Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συγχαρητήρια! Στην προηγούμενη σου εγκυμοσύνη πόση χοριακή είχες.?

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Thaliamp είπε:

Πολύ ωραίοι είστε!!!!!εμένα είναι πολύ άστατο το πρόγραμμα του ρε παιδί μου....ξυπνάει γύρω στς 6κ30 με 7.. συνήθως δεν κοιμάται ξανά άντε καμιά ώρα....τρώει στο τρίωρο κ μετά κοιμάται ανάμεσα στα γεύματα σίγουρα καμιά ώρα....κάνει συνήθως ένα τρίωρο εκεί κοντά στο μεσημέρι....κ το απόγευμα κοιμάται αρκετά....τώρα δηλαδή κοιμόταν από τς 4 μέχρι 6 κ 30...σηκώθηκε έφαγε το μισό γάλα του γιατί νυστάζει κ ξανακοιμαται.... απλά δεν έχει στάνταρ ώρες....κ όταν πάει μέχρι αργά ο απογευματινές ύπνος μετά αργεί να κοιμηθεί....ενώ τον κάνω μπάνιο χαλαρώνει πολύ πίνει κ γάλα μετά...κ αν έχει κοιμηθεί πολύ πιο πριν δεν νυστάζει.αλλα τι να τον κάνω να τον ξυπνάω μέσα στη μέρα????θα γκρινιάζει.....

Έλα ρε φίλη είναι πολύ καλός κ ο δικός σου σταματαααα κ κοιμάται κ πιο πολύ!!

Ζωή να χουν!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμεις κοριτσια μετα τις 4:30 το πρωι δεν εχουμε υπνο..ξανα κοιμαται για καμμια ωρα στις 8..και μετα αστατο προγραμμα γενικως μεχρι το βραδυ...δεν κοιμαται συνεχομενα 2 3 ωρες την ημερα..8 κανουμε μπανιο και εννια με εννια μιση κοιμομαστε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Fofi! είπε:

Εμεις κοριτσια μετα τις 4:30 το πρωι δεν εχουμε υπνο..ξανα κοιμαται για καμμια ωρα στις 8..και μετα αστατο προγραμμα γενικως μεχρι το βραδυ...δεν κοιμαται συνεχομενα 2 3 ωρες την ημερα..8 κανουμε μπανιο και εννια με εννια μιση κοιμομαστε..

Βρυκόλακες παιδί μου....ξύπνησε μια κ κοιμήθηκε τώρα 3....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα τι κανετε?να σαςρωυησω βρε κοριτσια ενα γευμα της δινω μπουκαλι γιανα μαθει πιπιλα..απο δικο μου γαλα...βεβαια εννοειται δεν το θελει καθολου το μπουκαλι και μετα μονο με στηθος κοιμαται..το προβλημα ειναι το εξης..το γαλα δεν το πινει γρηγορα και στο τελος κρυωνει και δεν το θελει..μπορω να το ξανα ζεστανω λιγο?σε μπεν μαρι εννοειται..

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλημερα τι κανετε?να σαςρωυησω βρε κοριτσια ενα γευμα της δινω μπουκαλι γιανα μαθει πιπιλα..απο δικο μου γαλα...βεβαια εννοειται δεν το θελει καθολου το μπουκαλι και μετα μονο με στηθος κοιμαται..το προβλημα ειναι το εξης..το γαλα δεν το πινει γρηγορα και στο τελος κρυωνει και δεν το θελει..μπορω να το ξανα ζεστανω λιγο?σε μπεν μαρι εννοειται..

Φώφη μου εγώ δεν ξερω ...δίνω μόνο ξένο κ ξέρω ότι αφού το βάλει το παιδί στο στόμα του πρέπει να το δώσω σε μία ώρα!!!ας σου πει κάποια που δίνει μητρικό!!!!

Κορίτσια μου είπε η γιατρός να δώσω σταγόνες biogaia... γιατί ο μικρός υποφέρει....έχει δώσει καμία????

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thaliamp είπε:

Φώφη μου εγώ δεν ξερω ...δίνω μόνο ξένο κ ξέρω ότι αφού το βάλει το παιδί στο στόμα του πρέπει να το δώσω σε μία ώρα!!!ας σου πει κάποια που δίνει μητρικό!!!!

Κορίτσια μου είπε η γιατρός να δώσω σταγόνες biogaia... γιατί ο μικρός υποφέρει....έχει δώσει καμία????

