Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Έλα βρε κορίτσι μου....σου έδωσε κάτι να πιεις????ξαπλα για πόσο σου είπε????

Δεν μου έδωσε τίποτα μου αύξησε το trufocard αντί για 2 σε 3 φορές την ημέρα ξάπλα για 10 μέρες και να κάνω μια εξέταση για προγεστερονη... 

 

4 ώρες πρίν, Fofi29 είπε:

Γιατί έτσι έκανες κάτι εσκυψες σήκωσες τίποτα???δεν πειράζει θα έχουμε χρόνο να τα λέμε πιο πολύ και όλα θα πάνε καλά...ώρα να ζήσεις σαν βασίλισσα και να στα έχουν όλα έτοιμα......χαχαχα....Όλα θα πάνε καλά....

Η αλήθεια είναι ότι την Κυριακή έκανε μερικές δουλείες γιατί περίμενα επισκέψεις δεν σήκωσα βάρος όμως. Είχαμε "επαφή" με τον άντρα μου την Κυριακή το πρωί και πιο πιθανό να είναι από αυτό. 

Ευχαριστώ πολύ didi2... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια καλησπέρααα.... Είμαι πολύ χαρουμενηηηηηη σήμερα έκανα την αυχενική... Δόξα το Θεό ολα είναι καλα το μικρούλι μου έχει μεγαλώσει κ μου είπαν ότι έχω αγοράκι... Εύχομαι σε όλες μας όλα Ν πάνε καλά... 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Fofi29 είπε:

Κορίτσια είμαι στεναχωρημένη πολύ και παράλληλα νευριασμένη.. Ο άντρας μου σχεδόν δεν μου μιλάει επειδή έχουμε μάλλον κοριτσάκι...Δηλαδή αν είναι δυνατόν.. 

Αλήθεια λες κορίτσι μου...ισχύει αυτό που γράφεις;; Ή κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Αλήθεια λες κορίτσι μου...ισχύει αυτό που γράφεις;; Ή κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά;;;;

Δυστυχώς ισχύει Ναι...Δεν ξέρω πώς να φερθω.. Τώρα δεν του μιλάω ούτε και εγώ.


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Δυστυχώς ισχύει Ναι...Δεν ξέρω πώς να φερθω.. Τώρα δεν του μιλάω ούτε και εγώ.

Πολυ λυπηρο αυτο... Εγω θα έλεγα να του μιλησεις και να τον ρωτησεις γιατι θεωρει οτι ενα κοριτσακι διαφερει απο ενα αγορακι; Αντι να ειναι χαρουμενος κι ευτυχισμενος, που ησαστε τυχεροι και σας ετυχε ενα παιδακι κι ολα πανε καλα και μεγαλωνει υγιες μεσα σου, στεναχωριεται για το φυλο; Μα τι το λιγοτερο εχει ενα κοριτσακι; κι εσυ η ιδια καποτε ενα κοριτσακι ησουν και τωρα εισαι η γυναικα του. Δεν σε εκτιμα, δεν σε αγαπα;; Δεν φανταζεται μια mini you;; Να ζουσαμε στο 1900 που δεν ηθελαν κοριτσια για μα μην δωσουν προικες....να πω πάει στο καλο... Αλλα εν ετει 2020 τι κομπλεξ τον κολλαει;;; 

 

 

Και σε καταλαβαινω που δεν του μιλας ουτε εσυ...γιατι κι εγω αν μου συνεβαινε θα μουν τοσο πικραμενη και θυμωμενη με τον αντρα μου, που αρχικα ετσι θα αντιδρουσα...μπορει και να φευγα απο τα νευρα μου...αλλα επειδη ειστε οικογενεια...κανε κουβεντα μαζι του... τι ηλικια εχετε αν επιτρεπεται;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi29 είπε:

Δυστυχώς ισχύει Ναι...Δεν ξέρω πώς να φερθω.. Τώρα δεν του μιλάω ούτε και εγώ.

