Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Dinakim είπε:

Μου αρεσει πολυ κ το Νεφελη!!Καλυτερα ουδετερο αν εχεις θεματα!!

Μ’αρεσεις που εισαι ειλικρινης!!!!!!Κοιτα οι αλλες μου κορες ειναι Μαιρη κ Ελενη οποτε εχουμε παραδοση στα συνηθισμενα ονοματα!!χαχα!!!

Ε τότε λοιπόν να το επιλέξετε φίλη!! 

Ότι είναι πολυ όμορφο κ γλυκό όνομα δεν αλλάζει!!;)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dinakim είπε:

Ποσες μερες ειχες καθαρισει κοριτσι μου;Κ εγω εβγαλα πεθερα κ μετα μαμα μ’αρεσουν αυτες οι παραδοσεις!

Την τελευταία βδομάδα είχα λίγο καφέ μέσα στη βδομάδα...αλλά τώρα είναι σαν να έχω περίοδο πονάει κ η κοιλιά μου...κ δεν μπορώ να καταλάβω την διαφορά!!!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Εγω τον βάζω να ρευτει  εκτός απο το τέλος κ μια φορά κατά τη διαρκεία του φαγητου γιατί κλαιει κ δε μπορεί να πιει άλλο αν δε ρευτει...Δοκιμασε το...Πάτα στο ίντερνετ στάσεις/τρόποι ρεψίματος μωρου κ δες εικόνες πέρα από τον παραδοσιακό τρόπο στον ώμο... Εγώ αν τον βάλω στο κρεβάτι μετά από 5 λεπτά αν τον σηκώσω στον ώμο ρευεται.. Εσένα όχι;;

εμένα κάποιες φορές ρευεται αν την σηκωσω και κάποιες όχι.οταν λες εκτός από το τέλος τι εννοείς;;στα τελευταία ml δεν τον κάνεις να ρευτεί και τον βάζεις κατευθειαν για ύπνο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, merl30 είπε:

εμένα κάποιες φορές ρευεται αν την σηκωσω και κάποιες όχι.οταν λες εκτός από το τέλος τι εννοείς;;στα τελευταία ml δεν τον κάνεις να ρευτεί και τον βάζεις κατευθειαν για ύπνο;

Εννοώ ότι τον βάζω να ρευτει κ στη μέση του γάλακτος κ στο τέλος.... Αν δε ρευτει, τον ακουμπάω στην καλαθουνα, είμαι απο πανω, δεν παιρνανε 5 λεπτά κ συνήθως ξυπνα, γκρινιαζει κ καταλαβαίνω ότι θέλει να ρευτει.... 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Κορίτσια όσες γεννήσατε αρχές Σεπτεμβρίου πήρατε την πρώτη δόση από το επίδομα γέννησης;;; Εγώ γέννησα 01/09 κ την επόμενη μέρα έκανα την αίτηση αλλά ακόμα δεν μπήκανε τα χρήματα. 

Δεν εχει μπει τιποτα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Την τελευταία βδομάδα είχα λίγο καφέ μέσα στη βδομάδα...αλλά τώρα είναι σαν να έχω περίοδο πονάει κ η κοιλιά μου...κ δεν μπορώ να καταλάβω την διαφορά!!!

Κοριτσι να σε ρωτησω... 

Θυμάμαι δίνεις ξένο κ είχαμε γεννήσει κοντά... 

Πόσα κιλά είναι το μπεμπακι σου;;;;

Ρε συ μου πινει 900 περιπου συνολικά τη μέρα και σε 10 μέρες πηρε 353 γραμμάρια κ μου φαίνονται λίγα για όλο αυτό που τρώει... Ειναι 4575...

Επίσης μέσα στη μέρα τη μια πινει 80 την άλλη 140 την άλλη 130 την άλλη 100...ειναι κ εσένα έτσι αστατα τα γευματα ή πινει το ίδιο;;;;;

Θα με σκάσει..... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Κοριτσι να σε ρωτησω... 

Θυμάμαι δίνεις ξένο κ είχαμε γεννήσει κοντά... 

Πόσα κιλά είναι το μπεμπακι σου;;;;

Ρε συ μου πινει 900 περιπου συνολικά τη μέρα και σε 10 μέρες πηρε 353 γραμμάρια κ μου φαίνονται λίγα για όλο αυτό που τρώει... Ειναι 4575...

