά και μετά με έπιασαν πόνοι περιόδου.Δεν κράτησαν πολύ αλλά όσο να πεις με αγχωσαν.Δεν ξέρω πότε πρέπει να πάρω να ενημερώσω τον γιατρό.Αυτο είναι το πρόβλημα μου ακόμη κι ας έχω προγραμματισμένη καισαρική το Σάββατο.

Πόσων εβδομάδων είσαι???

Link to comment
Share on other sites

@Thaliamp δλδ ποσες εχεις μεσα στη μερα; Επειδη εγω ειχα παθολογικα πολλες συσπασεις, γενικα 10-15 τη μερα ειναι νορμαλ μου ελεγαν.

Αν ανησυχεις μηπως κανεις πολλες κ ειναι νωρις, πρεπει να αραξεις τελειως! Δλδ να μην πλενεις πορτ μπεμπέ που σκεφτεσαι! :-D. Να ξαπλωσεις στον καναπε σου με ενα βιβλιο η το  κινητο στο χερι κ να μην κανεις τιποτα!

Απο την αλλη, απο 37 εβδομαδων κ μετα μπορει ανα πασα στιγμη να γεννηθει ενα παιδι, τελειομηνο Θα ναι. Στο τελος της κυησης οι γιατροι θελουν και τη δραστηριοτητα κ τις συσπασεις, εσενα τι σου εχουν πει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AspasiaT είπε:

@Thaliamp δλδ ποσες εχεις μεσα στη μερα; Επειδη εγω ειχα παθολογικα πολλες συσπασεις, γενικα 10-15 τη μερα ειναι νορμαλ μου ελεγαν.

Αν ανησυχεις μηπως κανεις πολλες κ ειναι νωρις, πρεπει να αραξεις τελειως! Δλδ να μην πλενεις πορτ μπεμπέ που σκεφτεσαι! :-D. Να ξαπλωσεις στον καναπε σου με ενα βιβλιο η το  κινητο στο χερι κ να μην κανεις τιποτα!

Απο την αλλη, απο 37 εβδομαδων κ μετα μπορει ανα πασα στιγμη να γεννηθει ενα παιδι, τελειομηνο Θα ναι. Στο τελος της κυησης οι γιατροι θελουν και τη δραστηριοτητα κ τις συσπασεις, εσενα τι σου εχουν πει;

Γενικά ο γιατρός μου είναι πολύ χαλαρός....πριν δύο βδομάδες περίπου που είχα παει με είχε ρωτήσει αν εχω...αλλά δεν είχα τόσες....από τότε κ μετά όμως έχω πολλές....ναι έχεις δίκιο γιατί το καταλαβαίνω αν κουράζομαι βασικά κ όρθια απλά να είμαι....έχω τώρα μέσα στη βδομάδα θα τον ρωτήσω....!!!θέλει να φτάσουμε σίγουρα 38 εβδομάδες μου λέει...άντε να δούμε!!!! εντωμεταξυ με έχει πιάσει κ ένα πράγμα να κάνω γενική στο σπίτι.... χαχαχα δεν ξέρω γιατί αντί να κάτσω στα αυγά μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Fofi! Εγώ πήρα μια δυάδα να βρίσκεται και αν χρειαστεί που δε θα το ήθελα θα πάω να εξοπλιστω... Θα σε συμβούλευα έστω μια να πάρεις γιατί αν αρχίσει να κλαίει και δε βρίσκεις τι του φταίει μπορεί και να σε  σώσει.. και καλύτερα να βάλει πιπίλα παρά δαχτυλακι.

Στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει πάλι μια δυάδα αλλά δε την ήθελε έβλεπες μια πιπίλα να πέταγε στον αέρα της την έβαζα τη ξάπλωνα και μετά.απο λίγο.εβλεπες μια πιπίλα να πεταγετε χαχα

@ThaliampΌσο για την καθαριότητα και εγώ το ίδιο έχω πάθει θέλω να πιάσω δέκα μπουκάλια χλωρίνες και να αρχίσω να πλένω τα πάντα ολα  δε ξέρω γιατί... Λες.να είναι ορμόνικο χαχα?

