Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Fofi! είπε:

Μετα τις 40 ημερες...θα παω να με δει πρωτα και μετα θα μου δωσει το οκ..βεβαια δεν μου βγαινει εννοειται ακομη...απο την μια να τρεχουν τα γαλατα και απο την αλλη σεξ???χαχαχα ε οχι...ασε που φοβαμαι...

Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα αυτό σκεφτόμουν μόλις το είπες....κοίταξα το μαλλί το αλουστο....τη μπλούζα με τα γάλατα ....κ λέω θες κ σεξ μωρη κακομοιραααα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Thaliamp said:

Εγώ δεν θέλω να σκεφτώ ούτε σαν ιδέα να ξαναπλησιασει κάποιος στην περιοχή αυτή χαχαχαχα...εκτος από το σωματικό είναι κ το ψυχολογικό....ήταν μεγάλο το τραύμα της γέννας.νομιζω θα αργήσω πολύ...μόνο στην ιδέα θέλω να τον κλώτσησω!!!!!πότε σου είπε ο γιατρός ότι μπορείς???

Αχ κι εγώ τα ίδια!!

Κορίτσια, όσες έχετε κάνει αίτηση για το επίδομα γέννας ξέρετε πότε το παίρνουμε;;

Γέννησα 03/09 κάναμε την αίτηση 04/09 και ακόμα δεν έχουν μπει τα χρήματα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athenaa said:

Αχ κι εγώ τα ίδια!!

Κορίτσια, όσες έχετε κάνει αίτηση για το επίδομα γέννας ξέρετε πότε το παίρνουμε;;

Γέννησα 03/09 κάναμε την αίτηση 04/09 και ακόμα δεν έχουν μπει τα χρήματα 

Το επίδομα μπαινει τελος τ επομενου μηνα μετα την αιτηση αν θυμαμαι καλα..δλδ τωρα σ εσας θ μπουν τελη οκτωβριου λογικα..

Να σου ζησει!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athenaa είπε:

Αχ κι εγώ τα ίδια!!

Κορίτσια, όσες έχετε κάνει αίτηση για το επίδομα γέννας ξέρετε πότε το παίρνουμε;;

Γέννησα 03/09 κάναμε την αίτηση 04/09 και ακόμα δεν έχουν μπει τα χρήματα 

Οκτωμβρη....νομίζω τέλη!!!!!όσες την κάναμε Σεπτέμβρη μπαίνουν τέλη Οκτωβρίου ξέρω!!!!έτσι μου πε ο λογιστής δηλαδηηη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Ήρθαμε σπίτι με την μπέμπα κ εμείς! 

Τα φώτα σας θέλω.. όσες έχετε κοριτσάκια , ήταν κόκκινα στο πιπι τους στην αρχή? Επίσης έχει λίγο υγρά σαν κολλωδη..

Δεύτερον όσες θηλάζετε.. Από την ώρα που ήρθαμε , θηλάζει 15 λεπτά κ κοιμάται.  Την ξυπνώ εγώ στις2.3 -3 ώρες κ πίνει ξανά.  Είναι φυσιολογικό? Εντωμεταξύ επειδή έβγαζα με θήλαστρο το στήθος μου έχει πολύ γάλα κ νιώθω ότι ποναει

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Ήρθαμε σπίτι με την μπέμπα κ εμείς! 

Τα φώτα σας θέλω.. όσες έχετε κοριτσάκια , ήταν κόκκινα στο πιπι τους στην αρχή? Επίσης έχει λίγο υγρά σαν κολλωδη..