Επίσης μέσα στη μέρα τη μια πινει 80 την άλλη 140 την άλλη 130 την άλλη 100...ειναι κ εσένα έτσι αστατα τα γευματα ή πινει το ίδιο;;;;;

Θα με σκάσει..... 

Βρε παίρνει 35.5 δλδ γραμμάρια την ημέρα μέσο όρο,πολύ καλά είναι ρε φίλη! Από 30-40 κ πάνω θέλουν για ξένο γάλα κ 20-30 κ πάνω για θηλασμό κατά μέσο όρο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Βρε παίρνει 35.5 δλδ γραμμάρια την ημέρα μέσο όρο,πολύ καλά είναι ρε φίλη! Από 30-40 κ πάνω θέλουν για ξένο γάλα κ 20-30 κ πάνω για θηλασμό κατά μέσο όρο..

Αληθεια για ξένο είναι 30-40;;;; δεν το ήξερα... Η παιδιατρος μου ειχε πει 20-30....απλα έπινε πολυ κ μου φάνηκε λίγο... Γενικά άργησε να ανακτήσει βάρος της γέννησης κ στον ένα μήνα δεν πηρε το ένα κιλό από το βάρος της γέννησης... 

Σε ευχαριστώ ρε κορίτσι!!! Και εσυ ξένο δίνεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα...εμενα ο παιδιατρος μου εχει πει 25 με 30 για ξενο και 23 για μητρικο...οποτε εισαι μια χαρα....αυριο κοριτσια πρωτη μερα γραφειο μετα απο 2 μηνες...πολυ αγχος...και η μπεμπα σημερα ολη μερα γκρινια..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Αληθεια για ξένο είναι 30-40;;;; δεν το ήξερα... Η παιδιατρος μου ειχε πει 20-30....απλα έπινε πολυ κ μου φάνηκε λίγο... Γενικά άργησε να ανακτήσει βάρος της γέννησης κ στον ένα μήνα δεν πηρε το ένα κιλό από το βάρος της γέννησης... 

Σε ευχαριστώ ρε κορίτσι!!! Και εσυ ξένο δίνεις;;;

Ε καλά μη το παίρνεις κ εσύ ακριβώς νούμερα κ ποσοστά πάνω κάτω είναι κ κλασσικά λένε αλλά ο κάθε παιδίατρος οπβς έλεγαν οι γυναικολόγοι στην εγκυμοσύνη:P έτσι κ αλλιώς το 30 το έχουμε οποτε μη σκας!!

Οχι..για την ακρίβεια δίνω αλλά 1 φορά την ημέρα..στον "πρώτο" βραδυνό του ύπνο..το ξεκίνησα μπας κ κοιμαται παρά πάνω αλλά δεν...να μου πεις γτ το συνεχίζω? Είναι αυτή η ελπίδα:P αλλά όλη την υπόλοιπη ημέρα βυζοτσιμπουρο..

 

 

 

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα...εμενα ο παιδιατρος μου εχει πει 25 με 30 για ξενο και 23 για μητρικο...οποτε εισαι μια χαρα....αυριο κοριτσια πρωτη μερα γραφειο μετα απο 2 μηνες...πολυ αγχος...και η μπεμπα σημερα ολη μερα γκρινια..

Άντε με το καλό να γυρίσεις κορίτσι μου..!!

Λογικό το άγχος κ εγώ σκέφτομαι την επιστροφή στη δουλειά κ είμαι διχασμένη συναισθηματικά..από τη μια το θέλω πως κ τι κ από την άλλη ούτε το μωρό θέλω να αφήσω κ γενικά νιώθω περίεργα..τεσπα..θα βρούμε ξανά τα πατήματα μας..

Εμένα ρε γαμωτο ήταν όλη μέρα κύριος κ πήγαμε κ βόλτα κ όλα καλά..κ τώρα από τις 10 που εδώσα το ξένο γάλα καλή ώρα που λέγαμε έχει τρελή γκρίνια κ δε ξέρω γιατί..να φταίει το ξένο? Να είναι σύμπτωση επειδή γενικά τα εντερικά του τον πιάνουν το βράδυ? Τι να πω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christine. S είπε:

Κοριτσι να σε ρωτησω... 

Θυμάμαι δίνεις ξένο κ είχαμε γεννήσει κοντά... 

