Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Εγώ πήρα q10 των 200 τρία χάπια  ημερησίως … μας βοήθησαν πολύ αλλά μας φούσκωσαν … εγώ δηλαδή πολύ ο άντρας μ τα σταματησε ένα μήνα πριν την ωοληψια  γιατί τρώγαμε ασύστολα χαχαχα αλλά εδώ στο εξωτερικό είναι πολύ διαδεδομένες με μεγάλα ποσοστά επιτυχίας . 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

@mousaskg Λυπαμαι κ εγω πολυ κοριτσι μου... σου ευχομαι γρηγορα να αποκτησεις ενα μωρακι .

@nairobi σε ευχαριστω πολυ ! 

@ΚατεριναΣκ τι τελεια που πλησιαζει . εγω ραντεβου για υπερηχο 28/2 κ μετα αυχενικη . ..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κυρίες μου καλησπέρα... 

Θα μοιραστώ σήμερα μαζί σας την δεύτερη συνάντηση μου με την γυναικολόγο μου για την ακρίβεια πρώην γυναικολόγο. Ξεκινάει με μιση ώρα στήσιμο και όταν ήρθε συγγνώμη ούτε για τα τυπικά. Αναμονή μέχρι να ανοίξει το γιατρειο της άλλη μισή ώρα. Δίνω τόπο στην οργή. Στέλνει τον άντρα μου να πάρει σωληνάρια για κολπική καλλιέργεια και όσο λείπει λέω ας κάνω κάνα δυο ερωτήσεις.... Τι απάντηση πήρα λέτε???? 

" Δεν μπορώ τώρα βλέπω κάτι θα μου τις πεις σε λίγο!!!" Το μάτι αυτόματα πάει στην οθόνη και βλέπω το κανάλι της Βουλής. 

Τρελάθηκα ήμουν έτοιμη να σηκωθώ να φύγω. Το κατάπια και αυτό όμως είπα αφού ήρθα ας κάνω την εξέταση να ξαναδώ και τα διδυμακια μου. Αυτό το κομμάτι και την αίσθηση θα την σχολιάσω μετά. 

Έρχεται ο άντρας μου πάω να βγάλω τα ρούχα μου από την μέση και κάτω. Κάθομαι στην καρέκλα 15 λεπτά και την περιμένω πάω στο γραφείο την ρωτάω αν θα αργήσουμε (πάει πάλι το μάτι στην οθόνη του υπολογιστή να το πάλι το κανάλι της Βουλής.)                   - Γιατί βιάζεστε??                       - Έχω τον γιο μου μόνο του σπίτι. 

Ξεκινάει την εξέταση και τι μου λέει ρε παιδιά έτσι όπως είχα τα πόδια μου σηκωμένα ήθελα τόσο να την κλωτσισω στο πρόσωπο. 

-Αν είχατε φέρει το σωληνάρια δεν θα αργουσαμε!!! 

Όχι πείτε μου εγώ τι να απαντήσω εκείνη την ώρα??? 

Πάμε στον υπέρηχο. Κάπου χαμηλά στην κοιλιά με πίεζε και πόνεσα λίγο σαν τράβηγμα κάποιο νεύρο το ένιωσα. 

-Από το 97 σε αυτή την δουλειά δεν μου έχουν ξαναπεί ότι πονάει. 

Έφτασα στα όρια μου μέχρι την ώρα που είδα τα διδυμακια μου το ένα κουνιόταν μου έλεγε εγώ δεν το ξεχώριζα στην οθόνη. Το δεύτερο κοιμόταν πιθανών και το ξυπνησαμε το είδα να κουνιέται... Συναίσθημα???       Απερίγραπτο ειλικρινά. Δεν βρίσκω τα κατάλληλα λόγια να περιγράψω. 

Πείτε μου εσείς αν θα συνεχιζατε μαζί της? 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, 19Ρένα89 είπε:

Κυρίες μου καλησπέρα... 

