Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Πως περνάει ο καιρός.. εγώ λέω ποτε το έμαθα,πότε το κατάλαβα κ πότε έφτασα 7 εβδομάδων ένας Θεός ξέρει χαχα ξεκινησα εν το μεταξύ από μανουλες Σεπτεμβρίου αλλά έφτιαξα κ Οκτωβρίου θέματα κι γτ ο γιατρός μου δίνει Πητ 8/10 αλλά μου λέει το πιο πιθανό από 28/9-3/10 άρα θα δείξει που θα μείνω :-)

Αχχ.... Πότε θα γεννήσεις και πότε θα μεγαλώσει εκεί να δεις πως δεν θα καταλάβεις τίποτα. Εμένα πότε 12 χρονών ακόμα δεν μπορώ να το χωνέψω. Γυμνάσιο!!!! Έρχεται και η φοιτητική ζωή. Πφφφ.... Να μαστε καλά πρώτα ο Θεός... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, 19Ρένα89 είπε:

Αχχ.... Πότε θα γεννήσεις και πότε θα μεγαλώσει εκεί να δεις πως δεν θα καταλάβεις τίποτα. Εμένα πότε 12 χρονών ακόμα δεν μπορώ να το χωνέψω. Γυμνάσιο!!!! Έρχεται και η φοιτητική ζωή. Πφφφ.... Να μαστε καλά πρώτα ο Θεός... 

Πες το ψέματα!! Περνάτε τα χρόνια για αυτό έχει σημασία να τα ζούμε ευτυχισμένοι..γενικά να τα ζούμε!! Εύχομαι ο,τι καλύτερο και για τα 2 σου παιδάκια Ρένα μου.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε?Εγώ ακόμη μια μέρα χωρίς να πάω για δουλειά.. Δυστυχώς τα συμπτώματα γίνονται πιο έντονα.. κάνω εμετό μέχρι και το σάλιο μου..Έχω αρχίσει και απελπίζομαι η αλήθεια είναι.. 


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Fofi29 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?Εγώ ακόμη μια μέρα χωρίς να πάω για δουλειά.. Δυστυχώς τα συμπτώματα γίνονται πιο έντονα.. κάνω εμετό μέχρι και το σάλιο μου..Έχω αρχίσει και απελπίζομαι η αλήθεια είναι.. 

Υπομονη,δυστυχως δε μπορεις να κανεις κ πολλα..

Ουτε εγω πηγα για δουλεια σημερα γιατι δυστυχως κολλησε η μικρη μου τον ιο της γριπης(παρολο που ειχε κανει το αντιγριπικο)κ ετσι μας βλεπω οοολη την εβδομαδα στο σπιτι...


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Υπομονη,δυστυχως δε μπορεις να κανεις κ πολλα..

Ουτε εγω πηγα για δουλεια σημερα γιατι δυστυχως κολλησε η μικρη μου τον ιο της γριπης(παρολο που ειχε κανει το αντιγριπικο)κ ετσι μας βλεπω οοολη την εβδομαδα στο σπιτι...

Ωχ περαστικά σας...


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα....υπομονή σε οσες δεν είστε καλά....λένε ότι το πρώτο τρίμηνο είναι δύσκολο.....κοντευουμε!!!!Εγώ ευτυχώς καλά....μόνο καούρες έχω...!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mikela είπε:

Καλημέραα κορίτσια σας εύχομαι να έχουμε μια τέλεια εγκυμοσύνη!! Είμαι και εγώ 8 εβδομάδων και το άγχος μου μεγάλο σε κάθε κίνηση που κάνω μην γίνει κάτι... 

Καλημερα!Mikela καλως ηρθες!Ολες εχουμε το ιδιο αγχος αλλα για να σε καθησυχασω ο γιατρος μου μου ειπε οτι αν μια κυηση διακοπει δε φταιει κατι που εκανε η εγκυμονουσα αλλα θα γινοτανε ουτως ή αλλως..Οποτε ναι μεν προσεχουμε σε γενικες γραμμες αλλα δεν υπαρχει λογος να μας καταβαλει σε τετοιο βαθμο ολο αυτο..

