Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Σας. διαβάζουμε οι μέλλουσες μητέρες και παίρνουμε από τις εμπειρίες σας γνώσεις. Σας εύχομαι όσες γεννήσατε να σας ζήσουν με ολα τα καλά τα μωράκια σας και όσες ακόμα αναμένετε με το καλο !!!! 

Γενναω με το καλο Ιανουάριο και έχει εννοείται αρχίσει ήδη ο προγραμματισμός δωμάτιο κ τοκετός. Θα ήθελα να ρωτήσω οποία γέννησε στο Μητέρα, να ρωτήσω η εξόφληση του νοσοκομείου πως γίνεται; Μόλις μπαίνεις; Επίσης με κάρτα ή ηλεκτρονική μεταφορά να υποθέσω . Μια κοπέλα είχε αναφέρει όχι στη δική σας ομάδα ότι της είχαν κάνει και δόσεις. Ευχαριστώ για το χρόνο σας ! 

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Κορίτσια καλημέρα, 

Που φυλατε το βρασμένο νερό για τη σκόνη του μωρου;;;;

Δίναμε έτοιμα μπουκαλάκια κ τωρα θα δώσουμε σκόνη κ δεν ξέρω τι να κάνω.... 

Κορίτσι μου καλημέρα... Εγώ το βράζω κ το βάζω σε θερμός!!!!!!

Just now, Lottaki είπε:

Κορίτσια Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Σας. διαβάζουμε οι μέλλουσες μητέρες και παίρνουμε από τις εμπειρίες σας γνώσεις. Σας εύχομαι όσες γεννήσατε να σας ζήσουν με ολα τα καλά τα μωράκια σας και όσες ακόμα αναμένετε με το καλο !!!! 

Γενναω με το καλο Ιανουάριο και έχει εννοείται αρχίσει ήδη ο προγραμματισμός δωμάτιο κ τοκετός. Θα ήθελα να ρωτήσω οποία γέννησε στο Μητέρα, να ρωτήσω η εξόφληση του νοσοκομείου πως γίνεται; Μόλις μπαίνεις; Επίσης με κάρτα ή ηλεκτρονική μεταφορά να υποθέσω . Μια κοπέλα είχε αναφέρει όχι στη δική σας ομάδα ότι της είχαν κάνει και δόσεις. Ευχαριστώ για το χρόνο σας ! 

Κορίτσι μου με το καλό!!!!!εγώ γέννησα στο Ρέα τελικά ενώ ήταν να γεννήσω στο μητέρα...  Ο γιατρός μου όμως μου είχε πει το ίδιο ζητάνε προκαταβολή σχεδόν όλο το ποσό.κ εξόφληση όταν βγεις.ας σου πει κ κάποια κοπέλα που γέννησε εκεί αλλά πάρε κ ένα τηλ για σιγουριά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Κορίτσια καλημέρα, 

Που φυλατε το βρασμένο νερό για τη σκόνη του μωρου;;;;

Δίναμε έτοιμα μπουκαλάκια κ τωρα θα δώσουμε σκόνη κ δεν ξέρω τι να κάνω.... 

Εγω ακομά δε του δίνω ξένο αλλά κάθε μέρα κάνω προετοιμασία ποτέ δε ξέρω ποτε θα λυγίσω... Χαχαα

Αποστειρωνω τα πάντα βράζω νερά και μετά γεμιζω τα μπιμπερο με νερό και τα φυλάω στο ψυγείο για 24ωρες (μου έχουν δωσει θερμαντήρα όμως) αλλιώς σε θερμό για να είναι ζεστό. 

Στη πρώτη είχα  και ένα γυάλινο μπουκάλι αποοστειρωμενο και το φύλαγα εκεί γιατί έτρωγε μόνο ξένο και ήθελα μεγάλες ποσότητες  νερου  (πάλι έπαιζε θερμαντήρας )

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα... Εγώ το βράζω κ το βάζω σε θερμός!!!!!!

Κορίτσι μου με το καλό!!!!!εγώ γέννησα στο Ρέα τελικά ενώ ήταν να γεννήσω στο μητέρα...  Ο γιατρός μου όμως μου είχε πει το ίδιο ζητάνε προκαταβολή σχεδόν όλο το ποσό.κ εξόφληση όταν βγεις.ας σου πει κ κάποια κοπέλα που γέννησε εκεί αλλά πάρε κ ένα τηλ για σιγουριά!!!!

Σε έυχαριστω πολύ!! Κ εσύ εύχομαι όλα τα καλά κ καλή δύναμη τώρα στην αρχή.


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Thaliamp said:

Εμένα πονάνε τα χέρια μου και η πλατη μου από τη πολύ αγκάλιααα....έχει φύγει κ ο άντρας μου από τς 3 το βράδυ για δουλειά και τα χω παίξει......

