Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Fofi! είπε:

Ρευεται η οχι?μηπως εχει καμμια παλινδρομηση?πολυ πιθανον και το γαλα..

Ρευεται δυσκολεύεται βέβαια.....μου είπε ότι έχει γοπ άλλα ελαφριά....θα δώσω λίγες μέρες ακόμα στο γάλα μήπως φτιάξει.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Thaliamp είπε:

Ρευεται δυσκολεύεται βέβαια.....μου είπε ότι έχει γοπ άλλα ελαφριά....θα δώσω λίγες μέρες ακόμα στο γάλα μήπως φτιάξει.....

Θαλεια μου ειχε η μεγαλη μου γοπ κ δε θηλαζα κ της εδινε ειδικο γαλα αντιαναγωγικο!Ειχε μεσα κατι που εκανε το γαλα πιο πηχτο κ δεν ανεβαινε τοσο ευκολα!Οχι οτι σταματησαν τελειως οι αναγωγες αλλα καπως βοηθησε!Ρωτα αν θελεις το γιατρο σου!

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημέρα.Ναι μπορεί να του φτάνει το ένα στήθος η να κουράζεται όταν τραβήξει λίγο οπότε συμφωνώ με την Άννα,βάλε τον πρώτα σε αυτό που δεν προτιμάει ώστε στην πείνα του να τραβήξει από εκεί.

Στον πρώτο με αποκλειστικό θηλασμό είδα μεγάλη διαφορά κυρίως στον ύπνο στο τριμηνο(τότε όμως σταμάτησαν οι κολικοί) .Στον δεύτερο ακόμη περιμενω:shock:...Όχι η αλήθεια είναι ότι κάπως στρώσανε τα πράγματα αλλά όχι όσο περίμενα.Υπαρχουν ακόμη μέρες που θηλάζει ανά ώρα αλλά είναι πιο λίγες.

Πάντως τώρα μπορεί να νιώθω ακόμη κομμάτια κυρίως το βράδυ όταν χέζει και σιχτιριζω μέσα μου αλλά μόλις του μιλάω μου χαμογελάει και το βλέπω που χαίρεται και ηρεμώ αμέσως.:wub:

Ποσο ειναι το μωρο σου κοριτσι μου;;

  • Μου αρέσει 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Καλο αυτό με το σαραντισμα... Δυσκολευομαι να το φανταστώ!!! Μακάρι να συμβει! Όσο για τη δουλειά έχεις δίκιο! Δεν υπάρχουν εξαιρέσεις!!! Και σε εκτιμάνε για όσο είσαι καλή κ δίνεις!! 

Η παοδιατρος στο νοσοκομείο μας είπε να κάνουμε έναν έλεγχο σε δυο μερες, ήρθε η παιδιατρος σπίτι κ μας είπε δε χρειάζεται... Πήρε βάρος απλά όχι τις δυο τελευταίες μέρες πολυ ... Γενικά αν πειναει ουρλιάζει... Λες να το ξεκινάω από εκεί ε;;;θα το δοκιμάσω κ αυτό.... Πάντως αυτό με το αυτι δεν πιανει.... 

Έπιανε μόνο στο νοσοκομείο... Γενικά κοιμάται στο βυζι κ δεν τον ξυπνάνε κανόνια.... 

Θηλαζω αλλά δίνω κ δυο φορες ξένο... Εσας σας έφυγε;;;

Όχι εντελώς δεν νομίζω. Μου είπε η παιδίατρος πως όσο έχει ζωηρή συμπεριφορά (φαγητό,κλάμα,τουαλέτα) να μην αγχώνομαι. Και ότι στα μωρά που θηλάζουν αποκλειστικά αργεί να φύγει τελειως

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Θαλεια μου ειχε η μεγαλη μου γοπ κ δε θηλαζα κ της εδινε ειδικο γαλα αντιαναγωγικο!Ειχε μεσα κατι που εκανε το γαλα πιο πηχτο κ δεν ανεβαινε τοσο ευκολα!Οχι οτι σταματησαν τελειως οι αναγωγες αλλα καπως βοηθησε!Ρωτα αν θελεις το γιατρο σου!