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Fofi29 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?Εγώ ακόμη μια μέρα χωρίς να πάω για δουλειά.. Δυστυχώς τα συμπτώματα γίνονται πιο έντονα.. κάνω εμετό μέχρι και το σάλιο μου..Έχω αρχίσει και απελπίζομαι η αλήθεια είναι.. 

Κάνε υπομονή και εγώ που έχω τα ίδια συμπτώματα, τις τελευταίες ημερες είμαι αρκετά καλύτερα άρα είμαστε κοντά!

Δεν μπορούσα ούτε νερό να πιω και τώρα κατάφερα να φάω μέχρι και κρέας. Βέβαια δεν είμαι συνέχεια καλά αλλά βλέπω φως!

Μάλλον είμαστε κοντά να μας αφήσουν αυτά τα συμπτώματα....

  • Μου αρέσει 2

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια! και εγω χαλια .. 10 μερες μεσα στο σπιτι και ξαπλα ολη την ωρα . κανω εμετο κ το σαλιο κ εγω ... 

16/3 αυχενικη σε δημοσιο νοσοκομειο εχω κλεισει . εγω πιστευω εχω παλι αγορακι γτ με ταλαιπωρει οπως το πρωτο !! νερο δν μπορω να πιω ουτε για δειγμα , μονο αναψυκτικα κ τσαι . εμενα θα υποχωρησουν καπως μετα τον 4 μηνα αλλα κ παλι θ ακανω εμετους ..

για τα επιδοματα , χρειαζονται 200 ενσημα πριν βγεις σε αδεια τοκετου . δλδ μεχρι πριν 56 μερες πριν την ΠΗΤ και εως 2 χρονια πριν  . αν βγειτε σε αναρρωτικη , δεν μετρανε τα ενσημα εκεινα . τα ποσα που παιρνουνε ειναι αναλογως τον μισθο που ειμαστε δηλωμενες. πληρωνομαστε για 119 απο το ικα + συμπληρωματικο απο τον ΟΑΕΔ. κ μετα το 6μηνο του οαεδ αν εργαζομαστε ακομα. + 2000 το επιδομα γεννας. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Την Δευτέρα πήγαμε στην γυναικολόγο για τον υπέρηχο, περημένοντας να ακούσουμε επιτέλους καρδούλα.

Τα λόγια της έπεσαν σαν κεραυνός μέσα στο δωμάτιο. "δυστυχώς παλινδρόμησε!". Η οθόνη δεν έδειχνε κανένα ίχνος καρδιακού παλμού.

Χωρίς πόνο, χωρίς αίμα, χωρίς καμία ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά, απλά σταμάτησε να χτυπάει η καρδούλα του.

Την Παρασκευή θα πάμε για απόξεση.

Κάπου εδώ, δυστυχώς θα πρέπει να σας αποχαιρετήσω. Εύχομαι να κλείσω και την πόρτα της εξόδου από την ομάδα και να δείτε όλες με το καλό τα μωράκια σας σε λίγους μήνες.

Καλή δύναμη σε όλες!

 

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , mousaskg είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Την Δευτέρα πήγαμε στην γυναικολόγο για τον υπέρηχο, περημένοντας να ακούσουμε επιτέλους καρδούλα.

Τα λόγια της έπεσαν σαν κεραυνός μέσα στο δωμάτιο. "δυστυχώς παλινδρόμησε!". Η οθόνη δεν έδειχνε κανένα ίχνος καρδιακού παλμού.

Χωρίς πόνο, χωρίς αίμα, χωρίς καμία ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά, απλά σταμάτησε να χτυπάει η καρδούλα του.

