Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Καλημερα!και εμένα από οτι φαίνεται θα αργήσει να περπατήσει!αν και σηκωνεται πιανεται από τα έπιπλα και περπατάει γύρω γύρω αλλα αμα τον πιασουμε εμεις δεν θελει και δεν κάνει βήμα!μπορει να καθισει όρθιος πιεσμένος σε επιπλο αρκετή ώρα!κουβέντα ούτε εμένα λεει αλλα δικά του λογάκια συνέχεια!κ εγω το σκέφτομαι πως να τον απασχολώ αλλα μόνο όταν του τραγουδάω κάθεται αλλιως φεύγει κατευθειαν και δεν μου δίνει σημασία!τον εχω παρει ένα σωρό παιχνίδια εκπαιδευτικά της fisher price αλλα τα παίζει για λιγο και πάει σε άλλο απλα του αρέσουν αυτά που έχουν ηχο!ίσως είναι λίγο μικρά ακομη!το καθε παιδι θελει τον χρόνο του!εμενα δεν δείχνει ούτε κανε παλαμακια αλλα δεν του το κανω και εγω συχνά!αμα θελει κάτι γκρινιάζει και πάει εκεί που είναι!όταν θελει να δει τραγουδάκια πάει και χτυπάει την τηλεόραση!εμεις ηδη γίναμε ενός χρονων 1 του μηνα!

 Να τα εκατοστήσετεεε!!εγώ φοβάμαι να τον αφήσω στο πάτωμα...έχω ένα διπλό στρώμα στο σαλόνι του βάζω εκεί παιχνιδάκια  κ παιζουμε....απλά σκέφτομαι ότι τον περιορίζω...πόσες ώρες να κάτσει ένα μωρό στο στρώμα....βαριέται....αλλά δεν καθεται ούτε πάρκο ούτε καρότσι ούτε καρεκλάκι....!!!αν τον αφήσω στο πλακάκι όμως θα φάει τα μούτρα του!!!εμένα δεν δείχνει...παλαμάκια κ χαιρετάει  ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια περπατησαμε!!!!!!Εγω την αφηνω κ αλωνιζει σε ολο το σπιτι κ πιανοταν απο τα επιπλα κ στεκοταν ορθια!2 μερες την κραταγα απο τα χερακια κ περπαταγαμε για πολλη ωρα κ την τριτη μερα σηκωθηκε κ περπατησε μονη της!!!Ακομα βεβαια χανει την ισορροπια της κ πεφτει καποιες φορες αλλα ξανασηκωνεται!!Επισης αρρωστησαμε για πρωτη φορα..εκανε 3 μερες πυρετο κ της ειχε κοπει η ορεξη αλλα τωρα ευτυχως ολα καλα!!!

  • Μου αρέσει 3

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2021 at 6:43 ΜΜ, Dinakim είπε:

Κοριτσια περπατησαμε!!!!!!Εγω την αφηνω κ αλωνιζει σε ολο το σπιτι κ πιανοταν απο τα επιπλα κ στεκοταν ορθια!2 μερες την κραταγα απο τα χερακια κ περπαταγαμε για πολλη ωρα κ την τριτη μερα σηκωθηκε κ περπατησε μονη της!!!Ακομα βεβαια χανει την ισορροπια της κ πεφτει καποιες φορες αλλα ξανασηκωνεται!!Επισης αρρωστησαμε για πρωτη φορα..εκανε 3 μερες πυρετο κ της ειχε κοπει η ορεξη αλλα τωρα ευτυχως ολα καλα!!!

Μπράβο σας!!!κ περαστικά σας!!!αφού σηκώθηκε και έκανε βηματάκια δεν θα σταματάει τώρα!!κ εμενα αρρωστησε πριν την βαφτιση του με αμυγδαλιτιδα και πολυ πυρετο!!σιγά σιγά θα αρχίσουν να αρρωσταινουν!για να έχουν και αυτά αντισώματα!!κ πόσο μάλλον αν θα πάνε παιδικο!!

Εμενα πιανεται και κάνει γύρω γύρω όλο το σπίτι αλλά μόνος του οχι!

Εμεις τώρα που σκοτείνιαζει πιο νωρίς ξεκινάω να τον βαζω να κοιμάται πιο νωρίς!να μπει σε ένα πρόγραμμα παλι!γιατι το καλοκαίρι κάπου είχε ξεφύγει!

