Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

On 9/8/2021 at 10:42 ΠΜ, Angelina87 είπε:

Κοριτσια καλημερα!πως είναι τα μικρά σας;εμενα εβγαλε και το ενα πάνω το δοντακι!κ περνάμε μια φάση αφαγιας!δεν θελει να φαει μόνο γαλα!εσας τα δικά σας πως τα πάνε με το φαγητό;έχουν περάσει και εσας τέτοια φαση;

Εμεις δεν εχουμε θεμα με το φαγητο..αλλα......με το  υπνο....1 με 6 το παμε....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Εμεις δεν εχουμε θεμα με το φαγητο..αλλα......με το  υπνο....1 με 6 το παμε....

Με τον ύπνο ευτυχως δεν έχουμε θέμα!το πάει ολο το βραδυ 10 με 9 το πρωί!κ το μεσημερι κανα δυωρο!εμενα ήταν άρρωστος γι αυτο δεν έτρωγε ανεβασε εχθες το βραδυ 38 πυρετο!ο παιδίατρος ειπε είναι από τα δόντια του ή καμια ίωση αν δεν περάσει σε δυο μερες θα κάνουμε εξέταση για ουρολοιμωξη!

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Με τον ύπνο ευτυχως δεν έχουμε θέμα!το πάει ολο το βραδυ 10 με 9 το πρωί!κ το μεσημερι κανα δυωρο!εμενα ήταν άρρωστος γι αυτο δεν έτρωγε ανεβασε εχθες το βραδυ 38 πυρετο!ο παιδίατρος ειπε είναι από τα δόντια του ή καμια ίωση αν δεν περάσει σε δυο μερες θα κάνουμε εξέταση για ουρολοιμωξη!

Ωχ περαστικα σας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2021 at 10:42 ΠΜ, Angelina87 είπε:

Κοριτσια καλημερα!πως είναι τα μικρά σας;εμενα εβγαλε και το ενα πάνω το δοντακι!κ περνάμε μια φάση αφαγιας!δεν θελει να φαει μόνο γαλα!εσας τα δικά σας πως τα πάνε με το φαγητό;έχουν περάσει και εσας τέτοια φαση;

Εμείς δεν εχουμε περασει φάση αλλά φασειςςςςςςςςς αφαγιας!!!!!!! Συνηθως 3 μέρες με μια εβδομαδα...Υπομονή... Άλλαξε γεύσεις στα παντα κ συνδυασμους! Εμάς βαρέθηκε τα ίδια, αν κ του έκανα διαφορετικά κάθε μέρα... Η τελευταία φάση κράτησε Δυο εβδομάδες ++ πεταγα φαγητα ασταμάτητα με διαφορετικούς συνδυασμους.... Ξεμπλοκαρε τελικά. Του έκανα μπιφτέκι στο φουρνο με ελάχιστο λάδι κ έβαλα γλυκοπατάτα  κ καροτο κομμάτια στο ταψι με το ζουμι κ ξετρελαθηκε.... 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε???εμείς με το φαγητό κ με τον ύπνο χαχαχαχα!!!νομίζω τα έχει βαρεθεί όλα....δεν δέχεται κάτι άλλο εκτός αλεσμένα κ δεν ξέρω τι άλλο να δώσω!!!με τον ύπνο από τότε που έμαθε ότι μπορεί να σηκωθεί στην κουνια όλο το βράδυ αυτό κάνουμε....50 φορές πρέπει να τον ξαπλώνω....συν το ότι κάνουμε κ κάνα τρίωρο ξύπνιοι....κ όλη μέρα γκρίνια....όλο θέλει κάτι να κάνει κ βαριέται τα παιχνίδια του.ορεξη να έχεις να τον πας πέρα δώθε.εχω απελπιστεί  μέρα κ νύχτα στη τσίτα!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Εμείς δεν εχουμε περασει φάση αλλά φασειςςςςςςςςς αφαγιας!!!!!!! Συνηθως 3 μέρες με μια εβδομαδα...Υπομονή... Άλλαξε γεύσεις στα παντα κ συνδυασμους! Εμάς βαρέθηκε τα ίδια, αν κ του έκανα διαφορετικά κάθε μέρα... Η τελευταία φάση κράτησε Δυο εβδομάδες ++ πεταγα φαγητα ασταμάτητα με διαφορετικούς συνδυασμους.... Ξεμπλοκαρε τελικά. Του έκανα μπιφτέκι στο φουρνο με ελάχιστο λάδι κ έβαλα γλυκοπατάτα  κ καροτο κομμάτια στο ταψι με το ζουμι κ ξετρελαθηκε.... 