Ποσο ειναι το μωρο σου κοριτσι μου;;

Μου είπε να δούμε πως θα πάει κ θα μου δώσει αναγωγικό!!!!πως το καταλάβατε?????σου έκανε ρουκέτες εμετό????έτσι μου κάνε χτες.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Μου είπε να δούμε πως θα πάει κ θα μου δώσει αναγωγικό!!!!πως το καταλάβατε?????σου έκανε ρουκέτες εμετό????έτσι μου κάνε χτες.. 

Ναι ακριβως..μου εκανε ρουκετες..κ οχι μονο,εβγαζε κ συνεχεια μεγαλες γουλιες..κ αν την ξαπλωνα πχ για να την αλλαξω οταν τη σηκωνα εκανε εμετο.Τα παιδια με γοπ δυσανασχετουν οταν ειναι ξαπλωμενα κ γι’αυτο θελουν συνεχεια αγκαλια για να ειναι ορθιο το κορμακι τους κ να μην ανεβαινει το γαλα!Επισης μου ειχε πει η παιδιατρος κ ειχα βαλει κουβερτουλα κατω απο το στρωμα της ετσι ωστε να ειναι πιο ψηλα το κεφαλι απο το σωμα!

  • Μου αρέσει 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dinakim είπε:

Ναι ακριβως..μου εκανε ρουκετες..κ οχι μονο,εβγαζε κ συνεχεια μεγαλες γουλιες..κ αν την ξαπλωνα πχ για να την αλλαξω οταν τη σηκωνα εκανε εμετο.Τα παιδια με γοπ δυσανασχετουν οταν ειναι ξαπλωμενα κ γι’αυτο θελουν συνεχεια αγκαλια για να ειναι ορθιο το κορμακι τους κ να μην ανεβαινει το γαλα!Επισης μου ειχε πει η παιδιατρος κ ειχα βαλει κουβερτουλα κατω απο το στρωμα της ετσι ωστε να ειναι πιο ψηλα το κεφαλι απο το σωμα!

Αχ κ μένα το κάνει αυτό με το αλλαγμα....αφού όταν τον ταιζω κ ας έχει ρευτει φοβάμαι να τον αλλάξω γιατί ξέρω ότι θα βγάλει γάλα....άρα σίγουρα έχει......θυμάσαι πιο έδινες εσύ?????

Επίσης βρε κορίτσια όσες έχετε ράμματα από κάτω σας έχουν πέσει????κ αν ναι στις πόσες μέρες???εμένα δεν έχουν πέσει....με τραβανε κ με πιάνει κ φαγούρα...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Thaliamp είπε:

Αχ κ μένα το κάνει αυτό με το αλλαγμα....αφού όταν τον ταιζω κ ας έχει ρευτει φοβάμαι να τον αλλάξω γιατί ξέρω ότι θα βγάλει γάλα....άρα σίγουρα έχει......θυμάσαι πιο έδινες εσύ?????

Επίσης βρε κορίτσια όσες έχετε ράμματα από κάτω σας έχουν πέσει????κ αν ναι στις πόσες μέρες???εμένα δεν έχουν πέσει....με τραβανε κ με πιάνει κ φαγούρα...

Θαλεια μου εμενα 20 ημερες σημερα και δεν εχουν πεσει...κανω 2 3 φορες την ημερα μπανιο για να μην με τραβανε..αν καμμια μερα λογο της μικρης δεν προλαβω να κανω τοσες φορες και εγω ποναω.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Αχ κ μένα το κάνει αυτό με το αλλαγμα....αφού όταν τον ταιζω κ ας έχει ρευτει φοβάμαι να τον αλλάξω γιατί ξέρω ότι θα βγάλει γάλα....άρα σίγουρα έχει......θυμάσαι πιο έδινες εσύ?????

Επίσης βρε κορίτσια όσες έχετε ράμματα από κάτω σας έχουν πέσει????κ αν ναι στις πόσες μέρες???εμένα δεν έχουν πέσει....με τραβανε κ με πιάνει κ φαγούρα...