Πωπω τι τραβάμε :( :( Κι εμένα χθες μέχρι τις 4 ήταν ξύπνιος και δεν κοιμόταν με τίποτα..και ο άντρας μου κοιμόταν γιατί δούλευε στις 8 σήμερα..

Αν είσαι καθιστή δε βοηθάει για την πλάτη;; Κ να βάζεις ένα μαξιλάρι από κάτω να στηρίζεις τα χέρια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athenaa είπε:

Πωπω τι τραβάμε :( :( Κι εμένα χθες μέχρι τις 4 ήταν ξύπνιος και δεν κοιμόταν με τίποτα..και ο άντρας μου κοιμόταν γιατί δούλευε στις 8 σήμερα..

Αν είσαι καθιστή δε βοηθάει για την πλάτη;; Κ να βάζεις ένα μαξιλάρι από κάτω να στηρίζεις τα χέρια

Αυτό με το μαξιλάρι πρέπει να το κάνω γιατί δεν παλεύεται....έχω κ τις τενοντίτιδες μου κ δεν με βλέπω καλά!!!!!!κ μένα όσο κ να θέλει να βοηθήσει κοιμάται το πολύ 5 ώρες τη μέρα....τι να του πω κοιμησε το μωρό επειδή είναι ξύπνιο δέκα ώρες κ έχω φρικαρει??????πφφφφφφ....σήμερα έχουμε παιδίατρο.... σκέφτομαι μήπως τον πειράζει κ το γάλα γιατί βγάζει πολλές γουλιες κ φαίνεται να ζοριζεται πολύ.

Επίσης κορίτσια από κιλά πως είστε?????έχασα 14....πιο πολλά από ότι πήρα!!!!να κ ένα καλό χαχαχα

Just now, Anna3 είπε:

Εγω ακομά δε του δίνω ξένο αλλά κάθε μέρα κάνω προετοιμασία ποτέ δε ξέρω ποτε θα λυγίσω... Χαχαα

Αποστειρωνω τα πάντα βράζω νερά και μετά γεμιζω τα μπιμπερο με νερό και τα φυλάω στο ψυγείο για 24ωρες (μου έχουν δωσει θερμαντήρα όμως) αλλιώς σε θερμό για να είναι ζεστό. 

Στη πρώτη είχα  και ένα γυάλινο μπουκάλι αποοστειρωμενο και το φύλαγα εκεί γιατί έτρωγε μόνο ξένο και ήθελα μεγάλες ποσότητες  νερου  (πάλι έπαιζε θερμαντήρας )

Βολεύει ο θερμαντήρας δηλαδή??????

Link to comment
Share on other sites

@Thaliamp ο θερμαντήρας αργεί πολύ αν το έχεις τον χρησιμοποιείς, δε ξέρω αν δε μου έδιναν αν θα πήγαινα να πάρω διότι μπορείς να βολευτεις με θερμό κτλ. απ' την άλλη σκόνη πίνουν ένα χρόνο φρέσκο ξεκινούν 1+ άρα άμα παίζεις μόνο με σκόνη ίσως κ να βόλευει, αφού δε μπορούμε να το βάλουμε στο φούρνο μικροκυμάτων.... Κοίτα γύρω σου από κανέναν γνωστό μπας κ μπορείς να βρεις... Όσο για τα κιλά και εγώ αυτό σκεφτόμουν σήμερα χαχα εγώ χάσει 13 αλλά έχω αλλά 7 για να πάω εκεί που ξεκίνησα...αλλιώς αλλάζω καρταρομπα χαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3 είπε:

@Thaliamp ο θερμαντήρας αργεί πολύ αν το έχεις τον χρησιμοποιείς, δε ξέρω αν δε μου έδιναν αν θα πήγαινα να πάρω διότι μπορείς να βολευτεις με θερμό κτλ. απ' την άλλη σκόνη πίνουν ένα χρόνο φρέσκο ξεκινούν 1+ άρα άμα παίζεις μόνο με σκόνη ίσως κ να βόλευει, αφού δε μπορούμε να το βάλουμε στο φούρνο μικροκυμάτων.... Κοίτα γύρω σου από κανέναν γνωστό μπας κ μπορείς να βρεις... Όσο για τα κιλά και εγώ αυτό σκεφτόμουν σήμερα χαχα εγώ χάσει 13 αλλά έχω αλλά 7 για να πάω εκεί που ξεκίνησα...αλλιώς αλλάζω καρταρομπα χαχα 