 

 

Εμενα ευτυχως τρωει παλι οχι όσο παλιά αλλά καλύτερα!εβγαλε και το δεύτερο πάνω δόντι και γι αυτο είχε πυρετο και δεν είχε όρεξη!εμενα ακομη αλεσμενα!τώρα ξεκίνησα μπανάνα πατημενη με γιαούρτι και το τρώει!μου ειπε ο παιδίατρος μολις γίνει ενός θα ξεκινήσει να τρώει από τα δικά μας κανονικα!όπως τα μαγειρεύω απλα χωρίς αλάτι!

8 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε???εμείς με το φαγητό κ με τον ύπνο χαχαχαχα!!!νομίζω τα έχει βαρεθεί όλα....δεν δέχεται κάτι άλλο εκτός αλεσμένα κ δεν ξέρω τι άλλο να δώσω!!!με τον ύπνο από τότε που έμαθε ότι μπορεί να σηκωθεί στην κουνια όλο το βράδυ αυτό κάνουμε....50 φορές πρέπει να τον ξαπλώνω....συν το ότι κάνουμε κ κάνα τρίωρο ξύπνιοι....κ όλη μέρα γκρίνια....όλο θέλει κάτι να κάνει κ βαριέται τα παιχνίδια του.ορεξη να έχεις να τον πας πέρα δώθε.εχω απελπιστεί  μέρα κ νύχτα στη τσίτα!!!!

Εμεις με τον ύπνο δεν έχουμε θέμα κοιμαται!αλλα ολη την ωρα θελει να κάνει κάτι!σηκωνεται καθεται ξανά!μπουσουλαει σε ολο το σπιτι πιανεται από τα έπιπλα περπατάει παίρνει πράγματα από παντού!τρελα!όλοι λένε τι ήσυχος που ειναι οταν βγαίνουμε εξω!μέσα όμως τρελα με το που μπαίνουμε σπιτι!εμενα εχει κανα μηνα που σηκωνεται στην κουνια και κάνει γύρω γύρω!παλαμακια μόνο δεν κάνει εμενα ακόμη!έκανα κανα δυο φορες και επειδή τον ειπα μπράβο το σταμάτησε!έχουν χαρακτηρα από τώρα!χαχαχα!τζάμπα παίρνουμε παιχνίδια!εμενα τον αρέσουν τα καλώδια και τα κλειδιά του αυτοκινήτου και φυσικά τα τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης!όπως επίσης μου εχει γεμίσει δαχτυλιές την τηλεόραση γιατί θέλει να δει και πάει και την χτυπάει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2021 at 2:10 ΜΜ, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε???εμείς με το φαγητό κ με τον ύπνο χαχαχαχα!!!νομίζω τα έχει βαρεθεί όλα....δεν δέχεται κάτι άλλο εκτός αλεσμένα κ δεν ξέρω τι άλλο να δώσω!!!με τον ύπνο από τότε που έμαθε ότι μπορεί να σηκωθεί στην κουνια όλο το βράδυ αυτό κάνουμε....50 φορές πρέπει να τον ξαπλώνω....συν το ότι κάνουμε κ κάνα τρίωρο ξύπνιοι....κ όλη μέρα γκρίνια....όλο θέλει κάτι να κάνει κ βαριέται τα παιχνίδια του.ορεξη να έχεις να τον πας πέρα δώθε.εχω απελπιστεί  μέρα κ νύχτα στη τσίτα!!!!

