Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια ! πως ειστε? 

@Thaliamp θεμα υπνου μαρτυριο... ειδικα αν κοιμηθω απογευμα , μπορει να κοιμηθω 3-4 ξανα .. αλλα νωρις αν κοιμηθω δεν βολευομαι πλεον καλα , κοιμαμαι κ στο πλαι κ οταν θελω να γυρισω πλευρο , πιανω τον αντρα μου για να το κανω για να μην κουνηθω πολυ..

@Angelina87 για ρουχαλακια παρε κοντομανοικα ζιπουνακια (τον χειμωνα θα τα φοραει κατω απο τα φορμακια ) και μακρυμανοικα. εγω στον γιο ειχα παρει συσκευασιες απο τα h m που με βολεψαν πολυ , τα αγορασα στις εκπτωσεις κ αν θυμαμαι καλα ειχαν μεσα 7 γυρω στα 10 ευρω. Μην παρεις το νουμερο για νεογεννητο ,ειναι πολυ μικρο ,παρε για 1-3 κ 3-6 μηνων.  πλεον εχω αποψη σε αυτα! γτ στο πρωτο αγορασα κ πολλα μικρα κ δεν του τα εβαλα... μετα θα χρειαστεις φορμακια ολοσωμα, καλτσακια, κουβερτουλες ( εγω ειχα 2 λεπτες βελουτε κ 2 χοντρες που ακομα χρησιμοποιω) , σεντονια κουνιας, σελτεδακια να τα στρωνεις για να αλλαζεις το μωρο , πανακια για το ρεψιμο κ γουλιες, πανες αγκαλιας για να δινεις στους αλλους οταν παιρνουν το μωρο,φορμα εξοδου γι αοτν χειμωνα αλλα να την παρεις λιγο μεγαλυτερη ,  καροτσι θα σε συμβουλευα οχι 3 σε 1 οπως ειπαν κ τα κοριτσια. κ να δεις να χωραει στο αμαξι σας γτ καποια ειναι ογκωδεις. καθισμα αυτοκινητου εγω θα χρησιμοποιησω το αυγο μεχρι 11 μηνων κ μετα καθισμα για 9-36 κιλα ( εχω παρει για τον γιο μου απο γερμανια  της MAXI COSSI και ειμαι υπερευχαριστημενη) , μπανιερα θα χρειαστεις, κουνια που να κατεβαινουν τα καγκελα, καλαθουνα ειμαι της αποψης οτι αν δεν σου δωσεις , μην αγορασεις γτ δεν θα σου κανει δουλεια. εγω που θηλαζα κ τον ειχα στο δωματιο μου , την χρησιμοιποιησα για 2 μηνες κ μετα στην κουνια του . περισσοτερο θα σε βολεψει το ριλαξ απο νεογεννητο για να το κρατας κ στο σαλονι .

@Thaliamp kai @Fofi!εγω το πρωτο το θηλασα μεχρι 15 μηνων κ τον ειχα στο δωματιο κ ακομα τον εχω . ειναι δυσκολο οταν θηλαζεις να το εχεις σε ξεχωριστο δωματιο γτ την νυχτα καθε 2-3 ωρες θηλαζουν .. αν δεν θηλασετε ναι ειναι προτιμοτερο να το μαθετε στο δωματιο τους.ενω  ειμαι κατα της συγκοιμισης στο κρεβατι μαζι γτ βρε κοριτσια  λιγο να κοιμηθεις βαρια , που θα καταλαβεις αν γυρισεις κ το χτυπησεις κατα λαθος.. παντα στην κουνια του .

  • Μου αρέσει 4

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια ! πως ειστε? 

@Thaliamp θεμα υπνου μαρτυριο... ειδικα αν κοιμηθω απογευμα , μπορει να κοιμηθω 3-4 ξανα .. αλλα νωρις αν κοιμηθω δεν βολευομαι πλεον καλα , κοιμαμαι κ στο πλαι κ οταν θελω να γυρισω πλευρο , πιανω τον αντρα μου για να το κανω για να μην κουνηθω πολυ..

