Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Κορίτσια τι κάνετε??? Και εγώ είχα πάρα πολλές καούρες στην μικρή μου στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά μαλλί τελικά δεν είχε.. το καλοκαίρι φανταστείτε που ήταν 4 μηνών στην θάλασσα μας ρωταγαν αν είναι αγοράκι.. δεν είχε τίποτα περίπου... Άρα μάλλον δεν ισχύει...τώρα έχω λίγες. Μια φορά στο τόσο. Ανάλογα τι θα φάω..

Just now, Christine. S είπε:

Καλησπερα κορίτσια, 

Τι κάνετε;Είμαι νέα στο φόρουμ και γενναω και εγώ πρώτα ο θεος Σεπτεμβρη... Διάβαζα το parents γενικα, αλλά δεν ήξερα ότι υπήρχε ειδική ομάδα με μανουλες που γεννάνε Σεπτεμβρη... Έτσι, το βρήκα τυχαία κ έγινα μέλος σήμερα!!! 

Μπορώ να μπω στην παρεα σας έστω και καθυστερημένα;

Καλησπέρα.. εννοείται.. πες μας λίγα για σένα και το μωράκι σου.. το πρώτο είναι? Πόσο βδομάδων είσαι? Πότε έχεις ΠΗΤ?

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καούρες ευτυχώς ούτε εγώ έχω αλλά ούτε στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα και γεννήθηκε σα μαιμουδακι...δε ξέρω αν ισχύει λοιπόν αυτό με τις καούρες και τα μαλλιά...

Καλώς ήρθες christine  με το καλό !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Dinakim είπε:

Καλως ηρθες!!Με το καλο το μωρακι σου!!!

Αν ισχυει αυτο εγω τοτε θα βγαλω τη Ραπουνζελ...

Καλώς σας βρήκα!!! 

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια τι κάνετε??? Και εγώ είχα πάρα πολλές καούρες στην μικρή μου στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά μαλλί τελικά δεν είχε.. το καλοκαίρι φανταστείτε που ήταν 4 μηνών στην θάλασσα μας ρωταγαν αν είναι αγοράκι.. δεν είχε τίποτα περίπου... Άρα μάλλον δεν ισχύει...τώρα έχω λίγες. Μια φορά στο τόσο. Ανάλογα τι θα φάω..

Καλησπέρα.. εννοείται.. πες μας λίγα για σένα και το μωράκι σου.. το πρώτο είναι? Πόσο βδομάδων είσαι? Πότε έχεις ΠΗΤ?

Καλησπερα!!!! 

Είμαι 34 εβδομάδα και Πητ 26/9...Εσυ;Αρχες ή μέσα Σεπτέμβρη;;

Το πρωτο κ με πολυ άγχος... 

Ειχα και οριακά τιμές διαβήτη, όποτε καταλαβαίνεις... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Anna3 είπε:

Καούρες ευτυχώς ούτε εγώ έχω αλλά ούτε στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα και γεννήθηκε σα μαιμουδακι...δε ξέρω αν ισχύει λοιπόν αυτό με τις καούρες και τα μαλλιά...

Καλώς ήρθες christine  με το καλό !!!

Σε  ευχαριστω Anna! Με το καλό όλα τα μωράκια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κορίτσια, 

Να σας ρωτησω έχει κάνει καμια διαβήτη κυησης;;;Εγώ διαγνώστηκε στην 25η εβδομάδα με οριακά τιμές στη μία ώρα κ από τότε μετριέμαι σπίτι....

Έκοψα τη ζάχαρη κ περιορισα υδατάνθρακες με εξαίρεση τα μακαρόνια που δε με ανεβάζουν... 

Αν ναι, τι τιμές έχετε στη μια ώρα μετά το φαγητό;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Καλημερα κορίτσια, 

Να σας ρωτησω έχει κάνει καμια διαβήτη κυησης;;;Εγώ διαγνώστηκε στην 25η εβδομάδα με οριακά τιμές στη μία ώρα κ από τότε μετριέμαι σπίτι....

Έκοψα τη ζάχαρη κ περιορισα υδατάνθρακες με εξαίρεση τα μακαρόνια που δε με ανεβάζουν... 

Αν ναι, τι τιμές έχετε στη μια ώρα μετά το φαγητό;

95-125 αναλογα το γευμα! Μην σε αγχωνει, αν το ρυθμιζεις μονο με τη διατροφη, ειναι παααρα πολυ συχνος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AspasiaT είπε:

Τελικα ποιες κοπελες της ομαδας περιμενουν πρωτες; Μαλλον ειμαι απο τις πρωτες με πητ 2/9 κ καισαρικη νωριτερα!

Καλημερα, 

Είμαι καινουργια... Και εσυ με καισαρική ε;;;;Και εγώ λόγω μυωπίας υψηλής... Με το καλό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Καλημερα, 

Είμαι καινουργια... Και εσυ με καισαρική ε;;;;Και εγώ λόγω μυωπίας υψηλής... Με το καλό! 

Εγω λογω προηγουμενης καισαρικης... σ ευχαριστω!

κ εγω καινουρια ειμαι:-P:razz:

Παρακολουθω την ομαδα απο την αρχη αλλα λογω πολυ κακης εγκυμοσυνης δεν μπηκα ποτε να γραψω γιατι μονο θα στενοχωρουσα τον κοσμο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Καλημερα, 

Είμαι καινουργια... Και εσυ με καισαρική ε;;;;Και εγώ λόγω μυωπίας υψηλής... Με το καλό! 

