Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Renez είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,από κιλά πως είστε? Γιατί εγώ είμαι στην 6η εβδομάδα κ ήδη πήρα 1 κιλο..από 59 πήγα 60.1 πφφφ

Εγώ έχω πάρει 0,5 κιλό. Αλλά αισθάνομαι ΤΕΡΑΣΤΙΑ :(


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα... Πως πάει η εγκυμοσύνη σας??? Εγώ ποτε πάνω πότε κάτω... 

Θελω να ρωτήσω ποιες από σας εργάζονται και ποιες έχουν ενημερωθεί για επιδόματα τοκετών και ότι δικαιούμαστε???? 

Link to comment
Share on other sites

@Efakiefaki 3/9

@Fofi29              8/9

 @ΚατεριναΣκ     9/9

@didi2              12/9 

@nairobi           22/9

@Thaliamp       22/9

@Dinakim        25/2 

@Foteini 25.    25/2  

@ada32           26/9  

@Renez           28/9

7 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημερα Κατερινακι μου πως εισαι;Δυσκολο με το διαβητη.Εγω τελος του μηνα εχω την καμπυλη σακχαρου κι ετσι και μου κοψουν τα γλυκα θα σκασω.Δεν τρωω μονο το παγωτο για τις καουρες.Το χρειαζομαι ομως,μονο αυτο με βοηθαει.Εγω 2 κιλα εχω παρει ως τωρα.

Αγάπη άσε πόλη δύσκολο αυτό με τα γλυκά. Και δεν είναι μόνο τα γλυκά ειναι και οι υδατάνθρακες.... 

Εύχομαι να βγει τέλεια η καμπύλη σού..

7 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Καλημερα κοριτσια!Να ρωτησω κατι;Οσες εχετε διαβητη δε μπορειτε να τρωτε γλυκα για διαβητικους;;Προσπαθω να σκεφτω κατι γιατι ειναι κριμα πραγματικα να μην κανει να φατε ουτε ενα γλυκακι..

Μου είπε η διατροφολόγος που μίλησα σήμερα μπορώ μια φορά στο τοοοοσσσοοο να φάω 2 με 3 κουταλιές κανονικά από το γλυκό και να αποφύγω όλα τα υποκατάστατα ζάχαρης...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια !! Επιχειρήσαμε με τον γιατρό να κόψουμε το utrogestan μειωνοντας ενα χαπι ανα δυο μέρες αλλά την τρίτη μέρα παρουσίαστηκε και πάλι ροζ!! Οπότε ξαναπαίρνω τη δόση που έπαιρνα εξ αρχης και πήρα 3ημερη άδεια!! Κουράζομαι πάρα πολύ δεν κοιμαμαι καθολου καλα τα συμπτωματα ειναι στο φουλ!! Μετά τον φεβρουαριο θα βγω αναρρωτικη κάνω μια υπομονή γιατί χρειάζομαι τα ένσημα για να μπορέσω να πάρω τα επιδόματα!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!! Ανυπομονώ να φτάσω στη 12η εβδομάδα να νίωσω λιγακι πιο ασφαλής!! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες!! 

Just now, 19Ρένα89 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα... Πως πάει η εγκυμοσύνη σας??? Εγώ ποτε πάνω πότε κάτω... 

Θελω να ρωτήσω ποιες από σας εργάζονται και ποιες έχουν ενημερωθεί για επιδόματα τοκετών και ότι δικαιούμαστε???? 

Θα μιλήσω από βδομάδα με τον λογιστή μου για να μου τα ξεκαθαρίσει όλα!! Ξέρω για την άδεια κύησης και λοχείας που είναι σύνολο 119 μέρες οι μισές ξεκινάνε πριν την ΠΗΤ και οι υπόλοιπες αμέσως μετά!! Χρειάζονται 200 ενσημα τα τελευταία 2 χρόνια πριν την ΠΗΤ για να δικαιουσαι τα επιδοματα! Αλλά μου λείπουν πολλές άλλες λεπτομέριες όπως καταλαβαίνεις!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nairobi είπε:

Καλησπέρα κοριτσια !! Επιχειρήσαμε με τον γιατρό να κόψουμε το utrogestan μειωνοντας ενα χαπι ανα δυο μέρες αλλά την τρίτη μέρα παρουσίαστηκε και πάλι ροζ!! Οπότε ξαναπαίρνω τη δόση που έπαιρνα εξ αρχης και πήρα 3ημερη άδεια!! Κουράζομαι πάρα πολύ δεν κοιμαμαι καθολου καλα τα συμπτωματα ειναι στο φουλ!! Μετά τον φεβρουαριο θα βγω αναρρωτικη κάνω μια υπομονή γιατί χρειάζομαι τα ένσημα για να μπορέσω να πάρω τα επιδόματα!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!! Ανυπομονώ να φτάσω στη 12η εβδομάδα να νίωσω λιγακι πιο ασφαλής!! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες!! 