Αλεσμενα τρώτε ακόμη;εμεις ναι μόνο μπισκοτα και μπανάνα τρώει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2021 at 6:43 ΜΜ, Dinakim είπε:

Κοριτσια περπατησαμε!!!!!!Εγω την αφηνω κ αλωνιζει σε ολο το σπιτι κ πιανοταν απο τα επιπλα κ στεκοταν ορθια!2 μερες την κραταγα απο τα χερακια κ περπαταγαμε για πολλη ωρα κ την τριτη μερα σηκωθηκε κ περπατησε μονη της!!!Ακομα βεβαια χανει την ισορροπια της κ πεφτει καποιες φορες αλλα ξανασηκωνεται!!Επισης αρρωστησαμε για πρωτη φορα..εκανε 3 μερες πυρετο κ της ειχε κοπει η ορεξη αλλα τωρα ευτυχως ολα καλα!!!

 

On 18/8/2021 at 7:24 ΠΜ, Dinakim είπε:

Καλημερα κοριτσια!Τι κανετε;Πλησιαζουν τα πρωτα γενεθλιακια των μωρων μας!Περπατησε κανενα μπεμπακι;;

 

On 3/9/2021 at 4:15 ΜΜ, Thaliamp είπε:

Φώφη μου καλησπέρα!!!έχω κ εγώ πονοκεφάλους....δεν έχω κάνει κάτι....αλλά ίσως πρέπει  να  το δούμε!!!

Γειά σας κορίτσια μου!!!εμένα εννοείται ότι δεν περπατάει εινσι πολύ βαρύς νομίζω θα αργήσει λίγο....σηκώνεται ορθιος βέβαια κ στέκεται αλλά μετά γρήγορα Τούμπα!!!εμείς κολλήσαμε σταφυλοκοκο από τη θάλασσα είπε ο γιατρός...κ 2 εβδομάδες τώρα δεν έχει φύγει!!!κατά τα άλλα δεν λέει κουβέντα...μόνο κάνα μπαμπά όταν έχει όρεξη...αλλά φωνάζει πολύ...είναι γενικά πολύ πολύ ζωηρός δεν ξέρω πως να τον απασχολήσω πια δεν θέλει τίποτα!!!

Καλησπέρα κορίτσια!!
 

Συγχαρητήρια @Dinakim!!! Άντε να κάνετε πολλές βόλτες από εδώ και πέρα εύχομαι!! Τα δικά μας γενέθλια είναι το Σάββατο και επειδή το σπίτι είναι μικρό έχουμε κανονίσει πάρτυ υπερπαραγωγή εκτός!!

@Thaliamp Περάστηκα σας!! Μην βιάζεσαι θα περπατήσει…!!

Εμείς κορίτσια πήγαμε 2 εβδομάδες  μετά τον 15Αυγουστο στο πατρικό μου στο νησί. Εκεί έχω ένα γαλλικό μπουλντόγκ που τον λατρεύω. 10 χρόνων πια.. η μικρή μη εξοικειωμένη με τα σκυλιά, γιατί Θεσσαλονίκη δεν έχουμε έκανε σαν παλαβή και έτρεμε και τσιρίζε την πρώτη μέρα!! Σκεφτείτε ότι κοιμήθηκε στο στέρνο μου!!! Φαντάσου ποσό φοβόταν.. εγώ αγχωμένη Φουλ έλεγα τον άντρα μου να φύγουμε..να μην τα πολυλογώ έγιναν με τον σκύλο μου τα καλύτερα φιλαράκια.

Γυρίσαμε Θεσσαλονίκη 29/8 και 1/9 ξεκινήσαμε βρεφικό καθώς τον άλλο μήνα (δυστυχώς) γυρίζω δουλειά και ήθελα να κάνουμε την προσαρμογή της πιο εύκολη!! Τις 3 πρώτες μέρες  ήταν τέλεια, σκεφτείτε ότι την άφησα 4 ώρες, δεν έκλαψε καθόλου!! Ανέβηκα μαζί της επάνω την πρώτη μέρα και πιάστηκε η καρδιά μου γιατί όλα τα μικρά κλαίγανε. Ευτυχώς η Βαλέρια ήταν απαθής!!! Είναι πολύ  καλά τώρα, την αφήνω 5 ώρες και σταδιακά θα τις αυξάνω, γιατί θα την αφήνουμε 8ωρο, κλαίει μόνο το πρωί που την αφήνω..

αλλά το πιο δύσκολο τελικά είναι για εμάς!!!!! Άδειο το σπίτι χωρίς την μικρή και αναρωτιέμαι τι έκανα πριν…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Vag1a είπε:

 

 

Καλησπέρα κορίτσια!!
 

