Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, merl30 είπε:

Καλησπέρα σας.Κοριτσια χρειάζομαι τη βοήθεια σας.Τα μικρά σας ρευονται το βράδυ;;;εμένα όλη την ημέρα ρευεται κανονικα,το βράδυ που τρώμε δεν ρευεται με τίποτα.Την κρατάω 10-15 λεπτά όρθια αλλά η καημένη επειδή θέλει να κοιμηθεί χτυπιέται.Κουναει χέρια πόδια κεφάλι μέχρι που την αφήνω στο κρεβάτι και ηρεμεί.Μετα από Πέντα λεπτά που έχει κοιμηθεί την σηκωνω ξανά μέσα στον ύπνο της μήπως ρευτει.Δεν ξέρω πλέον τι να κάνω.Απλα να σας πω ότι δίνω μόνο ξένο.

Εγω τον βάζω να ρευτει  εκτός απο το τέλος κ μια φορά κατά τη διαρκεία του φαγητου γιατί κλαιει κ δε μπορεί να πιει άλλο αν δε ρευτει...Δοκιμασε το...Πάτα στο ίντερνετ στάσεις/τρόποι ρεψίματος μωρου κ δες εικόνες πέρα από τον παραδοσιακό τρόπο στον ώμο... Εγώ αν τον βάλω στο κρεβάτι μετά από 5 λεπτά αν τον σηκώσω στον ώμο ρευεται.. Εσένα όχι;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Comet είπε:

Σε καταλαβαίνω.Ειναι πολύ δύσκολο,κι εμένα ο μεγάλος στα 2,5 και τρέχει πίσω μου.Ευτυχως δεν μας έκανε μεγάλες ζηλιές.Λιγα πράγματα.Να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω πως αντέχω.Καποιες ώρες κοιμάμαι όρθια.Απλα έφτασα ως εδώ και λέω άντε λίγο ακόμη,τουλαχιστον να πάμε στις στερεές,ένας μήνας είναι.Εμενα βγάζει συχνά γουλιες και φοβάμαι μην με το ξένο είναι χειρότερα.Μην μετανιώνω μετά.Μακαρι να σας βοηθήσει το γαλα

Α ξέχασα...Έσκασε μύτη το πρώτο μας δοντακι!Το κάτω αριστερά.Νωρις νωρίς και με ζόρι,θηλασμός πολύ συχνά και δαγκώνει τα πάντα με μανια,και από σάλια τρέχουν σαν βρύση.

Τίποτα δε σας έμεινε για τις στερεες ! Κ εμένα ίδια διαφορα έχουν κ την αγαπάει πολύ η μεγάλη ευτυχώς δε ζηλεύει! Με γεια κ το δοντάκι σας :grin:

3 ώρες πρίν, merl30 είπε:

Καλησπέρα σας.Κοριτσια χρειάζομαι τη βοήθεια σας.Τα μικρά σας ρευονται το βράδυ;;;εμένα όλη την ημέρα ρευεται κανονικα,το βράδυ που τρώμε δεν ρευεται με τίποτα.Την κρατάω 10-15 λεπτά όρθια αλλά η καημένη επειδή θέλει να κοιμηθεί χτυπιέται.Κουναει χέρια πόδια κεφάλι μέχρι που την αφήνω στο κρεβάτι και ηρεμεί.Μετα από Πέντα λεπτά που έχει κοιμηθεί την σηκωνω ξανά μέσα στον ύπνο της μήπως ρευτει.Δεν ξέρω πλέον τι να κάνω.Απλα να σας πω ότι δίνω μόνο ξένο.

Καλημέρα! Την πρώτη μου κόρη που ρευόταν δύσκολα την κάναμε σα να τη χορεύουμε όρθιοι λίγο πάνω κάτω με ήπιες φυσικά κινήσεις κ μετά την ξαναβάζαμε σε θέση ρεψίματος κ ρευόταν, αν όχι την κρατούσαμε σίγουρα κανένα μισάωρο όρθια..!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Όχι, όχι, σας ευχαριστώ όλες!!!!!Και το θερμός ε;;;δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα, απλά το αγόρασα... Θα το δω κ αυτό πως θα είναι με τα άλατα...Μακάρι να βοηθάει το ξένο, γιατί μου κόστισε η διακοπή θηλασμου.... Καλημερα! 

Λογικό, να μη σκουπίζουμε με την Αποστηρωση αλλά δε στεγνώνει με τίποτα στον αποστηρωτη.... Μπρος γκρεμός κ πισω ρεμα...Για αυτό ήθελα να ακουσω κ τη δική σας γνώμη... Καλημερα!!! 