Θα μιλήσω από βδομάδα με τον λογιστή μου για να μου τα ξεκαθαρίσει όλα!! Ξέρω για την άδεια κύησης και λοχείας που είναι σύνολο 119 μέρες οι μισές ξεκινάνε πριν την ΠΗΤ και οι υπόλοιπες αμέσως μετά!! Χρειάζονται 200 ενσημα τα τελευταία 2 χρόνια πριν την ΠΗΤ για να δικαιουσαι τα επιδοματα! Αλλά μου λείπουν πολλές άλλες λεπτομέριες όπως καταλαβαίνεις!! 

Μάλλον πρέπει να μιλήσω και εγώ με τον λογιστή μου γιατί εγώ ξεκίνησα δουλειά τον περασμένο Οκτώβρη πριν από αυτό είχα να δουλέψω 4 χρόνια οπότε μάλλον και εμένα μου λείπουν αρκετά τα οποία πρέπει να ξεκαθαρίσω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, 19Ρένα89 είπε:

Μάλλον πρέπει να μιλήσω και εγώ με τον λογιστή μου γιατί εγώ ξεκίνησα δουλειά τον περασμένο Οκτώβρη πριν από αυτό είχα να δουλέψω 4 χρόνια οπότε μάλλον και εμένα μου λείπουν αρκετά τα οποία πρέπει να ξεκαθαρίσω.

Μάλιστα τι να πω μακάρι να μην είχαν σημασία τα ένσημα! Σε κάθε περίπτωση τουλάχιστον φέτος υπάρχει το επίδομα των 2000 οπότε σκεφτόμαστε θετικά!! Πρώτα απ' όλα να είναι τα παιδάκια μας καλά!!! :x

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Μάλιστα τι να πω μακάρι να μην είχαν σημασία τα ένσημα! Σε κάθε περίπτωση τουλάχιστον φέτος υπάρχει το επίδομα των 2000 οπότε σκεφτόμαστε θετικά!! Πρώτα απ' όλα να είναι τα παιδάκια μας καλά!!! :x

Καλημέρα... Μαζί σου να ναι καλά και αυτά και εμείς... Αυτό πάλι είναι για κάθε παιδί που γεννιέται δλδ στα διδυμακια πάει επί 2???!!!!! (Ακούγονται αρκετά αν τα πάρεις όλα μαζί τώρα σε δύο δόσεις εξατμιζονται σαν καπνός όπως έλεγε και ο Κατακουζινος). 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, 19Ρένα89 είπε:

Καλημέρα... Μαζί σου να ναι καλά και αυτά και εμείς... Αυτό πάλι είναι για κάθε παιδί που γεννιέται δλδ στα διδυμακια πάει επί 2???!!!!! (Ακούγονται αρκετά αν τα πάρεις όλα μαζί τώρα σε δύο δόσεις εξατμιζονται σαν καπνός όπως έλεγε και ο Κατακουζινος). 

Καλημέρα φαντάζομαι πως πάει επί 2!! Τουλάχιστον έτσι ξέρω πως πάνε τα επιδόματα του ΙΚΑ για διδυμα εις διπλουν , τριδυμα εις τριπλουν κ.ο.κ.!! Έτσι είναι ακόμα και ο μισθός όταν δίνεται σε 2 δόσεις δεν φαίνονται τα λεφτα!! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, 19Ρένα89 είπε:

Καλημέρα... Μαζί σου να ναι καλά και αυτά και εμείς... Αυτό πάλι είναι για κάθε παιδί που γεννιέται δλδ στα διδυμακια πάει επί 2???!!!!! (Ακούγονται αρκετά αν τα πάρεις όλα μαζί τώρα σε δύο δόσεις εξατμιζονται σαν καπνός όπως έλεγε και ο Κατακουζινος). 

Εν τέλη τσεκαρες τι παίζει με τα επιδόματα? Ξέρω σίγουρα πάντως ότι τα 2000€ του Κούλη ισχύουν κανονικά κ μπαίνουν τα 1500€ ανήμερα της γέννας και τα άλλα 500€ εντός κάποιων μηνών αν δε κάνω λάθος..τώρα δε ξέρω τι γίνεται με τα δωμάτια πχ του μαιευτηρίου κτλ. Εγώ έχω εφκα.. θα ρωτήσω κ εγώ τη Δευτέρα τη λογίστρια Μ κ βλεπουμε.. όλες καλά κατά τ αλλά? 