Δεύτερον όσες θηλάζετε.. Από την ώρα που ήρθαμε , θηλάζει 15 λεπτά κ κοιμάται.  Την ξυπνώ εγώ στις2.3 -3 ώρες κ πίνει ξανά.  Είναι φυσιολογικό? Εντωμεταξύ επειδή έβγαζα με θήλαστρο το στήθος μου έχει πολύ γάλα κ νιώθω ότι ποναει

Καλησπέρα.Ναι φυσιολογικό είναι που τρώει γρήγορα και κοιμάται 3ώρα και την ξυπνάς.Κι ο δικός μου το κάνε τις 2 πρώτες βδομαδες.(λες και είχε πρόγραμμα)Ηταν οι πιο ηρεμες ως τώρα.Μετα άρχισαν οι κολικοί και έγινε το σώσε,ότι να ναι πια.Μακαρι να μην κάνετε κολικούς και να συνεχίσετε έτσι.Τι σε αγχωνει;Μήπως δεν τρώει αρκετά;Μέτρα πάνες και μόλις σας δει ο παιδίατρος και τη ζυγίσει θα δεις ότι παίρνει βάρος και θα ηρεμήσεις ελπίζω.

Όσο για το στήθος το πρώτο διάστημα ήταν μονίμως πρησμένο και πονούσε.Ειδικα στις 2 ώρες ένιωθα ότι θα σκάσει και ανυπομονούσα να θηλάσει το μωρό . Αν δεν αντέχεις μέχρι να ξαναφάει βγάλε λίγο με το χερι(αν βάλεις θηλαστρο θα ξαναγεμίσει γρήγορα και κινδυνεύεις με υπερπαραγωγή).Καλό βραδυ

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπέρα.Ναι φυσιολογικό είναι που τρώει γρήγορα και κοιμάται 3ώρα και την ξυπνάς.Κι ο δικός μου το κάνε τις 2 πρώτες βδομαδες.(λες και είχε πρόγραμμα)Ηταν οι πιο ηρεμες ως τώρα.Μετα άρχισαν οι κολικοί και έγινε το σώσε,ότι να ναι πια.Μακαρι να μην κάνετε κολικούς και να συνεχίσετε έτσι.Τι σε αγχωνει;Μήπως δεν τρώει αρκετά;Μέτρα πάνες και μόλις σας δει ο παιδίατρος και τη ζυγίσει θα δεις ότι παίρνει βάρος και θα ηρεμήσεις ελπίζω.

Όσο για το στήθος το πρώτο διάστημα ήταν μονίμως πρησμένο και πονούσε.Ειδικα στις 2 ώρες ένιωθα ότι θα σκάσει και ανυπομονούσα να θηλάσει το μωρό . Αν δεν αντέχεις μέχρι να ξαναφάει βγάλε λίγο με το χερι(αν βάλεις θηλαστρο θα ξαναγεμίσει γρήγορα και κινδυνεύεις με υπερπαραγωγή).Καλό βραδυ

Ευχαρστω πολύ! Ακριβώς όπως τα περιγράφεις είναι.  Επειδή ήταν στην μενν έπινε το γάλα μου αλλά με μπιμπερο. Σήμερα την έβαλα στο στήθος.  Το έπιασε Όχι κατευθείαν αλλά έπινε κ κοιμόταν ..Κ με παραξένεψε.. Τώρα 11.3 την έπλυνα κ της έδωσα από στήθος αλλά δεν ήπιε πολύ κ της έδωσα με μπιμπερό κ ήπιε κ 60. Μμ. Οπότε έχω μια αμφιβολία ότι στο στήθος δεν πίνει πολύ.. Τώρα έβγαλα κ με θήλαστρο γτ δεν παλεύεται. Οπότε λέω να δίνω στήθος κ μέ τα συμπλήρωμα με μπιμπερό γάλα δικό μου μέχρι να συνηθίσει μόνο το στήθος.  Εσύ τι λες?

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, KNecky said:

Το επίδομα μπαινει τελος τ επομενου μηνα μετα την αιτηση αν θυμαμαι καλα..δλδ τωρα σ εσας θ μπουν τελη οκτωβριου λογικα..

Να σου ζησει!! :)

Αα οκ ευχαριστώ!! :D

2 hours ago, Thaliamp said:

Οκτωμβρη....νομίζω τέλη!!!!!όσες την κάναμε Σεπτέμβρη μπαίνουν τέλη Οκτωβρίου ξέρω!!!!έτσι μου πε ο λογιστής δηλαδηηη

Τέλεια! Οπότε περιμένουμε -_-

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ada32 said:

Καλησπέρα κορίτσια ! Ήρθαμε σπίτι με την μπέμπα κ εμείς! 

