Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Thaliamp είπε:

Πω πωωωωωωω....εκνευρίζομαι κ μόνο που το ακούω....δεν λέω ότι είναι υποχρεωμένη έτσι εννοείτε οχι....αλλά δεν βρίσκω το λόγο να μη βοηθήσει όπου μπορεί....!!!εγώ δεν έχω πολλά πάρε δώσε είναι ντροπαλή η πεθερά μου δεν ανακατεύεται αλλά μου λέει ότι θέλω να της πω....αν έχω ρούχα για σίδερο πχ να της τα πάω κ τέτοια.....!!!εγώ δεν θέλω βέβαια να την κουράσω είναι μεγάλη είναι 70....η μάνα μου είναι 50....αλλά κ μόνο που το λέει φτάνει!!!η πρόθεση κ η προσφορά έχει σημασία....κατά τα άλλα το όνομα το θέλει πες της....ουυστττ!!!!!

Κοριτσάκι μου κοντεύεις ούτε 10 μερες...λίγες μερικές υπομονη ...παρακολουθα κ το μωρό να είσαι ήσυχη μια χαρά είναι κ το βάρος....κ θα έχεις μπει κ 37η εβδομάδα....όλα καλά θα πάνε!!!!!βιαζεται η μπέμπα που πήγε κ στριμωχτηκε κ αυτή!!!!!κ σκέψου ότι σε λίγες μέρες θα την δεις:x

Ναι βεβαια για αυτο τα πηρα στο κρανιο και δεν θελω να βγαλω το ονομα της...ειναι θεμα ανθρωπιας και οχι υποχρεωσης ποσο μαλλον οταν μιλαμε για μια δυσκολη εγκυμοσυνη..και τωρα με εχει ρωτησει 10 φορες γιατι να μεινει ο γιοκας της κατω στο νοσοκομειο μαζι μου και να ταλαιπωρηθει...οτι να ναι κοριτσια...

Just now, Dinakim είπε:

Μηπως εχει μαια ο γιατρος να παρεις εκεινη;

Εχει η οποια απουσιαζει και αυτη...αν αυριο το πρωι συνεχισει θα παρω τον ιδιο τον γιατρο τηλ για να δω τι θα μου πει...δεν το διακινδυνευω..απλα μου ειχε πει πριν κλεισω σημαδια οπως σπασιμο νερων,διαρροια,συσπασεις τακτικες και ισοχρονες και αιμα αλλα εγω δεν εχω τιποτα απο αυτα..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Fofi! είπε:

Ναι βεβαια για αυτο τα πηρα στο κρανιο και δεν θελω να βγαλω το ονομα της...ειναι θεμα ανθρωπιας και οχι υποχρεωσης ποσο μαλλον οταν μιλαμε για μια δυσκολη εγκυμοσυνη..και τωρα με εχει ρωτησει 10 φορες γιατι να μεινει ο γιοκας της κατω στο νοσοκομειο μαζι μου και να ταλαιπωρηθει...οτι να ναι κοριτσια...

Εχει η οποια απουσιαζει και αυτη...αν αυριο το πρωι συνεχισει θα παρω τον ιδιο τον γιατρο τηλ για να δω τι θα μου πει...δεν το διακινδυνευω..απλα μου ειχε πει πριν κλεισω σημαδια οπως σπασιμο νερων,διαρροια,συσπασεις τακτικες και ισοχρονες και αιμα αλλα εγω δεν εχω τιποτα απο αυτα..

Δεν μας τα λέει καλά η πεθερά πολυ τσαουσα βγήκε.λογαριασμο θα της δώσουμε κ αν θα μείνει στο νοσοκομείο η όχι??????ελπίζω να αλλάξει γνώμη για το όνομα ο άντρας σου!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα δεν ξέρω αν γράφω σωστά !!συνήθως διαβάζω δεν έχει ττύχει να γράψω κάτι . Είμαι 34 εβδομάδων . Ο γιατρός την προηγούμενη εβδομάδα που με είδε μου πε το μωρο δεν έχει γυρίσει...Είναι με το κεφάλι πάνω... Να ανησυχώ η υπάρχει ελπίδα να γλιτώσω την καισαρική;;καμμία παρόμοια εμπειρία;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αngy89 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα δεν ξέρω αν γράφω σωστά !!συνήθως διαβάζω δεν έχει ττύχει να γράψω κάτι . Είμαι 34 εβδομάδων . Ο γιατρός την προηγούμενη εβδομάδα που με είδε μου πε το μωρο δεν έχει γυρίσει...Είναι με το κεφάλι πάνω... Να ανησυχώ η υπάρχει ελπίδα να γλιτώσω την καισαρική;;καμμία παρόμοια εμπειρία;;;

Κορίτσι μου καλησπερα.....υπάρχει πιθανότητα να γυρίσει ακόμα ναι....απλά όχι κ το πιο συνηθισμένο ίσως....πόσο βάρος έχει.??αν δεν γυρίσει σου είπε καίσαρικη????το περπάτημα ξέρω βοηθάει πολύ.....

