Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, enjoy είπε:

Ενα κολπακι που κανουν πολλες ιδιως τις πρωτες 40μερες που το καροτσι δεν χρησιμοποειται και εχει καθαρα ροδακια το βαζεις στην καλαθουνα του το πηγαινεις εμπρός - πισω 20ποντους.. το κουνας δηλαδη στην ουσια μεχρι να νανουριστει να αποκοιμηθει ετσι μπορεις να το μεταφερεις σε οποιο δωματιο θελεις και θα εχεις και ελευθερα τα χερια σ και δεν θα κουραζεσαι τοσο... 

ΤΙΠ: μπορεις να κουνας το καροτσι με το ποδι καθως πλενεις πιατα η καθως καθεσαι καναπε... εχει κατω χαμηλα καποιο σιδερο που μπορεις να ακουμπησεις με το ποδι... αν ασχολεισαι και με τον αθλητισμό πολλες το κανουν για να γυμναστουν παραλληλα παρα να ελευθερώσουν τα χερια τους (μου το ειπε περσοναλ τρεινερ μανουλα)

υγ: εφοσον κοιμηθει αλλες το αφηνουν στο υπνοδωματιο για ησυχια αλλες στο σαλονι να μαθαινει στην φασαρια καθως κοιτανε τηλεοραση η βαζουν ηλεκτρικη...

Υγ2: εχεις δοκιμασει να αγορασει πιπίλα αλλης εταιριας με αλλο στομιο?? οταν το ακουσα δεν το πιστευα αλλα ο πρωτος μου επιασε αμεσως την 3η διαφορετικη πιπιλα (ΜUM) αν θυμαμαι καπως και την ρουφηξε αμεσως ενω τις αλλες τις εφτυνε ο καλος μου... ποιος ξερει τι μουρλιτσα κουβαλανε...

με αγαπη....

μια παρακολουθησασα :-)26και2...

 

Δοκιμασα πολλες πιπιλες δεν παιρνει καμια,μου ειπε η παιδιατρος για κατι πιπιλες τεραστιες ασχημες χρωματιστες αλλα δεν βρηκα σε φαρμακειο,εχω δωσει και της ΜΑΜ και της Νυκ τιποτα... στο καροτσι αμα την βαλω και την κουναω δεν κοιματε κλαιει αναγκαστηκα την παιρνω αγκαλια κ την κοιμιζω χοροπηδωντας κ τραγουδωντας,αλλα μετα ειμαι πτωμα . Οσο  για τον Μαρσιπο δεν ξερω αν παρω πως θα κοιματε ; Απελπιστηκααα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, enjoy είπε:

Ενα κολπακι που κανουν πολλες ιδιως τις πρωτες 40μερες που το καροτσι δεν χρησιμοποειται και εχει καθαρα ροδακια το βαζεις στην καλαθουνα του το πηγαινεις εμπρός - πισω 20ποντους.. το κουνας δηλαδη στην ουσια μεχρι να νανουριστει να αποκοιμηθει ετσι μπορεις να το μεταφερεις σε οποιο δωματιο θελεις και θα εχεις και ελευθερα τα χερια σ και δεν θα κουραζεσαι τοσο... 

ΤΙΠ: μπορεις να κουνας το καροτσι με το ποδι καθως πλενεις πιατα η καθως καθεσαι καναπε... εχει κατω χαμηλα καποιο σιδερο που μπορεις να ακουμπησεις με το ποδι... αν ασχολεισαι και με τον αθλητισμό πολλες το κανουν για να γυμναστουν παραλληλα παρα να ελευθερώσουν τα χερια τους (μου το ειπε περσοναλ τρεινερ μανουλα)

υγ: εφοσον κοιμηθει αλλες το αφηνουν στο υπνοδωματιο για ησυχια αλλες στο σαλονι να μαθαινει στην φασαρια καθως κοιτανε τηλεοραση η βαζουν ηλεκτρικη...

