Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!!Χαθηκα κ εγω..Ολη μερα στο σπιτι με τις μικρες δεν προλαβαινα να γραψω.Καναμε κ εμεις β επιπεδου κ δοξα τω Θεω ολα καλα!!Μας εβγαλε κ εγχρωμη φωτο κ ειδαμε τη μπεμπουλα καλυτερα!Τελος του μηνα θα κανω την καμπυλη σακχαρου.Οσο για την αμοιβη ο γιατρος μας ειπε να του δωσουμε οσα νομιζουμε κ επειδη ειναι το τριτο παιδι σιγουρα κατω απο 1000€..Ειναι εξαιρετικος κ δεν κοιταει καθολου τα χρηματα!Ουτε στις επισκεψεις μου παιρνει λεφτα παρα μονο σε δυο που πηρε απο 30€ τη φορα!

  • Μου αρέσει 4

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Fofi29 είπε:

Τέλεια μια χαρά μπράβο Ντίνα....κορίτσια να σας ρωτήσω έχει γυρίσει το μωρό Σας???έχετε αρχίσει να περπατάτε???

Εγώ αύριο έχω υπέρηχο και την Τετάρτη β επιπέδου!!!!Την προηγούμενη φορά ήταν γυρισμένο ναι....αλλά τώρα δεν ξερω...αν κ ακόμα έχουν αρκετό χώρο νομίζω να κάνουν ότι θέλουν!!!!όχι δεν περπατάω πολύ....με πονάνε οι σύνδεσμοι....μου είχε πει επειδή μεγαλώνει η μήτρα....μόλις μπω στον όγδοο θα το κάνω καθημερινά όμως....εσύ????

Just now, Dinakim είπε:

Γεια σας κοριτσια!!Χαθηκα κ εγω..Ολη μερα στο σπιτι με τις μικρες δεν προλαβαινα να γραψω.Καναμε κ εμεις β επιπεδου κ δοξα τω Θεω ολα καλα!!Μας εβγαλε κ εγχρωμη φωτο κ ειδαμε τη μπεμπουλα καλυτερα!Τελος του μηνα θα κανω την καμπυλη σακχαρου.Οσο για την αμοιβη ο γιατρος μας ειπε να του δωσουμε οσα νομιζουμε κ επειδη ειναι το τριτο παιδι σιγουρα κατω απο 1000€..Ειναι εξαιρετικος κ δεν κοιταει καθολου τα χρηματα!Ουτε στις επισκεψεις μου παιρνει λεφτα παρα μονο σε δυο που πηρε απο 30€ τη φορα!

Μπράβο κορίτσι μου....κ εγώ ανυπομονώ για τη β επιπέδου!!!!!Αθήνα γέννας???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εγώ αύριο έχω υπέρηχο και την Τετάρτη β επιπέδου!!!!Την προηγούμενη φορά ήταν γυρισμένο ναι....αλλά τώρα δεν ξερω...αν κ ακόμα έχουν αρκετό χώρο νομίζω να κάνουν ότι θέλουν!!!!όχι δεν περπατάω πολύ....με πονάνε οι σύνδεσμοι....μου είχε πει επειδή μεγαλώνει η μήτρα....μόλις μπω στον όγδοο θα το κάνω καθημερινά όμως....εσύ????

Μπράβο κορίτσι μου....κ εγώ ανυπομονώ για τη β επιπέδου!!!!!Αθήνα γέννας???

Ευχαριστω!κ εσυ με το καλο!!Ουτε εγω εχω ξεκινησει περπατημα ακομα,ειναι νωρις!Κ να παρουν θεση ειναι πολυ πιθανο να ξαναγυρισουν μεχρι τον 9ο!

Ναι Αθηνα γενναω στο γαια κ δυστυχως εμαθα οτι λογω κορονοιου θα επιτρεπεται να μας επισκεπτεται 1 ατομο(το ιδιο ολες τις ημερες)μονο τις ωρες επισκεπτηριου...Σε αλλα οποιος επισκεφθει τη λεχωνα(παλι 1 προσωπο)πρεπει αναγκαστικα να μεινει μεσα στο μαιευτηριο ολες τις ημερες,δεν επιτρεπεται να φυγει κ να ξαναγυρισει...


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Fofi29 είπε:

Εμένα μου είπε ο γιατρός μία ή ωρίτσα κάθε μέρα καλό θα μου κάνει...θα ισχύουν αυτά τα μέτρα λέτε και τ8ν Σεπτέμβριο?