@Angelina87 για ρουχαλακια παρε κοντομανοικα ζιπουνακια (τον χειμωνα θα τα φοραει κατω απο τα φορμακια ) και μακρυμανοικα. εγω στον γιο ειχα παρει συσκευασιες απο τα h m που με βολεψαν πολυ , τα αγορασα στις εκπτωσεις κ αν θυμαμαι καλα ειχαν μεσα 7 γυρω στα 10 ευρω. Μην παρεις το νουμερο για νεογεννητο ,ειναι πολυ μικρο ,παρε για 1-3 κ 3-6 μηνων.  πλεον εχω αποψη σε αυτα! γτ στο πρωτο αγορασα κ πολλα μικρα κ δεν του τα εβαλα... μετα θα χρειαστεις φορμακια ολοσωμα, καλτσακια, κουβερτουλες ( εγω ειχα 2 λεπτες βελουτε κ 2 χοντρες που ακομα χρησιμοποιω) , σεντονια κουνιας, σελτεδακια να τα στρωνεις για να αλλαζεις το μωρο , πανακια για το ρεψιμο κ γουλιες, πανες αγκαλιας για να δινεις στους αλλους οταν παιρνουν το μωρο,φορμα εξοδου γι αοτν χειμωνα αλλα να την παρεις λιγο μεγαλυτερη ,  καροτσι θα σε συμβουλευα οχι 3 σε 1 οπως ειπαν κ τα κοριτσια. κ να δεις να χωραει στο αμαξι σας γτ καποια ειναι ογκωδεις. καθισμα αυτοκινητου εγω θα χρησιμοποιησω το αυγο μεχρι 11 μηνων κ μετα καθισμα για 9-36 κιλα ( εχω παρει για τον γιο μου απο γερμανια  της MAXI COSSI και ειμαι υπερευχαριστημενη) , μπανιερα θα χρειαστεις, κουνια που να κατεβαινουν τα καγκελα, καλαθουνα ειμαι της αποψης οτι αν δεν σου δωσεις , μην αγορασεις γτ δεν θα σου κανει δουλεια. εγω που θηλαζα κ τον ειχα στο δωματιο μου , την χρησιμοιποιησα για 2 μηνες κ μετα στην κουνια του . περισσοτερο θα σε βολεψει το ριλαξ απο νεογεννητο για να το κρατας κ στο σαλονι .

@Thaliamp kai @Fofi!εγω το πρωτο το θηλασα μεχρι 15 μηνων κ τον ειχα στο δωματιο κ ακομα τον εχω . ειναι δυσκολο οταν θηλαζεις να το εχεις σε ξεχωριστο δωματιο γτ την νυχτα καθε 2-3 ωρες θηλαζουν .. αν δεν θηλασετε ναι ειναι προτιμοτερο να το μαθετε στο δωματιο τους.ενω  ειμαι κατα της συγκοιμισης στο κρεβατι μαζι γτ βρε κοριτσια  λιγο να κοιμηθεις βαρια , που θα καταλαβεις αν γυρισεις κ το χτυπησεις κατα λαθος.. παντα στην κουνια του .

Εγω θα το εχω διπλα στο πορτ μπεμπε με βαση οποτε δεν θα υπαρχει κινδυνος να το χτυπησω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια ! πως ειστε? 

@Thaliamp θεμα υπνου μαρτυριο... ειδικα αν κοιμηθω απογευμα , μπορει να κοιμηθω 3-4 ξανα .. αλλα νωρις αν κοιμηθω δεν βολευομαι πλεον καλα , κοιμαμαι κ στο πλαι κ οταν θελω να γυρισω πλευρο , πιανω τον αντρα μου για να το κανω για να μην κουνηθω πολυ..