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αngy89 είπε:

Δεν έχω Πολύ αμνιακό και είναι μικρούλα. Πριν 1 εβδομάδα ήταν 1900 . Ο γιατρός είπε δύσκολα θα γυρίσει. Και Εγώ έχω στεναχωρηθεί Πολύ!

Τότε ναι αν δεν έχεις πολύ θα είναι περιορισμένες οι κινήσεις της.....δεν μπορείς να κάνεις κ πολλά τότε....περπατά αν αντέχεις μήπως και...αλλιως δεν έγινε κάτι κ καίσαρικη να κάνεις....το θέμα είναι να είστε κ οι δύο καλα.ειναι λίγο μικρούλα αλλά έχει καιρό να πάρει βάρος!!! σήμερα μου είπε ο γιατρός ότι κ η γυναίκα του τελικά καισαρική έκανε γιατί δεν γυρναγε το μωρό.....αλλά εσύ έχεις ακόμα καιρό!!!!

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Ναι βεβαια για αυτο τα πηρα στο κρανιο και δεν θελω να βγαλω το ονομα της...ειναι θεμα ανθρωπιας και οχι υποχρεωσης ποσο μαλλον οταν μιλαμε για μια δυσκολη εγκυμοσυνη..και τωρα με εχει ρωτησει 10 φορες γιατι να μεινει ο γιοκας της κατω στο νοσοκομειο μαζι μου και να ταλαιπωρηθει...οτι να ναι κοριτσια...

Εχει η οποια απουσιαζει και αυτη...αν αυριο το πρωι συνεχισει θα παρω τον ιδιο τον γιατρο τηλ για να δω τι θα μου πει...δεν το διακινδυνευω..απλα μου ειχε πει πριν κλεισω σημαδια οπως σπασιμο νερων,διαρροια,συσπασεις τακτικες και ισοχρονες και αιμα αλλα εγω δεν εχω τιποτα απο αυτα..

Καλησπέρα, 

να παρεις οπωσδήποτε το γιατρο σου τωρα και οχι αύριο, να σε καθοδηγήσει. Αυτή είναι η δουλειά του, αυτός έχει την ευθύνη. Άλλωστε, δεν τον παίρνεις για πλακα, έχεις ενα σοβαρό σύμπτωμα. Πρώτα εαν θελεις παρε τη μαια για να το αξιολογήσει, αλλα παρε καποιον απο τους δυο. Δεν ειναι ασφαλές να αξιολογεί ς μονη σου τα συμπτώματα σου.

Εύχομαι όλα καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Ναι βεβαια για αυτο τα πηρα στο κρανιο και δεν θελω να βγαλω το ονομα της...ειναι θεμα ανθρωπιας και οχι υποχρεωσης ποσο μαλλον οταν μιλαμε για μια δυσκολη εγκυμοσυνη..και τωρα με εχει ρωτησει 10 φορες γιατι να μεινει ο γιοκας της κατω στο νοσοκομειο μαζι μου και να ταλαιπωρηθει...οτι να ναι κοριτσια...

Εχει η οποια απουσιαζει και αυτη...αν αυριο το πρωι συνεχισει θα παρω τον ιδιο τον γιατρο τηλ για να δω τι θα μου πει...δεν το διακινδυνευω..απλα μου ειχε πει πριν κλεισω σημαδια οπως σπασιμο νερων,διαρροια,συσπασεις τακτικες και ισοχρονες και αιμα αλλα εγω δεν εχω τιποτα απο αυτα..

Οκ...τωρα αγχωθηκα εγω!!!Εχω τις τελευταιες μερες διαρροια...αν μπορω να το πω ετσι..βασικα πολυ συχνες κενωσεις..(συγγνωμη κιολας..)καλα κ συσπασεις με την παραμικρη κουραση εννοειται..Ωχ Θεε μου..αντε να δουμε...Οταν εχεις νεα απο τον γιατρο πες μας!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Τότε ναι αν δεν έχεις πολύ θα είναι περιορισμένες οι κινήσεις της.....δεν μπορείς να κάνεις κ πολλά τότε....περπατά αν αντέχεις μήπως και...αλλιως δεν έγινε κάτι κ καίσαρικη να κάνεις....το θέμα είναι να είστε κ οι δύο καλα.ειναι λίγο μικρούλα αλλά έχει καιρό να πάρει βάρος!!! σήμερα μου είπε ο γιατρός ότι κ η γυναίκα του τελικά καισαρική έκανε γιατί δεν γυρναγε το μωρό.....αλλά εσύ έχεις ακόμα καιρό!!!!

