Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!Εγω της βαζω αιρκοντισιον αυτες τις μερες με τον καυσωνα κ την κανω κ συχνα ντουζακια μεσα στην ημερα!Επισης,με τα αλεσμενα πως τα πατε;Εγω της αλεθω μονο τα φρουτα κ το κρεας γιατι δε θελει πια κρεμες μονο κομματια.κ θελει να τρωει κ ο,τι τρωμε κ εμεις!κανει χαμο αν δεν της δωσουμε!Αν θυμαμαι καλα απο το χρονο ξεκινανε να τρωνε κανονικα απο το φαγητο της οικογενειας με λιγοτερο αλατι;

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Καλημερα κοριτσια!Εγω της βαζω αιρκοντισιον αυτες τις μερες με τον καυσωνα κ την κανω κ συχνα ντουζακια μεσα στην ημερα!Επισης,με τα αλεσμενα πως τα πατε;Εγω της αλεθω μονο τα φρουτα κ το κρεας γιατι δε θελει πια κρεμες μονο κομματια.κ θελει να τρωει κ ο,τι τρωμε κ εμεις!κανει χαμο αν δεν της δωσουμε!Αν θυμαμαι καλα απο το χρονο ξεκινανε να τρωνε κανονικα απο το φαγητο της οικογενειας με λιγοτερο αλατι;

Καλημερα και εγω έχω air condiotion γιατί αλλιώς σκάει και βγάζει σπυράκια!γενικά δεν βγαίνουμε εξω πλέον πρωι!εμενα δυστυχώς θελει μονο αλεσμενα και δεν τον ζορίζω!μια ζορίζω μια ζωή κανονικα θα τρωει!οταν νιώσει έτοιμος!δεν είναι όλα τα παιδια ίδια!σήμερα τον εδωσα σάλτσα και ξετρελάθηκε!εφαγε 400 για μεσημέρι!και αυτά θέλουν άλλες γεύσεις ανθρωπάκια είναι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Καλημερα και εγω έχω air condiotion γιατί αλλιώς σκάει και βγάζει σπυράκια!γενικά δεν βγαίνουμε εξω πλέον πρωι!εμενα δυστυχώς θελει μονο αλεσμενα και δεν τον ζορίζω!μια ζορίζω μια ζωή κανονικα θα τρωει!οταν νιώσει έτοιμος!δεν είναι όλα τα παιδια ίδια!σήμερα τον εδωσα σάλτσα και ξετρελάθηκε!εφαγε 400 για μεσημέρι!και αυτά θέλουν άλλες γεύσεις ανθρωπάκια είναι!

Εννοειται δε θελει ζορισμα!!Ουτως ή αλλως μικρα ειναι ακομα!!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 28/6/2021 at 4:29 ΜΜ, Comet είπε:

Για το γάλα δεν ξέρω να σου πω,όμως εγώ αποθηλασα εύκολα το μικρό μου σε 6 βδομάδες από 10 μηνών έως ότου σχεδόν χρονισε.Ξεκινησα να δίνω σκόνη frisomel αντικαθιστώντας σιγά σιγά γεύματα θηλασμού.Εχεις πολύ χρόνο.Πρωτα αποφάσισε τη γάλα θα δώσεις.

Εμείς θηλάζουμε μια φορά το πρωί μια φορά το βράδυ και όσες φορές ξυπνήσει το βράδυ , μπορεί να είναι και 5-6 φορές (που δε πιστεύω ότι πεινάει απλά θέλει το στήθος ) εσάς ξυπνούσε το βράδυ ; Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

On 29/6/2021 at 10:48 ΜΜ, Christina bair είπε:

Εμείς θηλάζουμε μια φορά το πρωί μια φορά το βράδυ και όσες φορές ξυπνήσει το βράδυ , μπορεί να είναι και 5-6 φορές (που δε πιστεύω ότι πεινάει απλά θέλει το στήθος ) εσάς ξυπνούσε το βράδυ ; Σας ευχαριστώ πολύ!