Πόσα κιλά είναι το μπεμπακι σου;;;;

Ρε συ μου πινει 900 περιπου συνολικά τη μέρα και σε 10 μέρες πηρε 353 γραμμάρια κ μου φαίνονται λίγα για όλο αυτό που τρώει... Ειναι 4575...

Επίσης μέσα στη μέρα τη μια πινει 80 την άλλη 140 την άλλη 130 την άλλη 100...ειναι κ εσένα έτσι αστατα τα γευματα ή πινει το ίδιο;;;;;

Θα με σκάσει..... 

Κορίτσι μου ο δικός μου είναι 5.600...μεσα σε δύο μέρες πήρε 200 γραμμάρια..έπαθα πλάκα...!!!!κοίτα νομίζω για τα κιλά του ο δικος σου πίνει καλα...αφού βάζει κ βάρος!!!ναι μου κάνει κ μένα άστατα γεύματα...προσπαθώ όσο μπορώ να τον έχω κάπου στάνταρ κ στη ποσότητα κ στο ωράριο αλλά δεν είναι εύκολο!!!!του φτιάχνω 150 σίγουρα τη φορά....αν δω ότι τσιναει φτιάχνω άλλο ένα 60αρι....μπορεί να πεινάσει στο δυωρο όμως κ εκεί να μην μου φάει τόσο να φάει λιγότερο!!!συνήθως όμως είμαστε 150 κ πάνω!!κάθε πόση ώρα τρώει ο δικός σου????

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα...εμενα ο παιδιατρος μου εχει πει 25 με 30 για ξενο και 23 για μητρικο...οποτε εισαι μια χαρα....αυριο κοριτσια πρωτη μερα γραφειο μετα απο 2 μηνες...πολυ αγχος...και η μπεμπα σημερα ολη μερα γκρινια..

Καλή αρχή Φώφη μου...κ τη μικρή ποιος θα την κρατάει????

Just now, Renez είπε:

Ε καλά μη το παίρνεις κ εσύ ακριβώς νούμερα κ ποσοστά πάνω κάτω είναι κ κλασσικά λένε αλλά ο κάθε παιδίατρος οπβς έλεγαν οι γυναικολόγοι στην εγκυμοσύνη:P έτσι κ αλλιώς το 30 το έχουμε οποτε μη σκας!!

Οχι..για την ακρίβεια δίνω αλλά 1 φορά την ημέρα..στον "πρώτο" βραδυνό του ύπνο..το ξεκίνησα μπας κ κοιμαται παρά πάνω αλλά δεν...να μου πεις γτ το συνεχίζω? Είναι αυτή η ελπίδα:P αλλά όλη την υπόλοιπη ημέρα βυζοτσιμπουρο..

 

 

 

Άντε με το καλό να γυρίσεις κορίτσι μου..!!

Λογικό το άγχος κ εγώ σκέφτομαι την επιστροφή στη δουλειά κ είμαι διχασμένη συναισθηματικά..από τη μια το θέλω πως κ τι κ από την άλλη ούτε το μωρό θέλω να αφήσω κ γενικά νιώθω περίεργα..τεσπα..θα βρούμε ξανά τα πατήματα μας..

Εμένα ρε γαμωτο ήταν όλη μέρα κύριος κ πήγαμε κ βόλτα κ όλα καλά..κ τώρα από τις 10 που εδώσα το ξένο γάλα καλή ώρα που λέγαμε έχει τρελή γκρίνια κ δε ξέρω γιατί..να φταίει το ξένο? Να είναι σύμπτωση επειδή γενικά τα εντερικά του τον πιάνουν το βράδυ? Τι να πω...

Καμιά φορά όταν έχουν κ πολλά ερεθίσματα κουράζονται κ γκρινιάζουν...δεν νομίζω να φταίει το γάλα..άλλαξες γάλα???κ μένα το απόγευμα έχει γκρίνια....ησυχάσει λίγο κάποιες ώρες το βράδυ κ τον πιάνει πάλι ξημερώματα!!!!πάντως καμιά μέρα μας δεν είναι ίδια....πότε καλύτερα πότε χειρότερα....χτες έκανα δύο ώρες να τον κοιμησω για βράδυ...κ σήμερα 5 λεπτά....!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα...εμενα ο παιδιατρος μου εχει πει 25 με 30 για ξενο και 23 για μητρικο...οποτε εισαι μια χαρα....αυριο κοριτσια πρωτη μερα γραφειο μετα απο 2 μηνες...πολυ αγχος...και η μπεμπα σημερα ολη μερα γκρινια..