Νομίζω πως είναι απαράδεκτο..γιατί παραγγελία το είχε κάνει???το θέμα είναι να είναι υγιή!!!

Just now, Efakiefaki είπε:

Κοριτσάκια καλησπέρααα.... Είμαι πολύ χαρουμενηηηηηη σήμερα έκανα την αυχενική... Δόξα το Θεό ολα είναι καλα το μικρούλι μου έχει μεγαλώσει κ μου είπαν ότι έχω αγοράκι... Εύχομαι σε όλες μας όλα Ν πάνε καλά... 

Μπράβο κορίτσι μου!!!!!!πολύ ωραία νέα!!!

πρίν από 19 λεπτά , 19Ρένα89 είπε:

Δεν μου έδωσε τίποτα μου αύξησε το trufocard αντί για 2 σε 3 φορές την ημέρα ξάπλα για 10 μέρες και να κάνω μια εξέταση για προγεστερονη... 

 

Η αλήθεια είναι ότι την Κυριακή έκανε μερικές δουλείες γιατί περίμενα επισκέψεις δεν σήκωσα βάρος όμως. Είχαμε "επαφή" με τον άντρα μου την Κυριακή το πρωί και πιο πιθανό να είναι από αυτό. 

Ευχαριστώ πολύ didi2... 

Δεν γίνεται κάτι τέτοιο από την επαφή!!!ο γιατρός από τι σου είπε ότι είναι???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Δεν γίνεται κάτι τέτοιο από την επαφή!!!ο γιατρός από τι σου είπε ότι είναι???

90% από την επαφή μου είπε ότι είναι είναι δίδυμη κύηση και υπάρχουν κίνδυνοι στην επαφή. Ενώ στην πρώτη συνάντηση μαζί της όταν την ρώτησα για επαφή μας είπε "ναι οκ όλα καλά αλλά με προσοχή" δεν είπε ότι είναι πολύ ψηλός κίνδυνος. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Πολυ λυπηρο αυτο... Εγω θα έλεγα να του μιλησεις και να τον ρωτησεις γιατι θεωρει οτι ενα κοριτσακι διαφερει απο ενα αγορακι; Αντι να ειναι χαρουμενος κι ευτυχισμενος, που ησαστε τυχεροι και σας ετυχε ενα παιδακι κι ολα πανε καλα και μεγαλωνει υγιες μεσα σου, στεναχωριεται για το φυλο; Μα τι το λιγοτερο εχει ενα κοριτσακι; κι εσυ η ιδια καποτε ενα κοριτσακι ησουν και τωρα εισαι η γυναικα του. Δεν σε εκτιμα, δεν σε αγαπα;; Δεν φανταζεται μια mini you;; Να ζουσαμε στο 1900 που δεν ηθελαν κοριτσια για μα μην δωσουν προικες....να πω πάει στο καλο... Αλλα εν ετει 2020 τι κομπλεξ τον κολλαει;;; 

 

 

Και σε καταλαβαινω που δεν του μιλας ουτε εσυ...γιατι κι εγω αν μου συνεβαινε θα μουν τοσο πικραμενη και θυμωμενη με τον αντρα μου, που αρχικα ετσι θα αντιδρουσα...μπορει και να φευγα απο τα νευρα μου...αλλα επειδη ειστε οικογενεια...κανε κουβεντα μαζι του... τι ηλικια εχετε αν επιτρεπεται;

Καλημέρα...31 και 29...Δεν ξέρω τι να πω...ξαφνικά από την απογοήτευση βιάζεται να βάψει και το δωμάτιο τώρα...

  • Μπερδεμένη/-ος 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Fofi29 said:

Καλημέρα...31 και 29...Δεν ξέρω τι να πω...ξαφνικά από την απογοήτευση βιάζεται να βάψει και το δωμάτιο τώρα...

