Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια τι κανετε??ειμαι στην αναζητηση καθισματος αυτοκινητου για την μπεμπα...εχετε να προτεινεται καποιο?πως τα βαζετε τα μικρακια σας να κοιτανε στο αθτοκινητο?

Καλημερα!Εγω την εχω ακομα στο αυγο μολις χρονισει θα τη βαλω στο κανονικο που κοιταει μπροστα!Εσυ;


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Καλημερα!Εγω την εχω ακομα στο αυγο μολις χρονισει θα τη βαλω στο κανονικο που κοιταει μπροστα!Εσυ;

Και εγω στο αυγο αλλα δεν χωραει..με το ζορυ την κραταω εδω και ενα μηνα για να μεγαλωσει λιγο...και εχω ξεκξνησει ερευνα για καθισμα..

Link to comment
Share on other sites

On 21/6/2021 at 4:41 ΜΜ, Fofi! είπε:

Κοριτσια τι κανετε??ειμαι στην αναζητηση καθισματος αυτοκινητου για την μπεμπα...εχετε να προτεινεται καποιο?πως τα βαζετε τα μικρακια σας να κοιτανε στο αθτοκινητο?

Καλημερα!εγω έχω στο ένα αυτοκίνητο το αυγό και στο άλλο έχω παρει καθισμα kikka boo που γυρνάει 360°!είναι από 0 έως 36 κιλα!εμενα με βολεψε πολυ!το πήρα από ένα μαγαζί το beberose έχει πολυ όμορφα πράγματα γενικά για τα μωρα!νομίζω τα μωρα τα γυρναμε μετα τα δυο χρονων να κοιτάνε μπροστά!εγω τον εχω γυρισμενο να κοιτάει ανάποδα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 17/6/2021 at 4:17 ΜΜ, Comet είπε:

Της fisher price με τα ζωάκια του δάσους και μπαλακια που στο ένα πόδι έχει μια καμηλοπάρδαλη.Ειναι αρκετά σταθερό.Βεβαια μου είχε αρέσει πιο πολύ ένα άλλο λίγο πιο ογκώδες με πιανακι πάνω λίγο πιο ακριβό αλλά όταν πήγαμε δεν το βρηκαμε οποτε πήρα αυτό αλλά το παίξανε πολύ και δεν έχει πάθει τίποτα ουτε φέρανε ποτέ Τούμπα.Ο μικρός συνέχεια πιάνεται και σηκώνεται εκεί .

Σε ευχαριστώ πολυ για την περιγραφη!Το έψαξα τώρα στο ίντερνετ κ φαίνεται ωραίο!! 

On 21/6/2021 at 4:41 ΜΜ, Fofi! είπε:

Κοριτσια τι κανετε??ειμαι στην αναζητηση καθισματος αυτοκινητου για την μπεμπα...εχετε να προτεινεται καποιο?πως τα βαζετε τα μικρακια σας να κοιτανε στο αθτοκινητο?

Κ εμείς πρέπει να αρχίσουμε μα ψαχνουμε... Ξέρω ότι πουλανε πολλα κ ακριβά που κοιτάνε μπροστά τα μωρα, αλλά έχω διαβάσει ότι μέχρι τα δυο έτη τα μωρά πρεπει να κοιτάνε ανάποδα(όπως στο αυγο που κάθονται τωρα, εννοώ) .... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ για την περιγραφη!Το έψαξα τώρα στο ίντερνετ κ φαίνεται ωραίο!! 

Κ εμείς πρέπει να αρχίσουμε μα ψαχνουμε... Ξέρω ότι πουλανε πολλα κ ακριβά που κοιτάνε μπροστά τα μωρα, αλλά έχω διαβάσει ότι μέχρι τα δυο έτη τα μωρά πρεπει να κοιτάνε ανάποδα(όπως στο αυγο που κάθονται τωρα, εννοώ) .... 

Μεχρι τον χρονο ηξερα για να κοιτανε πισω...μα πως θα χωρανε βρε κοριτσια??εδω ουτε χρονο δεν ειμαστε και ζοριζεται ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα!σήμερα ζυγισα το μωρο και δεν έχει πάρει ούτε γραμμάριο!βέβαια αυτόν τον μήνα έχει πολλές μυξες και ενώ του τις έκανα έτρωγε κανονικά και πνιγοταν μετα απο τις μυξες και έκανε εμετο!κ αναγκάστηκα τον εδινα γαλα μετα!ειχε σταματήσει να τρώει φρουτοκρεμα μέχρι που του έβαλα λιγο καρπούζι και ξετρελάθηκε!στεναχωρηθηκα γιατί δεν πήρε καθολου!εμεινε σταθερός στα 10000 κιλα!δεν ξερω τι να κανω που έμεινε σταθερός!τρωει και πολυ το μεσημέρι!γύρω στα 300 με 350 αλλα μετα δεν θελει το απόγευμα να φαει και με το που το δίνω αηδιάζει και δεν του δίνω αλλο!δεν ξερω αν φταίει και η ζέστη!

