Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε?να σας ρωτησω....τι λετε για το εμβολιο κατα του κοροναιου?εγω το εκανα την προηγουμενη εβδομαδα...

Κ εγω το έκανα!της Pfizer έκανα την πρώτη δόση!θα το κανω τωρα που ο ιός είναι σε έξαρση όταν θα περάσει ολο αυτό και ο ιός θα έχει εξασθενισει τότε δεν νομίζω να το κάνω ξανά!δεν είχα κανένα συμπτώμα!αλλα δεν θηλαζω και δεν έχει να επηρεάσει κάπου το μωρο!ο συζυγος λόγω ότι είναι γιατρός το έκανε από τον Ιανουάριο!κ εκεινος δεν είχε κανένα συμπτωμα!δεν αντέχω άλλο τις μάσκες και ειδικά τώρα το καλοκαίρι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε?να σας ρωτησω....τι λετε για το εμβολιο κατα του κοροναιου?εγω το εκανα την προηγουμενη εβδομαδα...

Καλημερα!κ εγω εκανα χθες την πρωτη δοση moderna!Κανενα συμπτωμα μονο λιγος πονος στο χερι!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!με τι παιχνίδια παίζουν τα παιδακια σας;σηκώνονται να πιάνονται;εμενα όχι ακόμα!ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχώ από 10 μηνων ξεκινάνε!σήμερα τον πηρα ένα παιχνίδι με τουβλάκια της fisher price και το μόνο που έκανε ήταν να πιάνει τα τουβλάκια και να τα βάζει στο στόμα!του έδειξα πολλές φορές αλλά τπτ αυτος εκεί τα έπιανε και τα έβαζε στο στόμα!του λεω τραγούδια και κανω και κινήσεις και παρακολουθεί και γελαει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!με τι παιχνίδια παίζουν τα παιδακια σας;σηκώνονται να πιάνονται;εμενα όχι ακόμα!ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχώ από 10 μηνων ξεκινάνε!σήμερα τον πηρα ένα παιχνίδι με τουβλάκια της fisher price και το μόνο που έκανε ήταν να πιάνει τα τουβλάκια και να τα βάζει στο στόμα!του έδειξα πολλές φορές αλλά τπτ αυτος εκεί τα έπιανε και τα έβαζε στο στόμα!του λεω τραγούδια και κανω και κινήσεις και παρακολουθεί και γελαει!

Καλημέρα κοριτσάκι μου.Εχει δίκιο ο γιατρός σου.Σιγουρα μετά τους 10 μήνες και τα 2 άρχισαν να παίζουν.Μεχρι τότε μόνο μασουλημα τα παιχνίδια.Αν και πρέπει να πω ότι ο μικρός που βλέπει το μεγάλο νομίζω τα κάνει όλα λίγο πιο γρήγορα και δεν χρειάζεται να του τα δείχνω εγώ.

Πάντως σε αυτή την ηλικία έπαιξαν πολύ και πιάνονταν να σηκωθούν με το εκπαιδευτικό τραπεζάκι.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου.Εχει δίκιο ο γιατρός σου.Σιγουρα μετά τους 10 μήνες και τα 2 άρχισαν να παίζουν.Μεχρι τότε μόνο μασουλημα τα παιχνίδια.Αν και πρέπει να πω ότι ο μικρός που βλέπει το μεγάλο νομίζω τα κάνει όλα λίγο πιο γρήγορα και δεν χρειάζεται να του τα δείχνω εγώ.

Πάντως σε αυτή την ηλικία έπαιξαν πολύ και πιάνονταν να σηκωθούν με το εκπαιδευτικό τραπεζάκι.

Δυστυχώς εμενα τα αδέρφια του ζουν με την μαμα τους και έρχονται πολύ σπάνια και είναι και μεγάλα και δεν παίζουν μαζί τους!είναι μόνος του ο καημενος και βαριέται η αληθεια ειναι ολη μερα κ γκρινιάζει αν τον αφησω πολύ με τα παιχνίδια στο παρκοκρεβατο!ασχολούμαι μαζί του με τραγούδια κ τα παιχνίδια!αλλα αλλιως είναι οταν εχει αδέρφια!τον βλεπω μερικές φορές όταν βλεπει παιδακια πως ενθουσιάζεται ακόμη κ στην τηλεόραση αν δει!σκέφτομαι να πάρω ένα χαλι και να τον βάλω πάνω να παίζει το πάτωμα αλλα Φοβάμαι μην χτυπήσει κιολας!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Δυστυχώς εμενα τα αδέρφια του ζουν με την μαμα τους και έρχονται πολύ σπάνια και είναι και μεγάλα και δεν παίζουν μαζί τους!είναι μόνος του ο καημενος και βαριέται η αληθεια ειναι ολη μερα κ γκρινιάζει αν τον αφησω πολύ με τα παιχνίδια στο παρκοκρεβατο!ασχολούμαι μαζί του με τραγούδια κ τα παιχνίδια!αλλα αλλιως είναι οταν εχει αδέρφια!τον βλεπω μερικές φορές όταν βλεπει παιδακια πως ενθουσιάζεται ακόμη κ στην τηλεόραση αν δει!σκέφτομαι να πάρω ένα χαλι και να τον βάλω πάνω να παίζει το πάτωμα αλλα Φοβάμαι μην χτυπήσει κιολας!