Γρήγορα φύγανε τόσα όμως δεν το περίμενα!!!!η ξαδέρφη μου το έβαζε στο μικροκυμάτων.....ίσως είναι ευκολία αλλά κ εγώ ξέρω ότι δεν είναι σωστό!!!!όποτε πρωστοπαρον θερμός κ κρυωμααααα.....κ ας ελπίσουμε να μην κλαιειιι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thaliamp είπε:

Γρήγορα φύγανε τόσα όμως δεν το περίμενα!!!!η ξαδέρφη μου το έβαζε στο μικροκυμάτων.....ίσως είναι ευκολία αλλά κ εγώ ξέρω ότι δεν είναι σωστό!!!!όποτε πρωστοπαρον θερμός κ κρυωμααααα.....κ ας ελπίσουμε να μην κλαιειιι

Κουκλα μου άκου κόλπο για το θερμός.. Πάρε δυο θερμός.. Βάλε στο ένα καυτό νερό, και στο άλλο, αφου το βράσεις αστο να παγωσει εντελώς.. Και μετά βάλτο στο δευτερο θερμός. 

Εγώ κάνω το εξής, βάζω λίγα μ-λ καυτό νερό και μετά προσθετω τα υπόλοιπα από εκείνο που έχω αφήσει να παγωσει και έτσι έρχεται στην σωστή θερμοκρασία.. Δλδ το κάνω απ όταν γεννήθηκε ο γιος. Τώρα ξεκινήσαμε φρέσκο.. Δεν νομίζω να σε βολέψει ο θερμαντηρας... 

Ελπίζω να βοηθησα

2 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Κορίτσια καλημέρα, 

Που φυλατε το βρασμένο νερό για τη σκόνη του μωρου;;;;

Δίναμε έτοιμα μπουκαλάκια κ τωρα θα δώσουμε σκόνη κ δεν ξέρω τι να κάνω.... 

Σε θερμός.... 

Να σας ζησει

πρίν από 48 λεπτά , Thaliamp είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα... Εγώ το βράζω κ το βάζω σε θερμός!!!!!!

Κορίτσι μου με το καλό!!!!!εγώ γέννησα στο Ρέα τελικά ενώ ήταν να γεννήσω στο μητέρα...  Ο γιατρός μου όμως μου είχε πει το ίδιο ζητάνε προκαταβολή σχεδόν όλο το ποσό.κ εξόφληση όταν βγεις.ας σου πει κ κάποια κοπέλα που γέννησε εκεί αλλά πάρε κ ένα τηλ για σιγουριά!!!!

Σε τρικλινο ήσουν στο Ρέα??? Η δίκλινο? Γενικά τι παιχτηκε με συνόδους?? 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Κουκλα μου άκου κόλπο για το θερμός.. Πάρε δυο θερμός.. Βάλε στο ένα καυτό νερό, και στο άλλο, αφου το βράσεις αστο να παγωσει εντελώς.. Και μετά βάλτο στο δευτερο θερμός. 

Εγώ κάνω το εξής, βάζω λίγα μ-λ καυτό νερό και μετά προσθετω τα υπόλοιπα από εκείνο που έχω αφήσει να παγωσει και έτσι έρχεται στην σωστή θερμοκρασία.. Δλδ το κάνω απ όταν γεννήθηκε ο γιος. Τώρα ξεκινήσαμε φρέσκο.. Δεν νομίζω να σε βολέψει ο θερμαντηρας... 

Ελπίζω να βοηθησα

Σε θερμός.... 

Να σας ζησει

Σε τρικλινο ήσουν στο Ρέα??? Η δίκλινο? Γενικά τι παιχτηκε με συνόδους?? 

Ααααα δεν το είχα σκεφτεί...πολύ καλό κ πιο γρήγορα!!!!!Κανονικά θα ήμουν σε τρίκλινο....τελικά με έβαλαν σε δίκλινο γιατί έκανε φασαρία ο άντρας μου ενώ είχαν πει ότι θα κάτσω 1,5 ώρα στην ανάνηψη με άφησαν 4+.....έλεγαν δεν έχουν δωμάτια ....!!!!Από συνοδούς δεν τον έδιωξαν ποτέ εκεί κοιμόταν μαζί μου ...πολύ χαλαρά τα πράγματα!!!!απαράδεκτο προσωπικό όμως!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Ααααα δεν το είχα σκεφτεί...πολύ καλό κ πιο γρήγορα!!!!!Κανονικά θα ήμουν σε τρίκλινο....τελικά με έβαλαν σε δίκλινο γιατί έκανε φασαρία ο άντρας μου ενώ είχαν πει ότι θα κάτσω 1,5 ώρα στην ανάνηψη με άφησαν 4+.....έλεγαν δεν έχουν δωμάτια ....!!!!Από συνοδούς δεν τον έδιωξαν ποτέ εκεί κοιμόταν μαζί μου ...πολύ χαλαρά τα πράγματα!!!!απαράδεκτο προσωπικό όμως!!!!

