Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, ada32 είπε:

 καλημερα ! εγω ασβεστιο δεν παιρνω αλλα στην ουσια περιλαμβανεται στις βιταμινες εγκυμοσυνης ( εχει κ σιδηρο κ ασβεστιο, μαγνησιο κτλ . pregnacare vitamins παιρνω ) .μονη το ζητησα γτ πραγματικα το ασβεστιο δεν μπορουσα να το παρω. 

Οσο γι ατο ονομα αν το αποφασισετε εξαρχης ειναι πολυ καλυτερα να το δηλωσεις οταν θα γινει η εγγραφη στο ληξιαρχειο . Εγω ετσι εκανα στο πρωτο μωρο  κ το ιδιο θα κανω κ τωρα . Γτ να το αφησω χωρις ονομα κ να περιμενω μεχρι την βαφτιση κ μετα ξανα ληξιαρχειο κ αμκα κτλ... Ασε που εινια πιο ευκολο τοτε , συμπληρωνεις μια υπευθυνη δηλωση οτι συμφωνειτε να δωσετ στο παιδι το ταδε ονομα  κ ξεμπερδευεις!

Και εγω πλεον δεν μπορω να παιξω με το μωρο πολυ .. ουτε αγκαλια μπορω να το κρατησω για πολυ .. κουραζομαι κ οταν περπαταω .  εγω θελω να παρω ενδοεπικοινωνια γτ θα παω τον γιομου στο δωματιο του κ θελω να τον ακουω. σεξ??? οχι καθολου κ βλεπω κατι ονειρα....

Σας το έχει απαγορεύσει ο γιατρός???η απλά δεν υπάρχει διάθεση???

17 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Εγω παιρνω και μαγνησιο,ασβεστιο,φιλικο οξυ..μου ειπαν οτι μεχρι και περυσι ηταν προαιρετικη αλλα απο φετος εγινε υποχρεωτικη και γλυτωνεις και πολυ τρεξιμοαν το δωσεις απο την αρχη...

Θαλια μου καλησπερα...εννοειται λαχανιασμα φουλ.....εμενα τωρα εχω 2 ημερες που ξεκινησαν οι καουρες..φοβερος πονος σημερα μιλησα με γιατρο και ξεκινησα χαπια και αν δεν ηρεμησω θα μου δωσει πιο ισχυρα...οσο αναφορα τις επαφες τις ημερες που δεν εχω συσπασεις η ειμαι σχετικα καλα εχω επαφη με τον αντρα μου αλλα ηρεμα πραγματα...ρομαντικα...χαχα

Χαχαχα το ρομαντικά το καταλαβαίνω....κ εμείς έτσι....απλά δεν ξέρω ρε παιδί μου είναι διαφορετική η αίσθηση από ότι πριν.....δεν ξέρω τι φταίει...ίσως εγώ δεν βολεύομαι...η το αγχος...πάντως δεν το ευχαριστιεμαι καθολου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Thaliamp είπε:

Σας το έχει απαγορεύσει ο γιατρός???η απλά δεν υπάρχει διάθεση???

Χαχαχα το ρομαντικά το καταλαβαίνω....κ εμείς έτσι....απλά δεν ξέρω ρε παιδί μου είναι διαφορετική η αίσθηση από ότι πριν.....δεν ξέρω τι φταίει...ίσως εγώ δεν βολεύομαι...η το αγχος...πάντως δεν το ευχαριστιεμαι καθολου!!!!

Καλα εννοειται οτι δεν ειναι το ιδιο με πριν και εννοειται οτι δεν βολευεσαι...και φοβασαι κιολας...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για ενδοεπικοινωνια όσες θέλετε....έχει μια ομάδα στο φμπ μαιευτική και γυναικολογία λέγεται....ρωτάνε διάφορα πράγματα για την εγκυμοσύνη,τα μωρά ,για πολλά πράγματα....κ λένε κ για ενδοεπικοινωνια έχουν ρωτήσει πολλές φορές....ρίξτε μια ματιά!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Σας το έχει απαγορεύσει ο γιατρός???η απλά δεν υπάρχει διάθεση???

Χαχαχα το ρομαντικά το καταλαβαίνω....κ εμείς έτσι....απλά δεν ξέρω ρε παιδί μου είναι διαφορετική η αίσθηση από ότι πριν.....δεν ξέρω τι φταίει...ίσως εγώ δεν βολεύομαι...η το αγχος...πάντως δεν το ευχαριστιεμαι καθολου!!!!