17 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Καλησπέρα κοριτσια !! Επιχειρήσαμε με τον γιατρό να κόψουμε το utrogestan μειωνοντας ενα χαπι ανα δυο μέρες αλλά την τρίτη μέρα παρουσίαστηκε και πάλι ροζ!! Οπότε ξαναπαίρνω τη δόση που έπαιρνα εξ αρχης και πήρα 3ημερη άδεια!! Κουράζομαι πάρα πολύ δεν κοιμαμαι καθολου καλα τα συμπτωματα ειναι στο φουλ!! Μετά τον φεβρουαριο θα βγω αναρρωτικη κάνω μια υπομονή γιατί χρειάζομαι τα ένσημα για να μπορέσω να πάρω τα επιδόματα!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!! Ανυπομονώ να φτάσω στη 12η εβδομάδα να νίωσω λιγακι πιο ασφαλής!! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες!! 

Θα μιλήσω από βδομάδα με τον λογιστή μου για να μου τα ξεκαθαρίσει όλα!! Ξέρω για την άδεια κύησης και λοχείας που είναι σύνολο 119 μέρες οι μισές ξεκινάνε πριν την ΠΗΤ και οι υπόλοιπες αμέσως μετά!! Χρειάζονται 200 ενσημα τα τελευταία 2 χρόνια πριν την ΠΗΤ για να δικαιουσαι τα επιδοματα! Αλλά μου λείπουν πολλές άλλες λεπτομέριες όπως καταλαβαίνεις!! 

Κοριτσι μου όλα οκ με το utrogestan? Τέλος το αίμα ε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Renez είπε:

Κοριτσι μου όλα οκ με το utrogestan? Τέλος το αίμα ε??

Ναι κοπελα μου όλα καλά τέλος! Απλώς έχω τσιμπηματάκια!!

Εσείς αισθάνεστε τίποτα τέτοιο κορίτσια; κράμπες ή τσιμπήματα; 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, nairobi είπε:

Ναι κοπελα μου όλα καλά τέλος! Απλώς έχω τσιμπηματάκια!!

Εσείς αισθάνεστε τίποτα τέτοιο κορίτσια; κράμπες ή τσιμπήματα; 

Εννοείται!! Μέχρι τη προηγούμενη εβδομάδα τα είχα σχεδόν κάθε μέρα γενικά μέσα στη διάρκεια της μέρας τώρα που μπήκα στην 7η εβδομάδα τα νιώθω πιο πολύ το βράδυ όταν ξαπλώνω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Renez είπε:

Εν τέλη τσεκαρες τι παίζει με τα επιδόματα? Ξέρω σίγουρα πάντως ότι τα 2000€ του Κούλη ισχύουν κανονικά κ μπαίνουν τα 1500€ ανήμερα της γέννας και τα άλλα 500€ εντός κάποιων μηνών αν δε κάνω λάθος..τώρα δε ξέρω τι γίνεται με τα δωμάτια πχ του μαιευτηρίου κτλ. Εγώ έχω εφκα.. θα ρωτήσω κ εγώ τη Δευτέρα τη λογίστρια Μ κ βλεπουμε.. όλες καλά κατά τ αλλά? 

 

Renez μου δεν έχω ψαχτεί ακόμα με τα λοιπά επιδόματα μόνο για τα 2000 είμαι σίγουρη από τα τελευταία λεγόμενα του Μάνεση είναι ότι είναι 1000 άμεσα και τα άλλα 1000 μετά από 6 μήνες. Και για διδυμακια είναι δίπλα από το ίντερνετ που το έψαξα.

Τώρα για την εγκυμοσύνη σπάνια έχω κάτι αναγούλες το τσιγάρο πάλι με ενοχλεί πολύ σε γενικές γραμμές όμως όλα οκ. Εγώ μπαίνω στην 10 εβδομάδα σιγά σιγά. 

Link to comment
Share on other sites

Πως περνάει ο καιρός.. εγώ λέω ποτε το έμαθα,πότε το κατάλαβα κ πότε έφτασα 7 εβδομάδων ένας Θεός ξέρει χαχα ξεκινησα εν το μεταξύ από μανουλες Σεπτεμβρίου αλλά έφτιαξα κ Οκτωβρίου θέματα κι γτ ο γιατρός μου δίνει Πητ 8/10 αλλά μου λέει το πιο πιθανό από 28/9-3/10 άρα θα δείξει που θα μείνω :-)

Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2020 at 5:49 ΜΜ, Renez είπε:

Πρισμενη κ φουσκωμένη να υποθέσω ε?! Νομίζω οι περισσότερες..

Ναι.... περίεργο αυτό το φούσκωμα από τώρα πάντως. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη σου θυμάμαι πως είχα αργήσει πολύ να φουσκώσω.

τελικα ισχύει αυτό που λένε πως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική 

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...