@Angelina87 για ρουχαλακια παρε κοντομανοικα ζιπουνακια (τον χειμωνα θα τα φοραει κατω απο τα φορμακια ) και μακρυμανοικα. εγω στον γιο ειχα παρει συσκευασιες απο τα h m που με βολεψαν πολυ , τα αγορασα στις εκπτωσεις κ αν θυμαμαι καλα ειχαν μεσα 7 γυρω στα 10 ευρω. Μην παρεις το νουμερο για νεογεννητο ,ειναι πολυ μικρο ,παρε για 1-3 κ 3-6 μηνων.  πλεον εχω αποψη σε αυτα! γτ στο πρωτο αγορασα κ πολλα μικρα κ δεν του τα εβαλα... μετα θα χρειαστεις φορμακια ολοσωμα, καλτσακια, κουβερτουλες ( εγω ειχα 2 λεπτες βελουτε κ 2 χοντρες που ακομα χρησιμοποιω) , σεντονια κουνιας, σελτεδακια να τα στρωνεις για να αλλαζεις το μωρο , πανακια για το ρεψιμο κ γουλιες, πανες αγκαλιας για να δινεις στους αλλους οταν παιρνουν το μωρο,φορμα εξοδου γι αοτν χειμωνα αλλα να την παρεις λιγο μεγαλυτερη ,  καροτσι θα σε συμβουλευα οχι 3 σε 1 οπως ειπαν κ τα κοριτσια. κ να δεις να χωραει στο αμαξι σας γτ καποια ειναι ογκωδεις. καθισμα αυτοκινητου εγω θα χρησιμοποιησω το αυγο μεχρι 11 μηνων κ μετα καθισμα για 9-36 κιλα ( εχω παρει για τον γιο μου απο γερμανια  της MAXI COSSI και ειμαι υπερευχαριστημενη) , μπανιερα θα χρειαστεις, κουνια που να κατεβαινουν τα καγκελα, καλαθουνα ειμαι της αποψης οτι αν δεν σου δωσεις , μην αγορασεις γτ δεν θα σου κανει δουλεια. εγω που θηλαζα κ τον ειχα στο δωματιο μου , την χρησιμοιποιησα για 2 μηνες κ μετα στην κουνια του . περισσοτερο θα σε βολεψει το ριλαξ απο νεογεννητο για να το κρατας κ στο σαλονι .

@Thaliamp kai @Fofi!εγω το πρωτο το θηλασα μεχρι 15 μηνων κ τον ειχα στο δωματιο κ ακομα τον εχω . ειναι δυσκολο οταν θηλαζεις να το εχεις σε ξεχωριστο δωματιο γτ την νυχτα καθε 2-3 ωρες θηλαζουν .. αν δεν θηλασετε ναι ειναι προτιμοτερο να το μαθετε στο δωματιο τους.ενω  ειμαι κατα της συγκοιμισης στο κρεβατι μαζι γτ βρε κοριτσια  λιγο να κοιμηθεις βαρια , που θα καταλαβεις αν γυρισεις κ το χτυπησεις κατα λαθος.. παντα στην κουνια του .

Και εγώ αυτό φοβάμαι τη συγκοιμηση....εγώ είμαι δύσκολη στον ύπνο δεν θέλω ούτε να με ακουμπάς..  ο άντρας μου πάλι είναι ατσαλος....μου έρχονται κατι χέρια κάτι πόδια.....όποτε συμφωνώ στη κούνια του .και εγώ νιώθω ένα πόνο όταν αλλάζω θεσεις....η θέλω να σηκωθώ από το κρεβάτι....κ ενώ κοιμάμαι 12....στς 3 όρθια....άντε να δούμε τι άλλο θα δούμε:-D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρααααα... Λοιπόν εγώ έκανα καμπύλη προχθές κ σήμερα πήρα τα αποτελέσματα... Σάκχαρο νηστειας:79 σάκχαρο 60' μετά τη ληψη:186 σάκχαρο 120' μετά τη ληψη:119 ο γιατρός μου είπε καααλες ήταν αλλά στα 60' το ήθελε πιο λίγο κ ν προσέχω τη διατροφή μου... Εσείς πως τα βλέπετε τα αποτελέσματα γιατί κάθε φορά αυτός ο άνθρωπος με τρομοκρατεί... Κάπου έχω διαβάσει ότι πρέπει ν είναι τα 2 πάνω απ το όριο για ν πεις ότι κάτι συμβαίνει... 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια ! πως ειστε? 