Υγ2: εχεις δοκιμασει να αγορασει πιπίλα αλλης εταιριας με αλλο στομιο?? οταν το ακουσα δεν το πιστευα αλλα ο πρωτος μου επιασε αμεσως την 3η διαφορετικη πιπιλα (ΜUM) αν θυμαμαι καπως και την ρουφηξε αμεσως ενω τις αλλες τις εφτυνε ο καλος μου... ποιος ξερει τι μουρλιτσα κουβαλανε...

με αγαπη....

μια παρακολουθησασα :-)26και2...

 

Καλε όχι κούνημα... Και ειδικά με το καρότσι.. Θα μάθει να κουνιέται για να κοιμηθεί και αντε να το κόψεις μετά.. Φαντάσου μια γυναίκα να κάνει αυτό που περιγραφεις μέχρι να κοιμηθεί το μωρό.. Απελπισία με πιανει 

Εγώ από νεογέννητο, και με δυσκολίες κολικους, απλά το κρατουσα αγκαλιά και κοιμόταν.. Και ας έκλαιγε.. Το κρατουσα αγκαλιά και του μιλουσα μέχρι να ηρεμήσει και μετά κοιμόταν.. Αντε να κόψεις και καμια βόλτα, αλλά αν μάθει να κοιμάται με κούνημα την βαψαμε.. 

Εγώ δεν συμφωνώ ... Σορρυ κιολας αλλα καταλαβαίνεις πως στο λέω. Από την πειρα μου

Τις προαλλες είδα μια μαμά στο Συνταγμα να χει σηκωθεί από το τραπέζι της, και να κουνάει το μωρό μια ώρα για να κοιμηθεί... Ε εντάξει τη; είχαν φυγει τα χέρια.. Κρίμα ειναι

Just now, Ellie S είπε:

Δοκιμασα πολλες πιπιλες δεν παιρνει καμια,μου ειπε η παιδιατρος για κατι πιπιλες τεραστιες ασχημες χρωματιστες αλλα δεν βρηκα σε φαρμακειο,εχω δωσει και της ΜΑΜ και της Νυκ τιποτα... στο καροτσι αμα την βαλω και την κουναω δεν κοιματε κλαιει αναγκαστηκα την παιρνω αγκαλια κ την κοιμιζω χοροπηδωντας κ τραγουδωντας,αλλα μετα ειμαι πτωμα . Οσο  για τον Μαρσιπο δεν ξερω αν παρω πως θα κοιματε ; Απελπιστηκααα 

Σκεψοθ ποσο πτωμα θα σαι αν το κουνάς κιόλας με τα χέρια η με τα ποδια... Οχι οχι

Δεν θα το προτεινα... Εγώ ουτε μαρτιου χρησιμοποίησα . Θεωρώ ότι αν το χρησιμοποιουσα θα ήθελε συνέχεια αγκαλιά. Τελικά μια χαρά τα κατάφερε όπως είπα. Τον αφηνα πολλες ώρες στη καλαθουνα και ήμουν από πανω και του μιλουσα η γυρισα το λίκνο μέσα στο σπίτι για να μ ακουει. Επίσης έβαζα χαλαρωτική μουσική την ώρα που ήταν να κοιμηθεί και κοιμόταν μια χαρά, χωρίς αγκαλιά και κούνημα

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Καλε όχι κούνημα... Και ειδικά με το καρότσι.. Θα μάθει να κουνιέται για να κοιμηθεί και αντε να το κόψεις μετά.. Φαντάσου μια γυναίκα να κάνει αυτό που περιγραφεις μέχρι να κοιμηθεί το μωρό.. Απελπισία με πιανει 

Εγώ από νεογέννητο, και με δυσκολίες κολικους, απλά το κρατουσα αγκαλιά και κοιμόταν.. Και ας έκλαιγε.. Το κρατουσα αγκαλιά και του μιλουσα μέχρι να ηρεμήσει και μετά κοιμόταν.. Αντε να κόψεις και καμια βόλτα, αλλά αν μάθει να κοιμάται με κούνημα την βαψαμε.. 