Θα μοιραστώ σήμερα μαζί σας την δεύτερη συνάντηση μου με την γυναικολόγο μου για την ακρίβεια πρώην γυναικολόγο. Ξεκινάει με μιση ώρα στήσιμο και όταν ήρθε συγγνώμη ούτε για τα τυπικά. Αναμονή μέχρι να ανοίξει το γιατρειο της άλλη μισή ώρα. Δίνω τόπο στην οργή. Στέλνει τον άντρα μου να πάρει σωληνάρια για κολπική καλλιέργεια και όσο λείπει λέω ας κάνω κάνα δυο ερωτήσεις.... Τι απάντηση πήρα λέτε???? 

" Δεν μπορώ τώρα βλέπω κάτι θα μου τις πεις σε λίγο!!!" Το μάτι αυτόματα πάει στην οθόνη και βλέπω το κανάλι της Βουλής. 

Τρελάθηκα ήμουν έτοιμη να σηκωθώ να φύγω. Το κατάπια και αυτό όμως είπα αφού ήρθα ας κάνω την εξέταση να ξαναδώ και τα διδυμακια μου. Αυτό το κομμάτι και την αίσθηση θα την σχολιάσω μετά. 

Έρχεται ο άντρας μου πάω να βγάλω τα ρούχα μου από την μέση και κάτω. Κάθομαι στην καρέκλα 15 λεπτά και την περιμένω πάω στο γραφείο την ρωτάω αν θα αργήσουμε (πάει πάλι το μάτι στην οθόνη του υπολογιστή να το πάλι το κανάλι της Βουλής.)                   - Γιατί βιάζεστε??                       - Έχω τον γιο μου μόνο του σπίτι. 

Ξεκινάει την εξέταση και τι μου λέει ρε παιδιά έτσι όπως είχα τα πόδια μου σηκωμένα ήθελα τόσο να την κλωτσισω στο πρόσωπο. 

-Αν είχατε φέρει το σωληνάρια δεν θα αργουσαμε!!! 

Όχι πείτε μου εγώ τι να απαντήσω εκείνη την ώρα??? 

Πάμε στον υπέρηχο. Κάπου χαμηλά στην κοιλιά με πίεζε και πόνεσα λίγο σαν τράβηγμα κάποιο νεύρο το ένιωσα. 

-Από το 97 σε αυτή την δουλειά δεν μου έχουν ξαναπεί ότι πονάει. 

Έφτασα στα όρια μου μέχρι την ώρα που είδα τα διδυμακια μου το ένα κουνιόταν μου έλεγε εγώ δεν το ξεχώριζα στην οθόνη. Το δεύτερο κοιμόταν πιθανών και το ξυπνησαμε το είδα να κουνιέται... Συναίσθημα???       Απερίγραπτο ειλικρινά. Δεν βρίσκω τα κατάλληλα λόγια να περιγράψω. 

Πείτε μου εσείς αν θα συνεχιζατε μαζί της? 

Καλημέρα κορίτσι μου!!!Εγώ εννοείται πως δεν θα συνέχιζα μαζί της....δεν θα είχα εμπιστοσύνη αρχικά.Και για να μην μιλήσω για την αγένεια και τους τρόπους της....νομίζω ότι πρέπει να βρεις άλλον να έχετε καλύτερη επικοινωνία αλλά να νοιάζεται κιόλας σαν άνθρωπος γιατι είναι σίγουρα ευαίσθητη περίοδος αυτή.....δεν θα ασχολούμαστε με τη κάθε βαρεμενη!!!!! 

10 ώρες πρίν, Fofi29 είπε:

Γεια σου Θάλεια μου..Ναι έχω κάνει...

Ήταν στις προγεννητικες???η στην ζήτησε επιπλέον????εμένα δεν μου ζήτησε γι'αυτό....σήμερα έχω ραντεβού θα τον ρωτήσω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, 19Ρένα89 είπε:

Κυρίες μου καλησπέρα... 