@Thaliamp θεμα υπνου μαρτυριο... ειδικα αν κοιμηθω απογευμα , μπορει να κοιμηθω 3-4 ξανα .. αλλα νωρις αν κοιμηθω δεν βολευομαι πλεον καλα , κοιμαμαι κ στο πλαι κ οταν θελω να γυρισω πλευρο , πιανω τον αντρα μου για να το κανω για να μην κουνηθω πολυ..

@Angelina87 για ρουχαλακια παρε κοντομανοικα ζιπουνακια (τον χειμωνα θα τα φοραει κατω απο τα φορμακια ) και μακρυμανοικα. εγω στον γιο ειχα παρει συσκευασιες απο τα h m που με βολεψαν πολυ , τα αγορασα στις εκπτωσεις κ αν θυμαμαι καλα ειχαν μεσα 7 γυρω στα 10 ευρω. Μην παρεις το νουμερο για νεογεννητο ,ειναι πολυ μικρο ,παρε για 1-3 κ 3-6 μηνων.  πλεον εχω αποψη σε αυτα! γτ στο πρωτο αγορασα κ πολλα μικρα κ δεν του τα εβαλα... μετα θα χρειαστεις φορμακια ολοσωμα, καλτσακια, κουβερτουλες ( εγω ειχα 2 λεπτες βελουτε κ 2 χοντρες που ακομα χρησιμοποιω) , σεντονια κουνιας, σελτεδακια να τα στρωνεις για να αλλαζεις το μωρο , πανακια για το ρεψιμο κ γουλιες, πανες αγκαλιας για να δινεις στους αλλους οταν παιρνουν το μωρο,φορμα εξοδου γι αοτν χειμωνα αλλα να την παρεις λιγο μεγαλυτερη ,  καροτσι θα σε συμβουλευα οχι 3 σε 1 οπως ειπαν κ τα κοριτσια. κ να δεις να χωραει στο αμαξι σας γτ καποια ειναι ογκωδεις. καθισμα αυτοκινητου εγω θα χρησιμοποιησω το αυγο μεχρι 11 μηνων κ μετα καθισμα για 9-36 κιλα ( εχω παρει για τον γιο μου απο γερμανια  της MAXI COSSI και ειμαι υπερευχαριστημενη) , μπανιερα θα χρειαστεις, κουνια που να κατεβαινουν τα καγκελα, καλαθουνα ειμαι της αποψης οτι αν δεν σου δωσεις , μην αγορασεις γτ δεν θα σου κανει δουλεια. εγω που θηλαζα κ τον ειχα στο δωματιο μου , την χρησιμοιποιησα για 2 μηνες κ μετα στην κουνια του . περισσοτερο θα σε βολεψει το ριλαξ απο νεογεννητο για να το κρατας κ στο σαλονι .

@Thaliamp kai @Fofi!εγω το πρωτο το θηλασα μεχρι 15 μηνων κ τον ειχα στο δωματιο κ ακομα τον εχω . ειναι δυσκολο οταν θηλαζεις να το εχεις σε ξεχωριστο δωματιο γτ την νυχτα καθε 2-3 ωρες θηλαζουν .. αν δεν θηλασετε ναι ειναι προτιμοτερο να το μαθετε στο δωματιο τους.ενω  ειμαι κατα της συγκοιμισης στο κρεβατι μαζι γτ βρε κοριτσια  λιγο να κοιμηθεις βαρια , που θα καταλαβεις αν γυρισεις κ το χτυπησεις κατα λαθος.. παντα στην κουνια του .

