Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια ο γιατρος ειναι διακοπες και την τριτη εχω ραντεβου...βεβαια γυρναει αρων αρων μου ειχε πει και λεω να μην τον παρω μηπως δεν ειναι τιποτα...γιατι μου ειχε πει οτι τις συσπασεις τις θελουμε...λεω να κανω υπομονη γιατι δεν ερχεται και φευγει ο πονος..απλα ποναω συνεχομενα και ειμαι πετρωμενη..

Φωφη μου καλημερα! Πως είσαι σημερα; ημουν ετσι πρινε 3 μερες!! Πονος τραβηγμα και η κοιλια πετρα και μαζεμενη στη μεση!!! Κι εμενα διακοπες ειναι! Αλλα μου ειπε αν νιωσω οποιαδηποτε ανασφαλεια η συμπτωμα να παω ανα πασα στιγμη στην κλινικη που θα γεννησω να πω οτι ειμαι ασθενης του και οτι θα γεννησω εκει και θα με δουν και αν ειναι αναγκη ερχεται κι αυτος ουτως η αλλως δεν ξεμακρυνε πολυ εδω γυρω παραθεριζει!! Εγω δεν κουνηθηκα τελικα, κρατησε λιγες ωρες και δεν ξερω ημουν βεβαιη πως προκειται για προπαρασκευαστικες!! Αλλα συμφωνω απευθείας τηλεφωνο στο γιατρο να κρινει αυτος η νοσοκομείο/κλινικη για να ειμαστε ασφαλεις και να μην ανησυχουμε!! 

  • Μου αρέσει 3

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Αngy89 είπε:

Σε Ευχαριστώ πάρα πολύ !!θα δείξει !!!

Μη στεναχωριεσαι για την καισαρικη!!Ξερω οτι αλλιως τονειχες φανταστει απλα να σκεφτεσαι οτι ειναι το καλυτερο για το παιδακι σου!!Επισης τωρα πια θα μπορεσεις να πας για φυσιολογικο στο επομενο πρωτα ο Θεος..Εγω εχω κανει δυο καισαρικες κ τωρα αν πληρουμε τις προϋποθεσεις θα προσπαθησουμε για φυσιολογικα!Δεν εχω πολλες ελπιδες αλλα αν ηταν μια η καισαρικη θα πηγαιναμε κανονικα για φυσιολογικο!!Οποτε μην απογοητευεσαι...

Just now, Anna3 είπε:

Thalia εγώ πήγα μέσα Ιουλίου καθαρά για τη μικρή μου να κάνει κάνα μπάνιο αλλά κουράστηκα πολύ. Η αλήθεια είναι ότι κουράζεσαι αν κάνεις δραστήριοτητες. Τώρα αν πας κάπου και δε κάνεις τπτ να πας αλλά αν ειανι να ξεπατωθεις άραξε στο σπίτακι σου...

Εμείς τώρα δε πάμε πουθενά γιατί θέλουμε άδεια του συζύγου για τη γέννα κτλ και έχουμε μείνει στη καυτή μαγική Αθήνα εμείς και ο covid.. να μην είχαμε τον covid θα κάναμε πραγματακιά τώρα φοβαμαι και αυτό δεν αντέχω να φασκιωθω και με τη μάσκα...  Και έτσι περνάνε βασανιστικά οι ώρες γιατί δεν έχουμε τι να κάνουμε.

Να ρωτήσω βρε κορίτσια όσες πάτε για δεύτερο η τρίτο κτλ τα πρώτα θα τα στείλετε σχολείο; Πώς θα το διαχειριστείτε αυτό; 

Οσο για τα σχολεια η μεγαλη θα παει σιγουρα γιατι θα παει β’δημοτικου αλλα κ τη μικρη που θα παει προνηπιο σκεφτομαι να τη στειλω γιατι θα φρικαρει κ αυτη κ ολοι μας αν την κλεισουμε σπιτι...


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nairobi είπε:

Φωφη μου καλημερα! Πως είσαι σημερα; ημουν ετσι πρινε 3 μερες!! Πονος τραβηγμα και η κοιλια πετρα και μαζεμενη στη μεση!!! Κι εμενα διακοπες ειναι! Αλλα μου ειπε αν νιωσω οποιαδηποτε ανασφαλεια η συμπτωμα να παω ανα πασα στιγμη στην κλινικη που θα γεννησω να πω οτι ειμαι ασθενης του και οτι θα γεννησω εκει και θα με δουν και αν ειναι αναγκη ερχεται κι αυτος ουτως η αλλως δεν ξεμακρυνε πολυ εδω γυρω παραθεριζει!! Εγω δεν κουνηθηκα τελικα, κρατησε λιγες ωρες και δεν ξερω ημουν βεβαιη πως προκειται για προπαρασκευαστικες!! Αλλα συμφωνω απευθείας τηλεφωνο στο γιατρο να κρινει αυτος η νοσοκομείο/κλινικη για να ειμαστε ασφαλεις και να μην ανησυχουμε!! 