Την Παρασκευή θα πάμε για απόξεση.

Κάπου εδώ, δυστυχώς θα πρέπει να σας αποχαιρετήσω. Εύχομαι να κλείσω και την πόρτα της εξόδου από την ομάδα και να δείτε όλες με το καλό τα μωράκια σας σε λίγους μήνες.

Καλή δύναμη σε όλες!

 

Αχ βρε κορίτσι μου πόσο σε καταλαβαίνω και εγώ πριν 7 μήνες ακριβώς τι ίδιο είχαμε πάθει. Εγώ την είχα ακούσει στις 7 βδομάδες και μετά από 2 βδομάδες όταν πήγα δεν την ακούσαμε ξανα. Είχε σταματήσει φαντάσου μια βδομάδα πριν το καταλάβανε από τις μετρήσεις και εγώ δεν κατάλαβα τίποτα απολύτως. Είχα κάνει και εμετό την προηγούμενη μου είπε η γιατρός επειδή ήταν ακόμα υψηλή η χοριακη. 

Καταλαβαίνω πως νιώθεις και θέλει λίγο τον χρόνο του. Εγώ είχα κλάψει πολύ ξέσπασα τις 2 πρώτες μέρες μετά ήμουνα καλύτερα.

Πως μου είστε κορίτσια? Χάνομαι το ξέρω αλλά έχω να τρέξω για πάρα πολλά αυτό το διάστημα.. σε 9 μέρες έχω αυχενική.. ανυπομωνω . 

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, mousaskg είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Την Δευτέρα πήγαμε στην γυναικολόγο για τον υπέρηχο, περημένοντας να ακούσουμε επιτέλους καρδούλα.

Τα λόγια της έπεσαν σαν κεραυνός μέσα στο δωμάτιο. "δυστυχώς παλινδρόμησε!". Η οθόνη δεν έδειχνε κανένα ίχνος καρδιακού παλμού.

Χωρίς πόνο, χωρίς αίμα, χωρίς καμία ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά, απλά σταμάτησε να χτυπάει η καρδούλα του.

Την Παρασκευή θα πάμε για απόξεση.

Κάπου εδώ, δυστυχώς θα πρέπει να σας αποχαιρετήσω. Εύχομαι να κλείσω και την πόρτα της εξόδου από την ομάδα και να δείτε όλες με το καλό τα μωράκια σας σε λίγους μήνες.

Καλή δύναμη σε όλες!

 

Δεν υπαρχουν κ πολλα να πουμε για να βοηθησουμε,απλα κουραγιο κ ευχομαι στο μελλον ολα να πανε καλυτερα..

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου πόσο σε καταλαβαίνω και εγώ πριν 7 μήνες ακριβώς τι ίδιο είχαμε πάθει. Εγώ την είχα ακούσει στις 7 βδομάδες και μετά από 2 βδομάδες όταν πήγα δεν την ακούσαμε ξανα. Είχε σταματήσει φαντάσου μια βδομάδα πριν το καταλάβανε από τις μετρήσεις και εγώ δεν κατάλαβα τίποτα απολύτως. Είχα κάνει και εμετό την προηγούμενη μου είπε η γιατρός επειδή ήταν ακόμα υψηλή η χοριακη. 

Καταλαβαίνω πως νιώθεις και θέλει λίγο τον χρόνο του. Εγώ είχα κλάψει πολύ ξέσπασα τις 2 πρώτες μέρες μετά ήμουνα καλύτερα.

Πως μου είστε κορίτσια? Χάνομαι το ξέρω αλλά έχω να τρέξω για πάρα πολλά αυτό το διάστημα.. σε 9 μέρες έχω αυχενική.. ανυπομωνω . 

Μια μερα πριν ειχες κανει εμετο κ ομως ειχε παλινδρομησει;;;Απιστευτο...Κ εγω ελεγα οτι αφου εχουμε συμπτωματα ειμαστε οκ..