Σ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!!πραγματικά είναι το πρώτο και έχω λίγο απελπιστεί δεν ξέρω τι να πρώτο πάρω!σήμερα πήρα κάποια για ένα μηνών με 3 και παρήγγειλα και μεγαλύτερα για τον χειμώνα!Θα πάω να δω και για καρότσι και για κουνια αν έχει καποια καλή προσφορά!έλεγα να μπει στο δωμάτιο του κατευθείαν γιατί δεν θα θηλάσω και να μην αγοράζω καλαθουνα γιατί δεν έχω κάποιον να μου δώσει!και εγώ για 3 σε 1 καροτσι εκτός ότι είναι πολύ ακριβά είναι και μεγάλα!φορμακια πήρα μακριμανικα λεπτά θα πάρω και κανένα κοντομάνικο και ας μην χρειαστεί δεν πειράζει!όλοι μου λένε πως θα φέρουν και δωρα!ας πάρω τα βασικά σιγα σιγά και μετά βλέπω αν λείπει κάτι!τώρα θέλω κουβεντουλες και σεντόνια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια τι λετε για τις επισκεψεις???διαβαζω παραπανω οτι θα μας φερουν και δωρα..εμενα ο αντρας μου ειναι καθετος οτι δεν θα δεχτουμε κανεναν για το πρωτο τριμηνο οποτε σιγουρα πρεπει να εχουμε μπολικα ρουχαλακια για την αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ,  με τον αιματοκριτη πως τα πατε ? εμενα ειναι 31 κ πλεον προσπαθω να παιρνω τα χαπια σιδηρου και τις βιταμινες εγκυμοσυνης. και σαγχαρο νηστειας ειχα 94 . γενικα οι εξετασεις μου δεν ηταν καλες ..κ h  tsh ειχε ανεβει ... τωρα λεω να συμμορφωθω και να συνεπης . τερμα και η νουτελα για λιγο !!!! 

@Fofi! nai sυμφωνω με την καλαθουνα .

@Thaliamp περιμενε εχουμε κ αλλα να δουμε .. οταν βαρυνουμε κ αλλο 

@Angelina87 μην παρεις πολλα ρουχα για αρχη αν ξερεις οι θα σου φερουν . εμενα πχ μου εφεραν 4 κουβερτες χοντρες .. ενω στους περισσοτερους ειχα πει οτι θελω λεφτα( κοντινους) γτ τα ειχαμε ολα . κ οσοι εφερναν ρουχα ειχαν καρτα αλλαγης ευτυχως κ τα πηρα μεγαλυτερα. Τα περισσοτερα βεβαια στα φερνουν στην βαφτιση οπου κ τα αλλαξα για 2-3 χρονων.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλησπερα κοριτσια ,  με τον αιματοκριτη πως τα πατε ? εμενα ειναι 31 κ πλεον προσπαθω να παιρνω τα χαπια σιδηρου και τις βιταμινες εγκυμοσυνης. και σαγχαρο νηστειας ειχα 94 . γενικα οι εξετασεις μου δεν ηταν καλες ..κ h  tsh ειχε ανεβει ... τωρα λεω να συμμορφωθω και να συνεπης . τερμα και η νουτελα για λιγο !!!! 

@Fofi! nai sυμφωνω με την καλαθουνα .

@Thaliamp περιμενε εχουμε κ αλλα να δουμε .. οταν βαρυνουμε κ αλλο 

@Angelina87 μην παρεις πολλα ρουχα για αρχη αν ξερεις οι θα σου φερουν . εμενα πχ μου εφεραν 4 κουβερτες χοντρες .. ενω στους περισσοτερους ειχα πει οτι θελω λεφτα( κοντινους) γτ τα ειχαμε ολα . κ οσοι εφερναν ρουχα ειχαν καρτα αλλαγης ευτυχως κ τα πηρα μεγαλυτερα. Τα περισσοτερα βεβαια στα φερνουν στην βαφτιση οπου κ τα αλλαξα για 2-3 χρονων.