Και κάθεται με άλλον;;; Τι τυχερή που είσαι! Εμένα πλησιάζει 2 μηνών κ ούτε τουαλέτα δεν μπορώ να παω... Την αφήνω ένα λεπτό στον μπαμπά της ή στην Μαμα μου κ κλαιει! Όλα τα κάνω με το ένα χέρι πλέον ή την έχω σε μαρσιπο! 

4 ώρες πρίν, Renez είπε:

Ε καλά μη το παίρνεις κ εσύ ακριβώς νούμερα κ ποσοστά πάνω κάτω είναι κ κλασσικά λένε αλλά ο κάθε παιδίατρος οπβς έλεγαν οι γυναικολόγοι στην εγκυμοσύνη:P έτσι κ αλλιώς το 30 το έχουμε οποτε μη σκας!!

Οχι..για την ακρίβεια δίνω αλλά 1 φορά την ημέρα..στον "πρώτο" βραδυνό του ύπνο..το ξεκίνησα μπας κ κοιμαται παρά πάνω αλλά δεν...να μου πεις γτ το συνεχίζω? Είναι αυτή η ελπίδα:P αλλά όλη την υπόλοιπη ημέρα βυζοτσιμπουρο..

 

 

 

Άντε με το καλό να γυρίσεις κορίτσι μου..!!

Λογικό το άγχος κ εγώ σκέφτομαι την επιστροφή στη δουλειά κ είμαι διχασμένη συναισθηματικά..από τη μια το θέλω πως κ τι κ από την άλλη ούτε το μωρό θέλω να αφήσω κ γενικά νιώθω περίεργα..τεσπα..θα βρούμε ξανά τα πατήματα μας..

Εμένα ρε γαμωτο ήταν όλη μέρα κύριος κ πήγαμε κ βόλτα κ όλα καλά..κ τώρα από τις 10 που εδώσα το ξένο γάλα καλή ώρα που λέγαμε έχει τρελή γκρίνια κ δε ξέρω γιατί..να φταίει το ξένο? Να είναι σύμπτωση επειδή γενικά τα εντερικά του τον πιάνουν το βράδυ? Τι να πω...

Κ εγώ έτσι δίνω μια φορά πριν τον βραδινό ύπνο αλλά τίποτα, το πολύ πολύ στην καλύτερη να κοιμηθεί μια ώρα παραπάνω. 
Όσο για πρόγραμμα κανένα απολύτως! 
Τα πιο πολλά το βράδυ τα πιάνουν γκρίνια και κολικοι.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Renez είπε:

Βρε παίρνει 35.5 δλδ γραμμάρια την ημέρα μέσο όρο,πολύ καλά είναι ρε φίλη! Από 30-40 κ πάνω θέλουν για ξένο γάλα κ 20-30 κ πάνω για θηλασμό κατά μέσο όρο..

Καλημερα και εμένα έτσι είναι και τις τελευταίες μέρες είναι πολύ κακοδιαθετος γκρινιάζει συνέχεια δεν τρωει καλα!με το ζόρι μερικές φορές να φαει 90 που έτρωγε 150 σχεδόν!το βραδυ δυσκολεύεται να κοιμηθει!κ ενω ακούω την κοιλια του να γουργουριζει μολις βάλω το μπιμπερό στο στόμα γκρινιάζει το σπρώχνει και τινάζει τα πόδια του!κ έχει και πράσινα κακα μια εβδομάδα τωρα!του δίνω ειδικο γαλα και μάλλον είναι από το γαλα ειπε ο παιδίατρος ή δεν τρωει καλα!για να μην πειναει τον ταΐζω καθε δυο ώρες έστω να πίνει λιγο!δεν ξερω μήπως τον ενοχλεί κάτι!και την Δευτέρα έχουμε τα εμβολια 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κ εγώ άυπνη σήμερα! Ενώ ήπιε 100 ml ξενο στις 11 το βράδυ, θήλασε στη 1, κοιμήθηκε 2 γιατί πάλι είχαμε κολικούς, ξύπνησε 5 για θηλασμό, μετά πάλι 7:30 κ μετά 9... Εμείς από θηλασμο πάμε καλα(σχεδόν όλη μέρα αν δεν τη βγάλω βόλτα)

Απο Δευτέρα κ εμείς εμβολιο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...