Συγχαρητήρια @Dinakim!!! Άντε να κάνετε πολλές βόλτες από εδώ και πέρα εύχομαι!! Τα δικά μας γενέθλια είναι το Σάββατο και επειδή το σπίτι είναι μικρό έχουμε κανονίσει πάρτυ υπερπαραγωγή εκτός!!

@Thaliamp Περάστηκα σας!! Μην βιάζεσαι θα περπατήσει…!!

Εμείς κορίτσια πήγαμε 2 εβδομάδες  μετά τον 15Αυγουστο στο πατρικό μου στο νησί. Εκεί έχω ένα γαλλικό μπουλντόγκ που τον λατρεύω. 10 χρόνων πια.. η μικρή μη εξοικειωμένη με τα σκυλιά, γιατί Θεσσαλονίκη δεν έχουμε έκανε σαν παλαβή και έτρεμε και τσιρίζε την πρώτη μέρα!! Σκεφτείτε ότι κοιμήθηκε στο στέρνο μου!!! Φαντάσου ποσό φοβόταν.. εγώ αγχωμένη Φουλ έλεγα τον άντρα μου να φύγουμε..να μην τα πολυλογώ έγιναν με τον σκύλο μου τα καλύτερα φιλαράκια.

Γυρίσαμε Θεσσαλονίκη 29/8 και 1/9 ξεκινήσαμε βρεφικό καθώς τον άλλο μήνα (δυστυχώς) γυρίζω δουλειά και ήθελα να κάνουμε την προσαρμογή της πιο εύκολη!! Τις 3 πρώτες μέρες  ήταν τέλεια, σκεφτείτε ότι την άφησα 4 ώρες, δεν έκλαψε καθόλου!! Ανέβηκα μαζί της επάνω την πρώτη μέρα και πιάστηκε η καρδιά μου γιατί όλα τα μικρά κλαίγανε. Ευτυχώς η Βαλέρια ήταν απαθής!!! Είναι πολύ  καλά τώρα, την αφήνω 5 ώρες και σταδιακά θα τις αυξάνω, γιατί θα την αφήνουμε 8ωρο, κλαίει μόνο το πρωί που την αφήνω..

αλλά το πιο δύσκολο τελικά είναι για εμάς!!!!! Άδειο το σπίτι χωρίς την μικρή και αναρωτιέμαι τι έκανα πριν…

Τελεια αντε καλη σας αρχη!!!Μπραβο που προσαρμοστηκε ευκολα το κοριτσι σου!!!

11 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Μπράβο σας!!!κ περαστικά σας!!!αφού σηκώθηκε και έκανε βηματάκια δεν θα σταματάει τώρα!!κ εμενα αρρωστησε πριν την βαφτιση του με αμυγδαλιτιδα και πολυ πυρετο!!σιγά σιγά θα αρχίσουν να αρρωσταινουν!για να έχουν και αυτά αντισώματα!!κ πόσο μάλλον αν θα πάνε παιδικο!!

Εμενα πιανεται και κάνει γύρω γύρω όλο το σπίτι αλλά μόνος του οχι!

Εμεις τώρα που σκοτείνιαζει πιο νωρίς ξεκινάω να τον βαζω να κοιμάται πιο νωρίς!να μπει σε ένα πρόγραμμα παλι!γιατι το καλοκαίρι κάπου είχε ξεφύγει!

Αλεσμενα τρώτε ακόμη;εμεις ναι μόνο μπισκοτα και μπανάνα τρώει!

Εμενα τρωει το φαγητο του σπιτιου χωρις αλεσμα!Δε θελει τιποτα σε υφη αλεσμενου πια!Ξεμπερδεψαμε κ με αυτο!!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Τελεια αντε καλη σας αρχη!!!Μπραβο που προσαρμοστηκε ευκολα το κοριτσι σου!!!

Εμενα τρωει το φαγητο του σπιτιου χωρις αλεσμα!Δε θελει τιποτα σε υφη αλεσμενου πια!Ξεμπερδεψαμε κ με αυτο!!