Βέβαια τωρα ξεκίνησε να σηκωνεται και να μπουσουλαει σιγα σιγα και ζωηρεψε πολυ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angelina87 είπε:

Κοριτσια καλημερα!σήμερα ζυγισα το μωρο και δεν έχει πάρει ούτε γραμμάριο!βέβαια αυτόν τον μήνα έχει πολλές μυξες και ενώ του τις έκανα έτρωγε κανονικά και πνιγοταν μετα απο τις μυξες και έκανε εμετο!κ αναγκάστηκα τον εδινα γαλα μετα!ειχε σταματήσει να τρώει φρουτοκρεμα μέχρι που του έβαλα λιγο καρπούζι και ξετρελάθηκε!στεναχωρηθηκα γιατί δεν πήρε καθολου!εμεινε σταθερός στα 10000 κιλα!δεν ξερω τι να κανω που έμεινε σταθερός!τρωει και πολυ το μεσημέρι!γύρω στα 300 με 350 αλλα μετα δεν θελει το απόγευμα να φαει και με το που το δίνω αηδιάζει και δεν του δίνω αλλο!δεν ξερω αν φταίει και η ζέστη!

Βέβαια τωρα ξεκίνησε να σηκωνεται και να μπουσουλαει σιγα σιγα και ζωηρεψε πολυ!

Αντζελινα μου τι κανεις?και εμενα δεν πηρε γραμμαριο...εχει μια βδομαδα τρωει ελαχιστα..σκεψου ενω τρωγαμαι 210 γαλα το βραδυ τωρα με το ζορυ τρωει 70....ο παιδιατρος μου ειπε 200 γραμμαρια τον μηνα θα παιρνει τωρ απου μπουσουλαει και περπαταει...

Κοριτσια τι κανετε??ειμαι σε ερευνα αγορας για aircondition..χρησιμοποιειτε εσεις?η μπεμπα εχει γεμισει σπυρια απο τον ιδρωτα σε ολο της το κορμακι και δεν κοιμαται καθολου απο την ζεστη....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Fofi! είπε:

Αντζελινα μου τι κανεις?και εμενα δεν πηρε γραμμαριο...εχει μια βδομαδα τρωει ελαχιστα..σκεψου ενω τρωγαμαι 210 γαλα το βραδυ τωρα με το ζορυ τρωει 70....ο παιδιατρος μου ειπε 200 γραμμαρια τον μηνα θα παιρνει τωρ απου μπουσουλαει και περπαταει...

Κοριτσια τι κανετε??ειμαι σε ερευνα αγορας για aircondition..χρησιμοποιειτε εσεις?η μπεμπα εχει γεμισει σπυρια απο τον ιδρωτα σε ολο της το κορμακι και δεν κοιμαται καθολου απο την ζεστη....

Κ εμένα γεμισε εχθες!ο παιδίατρος μου ειπε μπανιο και κρέμα με υγρη πουδρα και σημερα είναι μια χαρά!!εμενα κοιμαται πολυ πάνω από 10ωρο και το μεσημερι κανα δυωρο!έκοψε τον πρωινό υπνο!τρωει και κοιμαται το μεσημέρι!εμεις το ανάβουμε ποτε στο κανονικό ποτε στον ανεμιστήρα για να μην παγώνουμε!απλα πάντα έχουμε και ένα ανοιχτό παράθυρο για το μωρο!εμας είναι 18αρι!αν πάρεις παρε ένα μεγάλο για να καλύπτει όλο το σπίτι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fofi! είπε:

Αντζελινα μου τι κανεις?και εμενα δεν πηρε γραμμαριο...εχει μια βδομαδα τρωει ελαχιστα..σκεψου ενω τρωγαμαι 210 γαλα το βραδυ τωρα με το ζορυ τρωει 70....ο παιδιατρος μου ειπε 200 γραμμαρια τον μηνα θα παιρνει τωρ απου μπουσουλαει και περπαταει...