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! και εγω χαλια .. 10 μερες μεσα στο σπιτι και ξαπλα ολη την ωρα . κανω εμετο κ το σαλιο κ εγω ... 

16/3 αυχενικη σε δημοσιο νοσοκομειο εχω κλεισει . εγω πιστευω εχω παλι αγορακι γτ με ταλαιπωρει οπως το πρωτο !! νερο δν μπορω να πιω ουτε για δειγμα , μονο αναψυκτικα κ τσαι . εμενα θα υποχωρησουν καπως μετα τον 4 μηνα αλλα κ παλι θ ακανω εμετους ..

για τα επιδοματα , χρειαζονται 200 ενσημα πριν βγεις σε αδεια τοκετου . δλδ μεχρι πριν 56 μερες πριν την ΠΗΤ και εως 2 χρονια πριν  . αν βγειτε σε αναρρωτικη , δεν μετρανε τα ενσημα εκεινα . τα ποσα που παιρνουνε ειναι αναλογως τον μισθο που ειμαστε δηλωμενες. πληρωνομαστε για 119 απο το ικα + συμπληρωματικο απο τον ΟΑΕΔ. κ μετα το 6μηνο του οαεδ αν εργαζομαστε ακομα. + 2000 το επιδομα γεννας. 

Κουράγιο!!! Να περάσει γρήγορα ο καιρός να μειωθούν τα συμπτώματα!! 

1 ώρα πρίν, mousaskg είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Την Δευτέρα πήγαμε στην γυναικολόγο για τον υπέρηχο, περημένοντας να ακούσουμε επιτέλους καρδούλα.

Τα λόγια της έπεσαν σαν κεραυνός μέσα στο δωμάτιο. "δυστυχώς παλινδρόμησε!". Η οθόνη δεν έδειχνε κανένα ίχνος καρδιακού παλμού.

Χωρίς πόνο, χωρίς αίμα, χωρίς καμία ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά, απλά σταμάτησε να χτυπάει η καρδούλα του.

Την Παρασκευή θα πάμε για απόξεση.

Κάπου εδώ, δυστυχώς θα πρέπει να σας αποχαιρετήσω. Εύχομαι να κλείσω και την πόρτα της εξόδου από την ομάδα και να δείτε όλες με το καλό τα μωράκια σας σε λίγους μήνες.

Καλή δύναμη σε όλες!

 

Ειλικρινά λυπάμαι πολύ!! Καλή δύναμη και σε σένα... εύχομαι να το ξεπεράσετε γρήγορα με τα πιο καλά νέα αυτή τη φορά!!

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου πόσο σε καταλαβαίνω και εγώ πριν 7 μήνες ακριβώς τι ίδιο είχαμε πάθει. Εγώ την είχα ακούσει στις 7 βδομάδες και μετά από 2 βδομάδες όταν πήγα δεν την ακούσαμε ξανα. Είχε σταματήσει φαντάσου μια βδομάδα πριν το καταλάβανε από τις μετρήσεις και εγώ δεν κατάλαβα τίποτα απολύτως. Είχα κάνει και εμετό την προηγούμενη μου είπε η γιατρός επειδή ήταν ακόμα υψηλή η χοριακη. 

Καταλαβαίνω πως νιώθεις και θέλει λίγο τον χρόνο του. Εγώ είχα κλάψει πολύ ξέσπασα τις 2 πρώτες μέρες μετά ήμουνα καλύτερα.

Πως μου είστε κορίτσια? Χάνομαι το ξέρω αλλά έχω να τρέξω για πάρα πολλά αυτό το διάστημα.. σε 9 μέρες έχω αυχενική.. ανυπομωνω . 

Εγώ αύριο πρωί πάω γι αυτή τη δεύτερη φορά που λες...να ακούσουμε ξανά καρδούλα!! Ελπίζω να είναι όλα καλά!!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...