Κ εγώ από εχθές δίνω biolact start το ίδιο είναι ουσιαστικά άλλη εταιρεία..δε ξέρω ακόμη αποτελεσματα γτ μόνο μια φορά εδωσα αλλά προσεύχομαι για το καλύτερο..

Τι κάνει δλδ ο δικός σου?

Εμενα εδώ κ 3 μέρες ειδικά νωρίς το πρωί 5 με 9 αλλά κ γενικά μες τη μέρα σφίγγεται πολύ κ βογγαει η ψυχή μου κ σφίγγει τη κοιλίτσα του κ δυσανασχετει..τον παίρνουν ενδιάμεσα  κάτι 30' ύπνου κ όταν ξυπνάει πάλι βογγαει κ κάνει πριτσες..μόλις κάνει κακά ηρεμεί..

 

6 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλημερα τι κανετε?να σαςρωυησω βρε κοριτσια ενα γευμα της δινω μπουκαλι γιανα μαθει πιπιλα..απο δικο μου γαλα...βεβαια εννοειται δεν το θελει καθολου το μπουκαλι και μετα μονο με στηθος κοιμαται..το προβλημα ειναι το εξης..το γαλα δεν το πινει γρηγορα και στο τελος κρυωνει και δεν το θελει..μπορω να το ξανα ζεστανω λιγο?σε μπεν μαρι εννοειται..

Για τόσο λεπτά θέματα ρωτα καλύτερα τον γιατρό αλλά ξέρω ότι μέχρι 2 φορές το πολύ κάνει να το ζεσταίνουμε και ΠΟΤΕ να μην έρθει σε βρασμό γιατί καταστρέφονται όλα τα στοιχεία του..

Πάντως είσαι σίγουρη ότι δε το θέλει επειδή κρυώνει..? Κ από το στήθος σε βγαίνει πολύ ζεστό..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κ εγώ από εχθές δίνω biolact start το ίδιο είναι ουσιαστικά άλλη εταιρεία..δε ξέρω ακόμη αποτελεσματα γτ μόνο μια φορά εδωσα αλλά προσεύχομαι για το καλύτερο..

Τι κάνει δλδ ο δικός σου?

Εμενα εδώ κ 3 μέρες ειδικά νωρίς το πρωί 5 με 9 αλλά κ γενικά μες τη μέρα σφίγγεται πολύ κ βογγαει η ψυχή μου κ σφίγγει τη κοιλίτσα του κ δυσανασχετει..τον παίρνουν ενδιάμεσα  κάτι 30' ύπνου κ όταν ξυπνάει πάλι βογγαει κ κάνει πριτσες..μόλις κάνει κακά ηρεμεί..

 

Για τόσο λεπτά θέματα ρωτα καλύτερα τον γιατρό αλλά ξέρω ότι μέχρι 2 φορές το πολύ κάνει να το ζεσταίνουμε και ΠΟΤΕ να μην έρθει σε βρασμό γιατί καταστρέφονται όλα τα στοιχεία του..

Πάντως είσαι σίγουρη ότι δε το θέλει επειδή κρυώνει..? Κ από το στήθος σε βγαίνει πολύ ζεστό..

Εμένα από προχθές... σφίγγεται συνέχεια ακόμα κ στον ύπνο του...κοκκινίζει ολόκληρος.... τεντώνεται σαν τόξο....κ από χτες το απόγευμα μέχρι τώρα σύνολο να έχει κοιμηθεί 3-4ωρες αλλά ακόμα κ τότε κουνιέται είναι ανήσυχος δείχνει να υποφέρει κ δεν κάθεται οτιδήποτε κ να του κάνεις....ούτε αγκαλιά!!!!!κακά του κάνει όμως κ ο δικός μου....κολικοί μου είπε είναι.....ας ελπίσουμε να κάνουν δουλειά αυτά που τους δωσαμε:(

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Thaliamp είπε:

Φώφη μου εγώ δεν ξερω ...δίνω μόνο ξένο κ ξέρω ότι αφού το βάλει το παιδί στο στόμα του πρέπει να το δώσω σε μία ώρα!!!ας σου πει κάποια που δίνει μητρικό!!!!

Κορίτσια μου είπε η γιατρός να δώσω σταγόνες biogaia... γιατί ο μικρός υποφέρει....έχει δώσει καμία????