οχι δεν μου το εχει απαγορευσει. απλα μεχρι κ τελη Μαιου κ να ηθελα , δεν μπορουσα γτ θα εκανα εμετο . ( στις αρχες κατι καναμε κ μετα στοπ) τωρα που θελω , δεν θελει αυτος γτ φοβαται .. τελεια?? στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχαμε επαφες μεχρι να γεννησω ( 1-2 φορες την βδομαδα σιγουρα)

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια για ενδοεπικοινωνια όσες θέλετε....έχει μια ομάδα στο φμπ μαιευτική και γυναικολογία λέγεται....ρωτάνε διάφορα πράγματα για την εγκυμοσύνη,τα μωρά ,για πολλά πράγματα....κ λένε κ για ενδοεπικοινωνια έχουν ρωτήσει πολλές φορές....ρίξτε μια ματιά!!!!

τελεια! 

16 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Καλα εννοειται οτι δεν ειναι το ιδιο με πριν και εννοειται οτι δεν βολευεσαι...και φοβασαι κιολας...

κ πλεον βρε κοριτσια , εγω δεν μπορω να αλλαξω πλευρα στο κρεβατι ..με τραβαει η κοιλια μου .. κ φοβαμαι κιολασ μην κουνηθω παραπανω κ κανω ξανα εμετο ... τραυματικη εμπειρια!!!!!

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ποιο sex? Χαχαχα τι είναι αυτό;

Εμεις τίποτα! Από τη μια ο φόβος γιατί ταλαιπωρηθήκαμε πολύ με παλινδρομες κλπ, από την άλλη δεν με αγγίζει καν λες και είμαι πορσελάνη. Αφήστε που αισθάνομαι σαν φοράδα και δεν θέλω τίποτα...

Πως θα επανέλθουμε δεν ξέρω και με ανησυχεί πολύ...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια χρειάζομαι την βοήθεια σας.  Το βράδυ νιώθω να με πονάει η κοιλιά μου στο πλάι. Κάθε βράδυ πλέον.  είναι συσπάσεις??

Δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι η Όχι  . όταν λέμε ότι πετρωνει η κοιλιά, αυτό είναι?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Κορίτσια χρειάζομαι την βοήθεια σας.  Το βράδυ νιώθω να με πονάει η κοιλιά μου στο πλάι. Κάθε βράδυ πλέον.  είναι συσπάσεις??

Δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι η Όχι  . όταν λέμε ότι πετρωνει η κοιλιά, αυτό είναι?

Εχω συσπάσεις κ εγώ ....είναι όταν σκληραίνει πολύ απότομα για κάποια δευτερόλεπτα κ μετά επανέρχεται.....εγώ την βλέπω κιόλας σαν να μαζεύει σε ένα σημείο εκείνη τη στιγμή!!!!!πόνο νιώθω κ εγώ όταν είναι ξαπλωμένη ανάλογα τη στάση....με τραβαει... Αυτό είναι από τους συνδέσμους της μήτρας μου είπε ο γιατρός.παιρνεις μαγνήσιο??????εμένα μου έδωσε για τις συσπάσεις!!!!

Και όσο για τις επαφές νομίζω στην ίδια κατάσταση είμαστε πάνω κάτω όλες:grin:!!!!!ευτυχώς εγώ δεν το ζητάω κιόλας....υπομονηηηηηηηη

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Εχω συσπάσεις κ εγώ ....είναι όταν σκληραίνει πολύ απότομα για κάποια δευτερόλεπτα κ μετά επανέρχεται.....εγώ την βλέπω κιόλας σαν να μαζεύει σε ένα σημείο εκείνη τη στιγμή!!!!!πόνο νιώθω κ εγώ όταν είναι ξαπλωμένη ανάλογα τη στάση....με τραβαει... Αυτό είναι από τους συνδέσμους της μήτρας μου είπε ο γιατρός.παιρνεις μαγνήσιο??????εμένα μου έδωσε για τις συσπάσεις!!!!

Και όσο για τις επαφές νομίζω στην ίδια κατάσταση είμαστε πάνω κάτω όλες:grin:!!!!!ευτυχώς εγώ δεν το ζητάω κιόλας....υπομονηηηηηηηη

 Μάλλον πόνο νιώθω τότε επέθδη μεγαλώνει η μήτρα.  Μου το είχε άλλα δεν περίμενα τόσο πολύ.  Όχι δεν παίρνω μαγνήσιο ξεχωριστά, αλλά έχει στις βιταμίνες που παίρνω, 150mg.εντωμεταξύ ανακάλυψα ότι ασβέστιο δεν παίρνω καθόλου..! Νόμιζα ότι είχαν οι βιταμίνες άλλα δεν έχουν κ θα ξεκινήσω από αύριο.  Μεσημέρι το παίρνουμε?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , ada32 είπε:

 Μάλλον πόνο νιώθω τότε επέθδη μεγαλώνει η μήτρα.  Μου το είχε άλλα δεν περίμενα τόσο πολύ.  Όχι δεν παίρνω μαγνήσιο ξεχωριστά, αλλά έχει στις βιταμίνες που παίρνω, 150mg.εντωμεταξύ ανακάλυψα ότι ασβέστιο δεν παίρνω καθόλου..! Νόμιζα ότι είχαν οι βιταμίνες άλλα δεν έχουν κ θα ξεκινήσω από αύριο.  Μεσημέρι το παίρνουμε?