Καλημέρα και σου εύχομαι με το καλό το λουλούδι σου!!! Πραγματικά διαβάζω το ποστ σου και στενοχωριέμαι που βρίσκεσαι σε αυτή τη συναισθηματική κατάσταση. Στα έγραψαν πολύ ωραία οι υπόλοιπες κοπέλες. Εμένα πάλι ο άντρας μου ήθελε απεγνωσμένα κοριτσάκι. Στο πρώτο όταν του είπα ότι είναι αγόρι μου είπε ότι θέλει λίγο χρόνο να το επεξεργαστεί. Δεν μπορώ να σου περιγράψω πώς κάνει τώρα για το γιο μας. Δεν μπορώ να σου περιγράψω τί βλακείες του δείχνει και πόσο γελάω όταν τον βλέπω να κάνει όλες αυτές τις χαζομάρες μαζί του. Τώρα που είμαι έγκυος στο δεύτερο, όταν έμαθα ότι είναι πάλι αγόρι σκέφτηκα απλά, οκ δεν θα βάλω ποτέ κορδέλες και ροζ. Τον περιμένω πώς και πώς να τον πάρω αγκαλιά. Ήρθε μετά από 2 απώλειες και είναι το 2ο μικρό μου θαύμα. 

Αν ήμουν στη θέση σου θα τον ρωτούσα γιατί είναι τόσο θυμωμένος. Ένα παιδί και πόσο μάλλον γερό παιδάκι είναι μεγάλη ευλογία! Γιατί δεν πάτε να χαζέψετε στα μαγαζιά; Υπάρχει περίπτωση να "συγκινηθεί" από όλα αυτά που κυκλοφορούν για τα κοριτσάκια; Σκέφτετε ότι η κόρη σας θα είναι το κορίτσι του μπαμπά; Ότι θα μπορεί να παίζει μαζί της ακόμη και αν δεν της αρέσουν τα αυτοκίνητα ή το ποδόσφαιρο; Ότι θα μπορεί να τρέχει μέχρι τελικής πτώσης μαζί της; Να την πάει στις κούνιες; Να κάνουν μαζί τσουλήθρα; Να της μάθει να κάνει ποδήλατο; Να της μάθει να παίζουν μπάλα; Οκ κι εγώ δεν τρελαίνομαι όλη την ώρα να χτίζω γκαράζ και να παίζω με τα αυτοκίνητα αλλά πριν αποφασίσει και προδικάσει κάτι, ας σκεφτεί ότι μέσα από αυτό το κοριτσάκι θα ανακαλύψει ένα καινούριο κομμάτι του εαυτού του. Και μπορεί να της καλλιεργήσει και κάποια πράγματα. Πχ εμένα ο γιος μου (είανι 2.5) θέλει να με βοηθάει όταν μαγειρεύω. Και του έχω αγοράσει μερικά κουζινικά και μαγειρεύουμε μαζί. Ε και τί πειράζει; Είναι αυτό κοριτσίστικο δηλαδή; Για εμένα το αντίθετο! Θα είναι μεγάλη μου χαρά και στο μέλλον να θέλει να κάνει μαζί μου κάποια τέτοια πράγματα που δεν θα τα κάνει με το μπαμπά του. Θα είναι ο δικός μας χρόνος. Αντίστοιχα ο άντρας σου μπορεί να βρει μια ωραία αχολία να κάνει με την κόρη σας. Για εμένα βιάζεται να πάρει αποφάσεις!! Θα γνωρίσει αυτό το πλασματάκι σε λίγο καιρό και μετά θα το μετανιώσει! Γιατί η κόρη του θα τον κερδίσει!!! Και στο λέω από πείρα!  Στο χέρι του άντρα σου είναι να δημιουργήσει μια ιδιαίτερη σχέση με το παιδί σας. 

  • Μου αρέσει 3

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κορίτσια μου είπε ότι όχι ότι δεν το ήθελε απλά του ήρθε ξαφνικό γιατί όλοι του λέγανε ότι θα κάνει γιο φαίνεται κλπ και σαν να το είχε σίγουρο αλλά έχω ξενερώσει τόσο που απλά του είπα ότι είναι δικαιολογίες.. 