Ειμςι καλυτερα σημερα για αυτο δεν τον πηρα...απλα ποναει η μεση μου το οποιο ειναι φυσιολογικο.....καλα εννοειται οτι εδω γυρω εινια και ο δικος μου αλλα επειδη τα περναω τωρα με την δουλεις λεω να μην τον ενοχλω για ψιλου πηδημα...να φανταστειτε με την κοιλια στο στομα και οι πελατες με περνουν τηλ οτι ωρα να ειναι για πραγματα ασημαντα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Θαλια μου καλυτερα ειναι η κοιλια μου..η μεση μου βεβαια με πεθαινει....οσο αναφορα διακοπες ελεγα να παω σε βουνο 4 ωρες δρομο...να το διακινδυνεψω???δεν ξερω...για 3 μερες μην φανταστεις...

Fofi νομιζω οτι 4 ωρες δρομος ειναι πολυς...Εγω ειμαι μια ωρα απο την Αθηνα γι’αυτο εφυγα αλλιως θα καθομουν στα αυγα μου..Εισαι κ προς το τελος..Αν σε πιασουν οι πονοι ή χρειαστεις κατι νομιζω οτι 4 ωρες που θα χρειαστεις για να γυρισεις ειναι αρκετες...

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Ειμςι καλυτερα σημερα για αυτο δεν τον πηρα...απλα ποναει η μεση μου το οποιο ειναι φυσιολογικο.....καλα εννοειται οτι εδω γυρω εινια και ο δικος μου αλλα επειδη τα περναω τωρα με την δουλεις λεω να μην τον ενοχλω για ψιλου πηδημα...να φανταστειτε με την κοιλια στο στομα και οι πελατες με περνουν τηλ οτι ωρα να ειναι για πραγματα ασημαντα...

Αντε μπραβο!!! Υπομονη με τη δουλεια!! δεν μπαινει στη θεση σου κανεις ο καθενας τη δουλεια του θέλει να κανει δυστυχως!! Απλα ο γιατρος εχει και μια ευθυνη παραπανω!!! Χτυπα αλυπητα!!! Χιχι 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα.Ελπιζω να είστε καλά.θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.Το βράδυ έχετε δύσπνοια;;;Ρωτάω γιατί δεν μπορώ να ξαπλώσω.Βασικα με το που ξαπλώσω νιώθω ότι κόβεται η ανάσα μου και αναγκαστικά σηκώνομαι.Και το άλλο που δεν μπορώ να κάνω πλέον είναι να αδειασω το πλυντήριο ρούχων.Δυσκολευεστε εσείς;Το κάνω αλλά προσεκτικά και αργά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ θα πρότεινα να μην φύγετε... είμαστε πολύ κοντά πλέον! Του χρόνου να είμαστε καλά θα έχουν ξεπεταχτεί και τα μικρά και θα κάνουμε διακοπές!

 

Just now, merl30 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Ελπιζω να είστε καλά.θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.Το βράδυ έχετε δύσπνοια;;;Ρωτάω γιατί δεν μπορώ να ξαπλώσω.Βασικα με το που ξαπλώσω νιώθω ότι κόβεται η ανάσα μου και αναγκαστικά σηκώνομαι.Και το άλλο που δεν μπορώ να κάνω πλέον είναι να αδειασω το πλυντήριο ρούχων.Δυσκολευεστε εσείς;Το κάνω αλλά προσεκτικά και αργά.

Εγώ έχω δύσπνοια μόλις ξαπλώνω γιατί η μικρή είναι πολύ ψηλά και ζορίζομαι πολύ!

Πλεον βάζω 2 μαξιλάρια και κάπως με βοηθάει!

  • Μου αρέσει 3

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, merl30 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Ελπιζω να είστε καλά.θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.Το βράδυ έχετε δύσπνοια;;;Ρωτάω γιατί δεν μπορώ να ξαπλώσω.Βασικα με το που ξαπλώσω νιώθω ότι κόβεται η ανάσα μου και αναγκαστικά σηκώνομαι.Και το άλλο που δεν μπορώ να κάνω πλέον είναι να αδειασω το πλυντήριο ρούχων.Δυσκολευεστε εσείς;Το κάνω αλλά προσεκτικά και αργά.