Κοριτσια τι κανετε??ειμαι σε ερευνα αγορας για aircondition..χρησιμοποιειτε εσεις?η μπεμπα εχει γεμισει σπυρια απο τον ιδρωτα σε ολο της το κορμακι και δεν κοιμαται καθολου απο την ζεστη....

 

1 hour ago, Fofi! είπε:

Αντζελινα μου τι κανεις?και εμενα δεν πηρε γραμμαριο...εχει μια βδομαδα τρωει ελαχιστα..σκεψου ενω τρωγαμαι 210 γαλα το βραδυ τωρα με το ζορυ τρωει 70....ο παιδιατρος μου ειπε 200 γραμμαρια τον μηνα θα παιρνει τωρ απου μπουσουλαει και περπαταει...

Κοριτσια τι κανετε??ειμαι σε ερευνα αγορας για aircondition..χρησιμοποιειτε εσεις?η μπεμπα εχει γεμισει σπυρια απο τον ιδρωτα σε ολο της το κορμακι και δεν κοιμαται καθολου απο την ζεστη....

Καλησπέρα ! Δε ξέρω αν γράφω σωστά εδώ ήθελα σας παρακαλω να με βοηθήσετε , η μπεμπα μας είναι 9 μηνών θηλάζει αποκλειστικά και θα ήθελα σιγά σιγά μέχρι τον Σεπτέμβριο που θα γίνει ενός χρόνου να έχω αποθηλασει, η παιδίατρος μου πρότεινε το noulac-εβαπορέ που είναι από τον 6 μήνα , εσες ποια η γνώμη σας; Σας ευχαριστώ πολύ !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Christina bair είπε:

 

Καλησπέρα ! Δε ξέρω αν γράφω σωστά εδώ ήθελα σας παρακαλω να με βοηθήσετε , η μπεμπα μας είναι 9 μηνών θηλάζει αποκλειστικά και θα ήθελα σιγά σιγά μέχρι τον Σεπτέμβριο που θα γίνει ενός χρόνου να έχω αποθηλασει, η παιδίατρος μου πρότεινε το noulac-εβαπορέ που είναι από τον 6 μήνα , εσες ποια η γνώμη σας; Σας ευχαριστώ πολύ !

Εγω δεν θήλασα καθολου λογω προβλήματος υγείας δικού μου!εμενα είχε προβλήματα με οισοφαγητιδα και του δώσαμε αντιαναγωγικο πλέον είμαστε στην βάση της αλλαγής γάλατος σε humana 2!δεν ξερω κατά πόσο θα μπορεσεις γρήγορα να αποθηλασεις αυτο θελει σιγα σιγα!εγω για παράδειγμα για να του αλλάξω γαλα το προσπαθώ 2 μήνες τώρα και ακόμη βαζω και απο το παλιό!ίσως λέω ισως μέσα στο μητρικο αν βγάζεις με θήλαστρο να έβαζες και μια κουταλιά απο το γαλα που ειναι να του δώσεις αργότερα!δεν είμαι και πιο αρμόδια να σου πει απλα λέω την αποψη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Christina bair είπε:

 

Καλησπέρα ! Δε ξέρω αν γράφω σωστά εδώ ήθελα σας παρακαλω να με βοηθήσετε , η μπεμπα μας είναι 9 μηνών θηλάζει αποκλειστικά και θα ήθελα σιγά σιγά μέχρι τον Σεπτέμβριο που θα γίνει ενός χρόνου να έχω αποθηλασει, η παιδίατρος μου πρότεινε το noulac-εβαπορέ που είναι από τον 6 μήνα , εσες ποια η γνώμη σας; Σας ευχαριστώ πολύ !

Εγω οταν αποθηλασα ξεκινησα frezylac gold βιολογικο...αλλα ειναι στο καθε παιδακι τι θα δεχτει...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fofi! είπε:

Εγω οταν αποθηλασα ξεκινησα frezylac gold βιολογικο...αλλα ειναι στο καθε παιδακι τι θα δεχτει...

Με προβληματίζει το noulac σαν γάλα που είναι στο κουτάκι τύπου εβαπορέ αν ήταν η σκόνη δε θα ήμουν τόσο προβληματισμένη, έχετε δίκιο στο τι θα δεχτεί το παιδί σας ευχαριστώ πολύ !