Εγώ δεν συμφωνώ ... Σορρυ κιολας αλλα καταλαβαίνεις πως στο λέω. Από την πειρα μου

Τις προαλλες είδα μια μαμά στο Συνταγμα να χει σηκωθεί από το τραπέζι της, και να κουνάει το μωρό μια ώρα για να κοιμηθεί... Ε εντάξει τη; είχαν φυγει τα χέρια.. Κρίμα ειναι

Σκεψοθ ποσο πτωμα θα σαι αν το κουνάς κιόλας με τα χέρια η με τα ποδια... Οχι οχι

Δεν θα το προτεινα... Εγώ ουτε μαρτιου χρησιμοποίησα . Θεωρώ ότι αν το χρησιμοποιουσα θα ήθελε συνέχεια αγκαλιά. Τελικά μια χαρά τα κατάφερε όπως είπα. Τον αφηνα πολλες ώρες στη καλαθουνα και ήμουν από πανω και του μιλουσα η γυρισα το λίκνο μέσα στο σπίτι για να μ ακουει. Επίσης έβαζα χαλαρωτική μουσική την ώρα που ήταν να κοιμηθεί και κοιμόταν μια χαρά, χωρίς αγκαλιά και κούνημα

Δοκιμασα,να την αφηνω στο κρεβατι διπλα μου με μουσικη το πολυ 5 λεπτα κάθεται το ιδιο και στο καροτσακι,κλαιει λεω να μην την παρω αμεσως αγκαλια να μην συνηθίσει αλλα σηκωνει την γειτονια στο ποδι μετα τι να κανω χαχαχα!!!! Εχεις δικιο και καλα κανεις που μου λες την εμπειρια σου θα δοκιμασω τα παντα γιατι οπως ειπα και πριν νιωθω πτωμα μεταα    

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Nina13 είπε:

Καλε όχι κούνημα... Και ειδικά με το καρότσι.. Θα μάθει να κουνιέται για να κοιμηθεί και αντε να το κόψεις μετά.. Φαντάσου μια γυναίκα να κάνει αυτό που περιγραφεις μέχρι να κοιμηθεί το μωρό.. Απελπισία με πιανει 

Εγώ από νεογέννητο, και με δυσκολίες κολικους, απλά το κρατουσα αγκαλιά και κοιμόταν.. Και ας έκλαιγε.. Το κρατουσα αγκαλιά και του μιλουσα μέχρι να ηρεμήσει και μετά κοιμόταν.. Αντε να κόψεις και καμια βόλτα, αλλά αν μάθει να κοιμάται με κούνημα την βαψαμε.. 

Εγώ δεν συμφωνώ ... Σορρυ κιολας αλλα καταλαβαίνεις πως στο λέω. Από την πειρα μου

Τις προαλλες είδα μια μαμά στο Συνταγμα να χει σηκωθεί από το τραπέζι της, και να κουνάει το μωρό μια ώρα για να κοιμηθεί... Ε εντάξει τη; είχαν φυγει τα χέρια.. Κρίμα ειναι

Σκεψοθ ποσο πτωμα θα σαι αν το κουνάς κιόλας με τα χέρια η με τα ποδια... Οχι οχι

Δεν θα το προτεινα... Εγώ ουτε μαρτιου χρησιμοποίησα . Θεωρώ ότι αν το χρησιμοποιουσα θα ήθελε συνέχεια αγκαλιά. Τελικά μια χαρά τα κατάφερε όπως είπα. Τον αφηνα πολλες ώρες στη καλαθουνα και ήμουν από πανω και του μιλουσα η γυρισα το λίκνο μέσα στο σπίτι για να μ ακουει. Επίσης έβαζα χαλαρωτική μουσική την ώρα που ήταν να κοιμηθεί και κοιμόταν μια χαρά, χωρίς αγκαλιά και κούνημα

Ειμαι παθουσα κ συμφωνω απολυτως...Τωρα στο τριτο εβαλα μυαλο..αγκαλιτσα οσο θελει αλλα καθιστη!!!Κοβεται πολυυυ δυσκολα το κουνημα μετα...