Θα μοιραστώ σήμερα μαζί σας την δεύτερη συνάντηση μου με την γυναικολόγο μου για την ακρίβεια πρώην γυναικολόγο. Ξεκινάει με μιση ώρα στήσιμο και όταν ήρθε συγγνώμη ούτε για τα τυπικά. Αναμονή μέχρι να ανοίξει το γιατρειο της άλλη μισή ώρα. Δίνω τόπο στην οργή. Στέλνει τον άντρα μου να πάρει σωληνάρια για κολπική καλλιέργεια και όσο λείπει λέω ας κάνω κάνα δυο ερωτήσεις.... Τι απάντηση πήρα λέτε???? 

" Δεν μπορώ τώρα βλέπω κάτι θα μου τις πεις σε λίγο!!!" Το μάτι αυτόματα πάει στην οθόνη και βλέπω το κανάλι της Βουλής. 

Τρελάθηκα ήμουν έτοιμη να σηκωθώ να φύγω. Το κατάπια και αυτό όμως είπα αφού ήρθα ας κάνω την εξέταση να ξαναδώ και τα διδυμακια μου. Αυτό το κομμάτι και την αίσθηση θα την σχολιάσω μετά. 

Έρχεται ο άντρας μου πάω να βγάλω τα ρούχα μου από την μέση και κάτω. Κάθομαι στην καρέκλα 15 λεπτά και την περιμένω πάω στο γραφείο την ρωτάω αν θα αργήσουμε (πάει πάλι το μάτι στην οθόνη του υπολογιστή να το πάλι το κανάλι της Βουλής.)                   - Γιατί βιάζεστε??                       - Έχω τον γιο μου μόνο του σπίτι. 

Ξεκινάει την εξέταση και τι μου λέει ρε παιδιά έτσι όπως είχα τα πόδια μου σηκωμένα ήθελα τόσο να την κλωτσισω στο πρόσωπο. 

-Αν είχατε φέρει το σωληνάρια δεν θα αργουσαμε!!! 

Όχι πείτε μου εγώ τι να απαντήσω εκείνη την ώρα??? 

Πάμε στον υπέρηχο. Κάπου χαμηλά στην κοιλιά με πίεζε και πόνεσα λίγο σαν τράβηγμα κάποιο νεύρο το ένιωσα. 

-Από το 97 σε αυτή την δουλειά δεν μου έχουν ξαναπεί ότι πονάει. 

Έφτασα στα όρια μου μέχρι την ώρα που είδα τα διδυμακια μου το ένα κουνιόταν μου έλεγε εγώ δεν το ξεχώριζα στην οθόνη. Το δεύτερο κοιμόταν πιθανών και το ξυπνησαμε το είδα να κουνιέται... Συναίσθημα???       Απερίγραπτο ειλικρινά. Δεν βρίσκω τα κατάλληλα λόγια να περιγράψω. 

Πείτε μου εσείς αν θα συνεχιζατε μαζί της? 

Καλημερα!Αρχικα συγχαρητηρια που ολα πανε καλα με τα διδυμακια σου!!!Τωρα για τη συγκεκριμενη «γιατρο» ο,τι κ να πω ειναι λιγο..τρεχα μακρια κ ασ’την να βλεπει κ τη βουλη με την ησυχια της!!!Επιεικως απαραδεκτη...:-x


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα!  @Thaliampνομιζω κ εμενα με εβαλε να κανω για κυστικη ίνωση . εγω αυριο θα παω να κανω ολες τις εξετασεις . γτ σημερα νιωθω λιγο καλυτερα.

@19Ρένα89 φυσικα κ δεν θα συνεχιζα . κ εννοειται οτι επρεπε να εχει αυτη τα σωληναρια. στο πρωτο ραντεβου που πηγα για υπερηχο , ειχα στις 8 κ με ειδε στις 8,50 . κ  πριν καλα συστηθουμε της εξηγησα οτι ειμαι εγκυος κ δεν μπορω να περιμενω τοση ωρα για να πληρωσω να με δειτε , την ειπα αν εχει τοση αναμονη οτι θα ψαξω αλλη γιατρο  κ το καταλαβε κ με διαβεβαιωσε οτι θα προσεχει την ωρα που θα με βαζει ! εφοσον πληρωνεις , να απαιτεις !!

