Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Αυτό δεν την ρώτησα... Άσε το ξέχασα... Θα ήθελα να προσπαθήσουμε φυσιολογικά αλλά ότι γίνει...

Περιμένουμε και τα δικά σου νέα...

Κοιτα ότι χρειάζεται θα το κανεις. Μην ανησυχείς θα πάνε όλα καλά! Ξέρουν οι γιατροί.

εμενα μου είχε πει κάποτε ο γιατρός μου, άσε να αγχώνομαι εγώ, εσυ δεν χρειάζεται (και έχει δίκιο)....

Ναι θα σας γράψω το βράδυ τα νέα...

  • Μου αρέσει 3

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια καλημεραααα....μόλις γύρισα από γιατρό....ο μπέμπης 2470....είμαι πολύ χαρούμενη γιατί δεν έχει πάρει πολύ από το ντοπλερ....όποτε η διατροφή για το ζάχαρο κάνει δουλειά....μου είπε ο γιατρός ότι είμαστε στα φυσιολογικά για το βάρος!!!!!επίσης έχει κατέβει αρκετά το κεφαλάκι του είναι πολύ χαμηλά.....είναι πολύ κινητικός....βγάλαμε κ πολύ ωραίες φωτο!!!!μου είπε ότι πάμε για Σεπτέμβρη φυσιολογικά...αφού είναι οκ κ το ζάχαρο....αλλά να μην πάρω θάρρος να συνεχίσω έτσι!!κ τελικά αποφάσισα 95% στο Ρέα!!!

Τελεια τα νεα σου κοριτσι μου!! Μπραβο μπραβο!!!!!! 

1 ώρα πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Μπράβο όλα τέλεια... Άρα όλα καλά με το ζάχαρο και πάμε για φυσιολογικό.. ήσουν ανάμεσα σε 2 κλινικές.??

Και εγώ πήγα σήμερα στο Έλενα.. έκανα καρδιοτοκογράφημα. Συσπάσεις δεν είχα αλλά η καρδιά του είχε 2 επιβραδύνσεις... Μου είπε να παρακολουθώ τις κινήσεις του μωρού κάθε μέρα και να ξανά πάω την Δευτέρα για να κάνουμε καρδιοτοκογράφημα να δούμε πως θα είναι η καρδιά και θα πράξουμε ανάλογα..αν έχουμε πάλι τα ίδια μπορεί να με βάλει και για γέννα ή να μου κάνει εισαγωγή μέχρι την Τετάρτη γιατί λέει θέλει να κλείσω 37 βδομάδες που κλείνω την Τετάρτη.. αλλά μπορεί και να είναι οκ και να μην χρειαστεί και τίποτα... 

Ολα να πανε καλα ευχομαι και θα πανε αφου το παρακολουθειτε!!! Περιμενουμε τα νεα σου!!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα γραφώ εκ μέρους τις Μαίρης...( @mairy h) 

Μ ειπε να σας πω οτι ειναι καλα κ αυτη κ το μωρο...αυριο πανε σπιτι τους κ θα προσπαθήσει να  αλλάξει κωδικους κτλ γιατι δεν μπορεί να μπει...φιλακια σε ολες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Βρε κοριτσια μου να σας ρωτησω...ποναει η κοιλια μου σημερα και ειναι πετρωμενη ολη..να ειναι φυσιολογικο αυτο η παμε για καμμια προωρη γεννα?

Δεν πας μια βολτα απ το γιατρο σου μηπως κανεις συσπασουλες;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi! είπε:

Βρε κοριτσια μου να σας ρωτησω...ποναει η κοιλια μου σημερα και ειναι πετρωμενη ολη..να ειναι φυσιολογικο αυτο η παμε για καμμια προωρη γεννα?

Πόνοι σαν περίοδο?????συμφωνώ πάρε τον κανένα τηλ να δεις τι θα σου πει μήπως πρέπει να πας!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ο γιατρος ειναι διακοπες και την τριτη εχω ραντεβου...βεβαια γυρναει αρων αρων μου ειχε πει και λεω να μην τον παρω μηπως δεν ειναι τιποτα...γιατι μου ειχε πει οτι τις συσπασεις τις θελουμε...λεω να κανω υπομονη γιατι δεν ερχεται και φευγει ο πονος..απλα ποναω συνεχομενα και ειμαι πετρωμενη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια ο γιατρος ειναι διακοπες και την τριτη εχω ραντεβου...βεβαια γυρναει αρων αρων μου ειχε πει και λεω να μην τον παρω μηπως δεν ειναι τιποτα...γιατι μου ειχε πει οτι τις συσπασεις τις θελουμε...λεω να κανω υπομονη γιατι δεν ερχεται και φευγει ο πονος..απλα ποναω συνεχομενα και ειμαι πετρωμενη..