Ναι, ξυπνούσε σίγουρα 2-3 φορές.Εκοψα πρώτα τον πρωινό θηλασμό(ξεκίνησα τη σκόνη)μετά το βραδυνό και τέλος αυτούς που έκανε μες τη νύχτα.Εκοβα ένα γεύμα κάθε 10 μέρες περίπου ώστε να συνηθίζει το μωράκι αλλά και το στήθος και δεν πήρα χάπι. Το βράδυ του έδινα πιπίλα και τον κουνούσα και έπινε γάλα μια φορά με μπιμπερο.Ευτυχως ήπιε εύκολα τη σκόνη όπως και το φρέσκο μετά το χρόνο .Γενικώς του αρέσει το γάλα,από φαι λίγα πράγματα.Τωρα πίνει γάλα σίγουρα μια φορά μες τη νύχτα γιατί ζοριζεται πολύ με τα δόντια και ζει κυρίως με γάλα.Οποτε παρόλο που κόπηκε ο θηλασμός συνεχίζει να ξυπνάει.(όχι μόνο μια φορά).

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα!εμενα ο μικρος ξεκίνησε μέσα σε μια εβδομάδα να τα κάνει όλα μαζεμένα!μπουσουλησε καθισε στον πωπο του και πιανεται και σηκώνεται!εσεις τι κανετε τωρα που ξεκίνησαν να σηκώνονται;δεν μπορω να κανω τπτ πλέον!είμαι συνέχεια από πίσω του!γιατι ολη την ωρα θελει κάπου να παει!

Επίσης εμενα δεν τρωει κομμάτια πνίγεται!πείτε τι τους δίνεται να φανε αλλο εκτός από φρουτοκρεμα,φαγητο, γιαουρτακι και κρέμες;δεν ξερω τι άλλο να του δώσω!

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2021 at 6:57 ΜΜ, Angelina87 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!εμενα ο μικρος ξεκίνησε μέσα σε μια εβδομάδα να τα κάνει όλα μαζεμένα!μπουσουλησε καθισε στον πωπο του και πιανεται και σηκώνεται!εσεις τι κανετε τωρα που ξεκίνησαν να σηκώνονται;δεν μπορω να κανω τπτ πλέον!είμαι συνέχεια από πίσω του!γιατι ολη την ωρα θελει κάπου να παει!

Επίσης εμενα δεν τρωει κομμάτια πνίγεται!πείτε τι τους δίνεται να φανε αλλο εκτός από φρουτοκρεμα,φαγητο, γιαουρτακι και κρέμες;δεν ξερω τι άλλο να του δώσω!

Αχ υπομονή...Τελεις ο μικρός! Τα έκανε ολα μαζεμενα ε;Εμάς έχει δυο εβδομάδες περιπου που πιαστηκε κ σηκώνεται από επιπλα αλλά τρώει τουμπες κ σκάει με το κεφάλι... Πρέπει κάποιος να είναι από πισω του... Ασε.. 

Όσο γοα το φαγητό... Κ εγώ θέλω ιδεες... 

Εμείς έχουμε αλλεργία σε σιτηρά, όποτε καμια έτοιμη κρέμα εκτός από Βανιλια ουτε ασπράδι αυγου τρώει... Αστα... Δε ξερω τι άλλο να φτιάξω για απόγευμα... 

Εσυ δίνεις γιαουρτι κ αυγό;αν δίνεις αυγό, πατα στο google μπανανοτηγανιτες  κ μαφίνς για μωρά... Έχει άπειρες συνταγες

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2021 at 7:05 ΜΜ, Christine. S είπε:

Αχ υπομονή...Τελεις ο μικρός! Τα έκανε ολα μαζεμενα ε;Εμάς έχει δυο εβδομάδες περιπου που πιαστηκε κ σηκώνεται από επιπλα αλλά τρώει τουμπες κ σκάει με το κεφάλι... Πρέπει κάποιος να είναι από πισω του... Ασε.. 

