Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Στην εγκυμοσυνη που ειχα και τελικα εχασα το μωρο στις 30 εβδομαδες μου ειπε η γενετιστρια οτι δεν αιματωνοταν καλα το μωρο γιατι επαθα καποιου ειδους θρομβωση σε καποιο αγγειο. ενω εκανα αντιπηκτικες απο την αρχη, μετα πηγα σε αιματολογο και μου ειπε να τις σταματησω και τισ σταματησα κάπου στον 3ο μηνα και μετα ξαναπήγα γιατι εκανα την εξεταση d dimmers και βγηκε οριακη και τις ξεκινησα ξανα νομιζω 5ο μηνα. στην ερωτηση αν θα το ειχα γλιτωσει κανοντας αντιπηκτικες, μου απαντησε πως οχι, 

       

      με αγχώσες! λες γι αυτό να μ είπε ο γιατρός να περπατάω λίγο; να είδε τπτ;  κάνω αντιπηκτικές και πίνω σάλοσπιρ

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Comet είπε:

Εγώ πάντως το έβλεπα με τα ματια μου και δεν ήταν τυχαίο.10 λεπτά αφού την αλοιφα έβγαζε πολλά αέρια,χαμός γινόταν και μετα ηρεμούσε.Πολλες μου είπαν ότι τις βοήθησε.Ενα μήνα παιρνάμε σταγόνες και τίποτα,όλο το βράδυ πάνω κάτω και δεν σταματουσε .Δοκιμασε το και να είσαι αισιοδοξη.

Ναιιι το έχω παραγγείλει ήδη φίλη.. μακάρι!! Τα πάντα θα δοκιμάσω είμαι αποφασισμένη:P

Ευχαριστώ κ πάλι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Renez είπε:

Πόσο σε νιώθω..κ εμένα πονάει η ψυχή μου όλη!

χρησιμοποιείς καιρό τις σταγόνες? Αν δοκιμάσεις κ άλλη εταιρεία? 

 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ αλλά είμαι Αθήνα..τη παρήγγειλα από το ίντερνετ..

Πάντως γενικά ρε κορίτσια τα περισσότερα φαρμακεία δεν έχουν ποικιλία σε βρεφικά είδη..:|

Γύρω στις 10 μέρες τις χρησιμοποιώ! Υποψιάζομαι μήπως την ενοχλούν κ διαφορα που τρωω τώρα με την αποχη από τα γαλακτοκομικά (πχ δυο φορές έφαγα σπανάκι κ το βράδυ τσίριζε). Εντωμεταξύ χθες δώσαμε κ πρώτη φορά ξενο υποαλλεργικο κ γράφει ότι βοηθάει κ στους κολικούς οπότε λέω να της δίνω το βραδυ. Για να δούμε!!! 
Πες μας όταν δοκιμάσεις την κρέμα γιατί εγώ νομίζω πως της ζεσταίνει πολύ την κοιλιά κ νευριάζει παραπάνω όταν της τη βάζω :( .Εγω τα πιο πολλά από το Ίντερνετ τα παραγγέλνω είναι συνήθως κ πιο φθηνά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

Γύρω στις 10 μέρες τις χρησιμοποιώ! Υποψιάζομαι μήπως την ενοχλούν κ διαφορα που τρωω τώρα με την αποχη από τα γαλακτοκομικά (πχ δυο φορές έφαγα σπανάκι κ το βράδυ τσίριζε). Εντωμεταξύ χθες δώσαμε κ πρώτη φορά ξενο υποαλλεργικο κ γράφει ότι βοηθάει κ στους κολικούς οπότε λέω να της δίνω το βραδυ. Για να δούμε!!! 
Πες μας όταν δοκιμάσεις την κρέμα γιατί εγώ νομίζω πως της ζεσταίνει πολύ την κοιλιά κ νευριάζει παραπάνω όταν της τη βάζω :( .Εγω τα πιο πολλά από το Ίντερνετ τα παραγγέλνω είναι συνήθως κ πιο φθηνά! 

Μα κ εγώ όλα από το ίντερνετ τα παίρνω κ λόγω προσφορών αλλά κ γτ δε πολύ βγαίνω τώρα αλλά πχ τη κρέμα την ήθελα πιο "άμεσα" κ σε 4 φαρμακεία κάνεις..όλοι λέγανε αν θέλω να μου τη παραγγείλουν..

Το ίδιο είχα πάθει με κάτι πιπίλες(γτ θέλει συγκεκριμένες ο κύριος) κ πήγα σε 3 φαρμακεία να τις βρω..

Anyway..