 Σε ευχαριστώ πολύ!! Είχα πολύ άγχος!!! Τώρα την χαίρομαι!! :grin:

Και εμένα τρώει κομματάκια και δεν θέλει καθόλου κρέμα- αλεσμένα. Μόνο γιαούρτι τρώει σε μορφή κρέμα και πάλι ενώ τρελενόταν τώρα δεν το τρώει όλο.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε?και εμεις εχουμε κοψει τα αλεσμενα....σηκωνομαστε κανει βηματα αν κρατιεται αλλα ακομη μονη της δεν εχει φυγει....ξεκινησαμε και βρεφικο ...δεν εχουμε κλαψει ακομη αλλα εχουμε και τον δισταγμο μας....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε?και εμεις εχουμε κοψει τα αλεσμενα....σηκωνομαστε κανει βηματα αν κρατιεται αλλα ακομη μονη της δεν εχει φυγει....ξεκινησαμε και βρεφικο ...δεν εχουμε κλαψει ακομη αλλα εχουμε και τον δισταγμο μας....

Και εμένα πιανεται στα έπιπλα και κάνει γύρω γύρω πάνω από μήνα αλλά μόνος δεν έκανε ακόμη την κίνηση!εγω αυτές τις μερες τον ξεκινησα κομμάτια!μπισκότο δλδ και το τρώει μόνος του πλέον και σημερα πατατα πατημενη με πιρουνι αλλα δεν εφαγε πολυ!με τα μη αλεσμενα τρώνε λιγότερο;

Δεν θα κλάψει γιατί είναι μικρή στον παιδικό οταν μεγαλώσει λίγο ακόμη ίσως ζοριστεί πιο πολυ!

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Και εμένα πιανεται στα έπιπλα και κάνει γύρω γύρω πάνω από μήνα αλλά μόνος δεν έκανε ακόμη την κίνηση!εγω αυτές τις μερες τον ξεκινησα κομμάτια!μπισκότο δλδ και το τρώει μόνος του πλέον και σημερα πατατα πατημενη με πιρουνι αλλα δεν εφαγε πολυ!με τα μη αλεσμενα τρώνε λιγότερο;

Δεν θα κλάψει γιατί είναι μικρή στον παιδικό οταν μεγαλώσει λίγο ακόμη ίσως ζοριστεί πιο πολυ!

Εγω εδω και κανενα διμηνο της εχω κοψει τα αλεσμενα...εκτος φρουτοκρεμας που τρωει πιο πολλα φρουτα και το προτιμω...εννοειται οτι τρωνε λιγοτερο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Εγω εδω και κανενα διμηνο της εχω κοψει τα αλεσμενα...εκτος φρουτοκρεμας που τρωει πιο πολλα φρουτα και το προτιμω...εννοειται οτι τρωνε λιγοτερο..

Εμενα δυστυχως δεν τρωει ουτε τη φρουτοκρεμα πια..κ δεν τρελενεται για φρουτα γενικα!


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 8/9/2021 at 4:52 ΜΜ, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε?και εμεις εχουμε κοψει τα αλεσμενα....σηκωνομαστε κανει βηματα αν κρατιεται αλλα ακομη μονη της δεν εχει φυγει....ξεκινησαμε και βρεφικο ...δεν εχουμε κλαψει ακομη αλλα εχουμε και τον δισταγμο μας....

Καλή αρχή και σε εσας!! Εμένα μετά από μια εβδομάδα στα γενέθλια της αρρωστουλα -_-.. είχαμε κανονίσει πάρτυ κλπ αλλά το ακυρώσαμε λόγω πυρετού. Χρεωθήκαμε εννοείται την τούρτα υπερπαραγωγή που της κάναμε.. !!

Εσενα είναι εντάξει; Κυκλοφορεί ίωση όντως;; Ξέρετε ;

On 8/9/2021 at 6:44 ΜΜ, Angelina87 είπε:

Και εμένα πιανεται στα έπιπλα και κάνει γύρω γύρω πάνω από μήνα αλλά μόνος δεν έκανε ακόμη την κίνηση!εγω αυτές τις μερες τον ξεκινησα κομμάτια!μπισκότο δλδ και το τρώει μόνος του πλέον και σημερα πατατα πατημενη με πιρουνι αλλα δεν εφαγε πολυ!με τα μη αλεσμενα τρώνε λιγότερο;

Δεν θα κλάψει γιατί είναι μικρή στον παιδικό οταν μεγαλώσει λίγο ακόμη ίσως ζοριστεί πιο πολυ!

Γλυκοπατάτα δοκίμασε κομμάτια κ όχι πατημένη..ίσως να φταίει κ το πατημένο που δεν θέλει!!

Εμενα με τα κομμάτια τρώει το ίδιο όπως και με τα αλεσμένα.

Ναι κ εγώ πιστεύω ότι του χρόνου ίσως ζοριστούν με τον βρεφικό!!