Όσο γοα το φαγητό... Κ εγώ θέλω ιδεες... 

Εμείς έχουμε αλλεργία σε σιτηρά, όποτε καμια έτοιμη κρέμα εκτός από Βανιλια ουτε ασπράδι αυγου τρώει... Αστα... Δε ξερω τι άλλο να φτιάξω για απόγευμα... 

Εσυ δίνεις γιαουρτι κ αυγό;αν δίνεις αυγό, πατα στο google μπανανοτηγανιτες  κ μαφίνς για μωρά... Έχει άπειρες συνταγες

Κορίτσια αυτές οι αλλεργίες λέτε να περάσουν μετά το ετος;; Εμένα μου κάνει στο γιαούρτι κ σε τραχανά που έχει γάλα...

Ξηρους καρπούς έχετε κάνει εισαγωγές;

Μπορουμε να δώσουμε φαγητό φούρνου (πχ μπιφτεκάκια βρώμης με λαχανικά) ή πρέπει να είναι όλα νερόβραστα;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Κορίτσια αυτές οι αλλεργίες λέτε να περάσουν μετά το ετος;; Εμένα μου κάνει στο γιαούρτι κ σε τραχανά που έχει γάλα...

Ξηρους καρπούς έχετε κάνει εισαγωγές;

Μπορουμε να δώσουμε φαγητό φούρνου (πχ μπιφτεκάκια βρώμης με λαχανικά) ή πρέπει να είναι όλα νερόβραστα;

Κοριτσι μου για αλλεργιες δεν ξερω γιατι δεν ειχαμε!Για ξηρους καρπους νομιζω μετα το ετος!Εγω της εχω δωσει μακαρονια με κιμα κ μπιφτεκια με πατατες οταν ετυχε να ειμαστε εξω κ δεν ειχα δικο της φαγητο!Απο τον χρονο τρωνε κανονικα απο το φαγητο της οικογενειας!


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2021 at 8:15 ΠΜ, LidaK είπε:

Κορίτσια αυτές οι αλλεργίες λέτε να περάσουν μετά το ετος;; Εμένα μου κάνει στο γιαούρτι κ σε τραχανά που έχει γάλα...

Ξηρους καρπούς έχετε κάνει εισαγωγές;

Μπορουμε να δώσουμε φαγητό φούρνου (πχ μπιφτεκάκια βρώμης με λαχανικά) ή πρέπει να είναι όλα νερόβραστα;

Στα γαλακτοκομικά φευγουν, έτσι λένε... Στο ασπράδι κ σιτηρά μπορεί κ όχι... Επειδή έχουμε αλλάξει δυο αλλεργιολογους κ οι δυο μας είπαν οτι αν το μωρό δεν φάει μια τροφή που έχει αλλεργία για μεγάλο διάστημα, η αλλεργία θα φουντωσει κ από εκεί που μόνο έβγαζε κοκκινίλες, μπορεί να πρηζεται. Ψάξτε, εμείς θα κάνουμε ξανά εισαγωγή σε μακαρόνια με προκληση σε νοσοκομειακο χώρο  από Σεπτεμβρη(μας απαγόρεψαν να δώσουμε σπίτι γιατί είναι μεγάλος ο κίνδυνος) ... Ασπράδι θα δώσουμε τώρα μαγειρεμένο σε μορφή κέικ... Όσο για τα μπιφτέκια που λες θα ρωτησω τη γιατρο στο ραντεβου κ θα γραψω.. Κιεγω το σκεφτομουν

On 9/7/2021 at 12:28 ΜΜ, Dinakim είπε:

Κοριτσι μου για αλλεργιες δεν ξερω γιατι δεν ειχαμε!Για ξηρους καρπους νομιζω μετα το ετος!Εγω της εχω δωσει μακαρονια με κιμα κ μπιφτεκια με πατατες οταν ετυχε να ειμαστε εξω κ δεν ειχα δικο της φαγητο!Απο τον χρονο τρωνε κανονικα απο το φαγητο της οικογενειας!