Ναι εμείς το κάναμε για να μην κλαίει το μωρό, γιατί ο δικός μου αν δεν ήταν έτοιμο όταν έκλαιγε μετά δεν έτρωγε καλά από τα νευρα του.  Χαχαχ

Να σου πω απλά θα χρειαστεί να βράζεις αρκετό νερό.. Τίποτα άλλο.. 

Μάλιστα μάλιστα.. Για το προσωπικο έχω και εγώ πειρα.. Όποτε ξέρω.. Για όλα τα υπόλοιπα παω όμως. Για τον γιατρό δλδ

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp said:

Αυτό με το μαξιλάρι πρέπει να το κάνω γιατί δεν παλεύεται....έχω κ τις τενοντίτιδες μου κ δεν με βλέπω καλά!!!!!!κ μένα όσο κ να θέλει να βοηθήσει κοιμάται το πολύ 5 ώρες τη μέρα....τι να του πω κοιμησε το μωρό επειδή είναι ξύπνιο δέκα ώρες κ έχω φρικαρει??????πφφφφφφ....σήμερα έχουμε παιδίατρο.... σκέφτομαι μήπως τον πειράζει κ το γάλα γιατί βγάζει πολλές γουλιες κ φαίνεται να ζοριζεται πολύ.

Επίσης κορίτσια από κιλά πως είστε?????έχασα 14....πιο πολλά από ότι πήρα!!!!να κ ένα καλό χαχαχα

Βολεύει ο θερμαντήρας δηλαδή??????

Κ εμάς βγάζει γουλιές!! Δεν τα πειράζει το γάλα απλά είναι λαίμαργα και τρώνε πολύ :lol::lol::lol:

Μπράβο ρεε...τέλεια!! Εμένα μου έχουν μείνει ακόμα 2, και ήδη ήθελα να χάσω άλλα 3-4!! Από τις 2 εβδομάδες μου είχαν μείνει 2μιση κιλά κ ακόμα έχω 2, φοβάμαι ότι θα μου μείνουν :( :( Πόσα είχες πάρει εσύ και έχασες 14;; Επίσης τρως τώρα όπως πριν ή λόγω μωρού δεν τρως πολύ;;

Just now, Thaliamp said:

Ααααα δεν το είχα σκεφτεί...πολύ καλό κ πιο γρήγορα!!!!!Κανονικά θα ήμουν σε τρίκλινο....τελικά με έβαλαν σε δίκλινο γιατί έκανε φασαρία ο άντρας μου ενώ είχαν πει ότι θα κάτσω 1,5 ώρα στην ανάνηψη με άφησαν 4+.....έλεγαν δεν έχουν δωμάτια ....!!!!Από συνοδούς δεν τον έδιωξαν ποτέ εκεί κοιμόταν μαζί μου ...πολύ χαλαρά τα πράγματα!!!!απαράδεκτο προσωπικό όμως!!!!

Άντε ρε κ εγώ στο Ρέα ήμουν..κανονικά θα ήμουν 2 ώρες στην ανάνηψη και με άφησαν 3 ακριβώς για τον ίδιο λόγο έλεγαν δεν έχουν δωμάτια...πότε γέννησες;; Εμένα με έβαλαν τελικά σε τρίκλινο που δεν ήταν rooming in, ενώ είχα ζητήσει rooming in..κ το ανέφερα και μου έβαλαν rooming in, οπότε εγώ είχα το μωρό μέσα ενώ οι άλλες όχι..είχα ακούσει κανονικά ότι τα rooming in τα βάζουν μαζί..δε με χάλασε βέβαια γιατί το πρώτο βράδυ ήμουν άυπνη κ ήθελα να κοιμηθώ..

Καλό το προσωπικό μου φάνηκε πάντως..λίγες αγενείς αλλά οι περισσότερες καλές..και με το που τις φώναζες έρχονταν αμέσως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πως τα χανετε τα κιλα ετσι;;; Ζηλευω πραγματικα. Εγω στη ζωη μου ειμαι αδυνατη και προς το γυμνασμενο. Και δεν παιρνω ευκολα κιλα. Ομως τωρα εχασα αμεσως οχτω κ εχω αλλα οχτω... ουτε γραμμαριο δεν εχω χασει μετα την πρωτη βδομαδα. Πειναω επισης πολυ και τρωω και πολυ. Δε με βλεπω να τα χανω. Και η κοιλια.  ειναι σαν να μαι τριων τεσσαρων μηνων.Μαλιστα και στο πρωτο παιδι εκανα αρκετο καιρο να τα χασω αλλα τοτε δεν με ενοιαζε καθολου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...