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Thaliamp είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!Εγώ εννοείται πως δεν θα συνέχιζα μαζί της....δεν θα είχα εμπιστοσύνη αρχικά.Και για να μην μιλήσω για την αγένεια και τους τρόπους της....νομίζω ότι πρέπει να βρεις άλλον να έχετε καλύτερη επικοινωνία αλλά να νοιάζεται κιόλας σαν άνθρωπος γιατι είναι σίγουρα ευαίσθητη περίοδος αυτή.....δεν θα ασχολούμαστε με τη κάθε βαρεμενη!!!!! 

Ήταν στις προγεννητικες???η στην ζήτησε επιπλέον????εμένα δεν μου ζήτησε γι'αυτό....σήμερα έχω ραντεβού θα τον ρωτήσω.....

Εμένα μου τις είχε βάλει όταν του είχα πει ότι σκέφτομαι να ξεκινήσω προσπάθειες πριν καν αρχίσω και μου έγραψε μια λίστα και τις είχα κάνει.κανονικα έπρεπε να στις βάλει από την αρχή.. 


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα αλλάξω. Την άλλη βδομάδα που θα βγουν τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις έχω βρει άλλον γιατρό άντρας άντρας τι να κάνουμε... Μου είπε ακόμα ότι πρέπει να κάνω αυχενική μέχρι 5 Μαρτίου... 

Dinakim ευχαριστώ πολύ.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 19Ρένα89 είπε:

Φυσικά και θα αλλάξω. Την άλλη βδομάδα που θα βγουν τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις έχω βρει άλλον γιατρό άντρας άντρας τι να κάνουμε... Μου είπε ακόμα ότι πρέπει να κάνω αυχενική μέχρι 5 Μαρτίου... 

Dinakim ευχαριστώ πολύ.... 

Δεν θέλεις άντρα???σε ποια περιοχή είσαι αν επιτρέπεται???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Δεν θέλεις άντρα???σε ποια περιοχή είσαι αν επιτρέπεται???

Νιώθω πολύ άβολα με άντρες γιατρούς γενικά... Είμαι στον νόμο Φθιώτιδας... 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, 19Ρένα89 είπε:

Νιώθω πολύ άβολα με άντρες γιατρούς γενικά... Είμαι στον νόμο Φθιώτιδας... 

Εντάξει κοπέλα μου έλεγα μήπως ήσουν Αθήνα κ σου έλεγα για κάποια γυναίκα γυναικολόγο!!!

Κορίτσια καλημέρα!!!Χτες είχα το δεύτερο ραντεβού στο γιατρό....όλα καλά μου είπε ...μου έγραψε την εξέταση για κυστική ίνωση γι'αυτό που δικαιολογεί ο ΕΟΠΥΥ το 50% δηλαδή....από εκεί κ πέρα αν θέλω να κάνω για παραπάνω το πληρώνω εγώ!!!όσες μένετε Αθήνα που την κάνατε και πόσο πληρώσατε????

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Εντάξει κοπέλα μου έλεγα μήπως ήσουν Αθήνα κ σου έλεγα για κάποια γυναίκα γυναικολόγο!!!

Κορίτσια καλημέρα!!!Χτες είχα το δεύτερο ραντεβού στο γιατρό....όλα καλά μου είπε ...μου έγραψε την εξέταση για κυστική ίνωση γι'αυτό που δικαιολογεί ο ΕΟΠΥΥ το 50% δηλαδή....από εκεί κ πέρα αν θέλω να κάνω για παραπάνω το πληρώνω εγώ!!!όσες μένετε Αθήνα που την κάνατε και πόσο πληρώσατε????

Καλημέρα θαλια μου..αν θυμάμαι καλά είχα πληρώσει γύρω στα 130 ευρω..

  • Ευχαριστώ 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την Τρίτη Αυχενική και τελικά θα κάνω την πιο εξιδανικευμένη εξέταση αίματος που κάνει 450 ευρω..πήγα και σε άλλον γιατρό για να εξακρίβωσω απόψεις και μου είπε απλά στην πιο εξειδικευμένη αναλύουν τα χρωμοσώματα για τυχόν συνδρόμου με λίγο πιο βέβαια αποτελέσματα.. 


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...