Εγώ έχω δώσει καρυδι... Την πρωτη μερα το ένα τρίτο από ένα καρρυδι (αυτά που είναι στο σακουλάκι). Τη δευτερη μέρη τα 2/3.τη τρίτη ολόκληρο κ κάτι... Την τέταρτη ένα κουτάλι του γλυκου τριμμένα... Εμένα μου επέτρεψε από τον 7ο...γενικα έχω διαβάσει ότι τα αλλεργιογόνα όσο πιο νωρίς μπουν, τόσο περιισοτεφες πιθανοτητες εχει ένα μωρό να τα αντιμετωπίσει αν βγάλει αλλεργια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Κοριτσια τι κανετε;;Χαθηκαμε..Πως τα πανε τα μικρα σας με τη θαλασσα;;

Καλησπερα....ναι οντως χαθηκαμε...τρεχει η μερα παρα πολυ γρηγορα..εμενα της αρεσει η θαλασσα...και εχουμε ξεκινησει δεν αλεθοε το φαγητο...επισης μπουσουλαμε,στεκομαστε καο κανουμε βηματακια....απο φαγητα τρωμε τα παντα εκτος τα βασικα μελι,χοιρινο κλπ..

Link to comment
Share on other sites

On 18/7/2021 at 10:44 ΜΜ, Fofi! είπε:

Καλησπερα....ναι οντως χαθηκαμε...τρεχει η μερα παρα πολυ γρηγορα..εμενα της αρεσει η θαλασσα...και εχουμε ξεκινησει δεν αλεθοε το φαγητο...επισης μπουσουλαμε,στεκομαστε καο κανουμε βηματακια....απο φαγητα τρωμε τα παντα εκτος τα βασικα μελι,χοιρινο κλπ..

K εμενα της αρεσει!Μονο την πρωτη φορα εκλαψε τωρα ανυπομονει να μπει!!κ εμενα εχει αρχισει κ στεκεται για δευτερολεπτα χωρις να κρατιεται!Κανουμε γεια σου,παλαμακια κ στελνουμε φιλι!!!Τα αλεσμενα τα κοψατε τελειως;;Εγω της αλεθω ακομα μονο το κρεας ολα τα αλλα κανονικα!


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2021 at 3:49 ΜΜ, Dinakim είπε:

K εμενα της αρεσει!Μονο την πρωτη φορα εκλαψε τωρα ανυπομονει να μπει!!κ εμενα εχει αρχισει κ στεκεται για δευτερολεπτα χωρις να κρατιεται!Κανουμε γεια σου,παλαμακια κ στελνουμε φιλι!!!Τα αλεσμενα τα κοψατε τελειως;;Εγω της αλεθω ακομα μονο το κρεας ολα τα αλλα κανονικα!

Ναι το σταματησα τελειως..και το κρεας της το κοβω...μονο καμμια φορα αν ειναο καποιο φρουτο σκληρο της το κοβω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2021 at 3:49 ΜΜ, Dinakim είπε:

K εμενα της αρεσει!Μονο την πρωτη φορα εκλαψε τωρα ανυπομονει να μπει!!κ εμενα εχει αρχισει κ στεκεται για δευτερολεπτα χωρις να κρατιεται!Κανουμε γεια σου,παλαμακια κ στελνουμε φιλι!!!Τα αλεσμενα τα κοψατε τελειως;;Εγω της αλεθω ακομα μονο το κρεας ολα τα αλλα κανονικα!

 

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;πως τα πατε με τα μικρά σας;εγω έχω αρχισει και ανησυχώ!δεν χτυπάει ακομη παλαμακια μονο γεια σου καμια φορά!εσας κανουν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...