  • Μου αρέσει 3

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Καταλαβααα.... Κατέληξα ότι δε μπορω να θηλασω βασικά το μωρό δεν πινει κοιμαται, δε ρουφάει, δε βρίσκω στάση σωστή, είχα απαίσια καθοδήγηση απ την αρχή, η συμβουλος δε με βοήθησε καθόλου με τις στάσεις... Ότι κ να κάνω κοιμαται πανω στο στήθος...Όποτε θα κάνω θηλαστρο μόνο... Απλά δεν ξέρω κάθε ποσες φορες... Σίγουρα ανά 4 ώρες δε μπορω... Δεν μπορω να μη παιρνει βάρος...αλλα λέει η συκβουλος αλλά η παιδιατρος..είμαι κομμάτια ψυχικά κ σωματικα είμαι σχεδόν δυο εβδομάδες που δεν μπορώ να φροντίσω το μωρό μόνη μου... 

Σε ευχαριστώ κ παλι! 

Καλημερα, 

Σε έχω ξανά ρωτήσει νομίζω... Θα δίνω ξένο γιατί ο θηλασμός(δε θηλαζε το μωρο κοιμόταν) με διέλυσε στην κυριολεξία... Και ότι βγαλω με θηλαστρο... 

Πόσα ml την φορά πινει καθε ποσες ωρες περιπου... Νομίζω γέννησαμε μαζί... 

Εμένα είναι τριών εβδομάδων... 

 

Αχ.... Έτσι κ εμεις... Όσο προσπαθουσα να θηλαζω κοιμόταν... Ποσα ml ξένο σου πινει τη φορά και κάθε ποση ωρα περιπου τρώει;αλλά μου λέει η συμβουλος θηλασμός αλλά η παιδιατρος... 

Υπομονή.... Εμένα η πλάτη μου με διέλυσε. Τρεις εβδομάδες τώρα με θηλασμό κ λιγο ξένο... 

Ναι το κάνει κ σε εμάς... Επίσης βγάζει κ Φωνουλες.. 

 Πλάτη, μέση .. Όλα!!!Κορίτσι μου είναι δύσκολο ο θηλασμός δεν αρχή.  Εμένα είναι 12 ημερών κ δεν πιάνει εύκολα τη θηλή κ νευριάζει, εγώ γίνομαι μούσκεμα απο την άλλη.. άστα.. αν σκοπεύεις να  χρησιμοποιησειε θήλαστρο να νοικιάσρις  νοσοκομειακό στην αρχή(λένε κάθε 3 ώρες τη μέρα κ 4 την νύχτα),δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι.   Εγώ 1 βδομάδα που έβγαζα δεν μπόρεσα να το τηρήσω ..μετά σου προτείνω να αγοράσεις δικό σου αν ακοπευεις να συνεχίσει ς αντλήσεις. 

 

8 ώρες πρίν, Ellie S είπε:

Δοκιμασα πολλες πιπιλες δεν παιρνει καμια,μου ειπε η παιδιατρος για κατι πιπιλες τεραστιες ασχημες χρωματιστες αλλα δεν βρηκα σε φαρμακειο,εχω δωσει και της ΜΑΜ και της Νυκ τιποτα... στο καροτσι αμα την βαλω και την κουναω δεν κοιματε κλαιει αναγκαστηκα την παιρνω αγκαλια κ την κοιμιζω χοροπηδωντας κ τραγουδωντας,αλλα μετα ειμαι πτωμα . Οσο  για τον Μαρσιπο δεν ξερω αν παρω πως θα κοιματε ; Απελπιστηκααα 

Δοκίμασε της chicco που είμαι όλο σιλικόνη. Εγώ με αυτή σώθηκα 

4 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Ειμαι παθουσα κ συμφωνω απολυτως...Τωρα στο τριτο εβαλα μυαλο..αγκαλιτσα οσο θελει αλλα καθιστη!!!Κοβεται πολυυυ δυσκολα το κουνημα μετα...