Γάλα για γόπ... Στην περιπτωση μας το καλυτερο ήταν σιρόπι επαντορεν μαζί με νοβαλακ αρ νταιτζεστ. Είναι πολυ ακριβό γάλα όμως... Είναι το καλυτερο και τα ξεπεράσαμε όλα αμέσως.. 

Καλυτερα να τον αλλάζεις πριν το γευμα.. Εμάς αυτό μας είχαν συμβουλευσει οι παιδιατροι.. Και έτσι πραξαμε και πραττουνε ως και σήμερα... 

Πάντως αυτό που σου είπαν και τα κορίτσια, μετά το γευμα κράτα τον σε όρθια στάση τουλάχιστον 30 λεπτά, καλο ρεψιμο και συχνό, ανά 30μλ γάλακτος θέλει ρεψιμο, και το στρώμα με κλίση ώστε να ναι πιο ψηλά το στομάχι

Ευχομαι να μην έχει σοβαρη παλλινδρομηση και να ναι απλά τα πραγματα

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Αχ κ μένα το κάνει αυτό με το αλλαγμα....αφού όταν τον ταιζω κ ας έχει ρευτει φοβάμαι να τον αλλάξω γιατί ξέρω ότι θα βγάλει γάλα....άρα σίγουρα έχει......θυμάσαι πιο έδινες εσύ?????

Επίσης βρε κορίτσια όσες έχετε ράμματα από κάτω σας έχουν πέσει????κ αν ναι στις πόσες μέρες???εμένα δεν έχουν πέσει....με τραβανε κ με πιάνει κ φαγούρα...

Εγω εδινα το frezylac ar αν θυμαμαι καλα ετσι λεγοτανε!Οντως πιο ακριβο απο τα απλα γαλατα..Δεν ειχε χρειαστει να δωσω κ σιροπι.Οσο για τα ραμματα νομιζω οτι ειναι λογικα αυτα τα συμπτωματα ειναι νωρις ακομα...

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, SasT είπε:

Εμας ειναι ακομα ελαχιστα κιτρινος τεσσερις σχεδον βδομαδες μετα. Μου ειπαν αν θηλαζει αργει να φυγει το χρωμα, αρκει να φευγει σιγα σιγα και να μην ξαναγινει κιτρινο το παιδι. Για το στηθος, μαλαξεις να κατεβαινει πιο πολυ γαλα και να ξυπναει. Αντλησεις απο αυτο το στηθος στα ενδιαμεσα και να προσπαθεις να βαζεις το μωρο λιγο πιο πολυ απο εκει οσο γινεται για να αυξησεις την παραγωγη του. Κατι μου λεει ομως οτι μια χαρα του φτανει και το ενα στηθος.

Κατάλαβαααα.... Αντλήσεις θα προσπαθησω, αν και νομίζω ότι το έχω χάσει το παιχνιδι για θηλασμο... Μου φάνηκαν πολυ δυσκολα όπως τα είπε η συμβουλος θηλασμου... Σε ευχαριστωωω

19 ώρες πρίν, Elen_2 είπε:

Θηλάζεις αποκλειστικά; αν ναι αργεί λίγο να φύγει.

Οχι δίνω κ ξένο.. Δεν είναι κίτρινο στο Σώμα μόνο στο ματι

16 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημέρα.Ναι μπορεί να του φτάνει το ένα στήθος η να κουράζεται όταν τραβήξει λίγο οπότε συμφωνώ με την Άννα,βάλε τον πρώτα σε αυτό που δεν προτιμάει ώστε στην πείνα του να τραβήξει από εκεί.

Στον πρώτο με αποκλειστικό θηλασμό είδα μεγάλη διαφορά κυρίως στον ύπνο στο τριμηνο(τότε όμως σταμάτησαν οι κολικοί) .Στον δεύτερο ακόμη περιμενω:shock:...Όχι η αλήθεια είναι ότι κάπως στρώσανε τα πράγματα αλλά όχι όσο περίμενα.Υπαρχουν ακόμη μέρες που θηλάζει ανά ώρα αλλά είναι πιο λίγες.