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια . Εγώ πάλι άγρυπνος φρουρός  εδώ.. να σας πω τί έκανα σήμερα να μου πείτε αν τό πάρακανα.. σηκωθήκαμε , πήγαμε λαϊκή στις 1 , πήραμε το μωρό κ επιστρέψαμε σπίτι 3 .30 , απλώσα  τα ρούχα , έβαλά τα ψώνια στην θέση τους, ξάπλωσα μισή ώρα κ 7 πήγαμε σε εμπορικό κέντρο για ψώνια. 8.30 πήγαμε παιδική με το μωρό μέχρι τις 10. Γυρίσαμε σπίτι κ δεν νύσταζα κ είπα να σιδερωσω τα ρούχα της μπέμπας εγώ.  Οπότε 11-12 σιδέρωμα.  Πήγα να ξαπλώσω στις 1 κ από τότε δεν μπορώ να κοιμηθώ από τον πόνο που νιώθω στις γάμπες  κ στα πόδια. Λέτε να το κατάλαβα πάλι σήμερα? Μου έδωσε η γιατρός μαγνήσιο αλλά είπα να μην το πάρω για τις συσπάσεις. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια . Εγώ πάλι άγρυπνος φρουρός  εδώ.. να σας πω τί έκανα σήμερα να μου πείτε αν τό πάρακανα.. σηκωθήκαμε , πήγαμε λαϊκή στις 1 , πήραμε το μωρό κ επιστρέψαμε σπίτι 3 .30 , απλώσα  τα ρούχα , έβαλά τα ψώνια στην θέση τους, ξάπλωσα μισή ώρα κ 7 πήγαμε σε εμπορικό κέντρο για ψώνια. 8.30 πήγαμε παιδική με το μωρό μέχρι τις 10. Γυρίσαμε σπίτι κ δεν νύσταζα κ είπα να σιδερωσω τα ρούχα της μπέμπας εγώ.  Οπότε 11-12 σιδέρωμα.  Πήγα να ξαπλώσω στις 1 κ από τότε δεν μπορώ να κοιμηθώ από τον πόνο που νιώθω στις γάμπες  κ στα πόδια. Λέτε να το κατάλαβα πάλι σήμερα? Μου έδωσε η γιατρός μαγνήσιο αλλά είπα να μην το πάρω για τις συσπάσεις. 

Το λες και ολυμπιακό αθλημα! Μου θυμισε το επταθλο!!! Εγω θα χα γεννησει!

@Fofi! αν θες να θηλασεις δεν πρεπει να δωσεις πιπίλα τις πρωτες εξι βδομαδες. Εμεις εχουμε βεβαια απο το πρωτο παιδι αχρησιμοποιητες.

Αυτο που θελουμε να φτιαξουμε το σπιτι νομιζω εχει ονομα και λεγεται nesting syndrome, προσπαθεις να φτιαξεις τη φωλια κατα καποιο τροπο.

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! 
 

ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ-ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ DAY 3

Λοιπόν το βράδυ πλέον κοιμήθηκα! Ξύπνησα μόνο κατά τις 3 για παυσίπονο. 
Το αίμα έχει μειωθεί αισθητά! Είναι πλέον στα επίπεδα περιοδου.

Σήμερα έκανα και κανονικό ντουζακι (μου έβαλαν αδιάβροχη γαζα στην τομή)

Περπαταω μια χαρά! Δεν έχω ενεργηθεί αλλά να σας πω φοβάμαι κιόλας... τους είπα μήπως να με βοηθήσουν είτε με υπόθετο στην αρχή είτε με κλισμα.... θα ρωτήσουν λένε και θα μου πουν.

Επισης τις πρώτες 2 ημέρες θα χρειαστει να έχετε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ νυχτικιά! Σας το λέω εγώ που τις σιχαίνομαι... Επίσης επειδή λερώνονται πολύ εύκολα καλύτερα να μην έχετε μόνο μια...

Τώρα η μικρή χθες ήταν πολύ καλύτερα, ξεκίνησαν να την ταΐζουν κιόλας. Σήμερα πάλι δεν θα βγει αλλά ελπίζω για αύριο...

 

Αυτα ελπίζω να σας βοηθάω αυτά που λέω. 
Οτι θελετε με ρωτάτε!

Με το καλό όλες σας!!!

  • Μου αρέσει 14

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, didi2 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! 
 

ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ-ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ DAY 3

Λοιπόν το βράδυ πλέον κοιμήθηκα! Ξύπνησα μόνο κατά τις 3 για παυσίπονο. 
Το αίμα έχει μειωθεί αισθητά! Είναι πλέον στα επίπεδα περιοδου.