Εγώ έδωσα στον πρώτο που είχε πολύ έντονους κολικούς πολύ καιρό και δεν βοήθησαν.Μονο το massage gel της frezyderm τον βοήθησε.Μακαρι να σας βοηθησουν

9 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλημερα τι κανετε?να σαςρωυησω βρε κοριτσια ενα γευμα της δινω μπουκαλι γιανα μαθει πιπιλα..απο δικο μου γαλα...βεβαια εννοειται δεν το θελει καθολου το μπουκαλι και μετα μονο με στηθος κοιμαται..το προβλημα ειναι το εξης..το γαλα δεν το πινει γρηγορα και στο τελος κρυωνει και δεν το θελει..μπορω να το ξανα ζεστανω λιγο?σε μπεν μαρι εννοειται..

Εγώ του χω δώσει κάποιες φορές μητρικό σε θερμοκρασία δωματιου και μια χαρά το ειπιε.Και από το ψυγείο δεν το ζεσταίνω πολύ ίσα να γίνει χλιαρο.Δεν χρειάστηκε να το ζεστάνω αφού "κρύωσε".Να το ζεστάνεις λίγο δεν νομίζω να πειράζει εξάλλου δεν το βραζουμε αλλά δεν είμαι και σιγουρη

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εμένα από προχθές... σφίγγεται συνέχεια ακόμα κ στον ύπνο του...κοκκινίζει ολόκληρος.... τεντώνεται σαν τόξο....κ από χτες το απόγευμα μέχρι τώρα σύνολο να έχει κοιμηθεί 3-4ωρες αλλά ακόμα κ τότε κουνιέται είναι ανήσυχος δείχνει να υποφέρει κ δεν κάθεται οτιδήποτε κ να του κάνεις....ούτε αγκαλιά!!!!!κακά του κάνει όμως κ ο δικός μου....κολικοί μου είπε είναι.....ας ελπίσουμε να κάνουν δουλειά αυτά που τους δωσαμε:(

Το εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να έχουν σύντομα αποτελέσματα!!

Το πρωί που υπεφερε προσευχομουν να είχα τον πόνο του εγώ..πραγματικά δε με νοιάζει η αϋπνία μου καθόλου όμως αλλά ότι τον βλέπω έτσι κ δε ξέρω τι να κάνω!! Αύριο θέλω να πάρω κ το gel για κολικούς που ζεσταίνει τη κοιλίτσα να βοηθήσει λίγο κ αυτό ίσως..

Κουράγιο κ εσύ κοριτσάκι μου κ το αντράκι σου,ας κάνουμε προσευχουλα το βράδυ για όλα τα μωράκια κ τις μανουλες ντου κόσμου κ όλα θα πάνε κατ ευχήν!!

Just now, Comet είπε:

Εγώ έδωσα στον πρώτο που είχε πολύ έντονους κολικούς πολύ καιρό και δεν βοήθησαν.Μονο το massage gel της frezyderm τον βοήθησε.Μακαρι να σας βοηθησουν

Ναι γμτ κ άλλες μου το πρότειναν κ δε το είχε το φαρμακείο μου..θα στείλω άυριο τον άντρα μου μήπως το βρει αλλού αλλιώς θα το παραγγείλω από το ίντερνετ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια εμείς χρησιμοποιούμε τις σταγόνες κ το τζελ αλλά δυστυχώς δεν περνάει με τίποτα :( Χθες υπέφερε από το κλάμα μέχρι που κουράστηκε κ την πήρε ο ύπνος. Έχω απελπιστεί κ τη λυπάμαι παρα πολύ, όταν την πιάνουν κολικοι δυστυχώς δε βοηθάει τίποτα είμαι να σκάσω. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Renez είπε:

Το εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να έχουν σύντομα αποτελέσματα!!

Το πρωί που υπεφερε προσευχομουν να είχα τον πόνο του εγώ..πραγματικά δε με νοιάζει η αϋπνία μου καθόλου όμως αλλά ότι τον βλέπω έτσι κ δε ξέρω τι να κάνω!! Αύριο θέλω να πάρω κ το gel για κολικούς που ζεσταίνει τη κοιλίτσα να βοηθήσει λίγο κ αυτό ίσως..

Κουράγιο κ εσύ κοριτσάκι μου κ το αντράκι σου,ας κάνουμε προσευχουλα το βράδυ για όλα τα μωράκια κ τις μανουλες ντου κόσμου κ όλα θα πάνε κατ ευχήν!!