Παρακολούθησε το....κ ξαπλωσε.....αν δεις ότι κάτι αλλάζει η χειροτερεύει πας απλά σε ένα νοσοκομείο κ ας λείπει.....κ η δικιά μου κοιλιά είναι πέτρα όλη μέρα αλλά χωρίς πόνο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Παρακολούθησε το....κ ξαπλωσε.....αν δεις ότι κάτι αλλάζει η χειροτερεύει πας απλά σε ένα νοσοκομείο κ ας λείπει.....κ η δικιά μου κοιλιά είναι πέτρα όλη μέρα αλλά χωρίς πόνο!!!!!!

Λογικα ειναι καλο που εχουμε συσπασεις..τι να πω...εμεις για καλο κακο κατεβασαμε σημερα το αυγο στο αυτοκινητο και βαζω πλυντηρια τωρα τουλαχιστον να ειναι καπως τακτοποιημενα καποια πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Λογικα ειναι καλο που εχουμε συσπασεις..τι να πω...εμεις για καλο κακο κατεβασαμε σημερα το αυγο στο αυτοκινητο και βαζω πλυντηρια τωρα τουλαχιστον να ειναι καπως τακτοποιημενα καποια πραγματα...

Fofi θυμησε μου σε ποια εβδομαδα εισαι;;Αν περπατησεις ή ξαπλωσεις δε σου περναει;Λογικα προπαρασκευαστικες θα ειναι αλλα καλα κανεις κ προετοιμαζεσαι...Κουραστηκες μηπως;


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Fofi! είπε:

Λογικα ειναι καλο που εχουμε συσπασεις..τι να πω...εμεις για καλο κακο κατεβασαμε σημερα το αυγο στο αυτοκινητο και βαζω πλυντηρια τωρα τουλαχιστον να ειναι καπως τακτοποιημενα καποια πραγματα...

Αφού έτσι κ αλλιώς δεν θα επιτρέπεται να έρθει η μάνα μου στο νοσοκομείο....μόλις μπω όποτε είναι η ώρα τελοσπαντων....θα της πω να έρθει να μου κάνει καμία γενική να φτιάξει κ κανά φαγητό να μην έχω τέτοια τις πρώτες μέρες!!!!!εξάλλου μέχρι κ τώρα αν εξαιρέσεις το σίδερο που με βοήθησε λίγο με τα ρούχα του μωρού όλα μόνη μου τα κάνω.....ε δεν πρέπει να βοηθήσει λίγο κ η γιαγιά???εσύ πεθερά ξέρω δεν θες....η μαμά σου?..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Fofi θυμησε μου σε ποια εβδομαδα εισαι;;Αν περπατησεις ή ξαπλωσεις δε σου περναει;Λογικα προπαρασκευαστικες θα ειναι αλλα καλα κανεις κ προετοιμαζεσαι...Κουραστηκες μηπως;

Αυριο μπαινω στην 36...ειναι νωρις ακομη για γεννα νομιζω και δεν εχω κανει και αυτες τις ενεσεις για τα πνευμονακια...οχι δεν μου περναει...ποναει και η μεση μου πολυ...δεν εκανα κατι σημερα γιατι σημερα το πρωι στην δουλεια με επιασε...

Just now, Thaliamp είπε:

Αφού έτσι κ αλλιώς δεν θα επιτρέπεται να έρθει η μάνα μου στο νοσοκομείο....μόλις μπω όποτε είναι η ώρα τελοσπαντων....θα της πω να έρθει να μου κάνει καμία γενική να φτιάξει κ κανά φαγητό να μην έχω τέτοια τις πρώτες μέρες!!!!!εξάλλου μέχρι κ τώρα αν εξαιρέσεις το σίδερο που με βοήθησε λίγο με τα ρούχα του μωρού όλα μόνη μου τα κάνω.....ε δεν πρέπει να βοηθήσει λίγο κ η γιαγιά???εσύ πεθερά ξέρω δεν θες....η μαμά σου?..

Καλα εννοειται και εγω την εχω προετοιμασει οτι τις μερες που θα λειπω να ερθει να κανει ενα φρεσκαρισμα...δεν ειναι οτι δεν θελω ειναι οτι δεν ερχεται...τις υποχρεωσεις της λεει τις εκπληρωσε τα μεγαλωσε τα παιδια της τωρα θελει να κανει την ζωη της..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Fofi! είπε:

Βρε κοριτσια μου να σας ρωτησω...ποναει η κοιλια μου σημερα και ειναι πετρωμενη ολη..να ειναι φυσιολογικο αυτο η παμε για καμμια προωρη γεννα?