Μπορεις επισης το χειμωνα πανω η διπλα στο καλοριφερ. Οχι απευθειας εννοειται, εκει που το στεγνωνεις, δεν ξερω τι εχεις, στεγνωτηρα, το καλαθι του αποστειρωτη η πετσετα...

5 ώρες πρίν, merl30 είπε:

Καλησπέρα σας.Κοριτσια χρειάζομαι τη βοήθεια σας.Τα μικρά σας ρευονται το βράδυ;;;εμένα όλη την ημέρα ρευεται κανονικα,το βράδυ που τρώμε δεν ρευεται με τίποτα.Την κρατάω 10-15 λεπτά όρθια αλλά η καημένη επειδή θέλει να κοιμηθεί χτυπιέται.Κουναει χέρια πόδια κεφάλι μέχρι που την αφήνω στο κρεβάτι και ηρεμεί.Μετα από Πέντα λεπτά που έχει κοιμηθεί την σηκωνω ξανά μέσα στον ύπνο της μήπως ρευτει.Δεν ξέρω πλέον τι να κάνω.Απλα να σας πω ότι δίνω μόνο ξένο.

Δεν νομιζω οτι εχει να κανει με το γαλα που δινεις... τα ιδια κανουν ολα. Αυτο μου εκανε κ μενα χτες που θηλασε μεσα στη νυχτα και ενω αυτος κοιμοταν, εμεινα αγρυπνη να τον παρακολουθώ, γτ ειχα ακουσει  καθως θηλαζε οτι ειχε πιει και αρκετο αερα. Νομιζω δεν εχει νοημα αν ειναι ησυχα να επιμενουμε περα απο το μισαωρο ας πουμε . Ισως πρεπει κανεις  να εγκαταλειπει την προσπαθεια μετα απο λιγο, αν τα βλεπει να κοιμουνται βαθια. Συνηθως αν θελει να ρευτει ο δικος μου στον υπνο του ξυπναει κ γκρινιαζει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όσες γεννήσατε αρχές Σεπτεμβρίου πήρατε την πρώτη δόση από το επίδομα γέννησης;;; Εγώ γέννησα 01/09 κ την επόμενη μέρα έκανα την αίτηση αλλά ακόμα δεν μπήκανε τα χρήματα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

Κορίτσια όσες γεννήσατε αρχές Σεπτεμβρίου πήρατε την πρώτη δόση από το επίδομα γέννησης;;; Εγώ γέννησα 01/09 κ την επόμενη μέρα έκανα την αίτηση αλλά ακόμα δεν μπήκανε τα χρήματα. 

Εγω γεννησα 2/9 κ ουτε εμενα εχουν μπει!!


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, LidaK είπε:

Κορίτσια όσες γεννήσατε αρχές Σεπτεμβρίου πήρατε την πρώτη δόση από το επίδομα γέννησης;;; Εγώ γέννησα 01/09 κ την επόμενη μέρα έκανα την αίτηση αλλά ακόμα δεν μπήκανε τα χρήματα. 

Πάντα μπαίνουν στο τέλος του επόμενου μήνα.Εγω έκανα αίτηση 1Ιουνιου και μπήκαν τέλη Ιουλη

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια απο ονοματα πως παμε;;;Εχετε βρει;;Εμεις επειδη εχουμε δωσει ηδη τα ονοματα των γιαγιαδων κ σκεφτηκα επειδη ειναι πολυ πολυ γλυκια η μπεμπα μας(κουκουβα):rolleyes:να την πουμε Μελινα!!!Βγαινει απο το Μελιτινη..Πως σας φαινεται;;;

  • Μου αρέσει 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, merl30 είπε:

Καλησπέρα σας.Κοριτσια χρειάζομαι τη βοήθεια σας.Τα μικρά σας ρευονται το βράδυ;;;εμένα όλη την ημέρα ρευεται κανονικα,το βράδυ που τρώμε δεν ρευεται με τίποτα.Την κρατάω 10-15 λεπτά όρθια αλλά η καημένη επειδή θέλει να κοιμηθεί χτυπιέται.Κουναει χέρια πόδια κεφάλι μέχρι που την αφήνω στο κρεβάτι και ηρεμεί.Μετα από Πέντα λεπτά που έχει κοιμηθεί την σηκωνω ξανά μέσα στον ύπνο της μήπως ρευτει.Δεν ξέρω πλέον τι να κάνω.Απλα να σας πω ότι δίνω μόνο ξένο.