Σοβαρα;;;ήταν λες κ μας φωτογραφισες!το βράδυ σηκώνεται συνέχεια κ τον ξαπλώνω(το σταμάτησε τελευταία) . Επίσης ξυπνάει μέσα στη νυχτα κλαίει δευτερόλεπτα κ κοιμάται είτε μόνος του ξανά είτε αν βάλω πιπιλα που έχει δίπλα του... Εχω απαυδησει... Δεν ξέρω τι να κάνω κ δεν έχει ζέστη, έχουμε air-condition.... Επίσης έχει βαρεθεί τα φαγητά κ κομμάτια δε θέλει ουτε πατημενα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Καλημερα κοριτσια!Τι κανετε;Πλησιαζουν τα πρωτα γενεθλιακια των μωρων μας!Περπατησε κανενα μπεμπακι;;

Καλημερα εμενα δεν περπατησε ακόμη!μπουσουλαει γρήγορα πλέον και πιανεται από τα έπιπλα και πάει γύρω γύρω!νομίζω δεν είναι έτοιμος να περπατήσει γιατί όταν τον πιάνω να κάνουμε στράτα στρατουλα δεν μπορεί ακόμη!τον βαφτίζουμε την Κυριακή!γενέθλια μια του μηνα έχουμε!παρτι θα κανεις;

Εσενα ακούει στο όνομα του;εμενα όχι πάντα!ο συζυγος λέει πως ανακαλυπτει τον κόσμο και δεν δίνει τόσο σημασία!να μην ανησυχώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσι...και εμεις την βαπτιζουμε και ηδη εχω κανει ετοιμασιες για τα πρωτα γενεθλια.....ποτε περασε ο καιρος που στελναμε οτι γενναμε......εμεις πιανομαδτε και περπαταμε αλλα δεν εχει φυγει ακομη μονη της...στεκεται και ορθια αρκετα...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κ εμεις τη βαφτισαμε κ ειχε κ τη γιορτη της αρχες του μηνα!Κ εμας πιανεται κ περπαταει αλλα μονη της οχι ακομα!Το ονομα της το εχει μαθει κ γυρναει οταν τη φωναζουμε!!

  • Μου αρέσει 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2021 at 7:08 ΜΜ, Angelina87 είπε:

Με τον ύπνο ευτυχως δεν έχουμε θέμα!το πάει ολο το βραδυ 10 με 9 το πρωί!κ το μεσημερι κανα δυωρο!εμενα ήταν άρρωστος γι αυτο δεν έτρωγε ανεβασε εχθες το βραδυ 38 πυρετο!ο παιδίατρος ειπε είναι από τα δόντια του ή καμια ίωση αν δεν περάσει σε δυο μερες θα κάνουμε εξέταση για ουρολοιμωξη!

Περάστηκα σας!! Το γλυκάκι…εύχομαι και ελπίζω όλο να είναι καλά!!

On 18/8/2021 at 7:24 ΠΜ, Dinakim είπε:

Καλημερα κοριτσια!Τι κανετε;Πλησιαζουν τα πρωτα γενεθλιακια των μωρων μας!Περπατησε κανενα μπεμπακι;;

Καλησπερα!! Είσαι στο μυαλό μου και ήθελα να σας ρωτήσω κορίτσια τι σκοπεύετε να κάνετε για πρώτα γενέθλια..καμία ιδέα εδώ Θεσσαλονίκη καμία;;

 

Εμένα περπατάει στράτα στρατούλα και στέκεται αρκετά όρθια και πλέον το πρωί σηκώνεται πρώτα στα γόνατα και μετά εντελώς όρθια..κρατιέται από το κρεβατάκι της και με περιμένει!! Και όρθια κάνει κακά πλέον :-P:-D.. δεν μπουσουλισε, κατευθείαν όρθια!!

On 18/8/2021 at 3:57 ΜΜ, Fofi! είπε:

Καλησπερα κοριτσι...και εμεις την βαπτιζουμε και ηδη εχω κανει ετοιμασιες για τα πρωτα γενεθλια.....ποτε περασε ο καιρος που στελναμε οτι γενναμε......εμεις πιανομαδτε και περπαταμε αλλα δεν εχει φυγει ακομη μονη της...στεκεται και ορθια αρκετα...

Με το καλό!! Εμείς την βαφτίσαμε τον Μάιο.. όντως βρε κορίτσια.. ποτέ πέρασε ο καιρός??

On 18/8/2021 at 10:21 ΠΜ, Angelina87 είπε:

Καλημερα εμενα δεν περπατησε ακόμη!μπουσουλαει γρήγορα πλέον και πιανεται από τα έπιπλα και πάει γύρω γύρω!νομίζω δεν είναι έτοιμος να περπατήσει γιατί όταν τον πιάνω να κάνουμε στράτα στρατουλα δεν μπορεί ακόμη!τον βαφτίζουμε την Κυριακή!γενέθλια μια του μηνα έχουμε!παρτι θα κανεις;

Εσενα ακούει στο όνομα του;εμενα όχι πάντα!ο συζυγος λέει πως ανακαλυπτει τον κόσμο και δεν δίνει τόσο σημασία!να μην ανησυχώ!

