Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Thaliamp είπε:

Έδινα το sunilac ac κ τώρα μου δώσε το sunilac ar....μου είπε να κάνω μίξη γιατί έχει κ κολικούς!!!!!!άντε να δω δύο βδομάδες πέρασαν λογικά σε λίγο καιρό πρέπει να φύγουν!!!!:?

Δες και τη μυτουλα γιατι οταν κλαινε μπορει να εχουν βουλωμενη μυτουλα!! Υπομονη θελει θα περασει!! Εγω του δινω το almiron 1, πολυ καλο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Κατάλαβαααα.... Αντλήσεις θα προσπαθησω, αν και νομίζω ότι το έχω χάσει το παιχνιδι για θηλασμο... Μου φάνηκαν πολυ δυσκολα όπως τα είπε η συμβουλος θηλασμου... Σε ευχαριστωωω

Οχι δίνω κ ξένο.. Δεν είναι κίτρινο στο Σώμα μόνο στο ματι

Σε ευχαριστώ κ σένα ρε κορίτσι... Τι γλυκο.... Έχεις δίκιο.... Εγώ έχω προβλημα δεν μπορώ να ανοίξω το μάτι μου το βράδυ... Υπομονη κ σε σενα..  

Καταλαβα.... Μπράβο αν είδες διαφορά! Μακάρι! Απορροφητήρα γιατί;

Καλη ιδέα!!! Εμείς είμαστε πιο έξω από Αθήνα λίγο κ φυσάει για να τον βγάλω... Τον έχω μπροστά από παραθυρο... Το έχεις βγάλει βολτα το μπαμπάκι να το δει ο ήλιος;;;

Καταλαβααα.. Σε ευχαριστωωω

Μη σκας. Οσο θηλασεις. Δε θα πεθανουμε κιολας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Θαλεια μου ειχε η μεγαλη μου γοπ κ δε θηλαζα κ της εδινε ειδικο γαλα αντιαναγωγικο!Ειχε μεσα κατι που εκανε το γαλα πιο πηχτο κ δεν ανεβαινε τοσο ευκολα!Οχι οτι σταματησαν τελειως οι αναγωγες αλλα καπως βοηθησε!Ρωτα αν θελεις το γιατρο σου!

Ποσο ειναι το μωρο σου κοριτσι μου;;

Είναι 15 ημερών... Σήμερα η συμβουλος μου είπε οτι τα κανω όλα λάθος στάση πιασιμο. Θήλη κλπ.... Κ. Ότι δε θα ρουφάει... Εχω μεγάλο στήθος κ λεει οτι ουσιαστικά του κατεβασα εγώ το γάλα με μαλάξεις... Μια απογοήτευση.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Είναι 15 ημερών... Σήμερα η συμβουλος μου είπε οτι τα κανω όλα λάθος στάση πιασιμο. Θήλη κλπ.... Κ. Ότι δε θα ρουφάει... Εχω μεγάλο στήθος κ λεει οτι ουσιαστικά του κατεβασα εγώ το γάλα με μαλάξεις... Μια απογοήτευση.... 

Σου έδειξε πώς να τον βάζεις;Τι σου πρότεινε;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, SasT είπε:

Μη σκας. Οσο θηλασεις. Δε θα πεθανουμε κιολας

Έχεις δίκιο... Προσπαθώ να το συνηθίζω ως ιδέα!! 

19 ώρες πρίν, Comet είπε:

Σου έδειξε πώς να τον βάζεις;Τι σου πρότεινε;

Μου εδειξε αλλά μου είναι αδυνατο να τα κανω πραξη ... Δε ξερω γιατι... Το μωρό δεν έχει μάθει έτσι... Κοιμάται στο στήθος.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Christine. S είπε:

Έχεις δίκιο... Προσπαθώ να το συνηθίζω ως ιδέα!! 

Μου εδειξε αλλά μου είναι αδυνατο να τα κανω πραξη ... Δε ξερω γιατι... Το μωρό δεν έχει μάθει έτσι... Κοιμάται στο στήθος.... 

Κοριτσι μου μην νιωθεις ασχημα σοβαρα. Ο θηλασμος ειναι πολυ καλος , εγω ειμαι πολυ υπερ, τα χω πει και σε αλλα ποστ αλλα μη σκας. Ηδη εχεις κανει πολλα. Το μωρο παιρνει αγαπη και μεγαλωνει με ολους τους τροπους διατροφης.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 30/9/2020 at 8:31 ΠΜ, Christine. S είπε:

Κορίτσια εσείς που έχετε εμπειρία για ρίξτε τα φώτα σας αν μπορείτε.... 