Καλησπερα ούτε και εμένα ρευεται το βραδυ τον παιρνει ο ύπνος!ρώτησα τον παιδιατρο και μου ειπε να τον κρατάω 15 λεπτά και αν δεν ρευτει να τον αφησω να κοιμηθει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Κοριτσια απο ονοματα πως παμε;;;Εχετε βρει;;Εμεις επειδη εχουμε δωσει ηδη τα ονοματα των γιαγιαδων κ σκεφτηκα επειδη ειναι πολυ πολυ γλυκια η μπεμπα μας(κουκουβα):rolleyes:να την πουμε Μελινα!!!Βγαινει απο το Μελιτινη..Πως σας φαινεται;;;

Καλησπερα ντινα μου..Εμεις αν και εχουμε θεμα με τα πεθερικα μου γιατι δεν θελω να της βγαλουμε το ονομα σκεφτομαι για ασχετο ονομα..Νεφελη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dinakim είπε:

Κοριτσια απο ονοματα πως παμε;;;Εχετε βρει;;Εμεις επειδη εχουμε δωσει ηδη τα ονοματα των γιαγιαδων κ σκεφτηκα επειδη ειναι πολυ πολυ γλυκια η μπεμπα μας(κουκουβα):rolleyes:να την πουμε Μελινα!!!Βγαινει απο το Μελιτινη..Πως σας φαινεται;;;

Εμείς όντας ο πρώτος κ υιός θα το πάμε πατροπαράδοτα! Να σου πω χαίρομαι κιόλας γτ με βγάζει από τη σκέψη κ ευτυχώς Μ αρέσει το όνομα του πεθερού μου αλλιώς.....^_^

θα ειμαι ειλικρινής, Μ αρέσει πολύ το Μελίνα αλλά πλέον το θεωρώ λίγο συνηθισμενο..εχει αρχίσει νομίζω να γίνεται σαν το Μαρία..:|

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Καλησπερα ντινα μου..Εμεις αν και εχουμε θεμα με τα πεθερικα μου γιατι δεν θελω να της βγαλουμε το ονομα σκεφτομαι για ασχετο ονομα..Νεφελη..

Μου αρεσει πολυ κ το Νεφελη!!Καλυτερα ουδετερο αν εχεις θεματα!!

Just now, Renez είπε:

Εμείς όντας ο πρώτος κ υιός θα το πάμε πατροπαράδοτα! Να σου πω χαίρομαι κιόλας γτ με βγάζει από τη σκέψη κ ευτυχώς Μ αρέσει το όνομα του πεθερού μου αλλιώς.....^_^

θα ειμαι ειλικρινής, Μ αρέσει πολύ το Μελίνα αλλά πλέον το θεωρώ λίγο συνηθισμενο..εχει αρχίσει νομίζω να γίνεται σαν το Μαρία..:|

Μ’αρεσεις που εισαι ειλικρινης!!!!!!Κοιτα οι αλλες μου κορες ειναι Μαιρη κ Ελενη οποτε εχουμε παραδοση στα συνηθισμενα ονοματα!!χαχα!!!

  • Χαχα 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Μου αρεσει πολυ κ το Νεφελη!!Καλυτερα ουδετερο αν εχεις θεματα!!

Μ’αρεσεις που εισαι ειλικρινης!!!!!!Κοιτα οι αλλες μου κορες ειναι Μαιρη κ Ελενη οποτε εχουμε παραδοση στα συνηθισμενα ονοματα!!χαχα!!!

Πολύ ωραίο....εγώ αγόρι έχω αλλά μου αρέσει πολύ κ το όνομα Εβελίνα για κοριτσάκι!!!!

Βρε κορίτσια είχα σχεδόν καθαρίσει απλά φόραγα σερβιετακι μπας και βγάλω κάτι....κ ξαφνικά έχω αίμα πολυ....λέτε να είναι περίοδος η ακόμα λοχεια?????

Εγώ Γιάννη θα το βγάλω το όνομα του πεθερού!!!!για να κάνω το χατιρι του άντρα μου αλλιώς τελείως άσχετο θα έβγαζα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Πολύ ωραίο....εγώ αγόρι έχω αλλά μου αρέσει πολύ κ το όνομα Εβελίνα για κοριτσάκι!!!!

Βρε κορίτσια είχα σχεδόν καθαρίσει απλά φόραγα σερβιετακι μπας και βγάλω κάτι....κ ξαφνικά έχω αίμα πολυ....λέτε να είναι περίοδος η ακόμα λοχεια?????

Εγώ Γιάννη θα το βγάλω το όνομα του πεθερού!!!!για να κάνω το χατιρι του άντρα μου αλλιώς τελείως άσχετο θα έβγαζα!!!!

Ποσες μερες ειχες καθαρισει κοριτσι μου;Κ εγω εβγαλα πεθερα κ μετα μαμα μ’αρεσουν αυτες οι παραδοσεις!

  • Μου αρέσει 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...