Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Στης 30 Μαϊου σήμερα έχουμε 5 ΕΕ 6 μέρες αλλά δν έχω σταθερό κυκλο είμαι να σκάσω φοβάμαι Μν το αποβάλει ο οργανισμός μου κ αντί να ανέβει πέσει βέβαια μου είπαν ότι ανεβαίνει  ανά 48 ώρες αύριο έχω εξέταση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, Efakiefaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρααααα... Λοιπόν εγώ έκανα καμπύλη προχθές κ σήμερα πήρα τα αποτελέσματα... Σάκχαρο νηστειας:79 σάκχαρο 60' μετά τη ληψη:186 σάκχαρο 120' μετά τη ληψη:119 ο γιατρός μου είπε καααλες ήταν αλλά στα 60' το ήθελε πιο λίγο κ ν προσέχω τη διατροφή μου... Εσείς πως τα βλέπετε τα αποτελέσματα γιατί κάθε φορά αυτός ο άνθρωπος με τρομοκρατεί... Κάπου έχω διαβάσει ότι πρέπει ν είναι τα 2 πάνω απ το όριο για ν πεις ότι κάτι συμβαίνει... 

Εφη  το αποτελεσμα της μιας ωρας μαλλον δεν ειναι καλο. Πρεπει να μιλησεις με ενδοκρινολογο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερίνακι είπε:

Στης 30 Μαϊου σήμερα έχουμε 5 ΕΕ 6 μέρες αλλά δν έχω σταθερό κυκλο είμαι να σκάσω φοβάμαι Μν το αποβάλει ο οργανισμός μου κ αντί να ανέβει πέσει βέβαια μου είπαν ότι ανεβαίνει  ανά 48 ώρες αύριο έχω εξέταση..

Είχες κάποια αποβολή και φοβάσαι????Πιστεύω ότι απλά ήταν νωρίς....μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο.....κάνε κ αύριο να δεις πόσο θα έχει φτάσει...κ εγώ την επανελαβα πολλές φορές!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, AspasiaT είπε:

Εφη  το αποτελεσμα της μιας ωρας μαλλον δεν ειναι καλο. Πρεπει να μιλησεις με ενδοκρινολογο. 

Το επόμενο Σάββατο έχω ραντεβού με το γιατρό μου... Οπότε θα τον ρωτήσω τι πρέπει ν κάνω... Μέχρι τότε θα προσέχω αρκετά... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Elli S είπε:

Κοριτσια Γεια σας,εδω και λιγες μερες εχω εντονη δυσπνοια ,σας συμβαινει και εσας; Επισης με τα κιλα πως τα πατε; σε ποια εβδομαδα ειστε και ποσα βαλατε μεχρι τωρα; 

Ελλη καλημερα...με το καλο το μωρακι σου...εχω και εγω εντονη δυσφορια ειδικα τωρα με τις ζεστες...ειμαι στην 26 και 2 ημερες κυησης και μετραω ενα μιση κιλο συν..ειναι λιγα το ξερω αλλα δεν ειχα καλη εγκυμοσυνη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι?εχεις καλη εγκυμοσυνη?

Ειμαι σχεδόν 25 εβδομάδων,αν εξαιρέσεις της έντονες ναυτίες μαζί με εμετούς μέχρι και τον τέταρτο μήνα,κατα τα αλλα καλά ηταν,σκληραίνει κάποιες φορές η κοιλιά μου και ο γιατρός μου ειπε όποτε νιώσω οτι σκληραίνει να παίρνω 2 ultrogestan γιατί ειναι επικίνδυνο λέει σημαίνει υπάρχουν συσπάσεις και δεν είναι καλό. Αυτό με αγχώνει τώρα,σου έχει τύχει; εσύ τι δυσκολίες είχες;  

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Elli S είπε:

Ειμαι σχεδόν 25 εβδομάδων,αν εξαιρέσεις της έντονες ναυτίες μαζί με εμετούς μέχρι και τον τέταρτο μήνα,κατα τα αλλα καλά ηταν,σκληραίνει κάποιες φορές η κοιλιά μου και ο γιατρός μου ειπε όποτε νιώσω οτι σκληραίνει να παίρνω 2 ultrogestan γιατί ειναι επικίνδυνο λέει σημαίνει υπάρχουν συσπάσεις και δεν είναι καλό. Αυτό με αγχώνει τώρα,σου έχει τύχει; εσύ τι δυσκολίες είχες;  

Εγω εχω καθε μερα συσπασεις και για παρα πολλες ωρες και παιρνω μαγνησιο 2 φορες την ημερα.μην σε αγχωνει οσο ειναι μακρυς ο τραχηλος.αν και ειναι επιπονο δεν αντεχετε να ζητας στον γιατρο σου να σου κανει κολπικο υπερηχο για να παρακολουθητε το μηκος τραχηλου.επισης εγω εχω ολους τους μηνες εμετους,το πρωτο τετραμηνο δυσκοιλιοτητα και μετα 2 μηνες διαρροια μονο,ειχα λιγο αιμα..ειχα αρκετουτσικα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Εγω εχω καθε μερα συσπασεις και για παρα πολλες ωρες και παιρνω μαγνησιο 2 φορες την ημερα.μην σε αγχωνει οσο ειναι μακρυς ο τραχηλος.αν και ειναι επιπονο δεν αντεχετε να ζητας στον γιατρο σου να σου κανει κολπικο υπερηχο για να παρακολουθητε το μηκος τραχηλου.επισης εγω εχω ολους τους μηνες εμετους,το πρωτο τετραμηνο δυσκοιλιοτητα και μετα 2 μηνες διαρροια μονο,ειχα λιγο αιμα..ειχα αρκετουτσικα...

Πο πο μάλλον και εσύ σαν εμένα περιμένεις να έρθει η μέρα να πάνε όλα καλά να γεννησεις,γιατι εγώ αυτό περιμένω ειδικά τώρα με την ζέστη... Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθεις άλλο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι η ζεστη δεν βοηθαει καθολου και τωρα λεω να βαλω και ενα aircondition μηπως και κοιμηθουμε κανενα βραδυ...τωρα μεχρι το τελος ετσι ειπε ο γιατρος οτι θα με παει με εμετους δυσφορια και διαρροια..παει περναει ο καιρος γρηγορα τωρα πια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...