Μας έκανε λίγο ίκτερο στο νοσοκομείο χωρίς να μπει λαμπά... Το χρώμα στο μάτι δεν είναι κιτρινο όσο ήταν αλλά δεν είναι κ τελείως άσπρο... 

Έτσι πρέπει να είναι στα νεογνά;;είμαστε δυο εβδομάδων.... 

Επισης το ένα στήθος δεν φαίνεται να το προτιμα...τον παιρνει ο υπνος ευκολα στο στήθος αλλά στο αριστερό σχεδόν αμέσως κάτι κ να κάνω δεν ξυπνάει κ δεν ρουφάει...ενώ στο δεξί ρουφάει... 

Τι λέτε να κάνω;;;;

Καλησπέρα.θα σου πω για τον ικτερο γιατί είχε και η δικιά μου.Τωρα εμείς πλέον είμαστε 37 ημερών.Οταν βγήκαμε από το νοσοκομείο και για μέρες μετά είχαμε ίκτερο.Την ξυπνούσα κάθε τρεις ώρες για να τρώει και για να αλλάζουμε πάνες.Ειχα μιλήσει με τρεις παιδιατρους.Ολοι μου είπαν ότι για να φύγει ο ίκτερος το παιδί θα πρέπει να κάνει πολλά τσισα.Ετσι κάναμε και έφυγε.τωρα για τον θηλασμό δεν μπορώ να σου πω γιατί στις 20 μέρες σταμάτησα γιατί η μικρή μου έκανε αίμα στα κακά της και επρεπε να της δώσω υποαλλεργικό γάλα.

Κορίτσια καλησπέρα.Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι..Η μικρή μου είναι 37 ημερών και το βράδυ που τρώμε δεν ρευεται πάντα.Να διευκρινίσω ότι δίνω ξένο γάλα μόνο.Δεν θηλάζω.Τι σας έχουν πει οι παιδίατροι για το ρέψιμο;Μετά από ποση ώρα αν δεν ρευτουν τα βάζετε για ύπνο;ένα το βράδυ κοιμάται στην αγκαλιά μου και δεν αν την βάλω να ρευτεί ξυπνάει 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, merl30 είπε:

Καλησπέρα.θα σου πω για τον ικτερο γιατί είχε και η δικιά μου.Τωρα εμείς πλέον είμαστε 37 ημερών.Οταν βγήκαμε από το νοσοκομείο και για μέρες μετά είχαμε ίκτερο.Την ξυπνούσα κάθε τρεις ώρες για να τρώει και για να αλλάζουμε πάνες.Ειχα μιλήσει με τρεις παιδιατρους.Ολοι μου είπαν ότι για να φύγει ο ίκτερος το παιδί θα πρέπει να κάνει πολλά τσισα.Ετσι κάναμε και έφυγε.τωρα για τον θηλασμό δεν μπορώ να σου πω γιατί στις 20 μέρες σταμάτησα γιατί η μικρή μου έκανε αίμα στα κακά της και επρεπε να της δώσω υποαλλεργικό γάλα.

Κορίτσια καλησπέρα.Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι..Η μικρή μου είναι 37 ημερών και το βράδυ που τρώμε δεν ρευεται πάντα.Να διευκρινίσω ότι δίνω ξένο γάλα μόνο.Δεν θηλάζω.Τι σας έχουν πει οι παιδίατροι για το ρέψιμο;Μετά από ποση ώρα αν δεν ρευτουν τα βάζετε για ύπνο;ένα το βράδυ κοιμάται στην αγκαλιά μου και δεν αν την βάλω να ρευτεί ξυπνάει 

Ένα 20 λεπτό σίγουρα....εμένα που έχει κ θέμα με το στομάχι 30 λεπτά!!!εμένα επειδή δεν ρευοταν εύκολα στον ώμο τώρα το κάνω με άλλο τρόπο!!!έχεις δοκιμάσει αλλιώς??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Ένα 20 λεπτό σίγουρα....εμένα που έχει κ θέμα με το στομάχι 30 λεπτά!!!εμένα επειδή δεν ρευοταν εύκολα στον ώμο τώρα το κάνω με άλλο τρόπο!!!έχεις δοκιμάσει αλλιώς??

Όχι δεν ξέρω άλλο τρόπο.Μπορςις να μου περιγράψεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , SasT είπε:

Κοριτσι μου μην νιωθεις ασχημα σοβαρα. Ο θηλασμος ειναι πολυ καλος , εγω ειμαι πολυ υπερ, τα χω πει και σε αλλα ποστ αλλα μη σκας. Ηδη εχεις κανει πολλα. Το μωρο παιρνει αγαπη και μεγαλωνει με ολους τους τροπους διατροφης.