9 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Εγω δεν θήλασα καθολου λογω προβλήματος υγείας δικού μου!εμενα είχε προβλήματα με οισοφαγητιδα και του δώσαμε αντιαναγωγικο πλέον είμαστε στην βάση της αλλαγής γάλατος σε humana 2!δεν ξερω κατά πόσο θα μπορεσεις γρήγορα να αποθηλασεις αυτο θελει σιγα σιγα!εγω για παράδειγμα για να του αλλάξω γαλα το προσπαθώ 2 μήνες τώρα και ακόμη βαζω και απο το παλιό!ίσως λέω ισως μέσα στο μητρικο αν βγάζεις με θήλαστρο να έβαζες και μια κουταλιά απο το γαλα που ειναι να του δώσεις αργότερα!δεν είμαι και πιο αρμόδια να σου πει απλα λέω την αποψη μου!

Μου είπαν για το noulac όχι τη σκόνη αυτό που είναι τύπου εβαπορέ αυτό είναι που με προβληματίζει σαν γάλα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Christina bair είπε:

Με προβληματίζει το noulac σαν γάλα που είναι στο κουτάκι τύπου εβαπορέ αν ήταν η σκόνη δε θα ήμουν τόσο προβληματισμένη, έχετε δίκιο στο τι θα δεχτεί το παιδί σας ευχαριστώ πολύ !

Μου είπαν για το noulac όχι τη σκόνη αυτό που είναι τύπου εβαπορέ αυτό είναι που με προβληματίζει σαν γάλα..

Εγω δεν θα έδινα ακομη στο παιδι εβαπορέ!ο παιδίατρος μου ειπε πως αν δεν καταφέρω να αλλάξω το γαλα στο χρόνο θα προσπαθήσουμε φρέσκο!

Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2021 at 1:07 ΜΜ, Christina bair είπε:

 

Καλησπέρα ! Δε ξέρω αν γράφω σωστά εδώ ήθελα σας παρακαλω να με βοηθήσετε , η μπεμπα μας είναι 9 μηνών θηλάζει αποκλειστικά και θα ήθελα σιγά σιγά μέχρι τον Σεπτέμβριο που θα γίνει ενός χρόνου να έχω αποθηλασει, η παιδίατρος μου πρότεινε το noulac-εβαπορέ που είναι από τον 6 μήνα , εσες ποια η γνώμη σας; Σας ευχαριστώ πολύ !

Καλησπέρα.... Θα σου προυεινα κάποιο βιολογικό. Της hipp νουμερο 2 πινουμε... Ρωτα τη αν θες να σου προτεινει άλλο βιολογικό αν κ εχουμε μείνει ευχαριστημένοι από τη hipp.αν κοιτάξεις πισω τα συστατικά έχει στα 100ml έτοιμου ροφηματος τα περισσοτερα ω3 ω6 που είναι πολυ σημαντικά για την ανάπτυξη, περισσοτερο σίδηρο κ γενικά σχεδόν σε όλα τα συστατικά έχει περισσοτερη ποσοτητα ιχνοστοιχειων μεταλων κλπ σε σχέση με την ποσοτητα που αναγράφεται σε αλλά κουτιά γάλακτος... Μπορείς να κοιτάξεις τα συστατικά σε κουτιά γαλατων μόνη σου google κ να συγκρίνεις μάρκες... 

 

On 25/6/2021 at 6:31 ΜΜ, Fofi! είπε:

Μεχρι τον χρονο ηξερα για να κοιτανε πισω...μα πως θα χωρανε βρε κοριτσια??εδω ουτε χρονο δεν ειμαστε και ζοριζεται ..

Κ εμάς δε χωράει... Θέλω να βρω ένα που να είναι παλι για μεγάλο ευρέος ηλικίας αλλά στην αρχή να κοιτάει πισω. . 

Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2021 at 1:07 ΜΜ, Christina bair είπε:

 

Καλησπέρα ! Δε ξέρω αν γράφω σωστά εδώ ήθελα σας παρακαλω να με βοηθήσετε , η μπεμπα μας είναι 9 μηνών θηλάζει αποκλειστικά και θα ήθελα σιγά σιγά μέχρι τον Σεπτέμβριο που θα γίνει ενός χρόνου να έχω αποθηλασει, η παιδίατρος μου πρότεινε το noulac-εβαπορέ που είναι από τον 6 μήνα , εσες ποια η γνώμη σας; Σας ευχαριστώ πολύ !

Για το γάλα δεν ξέρω να σου πω,όμως εγώ αποθηλασα εύκολα το μικρό μου σε 6 βδομάδες από 10 μηνών έως ότου σχεδόν χρονισε.Ξεκινησα να δίνω σκόνη frisomel αντικαθιστώντας σιγά σιγά γεύματα θηλασμού.Εχεις πολύ χρόνο.Πρωτα αποφάσισε τη γάλα θα δώσεις.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...