 

 

Σε Ευχαριστώ πάρα πολύ !!θα δείξει !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Didi 2  με το καλό άντε όλα καλά θα πάνε θα τη πάρεις αγκαλίτσα και δια μαγείας θα τα ξεχάσεις ολα!!!!!

Εγώ έχω γιατρό την άλλη βδομάδα ο μπέμπης κουνιέται μόνιμα πολυ που εξαντλούμε απ' τη κούραση ...  Μετράω αντίστροφα γιατί τα έχω παίξει...με ενοχλεί η ζέστη όλα χαχααχ πολύ ιδιοτροπία μου έχει βγει μάλλον.

Σήμερα θα πάω να του ψωνίσω τα αξεσουάρ του ένα μπιμπερο πιπίλες και δε θυμάμαι τι άλλο χρειάζεται θέλω να ελπίζω ότι θα τα θυμηθώ όταν τα δω 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Αngy89 είπε:

Δεν έχω Πολύ αμνιακό και είναι μικρούλα. Πριν 1 εβδομάδα ήταν 1900 . Ο γιατρός είπε δύσκολα θα γυρίσει. Και Εγώ έχω στεναχωρηθεί Πολύ!

Μην αγχώνεσαι με την καισαρική. Έχω κάνει ήδη μια πριν πολλά χρόνια στον γιο μου και τώρα πάλι αναγκαστικά. Θα δεις ότι δεν είναι κάτι τρομερό! Πλέον είναι ένα χειρουργείο πολύ συνηθισμένο... 

Μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά! 

  • Μου αρέσει 2

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3 είπε:

Didi 2  με το καλό άντε όλα καλά θα πάνε θα τη πάρεις αγκαλίτσα και δια μαγείας θα τα ξεχάσεις ολα!!!!!

Εγώ έχω γιατρό την άλλη βδομάδα ο μπέμπης κουνιέται μόνιμα πολυ που εξαντλούμε απ' τη κούραση ...  Μετράω αντίστροφα γιατί τα έχω παίξει...με ενοχλεί η ζέστη όλα χαχααχ πολύ ιδιοτροπία μου έχει βγει μάλλον.

Σήμερα θα πάω να του ψωνίσω τα αξεσουάρ του ένα μπιμπερο πιπίλες και δε θυμάμαι τι άλλο χρειάζεται θέλω να ελπίζω ότι θα τα θυμηθώ όταν τα δω 

Όχι δεν είσαι ιδιότροπη ...νομίζω πως όλες κάπως έτσι είμαστε σε αυτή τη φάση:xη ζέστη παίζει σημαντικό ρόλο....θέλαμε καλοκαιρινά μωρά!!!!!!!

Κοριτσια από ότι καταλαβαίνω καμιά δεν έχει πάει διακοπές ε?????? Σκέφτομαι να πάω για 3-4 μέρες στο εξοχικό ...αλλά από την άλλη νομίζω ότι θα κουραστω πολυ..  είναι ήδη 6 άτομα στο σπίτι...τα 3 κάτω από 5 χρόνων....κ όλες τρομερά ζωηρές θα με πεθάνουν....σε άλλη περίπτωση θα άντεχα αλλά τώρα δεν νομιζω...συν ότι ο γιατρός μου είπε όχι πολύ κινητικότητα..... οι μικρές θέλουν να παίξουν κ λογικό είναι που να καταλάβουν τα παιδιά....σκέφτομαι ότι δεν έχει κ κλιματισμό....κ μάλλον λέω να κάτσω στα αβγά μου!!!!

9 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Ναι βεβαια για αυτο τα πηρα στο κρανιο και δεν θελω να βγαλω το ονομα της...ειναι θεμα ανθρωπιας και οχι υποχρεωσης ποσο μαλλον οταν μιλαμε για μια δυσκολη εγκυμοσυνη..και τωρα με εχει ρωτησει 10 φορες γιατι να μεινει ο γιοκας της κατω στο νοσοκομειο μαζι μου και να ταλαιπωρηθει...οτι να ναι κοριτσια...