Με το καλό!! Και εμένα κρατιέται κ περπατάει.. σήμερα περπατήσαμε και στην άμμο και στην θάλασσα μέχρι την κοιλίτσα!! Της αρέσει πολύ η θάλασσα :D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλησπερα....τι κανουν τα μωρακια σας?ερωτηση...μετα την εγκυμοσυνη στο τελος της περιοδου πασχω απο φοβερους πονοκεφαλους...το εχει καμμια αυτο?και τι εκανε?

Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2021 at 10:47 ΜΜ, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα....τι κανουν τα μωρακια σας?ερωτηση...μετα την εγκυμοσυνη στο τελος της περιοδου πασχω απο φοβερους πονοκεφαλους...το εχει καμμια αυτο?και τι εκανε?

Φώφη μου καλησπέρα!!!έχω κ εγώ πονοκεφάλους....δεν έχω κάνει κάτι....αλλά ίσως πρέπει  να  το δούμε!!!

Γειά σας κορίτσια μου!!!εμένα εννοείται ότι δεν περπατάει εινσι πολύ βαρύς νομίζω θα αργήσει λίγο....σηκώνεται ορθιος βέβαια κ στέκεται αλλά μετά γρήγορα Τούμπα!!!εμείς κολλήσαμε σταφυλοκοκο από τη θάλασσα είπε ο γιατρός...κ 2 εβδομάδες τώρα δεν έχει φύγει!!!κατά τα άλλα δεν λέει κουβέντα...μόνο κάνα μπαμπά όταν έχει όρεξη...αλλά φωνάζει πολύ...είναι γενικά πολύ πολύ ζωηρός δεν ξέρω πως να τον απασχολήσω πια δεν θέλει τίποτα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Φώφη μου καλησπέρα!!!έχω κ εγώ πονοκεφάλους....δεν έχω κάνει κάτι....αλλά ίσως πρέπει  να  το δούμε!!!

Γειά σας κορίτσια μου!!!εμένα εννοείται ότι δεν περπατάει εινσι πολύ βαρύς νομίζω θα αργήσει λίγο....σηκώνεται ορθιος βέβαια κ στέκεται αλλά μετά γρήγορα Τούμπα!!!εμείς κολλήσαμε σταφυλοκοκο από τη θάλασσα είπε ο γιατρός...κ 2 εβδομάδες τώρα δεν έχει φύγει!!!κατά τα άλλα δεν λέει κουβέντα...μόνο κάνα μπαμπά όταν έχει όρεξη...αλλά φωνάζει πολύ...είναι γενικά πολύ πολύ ζωηρός δεν ξέρω πως να τον απασχολήσω πια δεν θέλει τίποτα!!!

Καλημερα!και εμένα από οτι φαίνεται θα αργήσει να περπατήσει!αν και σηκωνεται πιανεται από τα έπιπλα και περπατάει γύρω γύρω αλλα αμα τον πιασουμε εμεις δεν θελει και δεν κάνει βήμα!μπορει να καθισει όρθιος πιεσμένος σε επιπλο αρκετή ώρα!κουβέντα ούτε εμένα λεει αλλα δικά του λογάκια συνέχεια!κ εγω το σκέφτομαι πως να τον απασχολώ αλλα μόνο όταν του τραγουδάω κάθεται αλλιως φεύγει κατευθειαν και δεν μου δίνει σημασία!τον εχω παρει ένα σωρό παιχνίδια εκπαιδευτικά της fisher price αλλα τα παίζει για λιγο και πάει σε άλλο απλα του αρέσουν αυτά που έχουν ηχο!ίσως είναι λίγο μικρά ακομη!το καθε παιδι θελει τον χρόνο του!εμενα δεν δείχνει ούτε κανε παλαμακια αλλα δεν του το κανω και εγω συχνά!αμα θελει κάτι γκρινιάζει και πάει εκεί που είναι!όταν θελει να δει τραγουδάκια πάει και χτυπάει την τηλεόραση!εμεις ηδη γίναμε ενός χρονων 1 του μηνα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...