Nαι μόλις το παραλάβω θα σου πω Λίντα μου αν κ αρχίζω να πιστεύω πως έχει να κάνει με τον οργανισμό του κάθε παιδιού το τι θα του κάνει καλό κ τι όχι ....να δούμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Renez είπε:

Ρε κορίτσια ο φαρμακοποιός μας είπε στον άντρα μου πως το τζελ δε κάνει τίποτε κ το καλύτερο λέει είναι να τα έχουμε στον ώμο να πιέζεται λίγο η κοιλίτσα τους πάνω μας κ να κάνουμε υπομονή...

Και εμεις ετσο τους περναμε τους κολικους..αγκαλιτσα και μαζεμενα ποδια..ενα μηνα ακομη υπομονη...και δεν τρωω οσπρια λαχανικα και με μετρο γαλακτοκομικα..

Just now, Thaliamp είπε:

Κοριτσια εμβόλια πότε κάνουμε?????

Θαλεια μου οταν ειναι ακριβως 2 μηνων...2 εμβολια μου ειπε σημερα ο παιδιατρος θα της κανει..

Κοριτσια καλησπερα...σημερα μας ηρθε ο παιδιατρος...τα καλα νεα ειναι οτι τρωει παρα πολυ δηλαδη κατα μεσο ορο ενα μωρο που πινει ξενο πρεπει να παιρνει 25 γραμμαρια την ημερα ενω με το μητρικο 23 και εμας παιρνει 44...η αναπτυξη της παρα πολυ καλη..αλλα εχουμε ατοπικη δερματιτιδα...εχει καμμια παρομοιο θεμα??και επισης πεταχτο πολυ ομφαλο και αν δεν μαζεψει θα το ξανα δουμε 4 χρονων..επισης εχει γνωση πανω στο θεμα αυτο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Και εμεις ετσο τους περναμε τους κολικους..αγκαλιτσα και μαζεμενα ποδια..ενα μηνα ακομη υπομονη...και δεν τρωω οσπρια λαχανικα και με μετρο γαλακτοκομικα..

Θαλεια μου οταν ειναι ακριβως 2 μηνων...2 εμβολια μου ειπε σημερα ο παιδιατρος θα της κανει..

Κοριτσια καλησπερα...σημερα μας ηρθε ο παιδιατρος...τα καλα νεα ειναι οτι τρωει παρα πολυ δηλαδη κατα μεσο ορο ενα μωρο που πινει ξενο πρεπει να παιρνει 25 γραμμαρια την ημερα ενω με το μητρικο 23 και εμας παιρνει 44...η αναπτυξη της παρα πολυ καλη..αλλα εχουμε ατοπικη δερματιτιδα...εχει καμμια παρομοιο θεμα??και επισης πεταχτο πολυ ομφαλο και αν δεν μαζεψει θα το ξανα δουμε 4 χρονων..επισης εχει γνωση πανω στο θεμα αυτο?

Ατοπικη έχω εγώ ο αδερφός κ ο πατέρας μου.. δεν είναι τίποτε..κρεμουλα ενυδατικη τύπου μπεπανθολ θα βάζετε να μην τον τραβάει το δερματακι του κ θα είναι μια χαρά..δε πονάει! Μόνο το χειμώνα αν βγει στα χέρια κ ανοίξει περισσότερο από το κρύο ίσως κάνει πληγουλες που θα πονάνε αλλά.με λίγη κρέμα κορτιζόνης θα κλείνουν εν μια νυκτί!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ατοπικη έχω εγώ ο αδερφός κ ο πατέρας μου.. δεν είναι τίποτε..κρεμουλα ενυδατικη τύπου μπεπανθολ θα βάζετε να μην τον τραβάει το δερματακι του κ θα είναι μια χαρά..δε πονάει! Μόνο το χειμώνα αν βγει στα χέρια κ ανοίξει περισσότερο από το κρύο ίσως κάνει πληγουλες που θα πονάνε αλλά.με λίγη κρέμα κορτιζόνης θα κλείνουν εν μια νυκτί!

Προς το παρον μας αλλαξε αφρολουτρο,μας εδωσε μια κρεμα και μια ακομη με κορτιζονη...και τοπικα πρωι βραδυ χαμομηλι...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Προς το παρον μας αλλαξε αφρολουτρο,μας εδωσε μια κρεμα και μια ακομη με κορτιζονη...και τοπικα πρωι βραδυ χαμομηλι...

Να μη σε αγχωνει πάντως,για το μέλλον του δεν είναι κάτι! Ναι κ εγώ προτιμώ αφρολουτρα από το φαρμακείο γτ όσα έχουν πολύ άρωμα κτλ κάνουν το δέρμα μου ξηρό κ με τραβάνε..