On 10/9/2021 at 8:40 ΠΜ, Dinakim είπε:

Εμενα δυστυχως δεν τρωει ουτε τη φρουτοκρεμα πια..κ δεν τρελενεται για φρουτα γενικα!

Κανε τηγανίτες με φρούτα για να στα τρώει ίσως..αν τρώει αυγό κ βρώμη βέβαια..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Vag1a είπε:

Καλή αρχή και σε εσας!! Εμένα μετά από μια εβδομάδα στα γενέθλια της αρρωστουλα -_-.. είχαμε κανονίσει πάρτυ κλπ αλλά το ακυρώσαμε λόγω πυρετού. Χρεωθήκαμε εννοείται την τούρτα υπερπαραγωγή που της κάναμε.. !!

Εσενα είναι εντάξει; Κυκλοφορεί ίωση όντως;; Ξέρετε ;

Γλυκοπατάτα δοκίμασε κομμάτια κ όχι πατημένη..ίσως να φταίει κ το πατημένο που δεν θέλει!!

Εμενα με τα κομμάτια τρώει το ίδιο όπως και με τα αλεσμένα.

Ναι κ εγώ πιστεύω ότι του χρόνου ίσως ζοριστούν με τον βρεφικό!!

Κανε τηγανίτες με φρούτα για να στα τρώει ίσως..αν τρώει αυγό κ βρώμη βέβαια..

Καλημερα!πως κάνεις τις τηγανιτες;κ την βρωμη πως την δίνεις στο μωρο;εγω αυγο θέλω να βρω τρόπο να του δώσω!

Εξετάσεις αίματος σας έδωσαν να κάνετε ο παιδίατρος;εμενα μου ειπε αργότερα γιατί έχει καλό βάρος και ύψος!ύψος μέσα στο χρόνο πηρε 30 ποντους!81 έφτασε στον χρόνο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Καλημερα!πως κάνεις τις τηγανιτες;κ την βρωμη πως την δίνεις στο μωρο;εγω αυγο θέλω να βρω τρόπο να του δώσω!

Εξετάσεις αίματος σας έδωσαν να κάνετε ο παιδίατρος;εμενα μου ειπε αργότερα γιατί έχει καλό βάρος και ύψος!ύψος μέσα στο χρόνο πηρε 30 ποντους!81 έφτασε στον χρόνο!

Καλησπέρα!! Λοιπόν… βάζω το μήλο να πάρει μια βράση στον ατμό,{ είτε 1 γλυκοπατάτα μικρή (20λ) πουρέ, είτε 1 μπανάνα λιώνω με το πιρούνι}, το βάζω σε ένα μπολ, ρίχνω 1/4 κουπας βρώμη (την έχω κάνει σκόνη στο μουλτι, την χρησιμοποιώ αντί για αλεύρι), 2 αυγά (γίνεται κ με ένα αλλά δεν σφίγγουν τόσο), 1 κ.γλ μπεκιν, 1/2 κ.γλ κανέλα, 2 κ.σ. γιαούρτι (εμένα τρώει πρόβειο). Τα αναμιγνύω με το πιρούνι και με το κ.σ. βάζω στο τηγάνι. Το τηγάνι το έχω προθερμάνει με 1 σταγόνα λάδι καρύδας. Τα κάνω το ίδιο μίγμα και muffins. Είτε αλμυρά με κολοκύθι πουρέ κ ανθότυρο και τα υπόλοιποι υλικά εκτός κανέλας ως έχουν.

Εμεις επειδή ήταν αρρωστουλα , δεν ξέρω ακόμα ύψος και κιλά γιατί δεν ήθελα να την ταλαιπωρήσει ο παιδίατρος. (Ουσιαστικά ήθελε να πληρωθεί κ δεύτερη επίσκεψη). Όποτε από την επόμενη θα ξέρουμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2021 at 4:12 ΜΜ, Fofi! είπε:

Καλησπερα κοριτσια...εμεις τωρα θα κανουμε εξετασεις!!!με το φαγητο εμεις δεν εχουμε καποιο ιδιαιτερο μεχρι στιγμης προβλημα...

Καλησπερα @Fofi! εμενα μου ειπε πως εφόσον ειναι μια χαρα το βάρος του και το ύψος του θα κάνουμε τον επόμενο μήνα!εμεις με το φαγητο δεν τρώμε ακομη κανονικα και έχω πελαγώσει δεν ξερω τι άλλο να τον δίνω εκτός από κρέμα φρουτοκρεμα και γιαουρτι θα τα βαρεθεί στο τελος!εσύ τι δίνεις απόγευμα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...