Τα φώτα σας θέλω.. όσες έχετε κοριτσάκια , ήταν κόκκινα στο πιπι τους στην αρχή? Επίσης έχει λίγο υγρά σαν κολλωδη..

Δεύτερον όσες θηλάζετε.. Από την ώρα που ήρθαμε , θηλάζει 15 λεπτά κ κοιμάται.  Την ξυπνώ εγώ στις2.3 -3 ώρες κ πίνει ξανά.  Είναι φυσιολογικό? Εντωμεταξύ επειδή έβγαζα με θήλαστρο το στήθος μου έχει πολύ γάλα κ νιώθω ότι ποναει

Καλημέρα κ να σου ζησει!! Μανούλα Μαρτιου εδω!! :)Ιδανικα οι συμβουλοι θηλασμου λενε μεχρι τ μωρο ν βαλει τ βαρος γεννησης παλι +200 γρ να τ δινεις οποτε αρχισει ν κουνιεται στον υπνο του τ μωρο γαλατακι..αλλα τ μαξ π θ τ αφησεις αναμεσα στους θηλασμους να ειναι 2ωρες την μερα κ 3 την νύχτα γ ν προσπαρμοστει τ στηθος κ ν εγκατασταθει η παραγωγη σου. Μετρας χρονο απο την εναρξη τ προηγουμενου θηλασμου. Τ στηθος με αυτό τν τροπο σ λιγο καιρο θ σταματησει ν πριζεται κ θ εχει εγκατασταθει ο θηλασμός. Δν θελουμε ν ειναι πρισμενο γ ν ξερουμε πως εχουμε γαλα κ συμβαινει μόνο στν αρχή π δν εχει συνηθισει. Αστο στ στηθος οσο θελει γτ εχει αναγκη κ γαλα αλλα κ τν αίσθηση πως ειναι πανω σου.

3 hours ago, ada32 said:

Ευχαρστω πολύ! Ακριβώς όπως τα περιγράφεις είναι.  Επειδή ήταν στην μενν έπινε το γάλα μου αλλά με μπιμπερο. Σήμερα την έβαλα στο στήθος.  Το έπιασε Όχι κατευθείαν αλλά έπινε κ κοιμόταν ..Κ με παραξένεψε.. Τώρα 11.3 την έπλυνα κ της έδωσα από στήθος αλλά δεν ήπιε πολύ κ της έδωσα με μπιμπερό κ ήπιε κ 60. Μμ. Οπότε έχω μια αμφιβολία ότι στο στήθος δεν πίνει πολύ.. Τώρα έβγαλα κ με θήλαστρο γτ δεν παλεύεται. Οπότε λέω να δίνω στήθος κ μέ τα συμπλήρωμα με μπιμπερό γάλα δικό μου μέχρι να συνηθίσει μόνο το στήθος.  Εσύ τι λες?

Εφόσον τ μωρακο σου τωρα ειναι μαζι σου θ ελεγα ασε τ θηλαστρο στην ακρη κ δινε τ απευθειας απο τ στηθος. Αυτο γ δυο λογους..1. μπορει ν υπερδιεγηρεις τ στηθος μ τ θηλαστρο κ ν τουμπανιαζει χωρις λογο.. 2.αν δν μπαινει αρκετα τ μωρο στ στηθος σαμποταρεται η παραγωγη σου.

Αν θελεις ν κανεις αποκλειστικο θηλασμο μην δινεις μπουκάλι μετα γτ τ βρισκουν ευκολο κ παντα πινουν κ δν παιρνει τ ερεθισμα τ στηθος σ ν παραγει οσο χρειαζεται τ μωρακι.Επισης μπορει ν γινει σύγχιση θηλων. Λογικα κουραζεσαι με τις αντλησεις κ τς αποστειρωσεις ενώ αν μπαινει στηθος συνεχως οταν πειναει θ προσαρμοστει τ στηθος. Εαν πονας οταν θηλαζει ψαξε βιντεο σωστους τροπους ν πιασει τη θηλή τ μωρακι σ γτ περα απτν αρχη π ποναμε λγ μεχρι ν συνηθίσουν οι θηλες μετα προσαρμοζεται τ στηθος κ δν ποανει καθολου.