Δίκιο έχεις, σε ευχαριστώ πολυ για τη στήριξη! Να είσαι καλά! Να χαίρεσαι κ εσυ το μωράκι σου!!! 

Just now, merl30 είπε:

Καλησπέρα.θα σου πω για τον ικτερο γιατί είχε και η δικιά μου.Τωρα εμείς πλέον είμαστε 37 ημερών.Οταν βγήκαμε από το νοσοκομείο και για μέρες μετά είχαμε ίκτερο.Την ξυπνούσα κάθε τρεις ώρες για να τρώει και για να αλλάζουμε πάνες.Ειχα μιλήσει με τρεις παιδιατρους.Ολοι μου είπαν ότι για να φύγει ο ίκτερος το παιδί θα πρέπει να κάνει πολλά τσισα.Ετσι κάναμε και έφυγε.τωρα για τον θηλασμό δεν μπορώ να σου πω γιατί στις 20 μέρες σταμάτησα γιατί η μικρή μου έκανε αίμα στα κακά της και επρεπε να της δώσω υποαλλεργικό γάλα.

Κορίτσια καλησπέρα.Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι..Η μικρή μου είναι 37 ημερών και το βράδυ που τρώμε δεν ρευεται πάντα.Να διευκρινίσω ότι δίνω ξένο γάλα μόνο.Δεν θηλάζω.Τι σας έχουν πει οι παιδίατροι για το ρέψιμο;Μετά από ποση ώρα αν δεν ρευτουν τα βάζετε για ύπνο;ένα το βράδυ κοιμάται στην αγκαλιά μου και δεν αν την βάλω να ρευτεί ξυπνάει 

Καταλαβα... Δεν το ήξερα αυτό για τα τσισα... Μου το είχαν πει γνωστοί για το θηλασμο ότι βοηθάει!!! 

Για το ρεψιμο δεν ξέρω... Μας είπαν στο νοσοκομείο Οι μαίες ότι αν κοιμηθεί μπορεί κ να μη ρευτει.... 

Just now, merl30 είπε:

Όχι δεν ξέρω άλλο τρόπο.Μπορςις να μου περιγράψεις;

Λοιπόν κάθεσαι σταυροπόδι και βάζεις το μωρό να κάτσει στο κάτω ποδι, ενώ η μέση ακουμπά στο ποδι που είναι από πάνω σταυροπόδι!!!!Με το ένα χέρι (ανοιχτα δάχτυλα παλαμη ,σα μουτζα) κρατάς το μωρό από μπροστά κάτω από μασχαλες κ στερνο κ με ανοιχτή παλάμη ταυτόχρονα κρατάς το πίνουν λίγο, μη πέφτει το κεφάλι κ με το άλλο χερι χτυπάς πλατουλα.... 

Δε ξερω αν το περιέγραψα σωστά, μας ρέβεται όμως έτσι. Μας το έδειξε μια μαια στο νοσοκομείο.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, merl30 είπε:

Όχι δεν ξέρω άλλο τρόπο.Μπορςις να μου περιγράψεις;

Όπως σου είπε και η @Christine. S και εγώ έτσι τον βάζω στα πόδια με το ένα χέρι τον κρατάω από το στέρνο κ τα χεράκια του είναι από πάνω κ με το άλλο του χτυπάω την πλατουλα έτσι ρευεται πιο εύκολα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μετα απο ολα να συζητησουμε και ενα πικαντικο θεμα περαν των παιδιων.....τι θα γινει με το σεξ?χαχαχα...το εχετε σκεφτει καθολου...διαβαζω οτι οι πρωτες φορες πονανε....εμενα ο αντρας μου ηδη εχει αρχισει και το λιγουρευετε..χαχα...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια μετα απο ολα να συζητησουμε και ενα πικαντικο θεμα περαν των παιδιων.....τι θα γινει με το σεξ?χαχαχα...το εχετε σκεφτει καθολου...διαβαζω οτι οι πρωτες φορες πονανε....εμενα ο αντρας μου ηδη εχει αρχισει και το λιγουρευετε..χαχα...

Εγώ δεν θέλω να σκεφτώ ούτε σαν ιδέα να ξαναπλησιασει κάποιος στην περιοχή αυτή χαχαχαχα...εκτος από το σωματικό είναι κ το ψυχολογικό....ήταν μεγάλο το τραύμα της γέννας.νομιζω θα αργήσω πολύ...μόνο στην ιδέα θέλω να τον κλώτσησω!!!!!πότε σου είπε ο γιατρός ότι μπορείς???