Κ εγώ μαζί σου.  Τώρα μόνο αγκαλιά..

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσι μου μη στεναχωριέσαι!!!!το προσπάθησες πολύ κοίτα να ηρεμήσεις τώρα!!!!βγαζε με το θηλαστρο για οσο κ όποτε μπορείς!!!εγώ με το ξένο σωθηκα από άποψη ψυχολογίας θα ήμουν πιο πεσμένη!!!! τρώει περίπου κάθε 3 ώρες....120ml σίγουρα μπορεί κ 150....αν κοιμηθεί 4 ώρες σερί...μπορεί να φάει κ 210.τα 120 σίγουρα.

Πολύ θα το ήθελα αλλά δεν κάθεται ούτε εκεί ρε γαμωτο...ίσως επειδή δε θηλάζω????δεν ξέρω....μάρσιπο έχω ένα ring sling αν το λέω καλα μου έχουν πάρει....αλλά δεν ξέρω μου φαίνεται περίπλοκο το να το βάλω φοβάμαι ότι θα μου πέσει το παιδι...κ δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ ρε κορίτσι...θυμισε μου ποσο ημερών είναι;;;

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

 Πλάτη, μέση .. Όλα!!!Κορίτσι μου είναι δύσκολο ο θηλασμός δεν αρχή.  Εμένα είναι 12 ημερών κ δεν πιάνει εύκολα τη θηλή κ νευριάζει, εγώ γίνομαι μούσκεμα απο την άλλη.. άστα.. αν σκοπεύεις να  χρησιμοποιησειε θήλαστρο να νοικιάσρις  νοσοκομειακό στην αρχή(λένε κάθε 3 ώρες τη μέρα κ 4 την νύχτα),δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι.   Εγώ 1 βδομάδα που έβγαζα δεν μπόρεσα να το τηρήσω ..μετά σου προτείνω να αγοράσεις δικό σου αν ακοπευεις να συνεχίσει ς αντλήσεις. 

 

Δοκίμασε της chicco που είμαι όλο σιλικόνη. Εγώ με αυτή σώθηκα 

Κ εγώ μαζί σου.  Τώρα μόνο αγκαλιά..

Αστα κορίτσι, εχω ένα ήδη αγορασμενοε το οποιο εβγαζα αλλά τώρα πετρώσε το γάλα μάλλον κ δε καταφέρνω τίποτα ουτε με κομπρεσερ ουτε με ντουζ.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ρε κορίτσι...θυμισε μου ποσο ημερών είναι;;;

Αστα κορίτσι, εχω ένα ήδη αγορασμενοε το οποιο εβγαζα αλλά τώρα πετρώσε το γάλα μάλλον κ δε καταφέρνω τίποτα ουτε με κομπρεσερ ουτε με ντουζ.... 

Καλημέρα κορίτσι μου είμαστε 22 ημερών!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου είμαστε 22 ημερών!!!