Ολα αυτα φιλικα τ λεω εκ πείρας..ελπιζω ν μην σε ζαλισα! Να χαιρεσαι την κορουλα σου!! :)

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα. Απλα να τοποθετηθω οσον αφορα καποια πραγματα που γραφτηκαν, γιατι ισως καποιες μαμαδες δεν γνωριζουν και θα ηθελαν να μαθουν. Αρχικα να συστηθω και να σας πω οτι εχω ενα μωρο σχεδον 7μηνων το οποιο θηλαζω αποκλειστικα, με διαγνωσμενη νοσο γοπ κι αλλεργια. Ειπωθηκε οτι αυτοι ειναι παραγοντες για να διακοπει ο θηλασμος και να δοθουν ειδικα γαλατα ως "φαρμακα" (;) κι ειλικρινα απορω με γιατρους που προτεινουν κατι τετοιο, γιατι ειναι το λιγοτερο ασχετοι. Η γοπ δεν θεραπευεται με κανενος ειδους γαλα. Ειναι μια νοσος που περναει καθως το μωρο αναπτυσσεται κ ωριμαζει ο δακτυλιος του στομαχου ωστε να κλεινει και να μην προκαλουνται οι αναγωγες. Η γοπ συνεχιζει να υφισταται ανεξαρτητως γαλατος, περιοριζεται με συντηρητικα προληπτικα μεσα οπως οι ορθιες θεσεις, το κρατημα στο στερνο πολυ ωρα μετα το γευμα, τα συχνα και μικρα γευματα, την ανακλιση στο κρεβατι κλπ και σε περιπτωση δημιουργιας οισοφαγιτιδας, χορηγουνται επιπλεον ειδικα φαρμακα που καταστελουν τα οξεα του στομαχου ουτως ωστε να μην προκαλουν βλαβη στον οισοφαγο. Τα συγκεκριμενα φαρμακα δεν σταματανε καν τις αναγωγες, αλλα κανουν ηπια τα γαστρικα οξεα. Τα αντιαναγωγικα γαλατα τωρα ειναι πολυ πηχτα για να πεφτουν πιο βαρια στο στομαχι και να μην παλινδρομουν ευκολα, δεν ειναι ομως σε καμια περιπτωση ουτε φαρμακο ουτε ο λογος να σταματησει ο θηλασμος που παρεχει ενα γαλα πολυ πιο ευπεπτο, φιλικο προς το πεπτικο του μωρου κι εμπλουτισμενο με θρεπτικα στοιχεια κι αντισωματα, που κανενα ετοιμο γαλα δεν καλυπτει. Δευτερον, οσον αφορα τις αλλεργιες, επισης αυτο δεν συνιστα λογο αποθηλασμου. Η συσταση ειναι η μητερα να ακολουθησει διαιτα αποκλεισμου συγκεκριμενων ομαδων τροφιμων, ουτως ωστε να την εξαλειψει. Αρχικα ενοχοποιειται η αγελιδη πρωτεινη γαλακτος, αρα με αποχη γαλακτοκομικων (φανερων και κρυφων), παυουν και να εμφανιζονται αλλεργικα συμπτωματα στο βρεφος. Σε σπανια περιπτωση πιο βαριας αλλεργιας συνεχιζεται ο αποκλεισμος αλλεργιογονων ομαδων, μεχρι να εξαφανιστουν τα συμπτωματα (αυγο, ξηροι καρποι κοκ). Τα ΥΠΟαλλεργικα γαλατα του εμποριου οπως μπορειτε να διαβασετε στα συστατικα τους περιεχουν αγελαδινη πρωτεινη και λακτοζη, απλα περισσοτερο επεξεργασμενη και σε χαμηλοτερη συγκεντρωση, ωστε να μην πυροδοτει την αλλεργια του βρεφους. Και παλι ομως σε περιπτωσεις βαριας αλλεργιας, χορηγουνται ειδικα συνταγογραφουμενα γαλατα μονο απο διευθυντη παιδιατρικης