Και εγω Αντα μου ετσι και ετσι με τις εξετασεις..σιδηρος εννοειται χαμηλος στο 30,σακχαρο ουτε την βαση δεν ειχα και tsh ειχε ανεβει τον προηγουμενο μηνα τωρα ευτυχως επεσε στο 1.60..

Βρε κοριτσια γενναει καμμια σε ιδιωτικο??διαβαζω εδω στο φορουμ οι περισσοτερες που γεννανε τωρα εχουν παρει μακρυμανικα στα μωρακια τους λογο κλιματιστικων λενε..εγω της εχω παρει κοντομανικα και με κοντα ποδαρακια...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Και εγω Αντα μου ετσι και ετσι με τις εξετασεις..σιδηρος εννοειται χαμηλος στο 30,σακχαρο ουτε την βαση δεν ειχα και tsh ειχε ανεβει τον προηγουμενο μηνα τωρα ευτυχως επεσε στο 1.60..

Βρε κοριτσια γενναει καμμια σε ιδιωτικο??διαβαζω εδω στο φορουμ οι περισσοτερες που γεννανε τωρα εχουν παρει μακρυμανικα στα μωρακια τους λογο κλιματιστικων λενε..εγω της εχω παρει κοντομανικα και με κοντα ποδαρακια...

Εγώ γεννάω σε ιδιωτικό!!!!Εγώ θα έχω και τα δύο μαζί ...συνήθως την πρώτη μέρα τους βάζουν μακριμανικο λεπτό.....δεν έχεις πάρει κ μακριμανικα???Όσο για τις επισκέψεις κ ο δικός μου τα ίδια λέει.....δεν νομίζω να το τηρήσω όμως.οχι υπερβολές.....ούτε αγκαλιές κ κοντά στο μωρό....αλλά για ένα καφέ οι δικοί μου θα έρθουν!!!!!

Just now, ada32 είπε:

Καλησπερα κοριτσια ,  με τον αιματοκριτη πως τα πατε ? εμενα ειναι 31 κ πλεον προσπαθω να παιρνω τα χαπια σιδηρου και τις βιταμινες εγκυμοσυνης. και σαγχαρο νηστειας ειχα 94 . γενικα οι εξετασεις μου δεν ηταν καλες ..κ h  tsh ειχε ανεβει ... τωρα λεω να συμμορφωθω και να συνεπης . τερμα και η νουτελα για λιγο !!!! 

@Fofi! nai sυμφωνω με την καλαθουνα .

@Thaliamp περιμενε εχουμε κ αλλα να δουμε .. οταν βαρυνουμε κ αλλο 

@Angelina87 μην παρεις πολλα ρουχα για αρχη αν ξερεις οι θα σου φερουν . εμενα πχ μου εφεραν 4 κουβερτες χοντρες .. ενω στους περισσοτερους ειχα πει οτι θελω λεφτα( κοντινους) γτ τα ειχαμε ολα . κ οσοι εφερναν ρουχα ειχαν καρτα αλλαγης ευτυχως κ τα πηρα μεγαλυτερα. Τα περισσοτερα βεβαια στα φερνουν στην βαφτιση οπου κ τα αλλαξα για 2-3 χρονων.

Και μένα στο 31 ήταν....παίρνω χάπι για το σίδηρο!!!!Το σάκχαρο ήταν 98 στην προηγούμενη και τώρα 82.....αλλά πήρα αέρα και έχω φάει τα πάντα ενώ προσεχα πάλι.... πρέπει να μαζευτω!!!καμπύλη έκανες?????

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2020 at 10:50 ΜΜ, Thaliamp είπε:

Joie mirus, carello m18, lorelli s300.....για ρίξε μια ματιά σε αυτα!!!!!!