Καταλαβααα.... Εμένα ρε συ τρώει μόνο 80-90...και ανησυχω

Τα τρώει βέβαια ανά 3 ώρες... Και σενα ανα τρεις;;

Επίσης πως έκοψες το γάλα;;Με χάπι;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Καταλαβααα.... Εμένα ρε συ τρώει μόνο 80-90...και ανησυχω

Τα τρώει βέβαια ανά 3 ώρες... Και σενα ανα τρεις;;

Επίσης πως έκοψες το γάλα;;Με χάπι;;

 Πήρα χάπι ναι είχε πρηστεί ποναγε κ με έκαιγε....όταν πήρα το χάπι μετά από 2-3 μέρες άρχισε να ξεπρηζετε..τώρα είναι κανονικό αν κ νομίζω αν το πιέσω θα βγάλει γάλα δεν έχει φύγει τελείως!!!αλλά καμιά σχέση με πριν!!!!εμένα ανά 3...αν κοιμηθεί περισσότερο όμως τρώει πιο πολύ...πόσο βάρος έχει εσένα????παίζει ρόλο για το πόσο θα φάει ...εμένα φαντάσου η παιδίατρος μου είπε θέλουμε ανάλογα με το βάρος του να τρώει σίγουρα 80 ανά 3 ώρες....εμενα όμως πεινάγε πιο γρήγορα μετά κ έτσι του δίνω 120....για να τον κρατήσει λίγο παραπάνω....κ μπορεί να πεινάει κ αλλο!!!σου αφήνει περισευμα στο μπουκάλι????? πρέπει να αφήνει ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

 Πήρα χάπι ναι είχε πρηστεί ποναγε κ με έκαιγε....όταν πήρα το χάπι μετά από 2-3 μέρες άρχισε να ξεπρηζετε..τώρα είναι κανονικό αν κ νομίζω αν το πιέσω θα βγάλει γάλα δεν έχει φύγει τελείως!!!αλλά καμιά σχέση με πριν!!!!εμένα ανά 3...αν κοιμηθεί περισσότερο όμως τρώει πιο πολύ...πόσο βάρος έχει εσένα????παίζει ρόλο για το πόσο θα φάει ...εμένα φαντάσου η παιδίατρος μου είπε θέλουμε ανάλογα με το βάρος του να τρώει σίγουρα 80 ανά 3 ώρες....εμενα όμως πεινάγε πιο γρήγορα μετά κ έτσι του δίνω 120....για να τον κρατήσει λίγο παραπάνω....κ μπορεί να πεινάει κ αλλο!!!σου αφήνει περισευμα στο μπουκάλι????? πρέπει να αφήνει ...

Τρωει 80 από τα 100mlεπισξς κοιμάται πάνω στο μπουκάλι... Όποτε τρώει 60 ξυπνάει μετά από λιγάκι κ μετα τα αλλά 20 ml... Είναι 3800 σήμερα... Εσας;;;

Αχ, να σε ρωτήσω.... Πόσα χάπια πηρες τη μέρα κ για ποσες μερες;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christine. S είπε:

Τρωει 80 από τα 100mlεπισξς κοιμάται πάνω στο μπουκάλι... Όποτε τρώει 60 ξυπνάει μετά από λιγάκι κ μετα τα αλλά 20 ml... Είναι 3800 σήμερα... Εσας;;;

Αχ, να σε ρωτήσω.... Πόσα χάπια πηρες τη μέρα κ για ποσες μερες;;;

Νομίζω μια χαρά σου τρώει....όταν πήγα παιδίατρο ήταν 4.400 κ μου είπε πρέπει να πίνει 680 σύνολο τη μέρα!!!!τώρα τα έχει αυξήσει γιατί φαντάζομαι έχει πάρει κ βάρος!!!!!να προσπαθείς να το δίνεις όλο να μην κοιμαται!!!δύο χάπια πήρα ένα πρωί ένα βράδυ κ δεν ξαναπήρα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Νομίζω μια χαρά σου τρώει....όταν πήγα παιδίατρο ήταν 4.400 κ μου είπε πρέπει να πίνει 680 σύνολο τη μέρα!!!!τώρα τα έχει αυξήσει γιατί φαντάζομαι έχει πάρει κ βάρος!!!!!να προσπαθείς να το δίνεις όλο να μην κοιμαται!!!δύο χάπια πήρα ένα πρωί ένα βράδυ κ δεν ξαναπήρα!!!!!