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 25/2/2020 at 6:36 ΜΜ, didi2 είπε:

Ναι ναι! Θα περάσουν θα δεις! Εγώ δεν έβγαινα από το σπίτι τόσο χάλια ήμουν!

Mακαρι γτ με εχει παρει πολυ απο κατω .. απο το απογευμα κ μετα δεν κραταει τιποτα το στομαχι μου .. χαλια μαυρα

  • Λυπημένη/-ος 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Fofi29 είπε:

Καλημέρα...31 και 29...Δεν ξέρω τι να πω...ξαφνικά από την απογοήτευση βιάζεται να βάψει και το δωμάτιο τώρα...

Καλη σου μερα. Ελεγα μην ειναι μεγαλος, τυπου 55, που και παλι βεβαια περιεργο θα μου φαινοταν... Εγω νομιζω μαλλον εχει μεγαλωσει απο τους γονεις του με λαθος προτυπα. Αδελφες εχει; Οι γονεις του ξερεις αν εχουν τετοια κολληματα; Οχι οτι αυτο δικαιολογει την συμπεριφορα του, αλλα καπως να ξεραμε απο που ξεκιναει το ψυχικο συμπλεγμα και γιατι εχει τις γυναικες στο μυαλο του "κατωτερες" και ποσο μαλλον η αγεννητη κορη του, τον γεμιζει με αρνητικα συναισθηματα, απογοητευση και θυμο και ξεσπα πανω σου σε σημειο να μην μιλιεται. Που στην τελικη το φυλο καθοριζεται απο το σπερματοζωαριο, δεν το επελεξες εσυ. Εγω δεν ειμαι υπερ να καθεσαι να τον παρακαλας εσυ και να του λες ποσα ομορφα πραγματα θα κανει με την κορη του, βολτες, αγκαλιες, κουνιες, κλπ κλπ, αυτα νομιζω ειναι θεματα στοιχειωδους λογικης.Εδω υπαρχουν μπαμπαδες που φτιαχνουν κοτσιδακια στα κοριτσια, τους βαφουν τα νυχακια και φορανε τουτου να κανουν παρεα μπαλετο... Τις εχουμε δει τις εικονες σε φιλους, στην τηλεοραση, σε ταινιες, παντου...  Δηλαδη αν ηταν αγορακι, θα επρεπε να σου λεμε εσενα: μην στεναχωριεσαι, δεν θα παιζετε μονο ποδοσφαιρο, αλλα και επιτραπεζια και θα μαγειρευετε μαζι και θα περνατε ωραια;; Οχι, γιατι εσυ δεν θα το χες καν σαν αρνητικο στο μυαλο σου. Παιδακι σου θα ηταν και θα επαιρνες ως δεδομενο οτι θα εβρισκες τους τροπους να ειστε κοντα, γιατι απλα θα ηταν ο γιος σου. Ουτε ακομα θα σου πω να επικαλεστεις το συναισθημα, λεγοντας του για το ποσα ζευγαρια παλευουν χρονια για ενα μωρο ή χανουν μωρα και παρακαλενε απλα να τους τυχει ενα υγιες παιδι κι οχι φυλο δεν υπολογιζουν...τιποτα δεν υπολογιζουν.. Επισης εχω να πω οτι δεν ειναι δεδομενο οτι θα αλλαξει οταν δει το μωρακι, εχω ακουσει περιπτωσεις αντρων που δεν εμπλεκονταν στο μεγαλωμα του παιδιου λογω φυλου, απο το οτι ελεγαν πως ειναι πολυ ελαφρυ σαν βρεφακι (εν αντιθεσει με ενα αγορακι) και φοβουνται να την εχουν αγκαλια, μεχρι αργοτερα οτι δεν μπορουν να κατανοησουν την "αμφιθυμια" που χαρακτηριζει τις γυναικες-κοριτσια και δεν μπορουν να συνεννοηθουν και να πλησιασουν τις κορες τους.. Κλασσικα στερεοτυπα μισογυνισμου δηλαδη... Το θεμα ειναι να καταλαβεις κι εσυ, αλλα ο ιδιος προτιστως, απο τι πηγαζει αυτη η ιδεοληψια του, κομπλεξ θα ελεγα. Μονο ο ιδιος μπορει ααααν το συνειδητοποιησει και εχει την θεληση, να το επιλυσει σιγα σιγα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Σήμερα κορίτσια μου είπε ότι όχι ότι δεν το ήθελε απλά του ήρθε ξαφνικό γιατί όλοι του λέγανε ότι θα κάνει γιο φαίνεται κλπ και σαν να το είχε σίγουρο αλλά έχω ξενερώσει τόσο που απλά του είπα ότι είναι δικαιολογίες.. 