ΕΣΥ η παιδοαλλεργιολογο ΕΣΥ, τα οποια βασιζονται σε υδρολυμενη πρωτεινη πατατας κι ειναι πολυ φτωχα σε θρεπτικα συστατικα. Και στην προκειμενη λοιπον ο μητρικος θηλασμος αποτελει την καλυτερη λυση στο προβλημα. Ζουμε στο 2020, η προσβαση στη γνωση ειναι απλετη και οι παιδιατροι, συμβουλοι, αλλεργιολογοι κλπ ειναι απειροι. Καλο ειναι να επεξεργαζομαστε τις πληροφοριες που δεχομαστε, να ερευνουμε, να ψαχνουμε οι ιδιες και να μην αποδεχομαστε τιποτα αφιλτραριστα. Απο εκει κι επειτα να πω συγκεκριμενα σε εσενα christin s. οτι αρχικα εκανες παρα πολυ καλα που απευθυνθηκες σε συμβουλο για να σε καθοδηγησει, εφοσον κανεις προσπαθεια να θηλασεις. Οι συμβουλοι ειναι οι πλεον καταλληλοι επαγγελματιες να σε βοηθησουν. Ο θηλασμος θελει υπομονη κι επιμονη και σε πολλες κοπελες δεν ερχεται ως το πιο φυσικο πραγμα στον κοσμο.Ουτε σε μενα ηρθε ετσι, ουτε σε καμια γνωστη μου. Θελει προσπαθεια, θεληση, σωστα βηματα, ενημερωση, καθοδηγηση. Εσυ μοναχα ξερεις ποσο αντεχεις.Αν η ψυχικη σου ηρεμια κι ισορροπια αδυνατει, θα κανεις οτι ειναι καλυτερο για σενα, κι αν αυτο ειναι το να δωσεις ξενο γαλα, θα δωσεις ξενο γαλα. Απλα η ενσταση μου ειναι στο να γινεται εν γνωσει σου και για τους σωστους λογους κι οχι με αφορμες που δινονται απο επαγγελματιες υγειας ανιδεους ως προς το θεμα κι υπερμαχους ενος συστηματος που προαγει τα ετοιμα γαλατα. Οτι αδυναμια νιωθεις, οτι απορια εχεις, μη δισταζεις να ρωτας ξανα και ξανα τη συμβουλο, αυτη ειναι η δουλεια της, να σε υποστηριξει στο μακρυ αυτο ταξιδι. Προσπαθησε να εφαρμοζεις τις στασεις και τα πιασιματα θηλης που σου εδειξε. Κι κταν το χανει, τοποθετησε τον ξανα και ξανα. Το να δειχνει προτιμηση το μωρο σε ενα μαστο, ειναι συνηθες. Προφανως σε αυτο το μαστο εχεις μεγαλυτερη ροη η εντονοτερο αντανακλαστικο καθοδου. Ειναι απολυτως φυσιολογικο.Οπως κανενα απο τα δυο μελη μας χερια, ποδια, αυτια κλπ δεν ειναι πανομοιοτυπο, το ιδιο ισχυει και με τους μαστους μας. Προσπαθησε να επιμενεις να τον βαζεις στο μαστο που προτιμα λιγοτερο. Μπορεις να τον ξεγελας ξεκινωντας με τον αλλο και γρηγορα αλλαζοντας τον. Αυτο θα βοηθησει να διατηρηθει ισορροπια στην παραγωγη σου. Το μωρο σου ειναι πολυ μικρο. Μπορει να εχει μαθει καπως οπως λες, αλλα θα σε εκπληξει με το ποσο γρηγορα θα ξεμαθει και θα μαθει το σωστο. Μην απογοητευεσαι και παλεψε το αν το θες κι οσο αντεχεις. Καλη επιτυχια στην προαπαθεια σου κι οτι κι αν επιλεξεις εισαι μια αξια και δυνατη μανουλα. Για οτι απορια εχεις με χαρα αααν μπορω να σε βοηθησω. Να σας ζησουν τα θαυματακια σας!