Εγω ανασκελα δε μπορω να αναπνευσω καθολου..στο πλάι ειμαι καλυτερα με το μαξιλαρι θηλασμου αλλα κ ετσι μη φανταστεις..χαλια υπνο κανω...Επισης ρε κοριτσια εχετε εσεις καουρες;;;Μιλαμε δεν αντεχεται!!!!Νομιζω οτι θα βγαλω φωτια απο το στομα μου!!κ φυσικα συμβαλλει κ αυτο στον χαλια υπνο...


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Εγω ανασκελα δε μπορω να αναπνευσω καθολου..στο πλάι ειμαι καλυτερα με το μαξιλαρι θηλασμου αλλα κ ετσι μη φανταστεις..χαλια υπνο κανω...Επισης ρε κοριτσια εχετε εσεις καουρες;;;Μιλαμε δεν αντεχεται!!!!Νομιζω οτι θα βγαλω φωτια απο το στομα μου!!κ φυσικα συμβαλλει κ αυτο στον χαλια υπνο...

Εγω δεν εχω καουρες....λετε να μην εχει μαλλια η μπουμπου μου?????χιχιχι

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dinakim είπε:

Εγω ανασκελα δε μπορω να αναπνευσω καθολου..στο πλάι ειμαι καλυτερα με το μαξιλαρι θηλασμου αλλα κ ετσι μη φανταστεις..χαλια υπνο κανω...Επισης ρε κοριτσια εχετε εσεις καουρες;;;Μιλαμε δεν αντεχεται!!!!Νομιζω οτι θα βγαλω φωτια απο το στομα μου!!κ φυσικα συμβαλλει κ αυτο στον χαλια υπνο...

Εγώ έχω πολλές καούρες.Ολη την ημέρα.Το βράδυ δεν το συζητώ.δεν μπορώ να ηρεμησω.Ειδαμε ότι έχει μαλλιά οπότε το πήρα απόφαση για τις καούρες.Το βράδυ συνήθως πίνω σόδα με λεμόνι και πριν κοιμηθώ πινω δύο κούπες γάλα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, merl30 είπε:

Εγώ έχω πολλές καούρες.Ολη την ημέρα.Το βράδυ δεν το συζητώ.δεν μπορώ να ηρεμησω.Ειδαμε ότι έχει μαλλιά οπότε το πήρα απόφαση για τις καούρες.Το βράδυ συνήθως πίνω σόδα με λεμόνι και πριν κοιμηθώ πινω δύο κούπες γάλα.

Πως το βλεπετε οτι εχει μαλλια??φαινεται στον υπερηχο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια, 

Τι κάνετε;Είμαι νέα στο φόρουμ και γενναω και εγώ πρώτα ο θεος Σεπτεμβρη... Διάβαζα το parents γενικα, αλλά δεν ήξερα ότι υπήρχε ειδική ομάδα με μανουλες που γεννάνε Σεπτεμβρη... Έτσι, το βρήκα τυχαία κ έγινα μέλος σήμερα!!! 

Μπορώ να μπω στην παρεα σας έστω και καθυστερημένα;

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Καλησπερα κορίτσια, 

Τι κάνετε;Είμαι νέα στο φόρουμ και γενναω και εγώ πρώτα ο θεος Σεπτεμβρη... Διάβαζα το parents γενικα, αλλά δεν ήξερα ότι υπήρχε ειδική ομάδα με μανουλες που γεννάνε Σεπτεμβρη... Έτσι, το βρήκα τυχαία κ έγινα μέλος σήμερα!!! 

Μπορώ να μπω στην παρεα σας έστω και καθυστερημένα;

Καλως ηρθες!!Με το καλο το μωρακι σου!!!

1 hour ago, merl30 είπε:

Εγώ έχω πολλές καούρες.Ολη την ημέρα.Το βράδυ δεν το συζητώ.δεν μπορώ να ηρεμησω.Ειδαμε ότι έχει μαλλιά οπότε το πήρα απόφαση για τις καούρες.Το βράδυ συνήθως πίνω σόδα με λεμόνι και πριν κοιμηθώ πινω δύο κούπες γάλα.

Αν ισχυει αυτο εγω τοτε θα βγαλω τη Ραπουνζελ...

  • Χαχα 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...