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εγώ δεν θέλω να σκεφτώ ούτε σαν ιδέα να ξαναπλησιασει κάποιος στην περιοχή αυτή χαχαχαχα...εκτος από το σωματικό είναι κ το ψυχολογικό....ήταν μεγάλο το τραύμα της γέννας.νομιζω θα αργήσω πολύ...μόνο στην ιδέα θέλω να τον κλώτσησω!!!!!πότε σου είπε ο γιατρός ότι μπορείς???

Μετα τις 40 ημερες...θα παω να με δει πρωτα και μετα θα μου δωσει το οκ..βεβαια δεν μου βγαινει εννοειται ακομη...απο την μια να τρεχουν τα γαλατα και απο την αλλη σεξ???χαχαχα ε οχι...ασε που φοβαμαι...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2020 at 7:43 ΜΜ, Christine. S είπε:

Είναι 15 ημερών... Σήμερα η συμβουλος μου είπε οτι τα κανω όλα λάθος στάση πιασιμο. Θήλη κλπ.... Κ. Ότι δε θα ρουφάει... Εχω μεγάλο στήθος κ λεει οτι ουσιαστικά του κατεβασα εγώ το γάλα με μαλάξεις... Μια απογοήτευση.... 

Κοριτσια μου καλησπερα. Απλα να τοποθετηθω οσον αφορα καποια πραγματα που γραφτηκαν, γιατι ισως καποιες μαμαδες δεν γνωριζουν και θα ηθελαν να μαθουν. Αρχικα να συστηθω και να σας πω οτι εχω ενα μωρο σχεδον 7μηνων το οποιο θηλαζω αποκλειστικα, με διαγνωσμενη νοσο γοπ κι αλλεργια. Ειπωθηκε οτι αυτοι ειναι παραγοντες για να διακοπει ο θηλασμος και να δοθουν ειδικα γαλατα ως "φαρμακα" (;) κι ειλικρινα απορω με γιατρους που προτεινουν κατι τετοιο, γιατι ειναι το λιγοτερο ασχετοι. Η γοπ δεν θεραπευεται με κανενος ειδους γαλα. Ειναι μια νοσος που περναει καθως το μωρο αναπτυσσεται κ ωριμαζει ο δακτυλιος του στομαχου ωστε να κλεινει και να μην προκαλουνται οι αναγωγες. Η γοπ συνεχιζει να υφισταται ανεξαρτητως γαλατος, περιοριζεται με συντηρητικα προληπτικα μεσα οπως οι ορθιες θεσεις, το κρατημα στο στερνο πολυ ωρα μετα το γευμα, τα συχνα και μικρα γευματα, την ανακλιση στο κρεβατι κλπ και σε περιπτωση δημιουργιας οισοφαγιτιδας, χορηγουνται επιπλεον ειδικα φαρμακα που καταστελουν τα οξεα του στομαχου ουτως ωστε να μην προκαλουν βλαβη στον οισοφαγο. Τα συγκεκριμενα φαρμακα δεν σταματανε καν τις αναγωγες, αλλα κανουν ηπια τα γαστρικα οξεα. Τα αντιαναγωγικα γαλατα τωρα ειναι πολυ πηχτα για να πεφτουν πιο βαρια στο στομαχι και να μην παλινδρομουν ευκολα, δεν ειναι ομως σε καμια περιπτωση ουτε φαρμακο ουτε ο λογος να σταματησει ο θηλασμος που παρεχει ενα γαλα πολυ πιο ευπεπτο, φιλικο προς το πεπτικο του μωρου κι εμπλουτισμενο με θρεπτικα στοιχεια κι αντισωματα, που κανενα ετοιμο γαλα δεν καλυπτει. Δευτερον, οσον αφορα τις αλλεργιες, επισης αυτο δεν συνιστα λογο αποθηλασμου. Η συσταση ειναι η μητερα να ακολουθησει διαιτα αποκλεισμου συγκεκριμενων ομαδων τροφιμων, ουτως ωστε να την εξαλειψει. Αρχικα ενοχοποιειται η αγελιδη πρωτεινη γαλακτος, αρα με αποχη γαλακτοκομικων (φανερων και κρυφων), παυουν και να εμφανιζονται αλλεργικα συμπτωματα στο βρεφος. Σε σπανια περιπτωση πιο βαριας αλλεργιας συνεχιζεται ο αποκλεισμος αλλεργιογονων ομαδων, μεχρι να εξαφανιστουν τα συμπτωματα (αυγο, ξηροι καρποι κοκ). Τα ΥΠΟαλλεργικα γαλατα