Αλλά σκέψου το έτσι,είναι ουσιαστικά μια τοπική ξηροδερμια ,είναι μια χαρά το μπεμπακι σού:x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Renez είπε:

Πόσο σε νιώθω..κ εμένα πονάει η ψυχή μου όλη!

χρησιμοποιείς καιρό τις σταγόνες? Αν δοκιμάσεις κ άλλη εταιρεία? 

 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ αλλά είμαι Αθήνα..τη παρήγγειλα από το ίντερνετ..

Πάντως γενικά ρε κορίτσια τα περισσότερα φαρμακεία δεν έχουν ποικιλία σε βρεφικά είδη..:|

Αχ, ισχυει αυτο με τα φαρμακεία! Κ περιμενουμε κ μέρες να τα στείλουν

14 ώρες πρίν, Renez είπε:

Ρε κορίτσια ο φαρμακοποιός μας είπε στον άντρα μου πως το τζελ δε κάνει τίποτε κ το καλύτερο λέει είναι να τα έχουμε στον ώμο να πιέζεται λίγο η κοιλίτσα τους πάνω μας κ να κάνουμε υπομονή...

Βοηθάει πολυ και το μπρουμυτα πανω μας Ενώ ειμαστε ξαπλωμένοι... Ανακουφιζονται

12 ώρες πρίν, Renez είπε:

Ναιιι το έχω παραγγείλει ήδη φίλη.. μακάρι!! Τα πάντα θα δοκιμάσω είμαι αποφασισμένη:P

Ευχαριστώ κ πάλι!!

Έτσι, μην απογοητευεσαι! Μου το έδωσε κ εμένα η ξαδέρφη μου Που δουλευει στη frezyderm... Δεν το έχω δοκιμάσει... Εμένα έχει ελαφριους κολικους κ οχι παντα... Με τα αέρια κλαίει μέχρι κ στον υπνο κ σταματα μόνος... Η παιδιατρος μου ειπε μόνο μασαζακι στην κοιλιά... Άρα η κρέμα αυτή με μασαζακι ίσως βοηθήσει

9 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Και εμεις ετσο τους περναμε τους κολικους..αγκαλιτσα και μαζεμενα ποδια..ενα μηνα ακομη υπομονη...και δεν τρωω οσπρια λαχανικα και με μετρο γαλακτοκομικα..

Θαλεια μου οταν ειναι ακριβως 2 μηνων...2 εμβολια μου ειπε σημερα ο παιδιατρος θα της κανει..

Κοριτσια καλησπερα...σημερα μας ηρθε ο παιδιατρος...τα καλα νεα ειναι οτι τρωει παρα πολυ δηλαδη κατα μεσο ορο ενα μωρο που πινει ξενο πρεπει να παιρνει 25 γραμμαρια την ημερα ενω με το μητρικο 23 και εμας παιρνει 44...η αναπτυξη της παρα πολυ καλη..αλλα εχουμε ατοπικη δερματιτιδα...εχει καμμια παρομοιο θεμα??και επισης πεταχτο πολυ ομφαλο και αν δεν μαζεψει θα το ξανα δουμε 4 χρονων..επισης εχει γνωση πανω στο θεμα αυτο?

Δεν ξέρω α έχουμε εμείς α. τοπικη δερματίτιδα, αλλά έχει σα ξηροδερμια στο φρυδι κ στο μετωπο εκεί που τελειωνουν τα μαλλια... Μας είπε να του βάζουμε την ενυδατική που του βάζουμε μετά το μπάνιο κ όντως έφτιαξε θεαματικά... Επίσης μου είπε ότι με το κρυο χειροτερεύει... Και να του βάζω κ γυρω γυρω απο το προσωπακι κυκλικά πολυ λίγο

Για τον αφαλό εμείς έχουμε πολυ κλειστό.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 23/10/2020 at 10:52 ΜΜ, Thaliamp είπε:

Φώφη μου εγώ δεν ξερω ...δίνω μόνο ξένο κ ξέρω ότι αφού το βάλει το παιδί στο στόμα του πρέπει να το δώσω σε μία ώρα!!!ας σου πει κάποια που δίνει μητρικό!!!!

Κορίτσια μου είπε η γιατρός να δώσω σταγόνες biogaia... γιατί ο μικρός υποφέρει....έχει δώσει καμία????