Αν σου καθεται καλα στον πωπο μπορεις να τον αφηνεις στο πατωμα για να μαθει κ να μπουσουλαει κ να πιανεται κ να σηκωνεται!!Εμενα αλωνιζει σε ολο το σπιτι μπουσουλωντας κ αρχισε να πιανεται απο επιπλα κ σηκωνεται κ κανει πλαγια βηματακια.Απο παιχνιδια κ εγω τα ιδια οπως εσυ!κ εννοειται οτι ακομα τα βαζει ολα στο στομα κ δεν τα παιζει «κανονικα» ειναι μικρουλια ακομα!Παντως κ εμενα που εχει δυο αδερφες που παιζουν μαζι της οταν βλεπει εξω αλλα παιδακια τρελαινεται απο χαρα!Επισης της αρεσει παρα πολυ να κανει κουνια στην παιδικη χαρα!!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!με τι παιχνίδια παίζουν τα παιδακια σας;σηκώνονται να πιάνονται;εμενα όχι ακόμα!ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχώ από 10 μηνων ξεκινάνε!σήμερα τον πηρα ένα παιχνίδι με τουβλάκια της fisher price και το μόνο που έκανε ήταν να πιάνει τα τουβλάκια και να τα βάζει στο στόμα!του έδειξα πολλές φορές αλλά τπτ αυτος εκεί τα έπιανε και τα έβαζε στο στόμα!του λεω τραγούδια και κανω και κινήσεις και παρακολουθεί και γελαει!

Γεια σου αντζελινα μου...εμενα αν την κρατησω κανει βηματακια που και που και σηκωνεται..δεν θελει αγκαλια θελει να την κραταω ορθια να κουνιεται..και εμενα τα βαζει στο στομα οπως λες..της πηρα και τον πυργο και της αρεσε πολυ..μαθαμε να πινουμε και νερο απο το μπουκαλι με το καλαμακι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2021 at 11:30 ΠΜ, Comet είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου.Εχει δίκιο ο γιατρός σου.Σιγουρα μετά τους 10 μήνες και τα 2 άρχισαν να παίζουν.Μεχρι τότε μόνο μασουλημα τα παιχνίδια.Αν και πρέπει να πω ότι ο μικρός που βλέπει το μεγάλο νομίζω τα κάνει όλα λίγο πιο γρήγορα και δεν χρειάζεται να του τα δείχνω εγώ.

Πάντως σε αυτή την ηλικία έπαιξαν πολύ και πιάνονταν να σηκωθούν με το εκπαιδευτικό τραπεζάκι.

Ποιο τραπεζάκι τους πηρες;είναι σταθερό να σηκωθουν ή μπορεί να πιάσουν από αυτό κ να πεσει το τραπέζι στο πλαι;

On 14/6/2021 at 6:03 ΜΜ, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε?να σας ρωτησω....τι λετε για το εμβολιο κατα του κοροναιου?εγω το εκανα την προηγουμενη εβδομαδα...

Κ εγώ πριν μια εβδομαδα... Με φόβο το έκανα για μελλοντικές  μη παρενεργειες... Ο γιατρός μας(υποδιευθυντής σε μεγάλο νοσοκομείο δημόσιο) επέμενε να το κάνουμε όλοι... Εντωμεταξύ  κ για δευτερο μωρό λένε ότι πρεπει να περασει μεγάλο διάστημα.... Εγώ πιυ είχα ρωτήσει το γυναικολόγο για το εμβόλιο της Ερυθράς πριν μείνω έγκυος μου είχε πει κατηγορηματικά οχι κ μου είχε πει γενικά να Αποφευγω εμβόλια ένα εξάμηνο πριν την προαπαθεια σύλληψης... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Ποιο τραπεζάκι τους πηρες;είναι σταθερό να σηκωθουν ή μπορεί να πιάσουν από αυτό κ να πεσει το τραπέζι στο πλαι;