του εμποριου οπως μπορειτε να διαβασετε στα συστατικα τους περιεχουν αγελαδινη πρωτεινη και λακτοζη, απλα περισσοτερο επεξεργασμενη και σε χαμηλοτερη συγκεντρωση, ωστε να μην πυροδοτει την αλλεργια του βρεφους. Και παλι ομως σε περιπτωσεις βαριας αλλεργιας, χορηγουνται ειδικα συνταγογραφουμενα γαλατα μονο απο διευθυντη παιδιατρικης ΕΣΥ η παιδοαλλεργιολογο ΕΣΥ, τα οποια βασιζονται σε υδρολυμενη πρωτεινη πατατας κι ειναι πολυ φτωχα σε θρεπτικα συστατικα. Και στην προκειμενη λοιπον ο μητρικος θηλασμος αποτελει την καλυτερη λυση στο προβλημα. Ζουμε στο 2020, η προσβαση στη γνωση ειναι απλετη και οι παιδιατροι, συμβουλοι, αλλεργιολογοι κλπ ειναι απειροι. Καλο ειναι να επεξεργαζομαστε τις πληροφοριες που δεχομαστε, να ερευνουμε, να ψαχνουμε οι ιδιες και να μην αποδεχομαστε τιποτα αφιλτραριστα. Απο εκει κι επειτα να πω συγκεκριμενα σε εσενα christin s. οτι αρχικα εκανες παρα πολυ καλα που απευθυνθηκες σε συμβουλο για να σε καθοδηγησει, εφοσον κανεις προσπαθεια να θηλασεις. Οι συμβουλοι ειναι οι πλεον καταλληλοι επαγγελματιες να σε βοηθησουν. Ο θηλασμος θελει υπομονη κι επιμονη και σε πολλες κοπελες δεν ερχεται ως το πιο φυσικο πραγμα στον κοσμο.Ουτε σε μενα ηρθε ετσι, ουτε σε καμια γνωστη μου. Θελει προσπαθεια, θεληση, σωστα βηματα, ενημερωση, καθοδηγηση. Εσυ μοναχα ξερεις ποσο αντεχεις.Αν η ψυχικη σου ηρεμια κι ισορροπια αδυνατει, θα κανεις οτι ειναι καλυτερο για σενα, κι αν αυτο ειναι το να δωσεις ξενο γαλα, θα δωσεις ξενο γαλα. Απλα η ενσταση μου ειναι στο να γινεται εν γνωσει σου και για τους σωστους λογους κι οχι με αφορμες που δινονται απο επαγγελματιες υγειας ανιδεους ως προς το θεμα κι υπερμαχους ενος συστηματος που προαγει τα ετοιμα γαλατα. Οτι αδυναμια νιωθεις, οτι απορια εχεις, μη δισταζεις να ρωτας ξανα και ξανα τη συμβουλο, αυτη ειναι η δουλεια της, να σε υποστηριξει στο μακρυ αυτο ταξιδι. Προσπαθησε να εφαρμοζεις τις στασεις και τα πιασιματα θηλης που σου εδειξε. Κι κταν το χανει, τοποθετησε τον ξανα και ξανα. Το να δειχνει προτιμηση το μωρο σε ενα μαστο, ειναι συνηθες. Προφανως σε αυτο το μαστο εχεις μεγαλυτερη ροη η εντονοτερο αντανακλαστικο καθοδου. Ειναι απολυτως φυσιολογικο.Οπως κανενα απο τα δυο μελη μας χερια, ποδια, αυτια κλπ δεν ειναι πανομοιοτυπο, το ιδιο ισχυει και με τους μαστους μας. Προσπαθησε να επιμενεις να τον βαζεις στο μαστο που προτιμα λιγοτερο. Μπορεις να τον ξεγελας ξεκινωντας με τον αλλο και γρηγορα αλλαζοντας τον. Αυτο θα βοηθησει να διατηρηθει ισορροπια στην παραγωγη σου. Το μωρο σου ειναι πολυ μικρο. Μπορει να εχει μαθει καπως οπως λες, αλλα θα σε εκπληξει με το ποσο γρηγορα θα ξεμαθει και θα μαθει το σωστο. Μην απογοητευεσαι και παλεψε το αν το θες κι οσο αντεχεις. Καλη επιτυχια στην προαπαθεια σου κι οτι κι αν επιλεξεις εισαι μια αξια και δυνατη μανουλα. Για οτι απορια εχεις με χαρα αααν μπορω να σε βοηθησω. Να σας ζησουν τα θαυματακια σας!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...