Πάντως τώρα μπορεί να νιώθω ακόμη κομμάτια κυρίως το βράδυ όταν χέζει και σιχτιριζω μέσα μου αλλά μόλις του μιλάω μου χαμογελάει και το βλέπω που χαίρεται και ηρεμώ αμέσως.:wub:

Σε ευχαριστώ κ σένα ρε κορίτσι... Τι γλυκο.... Έχεις δίκιο.... Εγώ έχω προβλημα δεν μπορώ να ανοίξω το μάτι μου το βράδυ... Υπομονη κ σε σενα..  

14 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Καλημερα..ηρθε χθες ο παιδιατρος μας ειδε αλλα δεν μου συνιστει τις σταγονες...μου ειπε υπομονη να της διπλωνω τα ποδαρακια οταν την εχω αγκαλια,στηθος και απορροφητηρα....απο χθες της μαζευω τα ποδαρακια και σαν να μας βοηθαει αυτο με τα αερια της...

Καταλαβα.... Μπράβο αν είδες διαφορά! Μακάρι! Απορροφητήρα γιατί;

13 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Υπομονή τότε να δεις πως θα πάει....

Εγώ βρε κορίτσια του άλλαξα το γάλα όπως μου είπε η παιδίατρος και χτες μου έκανε το βράδυ δύο φορές εμετό....δεν ξέρω λέτε να φταίει το γάλα??????

Για τον ίκτερο εγώ πάντως τη μέρα τον έχω στο μπαλκόνι με κατεβασμένη τέντα να τον βλέπει το φώς και του φύγε κατευθείαν ξεκιτρινισε και τα μάτια του....

Καλη ιδέα!!! Εμείς είμαστε πιο έξω από Αθήνα λίγο κ φυσάει για να τον βγάλω... Τον έχω μπροστά από παραθυρο... Το έχεις βγάλει βολτα το μπαμπάκι να το δει ο ήλιος;;;

9 ώρες πρίν, Elen_2 είπε:

Όχι εντελώς δεν νομίζω. Μου είπε η παιδίατρος πως όσο έχει ζωηρή συμπεριφορά (φαγητό,κλάμα,τουαλέτα) να μην αγχώνομαι. Και ότι στα μωρά που θηλάζουν αποκλειστικά αργεί να φύγει τελειως

Καταλαβααα.. Σε ευχαριστωωω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Κατάλαβαααα.... Αντλήσεις θα προσπαθησω, αν και νομίζω ότι το έχω χάσει το παιχνιδι για θηλασμο... Μου φάνηκαν πολυ δυσκολα όπως τα είπε η συμβουλος θηλασμου... Σε ευχαριστωωω

Οχι δίνω κ ξένο.. Δεν είναι κίτρινο στο Σώμα μόνο στο ματι

Σε ευχαριστώ κ σένα ρε κορίτσι... Τι γλυκο.... Έχεις δίκιο.... Εγώ έχω προβλημα δεν μπορώ να ανοίξω το μάτι μου το βράδυ... Υπομονη κ σε σενα..  

Καταλαβα.... Μπράβο αν είδες διαφορά! Μακάρι! Απορροφητήρα γιατί;

Καλη ιδέα!!! Εμείς είμαστε πιο έξω από Αθήνα λίγο κ φυσάει για να τον βγάλω... Τον έχω μπροστά από παραθυρο... Το έχεις βγάλει βολτα το μπαμπάκι να το δει ο ήλιος;;;

Καταλαβααα.. Σε ευχαριστωωω

Καπως ηρεμουν με τον ηχο για αυτο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Κατάλαβαααα.... Αντλήσεις θα προσπαθησω, αν και νομίζω ότι το έχω χάσει το παιχνιδι για θηλασμο... Μου φάνηκαν πολυ δυσκολα όπως τα είπε η συμβουλος θηλασμου... Σε ευχαριστωωω

Οχι δίνω κ ξένο.. Δεν είναι κίτρινο στο Σώμα μόνο στο ματι

Σε ευχαριστώ κ σένα ρε κορίτσι... Τι γλυκο.... Έχεις δίκιο.... Εγώ έχω προβλημα δεν μπορώ να ανοίξω το μάτι μου το βράδυ... Υπομονη κ σε σενα..  