Ναι γμτ κ άλλες μου το πρότειναν κ δε το είχε το φαρμακείο μου..θα στείλω άυριο τον άντρα μου μήπως το βρει αλλού αλλιώς θα το παραγγείλω από το ίντερνετ..

Καλημέρα ,αν είστε Θεσσαλονίκη μπορώ να σου πω που να το βρεις αν σε βολεύει η περιοχη

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλημερα τι κανετε?να σαςρωυησω βρε κοριτσια ενα γευμα της δινω μπουκαλι γιανα μαθει πιπιλα..απο δικο μου γαλα...βεβαια εννοειται δεν το θελει καθολου το μπουκαλι και μετα μονο με στηθος κοιμαται..το προβλημα ειναι το εξης..το γαλα δεν το πινει γρηγορα και στο τελος κρυωνει και δεν το θελει..μπορω να το ξανα ζεστανω λιγο?σε μπεν μαρι εννοειται..

Αμα σου πω οτι εμενα το πινει σχεδον κατευθειαν απο το ψυγειο... το χαμε δωσει μια ζεστη μερα και το ηπιε ολο το ευχαριστηθηκε κιολας. Μηπως στο τελος εχει χορτασει γι αυτο δεν το θελει; Συνηθως κατω απο 100 μλ πινουν οσα θηλαζουν... Τελος παντων για να μη λεω ασχετα με αυτο που ρωτησες, το ειχα ψαξει καποτε και βρηκα οτι δεν ειναι σιγουρη η ασφαλεια του γαλακτος αν το ξαναζεστανεις γιατι δεν το εχει μελετησει κανεις αυτο.Επειδη εχει να κανει με μικροβια κτλ θα ζητουσα τη γνωμη του παιδιατρου... εμεις οπως καταλαβες δεν το ξαναζεσταινουμε. 
Δοκιμασε να παρεις θηλη με αργη ροη μεν, ( εμεις πχ εχουμε τις απλες τις νουκ με την πολυ μικρη τρυπα , small) αλλα να το κρατας αρκετα καθετα το μπουκαλι ωστε να εχει σταθερη ροη, που να πινει το μωρο σχετικα γρηγορα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , LidaK είπε:

Καλημέρα κορίτσια εμείς χρησιμοποιούμε τις σταγόνες κ το τζελ αλλά δυστυχώς δεν περνάει με τίποτα :( Χθες υπέφερε από το κλάμα μέχρι που κουράστηκε κ την πήρε ο ύπνος. Έχω απελπιστεί κ τη λυπάμαι παρα πολύ, όταν την πιάνουν κολικοι δυστυχώς δε βοηθάει τίποτα είμαι να σκάσω. 

Πόσο σε νιώθω..κ εμένα πονάει η ψυχή μου όλη!

χρησιμοποιείς καιρό τις σταγόνες? Αν δοκιμάσεις κ άλλη εταιρεία? 

 

Just now, Comet είπε:

Καλημέρα ,αν είστε Θεσσαλονίκη μπορώ να σου πω που να το βρεις αν σε βολεύει η περιοχη

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ αλλά είμαι Αθήνα..τη παρήγγειλα από το ίντερνετ..

Πάντως γενικά ρε κορίτσια τα περισσότερα φαρμακεία δεν έχουν ποικιλία σε βρεφικά είδη..:|

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια ο φαρμακοποιός μας είπε στον άντρα μου πως το τζελ δε κάνει τίποτε κ το καλύτερο λέει είναι να τα έχουμε στον ώμο να πιέζεται λίγο η κοιλίτσα τους πάνω μας κ να κάνουμε υπομονή...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ρε κορίτσια ο φαρμακοποιός μας είπε στον άντρα μου πως το τζελ δε κάνει τίποτε κ το καλύτερο λέει είναι να τα έχουμε στον ώμο να πιέζεται λίγο η κοιλίτσα τους πάνω μας κ να κάνουμε υπομονή...

Εγώ πάντως το έβλεπα με τα ματια μου και δεν ήταν τυχαίο.10 λεπτά αφού την αλοιφα έβγαζε πολλά αέρια,χαμός γινόταν και μετα ηρεμούσε.Πολλες μου είπαν ότι τις βοήθησε.Ενα μήνα παιρνάμε σταγόνες και τίποτα,όλο το βράδυ πάνω κάτω και δεν σταματουσε .Δοκιμασε το και να είσαι αισιοδοξη.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...