Χίλια συγγνώμη για την παρέμβαση αλλά έχω μείνει άφωνη με αυτά που διαβάζω. Καταρχάς αυτοί που του έλεγαν ότι θα κάνει γιο, έχουν μαντικές ικανότητες; Δεύτερον, ελπίζω να γνωρίζει ότι το σπερματοζωάριό του καθόρισε το φύλο. Και τέλος, να κάνει το σταυρό του που θα γεννηθεί ένα γερό μωρό. Αυτά και πάλι χίλια συγγνώμη για την παρέμβαση αλλά μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι. Με το καλό κούκλα μου και ψυχραιμία. 

  • Μου αρέσει 2

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fofi29 είπε:

Σήμερα κορίτσια μου είπε ότι όχι ότι δεν το ήθελε απλά του ήρθε ξαφνικό γιατί όλοι του λέγανε ότι θα κάνει γιο φαίνεται κλπ και σαν να το είχε σίγουρο αλλά έχω ξενερώσει τόσο που απλά του είπα ότι είναι δικαιολογίες.. 

Με το καλο το κοριτσακι σας!  

Πες τον αντρα σου να συνελθει κ να πανε ολα στην εγκυμοσυνη σου ! ΑΝ ειναι δυνατον  να μην σου μιλαει , να μην του μιλησεις κ εσυ για καποιες μερες κ να δεις πως θ ααλλαξει συμπεριφορα μετα.

Ο αντρας σου ειναι ιδια η πεθερα μου !!! η οποια ευχεται στα παιδια της να κανουν μονο γιους.. Οταν μου το ελεγε αυτο , μου ανεβαινε το αιμα στο κεφαλι κ της απαντουσα οτι εγω θα κανω ΜΩΡΟ!!  ασε που της εχω πει κιολας οτι αυτη που εκανε μονο αγορια τι καταφερε?? να μενει με την  νυφη της κ να μην μπορει να πει κουβεντα γτ οι γιοι της δεν της δινουν σημασια ... κ βλεπει εμενα που τρεχω γι ατους γονεις μου κ ζηλευει .. ΑΛΛΑ ακομα επιμενει αγορια κ παλι αγορια.. Οτι να ναι ...

Τα παιδια ειναι ΔΩΡΟ ΘΕΟΥ ! υπαρχουν αλλα ζευγαρια που προσπαθουν κ δεν μπορουν να κανουν .. οποτε πες του να μην αχαριστος.

Και εσυ να μην στενοχωριεσαι καθολου ,κοιταξε το μωρακι σου !

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά κορίτσια τα πάντα με χτυπάνε από παντού.. δένει έχω πει ακόμη σε κανέναν το φυλο του μωρού γιατί ο γιατρός μου είπε ότι το κορίτσι γίνεται αγόρι το αγόρι δεν γίνεται κορίτσι και είναι πολύ νωρίς ακόμη αλλά σε δέκα μέρες οι εξετάσεις αίματος που έκανα θα δείξουν.και έρχεται η κουνιαδα και τι λέει?????δεν θα κανείς αγόρι γιατί θα αγαπάνε το δικό σου μετά ενώ εγώ έχω κόρες...Δηλαδή τι να πω.. αντί να πουν τίποτα που με βλέπουν χάλια...Ο καθένας ότι να είναι.. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...