Καταλαβα.... Μπράβο αν είδες διαφορά! Μακάρι! Απορροφητήρα γιατί;

Καλη ιδέα!!! Εμείς είμαστε πιο έξω από Αθήνα λίγο κ φυσάει για να τον βγάλω... Τον έχω μπροστά από παραθυρο... Το έχεις βγάλει βολτα το μπαμπάκι να το δει ο ήλιος;;;

Καταλαβααα.. Σε ευχαριστωωω

Όχι δεν τον έβγαλα ακόμα μόνο για γιατρούς έχουμε βγει!!!εσείς????

Κορίτσια εφιαλτικό βράδυ ..κ έτσι μας πάει ακόμα....ο εμετός πάει σύννεφο.υποφερει το μικρακι.τωρα του πήρα άλλο γάλα αναγωγικό για να δούμε....ούτε που κοιμάται ζοριζεται 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Εγω εδινα το frezylac ar αν θυμαμαι καλα ετσι λεγοτανε!Οντως πιο ακριβο απο τα απλα γαλατα..Δεν ειχε χρειαστει να δωσω κ σιροπι.Οσο για τα ραμματα νομιζω οτι ειναι λογικα αυτα τα συμπτωματα ειναι νωρις ακομα...

 

17 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Αχ κ μένα το κάνει αυτό με το αλλαγμα....αφού όταν τον ταιζω κ ας έχει ρευτει φοβάμαι να τον αλλάξω γιατί ξέρω ότι θα βγάλει γάλα....άρα σίγουρα έχει......θυμάσαι πιο έδινες εσύ?????

Επίσης βρε κορίτσια όσες έχετε ράμματα από κάτω σας έχουν πέσει????κ αν ναι στις πόσες μέρες???εμένα δεν έχουν πέσει....με τραβανε κ με πιάνει κ φαγούρα...

Καλο μεσημερι κοριτσι μου!! Ποιο γαλα εδινες στο μωρακι σου?? Παλινδρομηση θα καταλαβεις αν εχει γιατι θα κανει εμετό σαν ρουκετα!! Για τα ράμματα κανε λιγο υπομονη, θα πλενεσαι οσο πιο συχνα μπορεις, η μαια μου μου ειχε πει καθε φορα που πηγαινω τουαλετα να μπαινω στην μπανιερα να πλενομαι απο κατω καλα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mar6487 είπε:

 

Καλο μεσημερι κοριτσι μου!! Ποιο γαλα εδινες στο μωρακι σου?? Παλινδρομηση θα καταλαβεις αν εχει γιατι θα κανει εμετό σαν ρουκετα!! Για τα ράμματα κανε λιγο υπομονη, θα πλενεσαι οσο πιο συχνα μπορεις, η μαια μου μου ειχε πει καθε φορα που πηγαινω τουαλετα να μπαινω στην μπανιερα να πλενομαι απο κατω καλα!!

Έδινα το sunilac ac κ τώρα μου δώσε το sunilac ar....μου είπε να κάνω μίξη γιατί έχει κ κολικούς!!!!!!άντε να δω δύο βδομάδες πέρασαν λογικά σε λίγο καιρό πρέπει να φύγουν!!!!:?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Όχι δεν τον έβγαλα ακόμα μόνο για γιατρούς έχουμε βγει!!!εσείς????

Κορίτσια εφιαλτικό βράδυ ..κ έτσι μας πάει ακόμα....ο εμετός πάει σύννεφο.υποφερει το μικρακι.τωρα του πήρα άλλο γάλα αναγωγικό για να δούμε....ούτε που κοιμάται ζοριζεται 

Κοριτσάκι μου ταλαιπωρείσαι κι εσύ και περισσότερο ο μπεμπακος.Μακαρι να βρείτε γρήγορα ένα γάλα που να είναι καλό για αυτόν και να ηρεμισετε :wub:

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...