Καταλαβααα.... Παίρνω το θάρρος να σε ρωτήσω κάτι ε.... Είχες κατεβάσει γάλα πριν παρεις τα χάπια;

Και έβαλες επίδεσμο;;;

Σε ευχαριστώ κ παλι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Καταλαβααα.... Παίρνω το θάρρος να σε ρωτήσω κάτι ε.... Είχες κατεβάσει γάλα πριν παρεις τα χάπια;

Και έβαλες επίδεσμο;;;

Σε ευχαριστώ κ παλι

Καλέ ρωτά ότι θες!!!!είχα γάλα ναι φαντάσου έτρεχε χωρίς να ακουμπήσω το στήθος...δεν έβαλα επίδεσμο απλά φορούσα σουτιέν λίγο πιο σφιχτό κ το βράδυ για 3-4 μέρες!!!!θα πάρεις χάπι????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ρε κορίτσι...θυμισε μου ποσο ημερών είναι;;;

Αστα κορίτσι, εχω ένα ήδη αγορασμενοε το οποιο εβγαζα αλλά τώρα πετρώσε το γάλα μάλλον κ δε καταφέρνω τίποτα ουτε με κομπρεσερ ουτε με ντουζ.... 

Στο πετρωμενο στήθος μόνο το μωρό κάνει δουλειά..:|

1 hour ago, Thaliamp είπε:

 Πήρα χάπι ναι είχε πρηστεί ποναγε κ με έκαιγε....όταν πήρα το χάπι μετά από 2-3 μέρες άρχισε να ξεπρηζετε..τώρα είναι κανονικό αν κ νομίζω αν το πιέσω θα βγάλει γάλα δεν έχει φύγει τελείως!!!αλλά καμιά σχέση με πριν!!!!εμένα ανά 3...αν κοιμηθεί περισσότερο όμως τρώει πιο πολύ...πόσο βάρος έχει εσένα????παίζει ρόλο για το πόσο θα φάει ...εμένα φαντάσου η παιδίατρος μου είπε θέλουμε ανάλογα με το βάρος του να τρώει σίγουρα 80 ανά 3 ώρες....εμενα όμως πεινάγε πιο γρήγορα μετά κ έτσι του δίνω 120....για να τον κρατήσει λίγο παραπάνω....κ μπορεί να πεινάει κ αλλο!!!σου αφήνει περισευμα στο μπουκάλι????? πρέπει να αφήνει ...

Τι κάνεις φίλη? Σας χαζό διαβάζω οπότε προλαβαίνω όπως κ τις δικές μου γτ θηλάζω κ ζω κάτι αιωωωνιους θηλασμους!!

Πως είναι το μωράκι σου?

Είχες κάποια παρενέργεια από το χάπι? Ρωτάω γτ ενώ είμαι αποφασισμένη μέχρι 3ων μηνών που θα είμαι σπίτι να θηλάζω μετά που θα γυρίσω στη δουλειά σκέφτομαι πως να το κόψω..δε ξέρω πόσο παίρνει κ φυσικός αποθηλασμος..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω που ειχα πετρωμενο στηθος με βοηθησε πολυ εκανα ζεστο μπανιο με μαλαξεις πολλες και μετα εβαζα θηλαστρο με μαλαξεις παλι και το εβγαλα ολο το γαλα..μια μερα το εκανα αυτο ολοκληρη και μετα γλυτωσα την μαστιτιδα...οσο αναφορα τον αποθηλασμο εμενα η αδερφη μου αποθηλασε χωρις καποια απλα αρχισε μειωνε γευματα και σιγα σιγα σταματησε..ετσι σκεφτομαι και εγω να το κανω οταν θα ερθει η στιγμη..βεβαια θα συμβουλευτω και τον γιατρο μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...