Ελπίζω όχι....αλλά νομίζω πως δεν θα την γλυτώσουμε!!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2020 at 2:16 ΠΜ, Fofi29 είπε:

Εμένα μου είπε ο γιατρός μία ή ωρίτσα κάθε μέρα καλό θα μου κάνει...θα ισχύουν αυτά τα μέτρα λέτε και τ8ν Σεπτέμβριο?

Φώφη μου να σε ρωτήσω πως καταλαβαίνεις τις συσπάσεις πως νιώθεις???

Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2020 at 2:16 ΠΜ, Fofi29 είπε:

Εμένα μου είπε ο γιατρός μία ή ωρίτσα κάθε μέρα καλό θα μου κάνει...θα ισχύουν αυτά τα μέτρα λέτε και τ8ν Σεπτέμβριο?

Δυστυχως εγω που τον ρωτησα μου ειπε οτι θα ισχυουν κ τον Σεπτεμβριο αυτα...:sad:

Οσο για τις συσπασεις ειχα στην πρωτη μου κορη κ ενιωθα πονους περιοδου πολυ εντονους,πονους στη μεση κ καποιες φορες πετρωνε κ η κοιλια!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Δυστυχως εγω που τον ρωτησα μου ειπε οτι θα ισχυουν κ τον Σεπτεμβριο αυτα...:sad:

Οσο για τις συσπασεις ειχα στην πρωτη μου κορη κ ενιωθα πονους περιοδου πολυ εντονους,πονους στη μεση κ καποιες φορες πετρωνε κ η κοιλια!

Αυτό μου είπε κ χτες ο γιατρός μου ότι κ Σεπτέμβρη έτσι θα είναι!!!Νιώθω ότι πετρώνει κάποιες στιγμές και σαν να με τραβάει...και μου είπε ότι είναι συσπασεις αγχώθηκα λίγο.. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Αυτό μου είπε κ χτες ο γιατρός μου ότι κ Σεπτέμβρη έτσι θα είναι!!!Νιώθω ότι πετρώνει κάποιες στιγμές και σαν να με τραβάει...και μου είπε ότι είναι συσπασεις αγχώθηκα λίγο.. 

Καλημερα!Το ειπες στο γιατρο σου;Αν συμβαινουν αραια κ που ισως να μην ειναι κατι ανησυχητικο αλλα καλυτερα να το ξερει!


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Αυτό μου είπε κ χτες ο γιατρός μου ότι κ Σεπτέμβρη έτσι θα είναι!!!Νιώθω ότι πετρώνει κάποιες στιγμές και σαν να με τραβάει...και μου είπε ότι είναι συσπασεις αγχώθηκα λίγο.. 

Έχω ένα πολύ καλό βιβλίο για εγκυμοσύνη που διαβάζω και αναφέρει πως σε αυτόν τον μήνα που διανυουμε οι συσπάσεις είναι αρκετές αλλά όχι ανησυχιτικές! Ουσιαστικά είναι σαν να προετοιμάζεται το όλο σύστημα για τον τοκετό! Μην αγχώνεσαι και σε κάθε περίπτωση άκου τον γιατρό σου!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!μου είπε να παρακολουθώ κάθε μέρα πως πάει....αν πχ έχω πολλές την ώρα!!!κ την Τετάρτη εχω β επιπέδου και μου ειπε θα μου πει ο εμβρυολογος που θα μου μετρήσει κ το τράχηλο μήπως έχει μικρύνει!!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!μου είπε να παρακολουθώ κάθε μέρα πως πάει....αν πχ έχω πολλές την ώρα!!!κ την Τετάρτη εχω β επιπέδου και μου ειπε θα μου πει ο εμβρυολογος που θα μου μετρήσει κ το τράχηλο μήπως έχει μικρύνει!!!!

Μην αγχώνεσαι από τώρα... κάτσε να δεις τι θα σου πει. 
Ισως ως ένα σημείο να είναι φυσιολογικό. Ξεκουράσου κιόλας βοηθάει.

όλα θα πάνε καλά! 


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!!!!Και χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν!!!Κορίτσια μου έκανα χτες τη β επιπέδου...όλα πολύ καλά μας είπε....ήταν περίπου 600 γραμμάρια ο μικρός....κ είχε μεγαλώσει πολυ!!!Εγώ ψώνια έχω πάρει σεντονακια πετσετουλες....κ μου έδωσε κ η κουνιάδα μου κάτι ρουχαλακια!!!έχω βρει κούνια.....σε καρότσι δεν έχω καταλήξει ακομα!!!απλά επειδή μέχρι τέλος του μήνα θα μετακομίσω...περιμένω να φύγει κ η μετακόμιση....να μπουν και οι εκπτώσεις και να τα παραγγείλω!!!εσείς??????:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...