Νσου ζήσει το μωράκι σου! Να είναι γέρο κ τυχερό! Σε ευχαριστώ για όσα έγραψες... Ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι να κάνω... Προσπαθώ... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Athenaa είπε:

Αχ κι εγώ τα ίδια!!

Κορίτσια, όσες έχετε κάνει αίτηση για το επίδομα γέννας ξέρετε πότε το παίρνουμε;;

Γέννησα 03/09 κάναμε την αίτηση 04/09 και ακόμα δεν έχουν μπει τα χρήματα 

4/10 θα σου μπουν ενα μηνα ακριβως ελεγε η εγκυκλιος..

Καλημερα αντα μου..

8 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Ήρθαμε σπίτι με την μπέμπα κ εμείς! 

Τα φώτα σας θέλω.. όσες έχετε κοριτσάκια , ήταν κόκκινα στο πιπι τους στην αρχή? Επίσης έχει λίγο υγρά σαν κολλωδη..

Δεύτερον όσες θηλάζετε.. Από την ώρα που ήρθαμε , θηλάζει 15 λεπτά κ κοιμάται.  Την ξυπνώ εγώ στις2.3 -3 ώρες κ πίνει ξανά.  Είναι φυσιολογικό? Εντωμεταξύ επειδή έβγαζα με θήλαστρο το στήθος μου έχει πολύ γάλα κ νιώθω ότι ποναει

Καλημερα αντα μου..ελαχιστα κοκκινο οχι κατι ανησυχητικο..υγρα δεν ειχαμε οχι...ειναι φυσιολογικοτατο οσο αναφορα τον θηλασμο...να το βγαζεις το γαλα διοτι εγω πηγα να παθω μαστιτιδα...κρατα το για ωρες εκτακτης αναγκης...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Fofi! είπε:

4/10 θα σου μπουν ενα μηνα ακριβως ελεγε η εγκυκλιος..

Καλημερα αντα μου..

Καλημερα αντα μου..ελαχιστα κοκκινο οχι κατι ανησυχητικο..υγρα δεν ειχαμε οχι...ειναι φυσιολογικοτατο οσο αναφορα τον θηλασμο...να το βγαζεις το γαλα διοτι εγω πηγα να παθω μαστιτιδα...κρατα το για ωρες εκτακτης αναγκης...

Εμενα παντως περασε μηνας κ δεν μου μπηκε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Just now, SasT είπε:

Εμενα παντως περασε μηνας κ δεν μου μπηκε τιποτα

Καλησπέρα.Δεν είναι ακριβώς μήνας.Εγω έκανα την αίτηση 1 Ιουνίου και μπήκαν τέλη Ιουλίου,μετά τις 27 του μηνός.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet said:

Καλησπέρα.Δεν είναι ακριβώς μήνας.Εγω έκανα την αίτηση 1 Ιουνίου και μπήκαν τέλη Ιουλίου,μετά τις 27 του μηνός.

Ναι άρα μπαίνει στο τέλος του επόμενου μήνα! Μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια πως είστε?

@ada32 Με το καλό όλα εύχομαι !!!

Σήμερα εμεις ολη μερα γκρινιάζουμε (25ημερών) τον εχω αγκαλια στηθος καποια στιγμή αποκοιμιέται πιανομαι και εγω τον ακουμπαω σε κρεβατι/κουνια/καλαθουνα ( τα δοκιμασα ολα .) ξυπναει  και παλι απ την αρχη  γκρινια αγκαλιά χτυπιέται ψάχνει να φαει  και παλι τα ιδια στηθος κτλ... αυτο ανα δεκάλεπτα απελπίστηκα να του δώσω λιγο ξένο ? να πεινάει ? χερια πλάτη δε τα νιωθω .... και ερχεται και βράδυ αν το παμε ετσι καηκα.......

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...