Καλημέραααα......εγώ το παίρνω μεσημέρι ναι....γιατί πρέπει να εχει απόσταση από το σίδηρο κάποιες ώρες!!!!κ εγώ πονάω αρκετά πολλές φορές κ όταν περπαταω....είναι κ η αλλαγή κέντρου βάρους!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε??εκλεισα τα επιπλα της μικρης.....πολυ καλα θα ελεγα και πολυ καλο το μαγαζι...εσεις πως τα πατε?επισης σκεφτομαι να κανω μια ιδιωτικη ασφαλεια στο μωρο οταν θα γεννηθει..τι λετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε??εκλεισα τα επιπλα της μικρης.....πολυ καλα θα ελεγα και πολυ καλο το μαγαζι...εσεις πως τα πατε?επισης σκεφτομαι να κανω μια ιδιωτικη ασφαλεια στο μωρο οταν θα γεννηθει..τι λετε?

Καλημέρα κορίτσι μου....νομίζω για την ασφάλεια ειναι πολύ καλό αυτο....νομίζω παλιότερα όταν γεννούσε σε ιδιωτικό τον πρώτο χρόνο κάνανε δωρεάν ασφάλεια στο μωρό...δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.....έχεις πάρει πράγματα από φαρμακείο?????

Just now, Thaliamp είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου....νομίζω για την ασφάλεια ειναι πολύ καλό αυτο....νομίζω παλιότερα όταν γεννούσε σε ιδιωτικό τον πρώτο χρόνο κάνανε δωρεάν ασφάλεια στο μωρό...δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.....έχεις πάρει πράγματα από φαρμακείο?????

Επίσης βρε κορίτσια ποια έχει ξεκινήσει τα μπάνια???εχτές έκανα το δεύτερο αλλά είχα πολύ τσούξιμο στο στήθος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου....νομίζω για την ασφάλεια ειναι πολύ καλό αυτο....νομίζω παλιότερα όταν γεννούσε σε ιδιωτικό τον πρώτο χρόνο κάνανε δωρεάν ασφάλεια στο μωρό...δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.....έχεις πάρει πράγματα από φαρμακείο?????

Επίσης βρε κορίτσια ποια έχει ξεκινήσει τα μπάνια???εχτές έκανα το δεύτερο αλλά είχα πολύ τσούξιμο στο στήθος!!!!

Εγω εχω κανει ενα μπανακι,ο γιατρος μου ειπε να κανω κανονικα τα μπανια μου!Η μπεμπα ειναι 1200γρ κ ακομα με το κεφαλι πανω κ τα ποδια κατω..Δυσπνοια αρκετη αλλα δοξα τω Θεω ολα πανε καλα!!!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Εγω εχω κανει ενα μπανακι,ο γιατρος μου ειπε να κανω κανονικα τα μπανια μου!Η μπεμπα ειναι 1200γρ κ ακομα με το κεφαλι πανω κ τα ποδια κατω..Δυσπνοια αρκετη αλλα δοξα τω Θεω ολα πανε καλα!!!

Πω πω φτου φτου φτου.....φαγανη η μπεμπα ποσο ήταν στη β επιπέδου?????εγώ έχω ραντεβού την τρίτη κ ανυπομονώ να δω πόσο έχει μεγαλώσει...... εντωμεταξυ το καταλαβαίνω ότι έχει μεγαλώσει πια γιατί τον νιώθω πολύ έντονα κ τρώω γερές κλοτσιες!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια....ναι πηρα και το φαρμακειο της μικρης...δεν εχω ξεκινησει ακομη μπανια...το στηθος γιατι???προσεχε θαλια...εμενα ηταν ενα κιλο στην 26 εβδομαδα τωρα δεν ξερω ποσο θα ειναι...και εχει γυρισει προς τα κατω ελπιζω να μεινει ετσι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fofi! είπε:

Καλημερα κοριτσια....ναι πηρα και το φαρμακειο της μικρης...δεν εχω ξεκινησει ακομη μπανια...το στηθος γιατι???προσεχε θαλια...εμενα ηταν ενα κιλο στην 26 εβδομαδα τωρα δεν ξερω ποσο θα ειναι...και εχει γυρισει προς τα κατω ελπιζω να μεινει ετσι...

Πόσο σου πήγαν τα πράγματα από το φαρμακείο????πω πω έχουν μεγαλώσειιι.....θα ρωτήσω τι τρίτη το γιατρό για το στήθος:shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...