Καλημερα κοριτσια μου!! Σταγονες biogaia δινω στον μικρο μου και εχουμε δει διαφορα στο εντερακι του!! Αλλα το καθε παιδι ειναι διαφορετικο!! Εχει πονακια ο μικρος σου?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2020 at 10:52 ΜΜ, Thaliamp είπε:

Φώφη μου εγώ δεν ξερω ...δίνω μόνο ξένο κ ξέρω ότι αφού το βάλει το παιδί στο στόμα του πρέπει να το δώσω σε μία ώρα!!!ας σου πει κάποια που δίνει μητρικό!!!!

Κορίτσια μου είπε η γιατρός να δώσω σταγόνες biogaia... γιατί ο μικρός υποφέρει....έχει δώσει καμία????

Καλησπερα εγω του έχω δώσει τις σταγόνες και ηρεμουσε αλλα μου εδωσε ειδικο γαλα για κολοικους και δεν έχει σχεδόν καθόλου!!

On 24/10/2020 at 12:46 ΜΜ, LidaK είπε:

Καλημέρα κορίτσια εμείς χρησιμοποιούμε τις σταγόνες κ το τζελ αλλά δυστυχώς δεν περνάει με τίποτα :( Χθες υπέφερε από το κλάμα μέχρι που κουράστηκε κ την πήρε ο ύπνος. Έχω απελπιστεί κ τη λυπάμαι παρα πολύ, όταν την πιάνουν κολικοι δυστυχώς δε βοηθάει τίποτα είμαι να σκάσω. 

Μίλησες με τον γιατρό μήπως σου δώσει αλλο γαλα;εμενα μου εδωσε γαλα για κολικους!δεν έχει σχεδόν καθόλου!κάποιες φορές μόνο!

On 22/10/2020 at 10:52 ΠΜ, Fofi! είπε:

Καλημερα...και πως ηταν τα βραδια της στην κουνια?απλα νομιζω οτι ειναι πολυ μικρη για να παει μονη της στο δωματιο και με βολευει και με τον θηλασμο..μετα θα πρεπει να πηγαινοερχομαι στα δωματια..χωρια το αγχος ενω τωρα με το που ακουω κατι πεταγομαι και μες στον υπνο μου ξυπναω και της ριχνω ματιες..

Εμενα με βολεψε πολυ η φωλια!από την πρώτη μέρα που ηρθα από μαιευτήριο εκει κοιμάται!!την μεταφέρω όπου θέλω!όλη μέρα την έχω στο σαλονι και το βραδυ την βαζω στην κουνια και όταν κοιμαται ο μικρος τον βαζω εκει!έτσι και κοιμάται στην κουνια του!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mar6487 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!! Σταγονες biogaia δινω στον μικρο μου και εχουμε δει διαφορα στο εντερακι του!! Αλλα το καθε παιδι ειναι διαφορετικο!! Εχει πονακια ο μικρος σου?

Ναι κορίτσι μου έχει!!!τρίτη μέρα σημερα που του τις δίνω....τη μέρα νομίζω είναι καλύτερα η δεν ξέρω αν είναι τυχαίο...αλλά το βράδυ κοιμαται κ είναι λες κ είναι ξυπνιος...όλο κουνιεται βγάζει φωνές κ σφίγγεται ο καημένος.....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Αχ, ισχυει αυτο με τα φαρμακεία! Κ περιμενουμε κ μέρες να τα στείλουν

Βοηθάει πολυ και το μπρουμυτα πανω μας Ενώ ειμαστε ξαπλωμένοι... Ανακουφιζονται

Έτσι, μην απογοητευεσαι! Μου το έδωσε κ εμένα η ξαδέρφη μου Που δουλευει στη frezyderm... Δεν το έχω δοκιμάσει... Εμένα έχει ελαφριους κολικους κ οχι παντα... Με τα αέρια κλαίει μέχρι κ στον υπνο κ σταματα μόνος... Η παιδιατρος μου ειπε μόνο μασαζακι στην κοιλιά... Άρα η κρέμα αυτή με μασαζακι ίσως βοηθήσει

Δεν ξέρω α έχουμε εμείς α. τοπικη δερματίτιδα, αλλά έχει σα ξηροδερμια στο φρυδι κ στο μετωπο εκεί που τελειωνουν τα μαλλια... Μας είπε να του βάζουμε την ενυδατική που του βάζουμε μετά το μπάνιο κ όντως έφτιαξε θεαματικά... Επίσης μου είπε ότι με το κρυο χειροτερεύει... Και να του βάζω κ γυρω γυρω απο το προσωπακι κυκλικά πολυ λίγο

Για τον αφαλό εμείς έχουμε πολυ κλειστό.... 

Και ο κλειστος ειναι προβλημα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...