Εγώ επειδή δεν έχω άλλο δωμάτιο θα βάλω από την αρχή τη κούνια μέχρι να μετακομίσω....μετά θα την βάλεις στο δικό της δωμάτιο η μαζί σας????

Τελικά αγόρασα το carello m18 τέλειο είναι!!!κλείνει και δεν πιάνει χώρο και το βρήκα και σε προσφορά!!!πολύ πολύ καλή τιμή!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Angelina87 είπε:

Τελικά αγόρασα το carello m18 τέλειο είναι!!!κλείνει και δεν πιάνει χώρο και το βρήκα και σε προσφορά!!!πολύ πολύ καλή τιμή!!!

Μπράβο κορίτσι μου....ωραίο κ από κοντά ε???πόσο το βρήκες????

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Efakiefaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρααααα... Λοιπόν εγώ έκανα καμπύλη προχθές κ σήμερα πήρα τα αποτελέσματα... Σάκχαρο νηστειας:79 σάκχαρο 60' μετά τη ληψη:186 σάκχαρο 120' μετά τη ληψη:119 ο γιατρός μου είπε καααλες ήταν αλλά στα 60' το ήθελε πιο λίγο κ ν προσέχω τη διατροφή μου... Εσείς πως τα βλέπετε τα αποτελέσματα γιατί κάθε φορά αυτός ο άνθρωπος με τρομοκρατεί... Κάπου έχω διαβάσει ότι πρέπει ν είναι τα 2 πάνω απ το όριο για ν πεις ότι κάτι συμβαίνει... 

 Κορίτσι μου καλησπέρα....νομίζω ότι ήταν υψηλή η μέτρηση σου....πόσο ήταν το όριο για 60??εμένα η ενδοκρινολόγος μου είπε να μην ξεπερνάω το 130. Και 1 να είναι πάνω από το όριο συστήνουν σίγουρα μετρήσεις..μήπως να δεις κ έναν ενδοκρινολόγο?????

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

 Κορίτσι μου καλησπέρα....νομίζω ότι ήταν υψηλή η μέτρηση σου....πόσο ήταν το όριο για 60??εμένα η ενδοκρινολόγος μου είπε να μην ξεπερνάω το 130. Και 1 να είναι πάνω από το όριο συστήνουν σίγουρα μετρήσεις..μήπως να δεις κ έναν ενδοκρινολόγο?????

180  είναι τ όριο... Δεν μ είπε κάτι ο γιατρός... Μ είπε απλά ν προσέχω τη διατροφή μου... 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου έκανα εχθές μια χωριακη που ήταν αρκετά χαμηλή 24.75 ο γιατρός μου μου είπε να κάνω μια επαναληπτική το Σάββατο για να δει αν ανέβουν η μονάδες εχει τύχει σε κάμοια άλλη ανησυχώ πολλή επισεις μου είπε ότι μπορεί να έχει γίνει πιο αργά η σύλληψη ???

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Efakiefaki είπε:

180  είναι τ όριο... Δεν μ είπε κάτι ο γιατρός... Μ είπε απλά ν προσέχω τη διατροφή μου... 

Ε τότε ότι σου είπε ο γιατρός σου!!!!πρόσεχε λίγο κ όλα καλά!!!!

Just now, Κατερίνακι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου έκανα εχθές μια χωριακη που ήταν αρκετά χαμηλή 24.75 ο γιατρός μου μου είπε να κάνω μια επαναληπτική το Σάββατο για να δει αν ανέβουν η μονάδες εχει τύχει σε κάμοια άλλη ανησυχώ πολλή επισεις μου είπε ότι μπορεί να έχει γίνει πιο αργά η σύλληψη ???

Κορίτσι μου καλημέρα!!!!!η δική μου ήταν 9 φαντάσου!!!και ανέβηκε μια χαρα!!!!πόσες μέρες έχεις καθυστερήση?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...