Κ εγώ πριν μια εβδομαδα... Με φόβο το έκανα για μελλοντικές  μη παρενεργειες... Ο γιατρός μας(υποδιευθυντής σε μεγάλο νοσοκομείο δημόσιο) επέμενε να το κάνουμε όλοι... Εντωμεταξύ  κ για δευτερο μωρό λένε ότι πρεπει να περασει μεγάλο διάστημα.... Εγώ πιυ είχα ρωτήσει το γυναικολόγο για το εμβόλιο της Ερυθράς πριν μείνω έγκυος μου είχε πει κατηγορηματικά οχι κ μου είχε πει γενικά να Αποφευγω εμβόλια ένα εξάμηνο πριν την προαπαθεια σύλληψης... 

Της fisher price με τα ζωάκια του δάσους και μπαλακια που στο ένα πόδι έχει μια καμηλοπάρδαλη.Ειναι αρκετά σταθερό.Βεβαια μου είχε αρέσει πιο πολύ ένα άλλο λίγο πιο ογκώδες με πιανακι πάνω λίγο πιο ακριβό αλλά όταν πήγαμε δεν το βρηκαμε οποτε πήρα αυτό αλλά το παίξανε πολύ και δεν έχει πάθει τίποτα ουτε φέρανε ποτέ Τούμπα.Ο μικρός συνέχεια πιάνεται και σηκώνεται εκεί .

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Ποιο τραπεζάκι τους πηρες;είναι σταθερό να σηκωθουν ή μπορεί να πιάσουν από αυτό κ να πεσει το τραπέζι στο πλαι;

Κ εγώ πριν μια εβδομαδα... Με φόβο το έκανα για μελλοντικές  μη παρενεργειες... Ο γιατρός μας(υποδιευθυντής σε μεγάλο νοσοκομείο δημόσιο) επέμενε να το κάνουμε όλοι... Εντωμεταξύ  κ για δευτερο μωρό λένε ότι πρεπει να περασει μεγάλο διάστημα.... Εγώ πιυ είχα ρωτήσει το γυναικολόγο για το εμβόλιο της Ερυθράς πριν μείνω έγκυος μου είχε πει κατηγορηματικά οχι κ μου είχε πει γενικά να Αποφευγω εμβόλια ένα εξάμηνο πριν την προαπαθεια σύλληψης... 

Μετα απο 8 με 9 μηνες για δευτερο παιδι μου ειπαν..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2021 at 6:23 ΜΜ, Dinakim είπε:

Αν σου καθεται καλα στον πωπο μπορεις να τον αφηνεις στο πατωμα για να μαθει κ να μπουσουλαει κ να πιανεται κ να σηκωνεται!!Εμενα αλωνιζει σε ολο το σπιτι μπουσουλωντας κ αρχισε να πιανεται απο επιπλα κ σηκωνεται κ κανει πλαγια βηματακια.Απο παιχνιδια κ εγω τα ιδια οπως εσυ!κ εννοειται οτι ακομα τα βαζει ολα στο στομα κ δεν τα παιζει «κανονικα» ειναι μικρουλια ακομα!Παντως κ εμενα που εχει δυο αδερφες που παιζουν μαζι της οταν βλεπει εξω αλλα παιδακια τρελαινεται απο χαρα!Επισης της αρεσει παρα πολυ να κανει κουνια στην παιδικη χαρα!!

Έχεις σηκώσει τα χαλια;εγω τα σηκωσα και φοβάμαι πως θα μου πέσει και θα κλαιει αμα τον αφησω στο πάτωμα!κ εγω τον πηγα στις κούνιες και του αρεσε παρα πολυ!!εμενα θελει να τον κρατάω και να στέκεται όρθιος!γιατι τον εχω βάλει στο jumper και τωρα θελει να χοροπηδάει συνέχεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Έχεις σηκώσει τα χαλια;εγω τα σηκωσα και φοβάμαι πως θα μου πέσει και θα κλαιει αμα τον αφησω στο πάτωμα!κ εγω τον πηγα στις κούνιες και του αρεσε παρα πολυ!!εμενα θελει να τον κρατάω και να στέκεται όρθιος!γιατι τον εχω βάλει στο jumper και τωρα θελει να χοροπηδάει συνέχεια!

Ναι τα εχω σηκωσει αν κ στην αρχη φοβομουν κ εγω μη χτυπησει αλλα τελικα ολα καλα!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...