Εχει η οποια απουσιαζει και αυτη...αν αυριο το πρωι συνεχισει θα παρω τον ιδιο τον γιατρο τηλ για να δω τι θα μου πει...δεν το διακινδυνευω..απλα μου ειχε πει πριν κλεισω σημαδια οπως σπασιμο νερων,διαρροια,συσπασεις τακτικες και ισοχρονες και αιμα αλλα εγω δεν εχω τιποτα απο αυτα..

Πως είσαι σήμερα????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Thalia εγώ πήγα μέσα Ιουλίου καθαρά για τη μικρή μου να κάνει κάνα μπάνιο αλλά κουράστηκα πολύ. Η αλήθεια είναι ότι κουράζεσαι αν κάνεις δραστήριοτητες. Τώρα αν πας κάπου και δε κάνεις τπτ να πας αλλά αν ειανι να ξεπατωθεις άραξε στο σπίτακι σου...

Εμείς τώρα δε πάμε πουθενά γιατί θέλουμε άδεια του συζύγου για τη γέννα κτλ και έχουμε μείνει στη καυτή μαγική Αθήνα εμείς και ο covid.. να μην είχαμε τον covid θα κάναμε πραγματακιά τώρα φοβαμαι και αυτό δεν αντέχω να φασκιωθω και με τη μάσκα...  Και έτσι περνάνε βασανιστικά οι ώρες γιατί δεν έχουμε τι να κάνουμε.

Να ρωτήσω βρε κορίτσια όσες πάτε για δεύτερο η τρίτο κτλ τα πρώτα θα τα στείλετε σχολείο; Πώς θα το διαχειριστείτε αυτό; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3 είπε:

Thalia εγώ πήγα μέσα Ιουλίου καθαρά για τη μικρή μου να κάνει κάνα μπάνιο αλλά κουράστηκα πολύ. Η αλήθεια είναι ότι κουράζεσαι αν κάνεις δραστήριοτητες. Τώρα αν πας κάπου και δε κάνεις τπτ να πας αλλά αν ειανι να ξεπατωθεις άραξε στο σπίτακι σου...

Εμείς τώρα δε πάμε πουθενά γιατί θέλουμε άδεια του συζύγου για τη γέννα κτλ και έχουμε μείνει στη καυτή μαγική Αθήνα εμείς και ο covid.. να μην είχαμε τον covid θα κάναμε πραγματακιά τώρα φοβαμαι και αυτό δεν αντέχω να φασκιωθω και με τη μάσκα...  Και έτσι περνάνε βασανιστικά οι ώρες γιατί δεν έχουμε τι να κάνουμε.

Να ρωτήσω βρε κορίτσια όσες πάτε για δεύτερο η τρίτο κτλ τα πρώτα θα τα στείλετε σχολείο; Πώς θα το διαχειριστείτε αυτό; 

Εγω ειμαι στο εξοχικο με τις μικρες κ ο αντρας μου πηγαινοερχεται γιατι κραταει την αδεια για οταν γεννησω..Η αληθεια ειναι οτι εκανα πολλα κ κουραζομουν αλλα τωρα τα εχω κοψει σχεδον ολα..

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Όχι δεν είσαι ιδιότροπη ...νομίζω πως όλες κάπως έτσι είμαστε σε αυτή τη φάση:xη ζέστη παίζει σημαντικό ρόλο....θέλαμε καλοκαιρινά μωρά!!!!!!!

Κοριτσια από ότι καταλαβαίνω καμιά δεν έχει πάει διακοπές ε?????? Σκέφτομαι να πάω για 3-4 μέρες στο εξοχικό ...αλλά από την άλλη νομίζω ότι θα κουραστω πολυ..  είναι ήδη 6 άτομα στο σπίτι...τα 3 κάτω από 5 χρόνων....κ όλες τρομερά ζωηρές θα με πεθάνουν....σε άλλη περίπτωση θα άντεχα αλλά τώρα δεν νομιζω...συν ότι ο γιατρός μου είπε όχι πολύ κινητικότητα..... οι μικρές θέλουν να παίξουν κ λογικό είναι που να καταλάβουν τα παιδιά....σκέφτομαι ότι δεν έχει κ κλιματισμό....κ μάλλον λέω να κάτσω στα αβγά μου!!!!

Πως είσαι σήμερα????

Θαλια μου καλυτερα ειναι η κοιλια μου..η μεση μου βεβαια με πεθαινει....οσο αναφορα διακοπες ελεγα να παω σε βουνο 4 ωρες δρομο...να το διακινδυνεψω???δεν ξερω...για 3 μερες μην φανταστεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...