Φωφη συμφωνώ με Θαλεια! Να παρεις τον γιατρό και αν συνεχίσει πήγαινε σε νοσοκομείο να σε δουν.

Εγω γύρισα από γιατρό. Κανονίσαμε την Καισαρική στις 21/8 εκτός απροόπτου βέβαια...

Ειναι λέει πολύ στριμωγμένη και σε συνδυασμό με τον ομφάλιο λώρο που τον έχει κάνει κολιέ ταλαιπωρείται και δεν θέλει να την αφήσει παραπάνω...

Ειναι ήδη 2700 όποτε το βάρος της είναι πολύ καλό μου είπε...

Τώρα θα πρέπει να κάνω υπομονή γιατί η αλήθεια είναι ότι την έχω άγχος κάθε μέρα (να είναι ζωηρή, να μην κοιμάται πάνω από 2 ωρο κλπ)

  • Μου αρέσει 4

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Αυριο μπαινω στην 36...ειναι νωρις ακομη για γεννα νομιζω και δεν εχω κανει και αυτες τις ενεσεις για τα πνευμονακια...οχι δεν μου περναει...ποναει και η μεση μου πολυ...δεν εκανα κατι σημερα γιατι σημερα το πρωι στην δουλεια με επιασε...

Καλα εννοειται και εγω την εχω προετοιμασει οτι τις μερες που θα λειπω να ερθει να κανει ενα φρεσκαρισμα...δεν ειναι οτι δεν θελω ειναι οτι δεν ερχεται...τις υποχρεωσεις της λεει τις εκπληρωσε τα μεγαλωσε τα παιδια της τωρα θελει να κανει την ζωη της..

Πω πωωωωωωω....εκνευρίζομαι κ μόνο που το ακούω....δεν λέω ότι είναι υποχρεωμένη έτσι εννοείτε οχι....αλλά δεν βρίσκω το λόγο να μη βοηθήσει όπου μπορεί....!!!εγώ δεν έχω πολλά πάρε δώσε είναι ντροπαλή η πεθερά μου δεν ανακατεύεται αλλά μου λέει ότι θέλω να της πω....αν έχω ρούχα για σίδερο πχ να της τα πάω κ τέτοια.....!!!εγώ δεν θέλω βέβαια να την κουράσω είναι μεγάλη είναι 70....η μάνα μου είναι 50....αλλά κ μόνο που το λέει φτάνει!!!η πρόθεση κ η προσφορά έχει σημασία....κατά τα άλλα το όνομα το θέλει πες της....ουυστττ!!!!!

Just now, didi2 είπε:

 

Φωφη συμφωνώ με Θαλεια! Να παρεις τον γιατρό και αν συνεχίσει πήγαινε σε νοσοκομείο να σε δουν.

Εγω γύρισα από γιατρό. Κανονίσαμε την Καισαρική στις 21/8 εκτός απροόπτου βέβαια...

Ειναι λέει πολύ στριμωγμένη και σε συνδυασμό με τον ομφάλιο λώρο που τον έχει κάνει κολιέ ταλαιπωρείται και δεν θέλει να την αφήσει παραπάνω...

Ειναι ήδη 2700 όποτε το βάρος της είναι πολύ καλό μου είπε...

Τώρα θα πρέπει να κάνω υπομονή γιατί η αλήθεια είναι ότι την έχω άγχος κάθε μέρα (να είναι ζωηρή, να μην κοιμάται πάνω από 2 ωρο κλπ)

Κοριτσάκι μου κοντεύεις ούτε 10 μερες...λίγες μερικές υπομονη ...παρακολουθα κ το μωρό να είσαι ήσυχη μια χαρά είναι κ το βάρος....κ θα έχεις μπει κ 37η εβδομάδα....όλα καλά θα πάνε!!!!!βιαζεται η μπέμπα που πήγε κ στριμωχτηκε κ αυτή!!!!!κ σκέψου ότι σε λίγες μέρες θα την δεις:x

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Αυριο μπαινω στην 36...ειναι νωρις ακομη για γεννα νομιζω και δεν εχω κανει και αυτες τις ενεσεις για τα πνευμονακια...οχι δεν μου περναει...ποναει και η μεση μου πολυ...δεν εκανα κατι σημερα γιατι σημερα το πρωι στην δουλεια με επιασε...

Καλα εννοειται και εγω την εχω προετοιμασει οτι τις μερες που θα λειπω να ερθει να κανει ενα φρεσκαρισμα...δεν ειναι οτι δεν θελω ειναι οτι δεν ερχεται...τις υποχρεωσεις της λεει τις εκπληρωσε τα μεγαλωσε τα παιδια της τωρα θελει να κανει την ζωη της..

Μηπως εχει μαια ο γιατρος να παρεις εκεινη;


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...