Καλημερα χριστινα...ποσο μυωπια εχεις και πας με καισαρικη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, AspasiaT είπε:

95-125 αναλογα το γευμα! Μην σε αγχωνει, αν το ρυθμιζεις μονο με τη διατροφη, ειναι παααρα πολυ συχνος

Ναι το έχω διαβάσει ότι είναι...Μονο με διατροφή, αλλά γενικά στο μεσημεριανό τρώω κανονική μερίδα και φτάνω μέχρι 130 το μέγιστο συνήθως 106-116.Εσυ τηρείς τα γραμμάρια/μερίδες υδατανθράκων ή απλά προσεχεις;;;

Σου έχει δώσει όριο 130 ή 140 μεταγευματικα;;;

Just now, Fofi! είπε:

Καλημερα χριστινα...ποσο μυωπια εχεις και πας με καισαρικη?

Καλημερα... Δυστυχώς 10 βαθμους σε κάθε μάτι...Μου ανέβηκε πολυ ως φοιτήτρια αλλά κ με το μεταπτυχιακο αργότερα..Έχεις κ εσυ μυωπία;

Just now, AspasiaT είπε:

Εγω λογω προηγουμενης καισαρικης... σ ευχαριστω!

κ εγω καινουρια ειμαι:-P:razz:

Παρακολουθω την ομαδα απο την αρχη αλλα λογω πολυ κακης εγκυμοσυνης δεν μπηκα ποτε να γραψω γιατι μονο θα στενοχωρουσα τον κοσμο!

Και εγώ διάβαζα διαφορα ως άρθρα , αλλά δεν είχα γίνει μέλος κ δεν είχα δει οτι υπαρχει ομάδα τέτοια... Σημασία έχει ότι έχεις φτάσει τελικη ευθεία... 

Δεν είναι όλα ευκολα... Τι να κάνουμε... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Ναι το έχω διαβάσει ότι είναι...Μονο με διατροφή, αλλά γενικά στο μεσημεριανό τρώω κανονική μερίδα και φτάνω μέχρι 130 το μέγιστο συνήθως 106-116.Εσυ τηρείς τα γραμμάρια/μερίδες υδατανθράκων ή απλά προσεχεις;;;

Σου έχει δώσει όριο 130 ή 140 μεταγευματικα;;;

Καλημερα... Δυστυχώς 10 βαθμους σε κάθε μάτι...Μου ανέβηκε πολυ ως φοιτήτρια αλλά κ με το μεταπτυχιακο αργότερα..Έχεις κ εσυ μυωπία;

Για αυτο σε ρωτησα γιατι και εγω εχω 7.5 βαθμους και το ειχα αγχις αλλα μου επετρεψαν φυσιολογικο τοκετο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Για αυτο σε ρωτησα γιατι και εγω εχω 7.5 βαθμους και το ειχα αγχις αλλα μου επετρεψαν φυσιολογικο τοκετο..

Εμένα μου το ξεκοψε από την αρχή όταν του είπα για 10 και πριν του πω πόσο έχω μου είπε μέχρι 6,5 ότι κάνει φυσιολογικό... Και εγώ είχα διαβάσει στο ίντερνετ ότι μπορείς κ φυσιολογικό τοκετό με υψηλή αρκετά μυωπια,αν κανεις  μια ειδική εξέταση σε  Οφθαλμίατρο για τον αμφιβληστροειδή... 

Μάλλον είναι κ θέμα γιατρου... Ο δικός μου δε μου είπε για την εξέταση... 

Εσυ έκανες;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, AspasiaT είπε:

Τελικα ποιες κοπελες της ομαδας περιμενουν πρωτες; Μαλλον ειμαι απο τις πρωτες με πητ 2/9 κ καισαρικη νωριτερα!

Καλημέρα Ασπασία! Εγώ μπαίνω για καισαρική την άλλη Παρασκευή 21/8. Εσυ;

@Christine. S καλώς ήρθες!

  • Μου αρέσει 2

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Εμένα μου το ξεκοψε από την αρχή όταν του είπα για 10 και πριν του πω πόσο έχω μου είπε μέχρι 6,5 ότι κάνει φυσιολογικό... Και εγώ είχα διαβάσει στο ίντερνετ ότι μπορείς κ φυσιολογικό τοκετό με υψηλή αρκετά μυωπια,αν κανεις  μια ειδική εξέταση σε  Οφθαλμίατρο για τον αμφιβληστροειδή... 

Μάλλον είναι κ θέμα γιατρου... Ο δικός μου δε μου είπε για την εξέταση... 

Εσυ έκανες;;

Εγω εκανς βυθοσκοπηση ναι και ελεγχουν τον αμφιβλιστροειδη αν αντεξει την πιεση οχι τοσο τους βαθμους απο οτι καταλαβα...εμενα ο γυνςικολογος πιστευε οτι δεν θα με αφηνε ο γιατρος μοκις ακουσε τους βαθμους αλλα εγω ημουν καθετη και το εψαξα.και ο οφθαλμιατρος μετα μου τα εξηγησε.τον ειδα τον γιατρο απορησε δηλαδη..

Just now, didi2 είπε:

Καλημέρα Ασπασία! Εγώ μπαίνω για καισαρική την άλλη Παρασκευή 21/8. Εσυ;

@Christine. S καλώς ήρθες!

Πω πω ξεκιναμε τις γεννησεις κοριτσια......

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...