Σήμερα έκανα και κανονικό ντουζακι (μου έβαλαν αδιάβροχη γαζα στην τομή)

Περπαταω μια χαρά! Δεν έχω ενεργηθεί αλλά να σας πω φοβάμαι κιόλας... τους είπα μήπως να με βοηθήσουν είτε με υπόθετο στην αρχή είτε με κλισμα.... θα ρωτήσουν λένε και θα μου πουν.

Επισης τις πρώτες 2 ημέρες θα χρειαστει να έχετε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ νυχτικιά! Σας το λέω εγώ που τις σιχαίνομαι... Επίσης επειδή λερώνονται πολύ εύκολα καλύτερα να μην έχετε μόνο μια...

Τώρα η μικρή χθες ήταν πολύ καλύτερα, ξεκίνησαν να την ταΐζουν κιόλας. Σήμερα πάλι δεν θα βγει αλλά ελπίζω για αύριο...

 

Αυτα ελπίζω να σας βοηθάω αυτά που λέω. 
Οτι θελετε με ρωτάτε!

Με το καλό όλες σας!!!

Καθε μερα κ καλυτερα! Μπραβο! Πολυ συντομα θα εχεις και τη μπεμπα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@didi2 μου να σας ζήσει το κορίτσι σας! Ότι καλύτερο εύχομαι και όσο πιο σύντομα γίνεται να βρίσκεται στην αγκαλιά σας! Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες! Είναι πολύ βοηθητικές! :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, didi2 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! 
 

ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ-ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ DAY 3

Λοιπόν το βράδυ πλέον κοιμήθηκα! Ξύπνησα μόνο κατά τις 3 για παυσίπονο. 
Το αίμα έχει μειωθεί αισθητά! Είναι πλέον στα επίπεδα περιοδου.

Σήμερα έκανα και κανονικό ντουζακι (μου έβαλαν αδιάβροχη γαζα στην τομή)

Περπαταω μια χαρά! Δεν έχω ενεργηθεί αλλά να σας πω φοβάμαι κιόλας... τους είπα μήπως να με βοηθήσουν είτε με υπόθετο στην αρχή είτε με κλισμα.... θα ρωτήσουν λένε και θα μου πουν.

Επισης τις πρώτες 2 ημέρες θα χρειαστει να έχετε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ νυχτικιά! Σας το λέω εγώ που τις σιχαίνομαι... Επίσης επειδή λερώνονται πολύ εύκολα καλύτερα να μην έχετε μόνο μια...

Τώρα η μικρή χθες ήταν πολύ καλύτερα, ξεκίνησαν να την ταΐζουν κιόλας. Σήμερα πάλι δεν θα βγει αλλά ελπίζω για αύριο...

 

Αυτα ελπίζω να σας βοηθάω αυτά που λέω. 
Οτι θελετε με ρωτάτε!

Με το καλό όλες σας!!!

Καλημεραα

Σε ευχαριστουμε πολυ κορίτσι! Να είσαι καλά! 

Με το καλό όλα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είμαι στο νοσοκομείο. Το βράδυ είχα συσπάσεις αρκετές και δυνατές και στις 5 ξεκινήσαμε αφού μίλησα με την γιατρό. Όταν έφτασα με κοίταξε από κάτω είχα διαστολή 2 τώρα με έχουν σε απλό  δωμάτιο τώρα  να περπατάω να δούμε πως θα προχωρήσει έχω ανά 10 λεπτά συσπάσεις και με κοίταξαν τώρα πήγε στο 3.. αλλά ακόμα δεν έχω μπει στις οδύνες.αυτα...θα σας ενημερώσω αργότερα..

  • Μου αρέσει 8

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια είμαι στο νοσοκομείο. Το βράδυ είχα συσπάσεις αρκετές και δυνατές και στις 5 ξεκινήσαμε αφού μίλησα με την γιατρό. Όταν έφτασα με κοίταξε από κάτω είχα διαστολή 2 τώρα με έχουν σε απλό  δωμάτιο τώρα  να περπατάω να δούμε πως θα προχωρήσει έχω ανά 10 λεπτά συσπάσεις και με κοίταξαν τώρα πήγε στο 3.. αλλά ακόμα δεν έχω μπει στις οδύνες.αυτα...θα σας ενημερώσω αργότερα..

Με το καλο κατερινα μου...τωρα περιμενες????πωπω αρχιζει για ολες η αντιστροφη μετρηση....τι καλα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...