Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

On 5/6/2020 at 12:40 ΠΜ, Thaliamp είπε:

Μπράβο κορίτσι μου....ωραίο κ από κοντά ε???πόσο το βρήκες????

Καλησπέρα τελευταίο κομμάτι μου το άφησε 100 ευρώ και την κούνια 200 με το στρώμα και πέντε χρόνια εγγύηση!απλά τους ειπα να μου τα κρατήσουν!

Για υπνοσακο τι γνώμη εχετε;μου είπαν και για φωλιά υπνου να το βάλω στην κούνια για τον πρώτο καιρό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 47 λεπτά , Angelina87 είπε:

Καλησπέρα τελευταίο κομμάτι μου το άφησε 100 ευρώ και την κούνια 200 με το στρώμα και πέντε χρόνια εγγύηση!απλά τους ειπα να μου τα κρατήσουν!

Για υπνοσακο τι γνώμη εχετε;μου είπαν και για φωλιά υπνου να το βάλω στην κούνια για τον πρώτο καιρό 

Πολύ καλά τα πήρες....από πού??????το πρώτο καιρό η κούνια τους φαίνεται τεράστια....όποτε λένε ότι η φωλιά τα βοηθάει να κοιμηθούν.....άμα θες να τα πάρεις κακό δεν είναι!!!εγώ είπα πρωστοπαρον όχι....ας γεννηθεί πρώτα να δω τι θα χρειαστώ κ τι θα με βολεψει....μην πάρω πράγματα κ δεν τα χρησιμοποιήσω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Καλησπέρα τελευταίο κομμάτι μου το άφησε 100 ευρώ και την κούνια 200 με το στρώμα και πέντε χρόνια εγγύηση!απλά τους ειπα να μου τα κρατήσουν!

Για υπνοσακο τι γνώμη εχετε;μου είπαν και για φωλιά υπνου να το βάλω στην κούνια για τον πρώτο καιρό 

Οι φωλιες υπνου αν εχουν μαλακα γυρω γυρω δεν ειναι καταλληλες για νεογεννητα. Δυστυχως δεν υπαρχει νομοθεσια στην ελλαδα για προιοντα μωρων . Καλυτερα να μπει στην αρχη σε ενα λικνο καταλληλο η στην κουνια. Ο,τι ειναι μαλακο  αυξανει τον κινδυνο ασφυξιας και αιφνιδιου νεογνικου θανατου, οσα πιστοποιητικα κ αν λενε οτι εχουν.

On 6/6/2020 at 1:25 ΠΜ, Elli S είπε:

Κοριτσια Γεια σας,εδω και λιγες μερες εχω εντονη δυσπνοια ,σας συμβαινει και εσας; Επισης με τα κιλα πως τα πατε; σε ποια εβδομαδα ειστε και ποσα βαλατε μεχρι τωρα; 

Εγω ειμαι 27 και 4 κ εχω ηδη βαλει 11!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Thaliamp είπε:

Πολύ καλά τα πήρες....από πού??????το πρώτο καιρό η κούνια τους φαίνεται τεράστια....όποτε λένε ότι η φωλιά τα βοηθάει να κοιμηθούν.....άμα θες να τα πάρεις κακό δεν είναι!!!εγώ είπα πρωστοπαρον όχι....ας γεννηθεί πρώτα να δω τι θα χρειαστώ κ τι θα με βολεψει....μην πάρω πράγματα κ δεν τα χρησιμοποιήσω!!!!!!

Το πήρα από ένα μαγαζί της Δράμας!είναι κοντά στην δουλειά του συζύγου!πήρα λίγα πράγματα μόνο τα βασικά!λένε πως στο πρώτο παίρνεις και περιττά πράγματα η αλήθεια ειναι αλλά ίσως γίνεται από την χαρά και το να προσφέρεις στο μωρό σου τα πάντα!!αλλά η αλήθεια ειναι πως τα έξοδα είναι πολλά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 4/6/2020 at 8:42 ΜΜ, Fofi! είπε:

Και εγω Αντα μου ετσι και ετσι με τις εξετασεις..σιδηρος εννοειται χαμηλος στο 30,σακχαρο ουτε την βαση δεν ειχα και tsh ειχε ανεβει τον προηγουμενο μηνα τωρα ευτυχως επεσε στο 1.60..

Βρε κοριτσια γενναει καμμια σε ιδιωτικο??διαβαζω εδω στο φορουμ οι περισσοτερες που γεννανε τωρα εχουν παρει μακρυμανικα στα μωρακια τους λογο κλιματιστικων λενε..εγω της εχω παρει κοντομανικα και με κοντα ποδαρακια...

Παίρνεις σίδηρο? Εγώ αυτόν τον μήνα τον πήρα  οπότε να δούμε αν θα έχει ανέβει...

Πάρε κ μακρύ μ ανικα Αφού θα τα χρειαστείτε κ αργότερα. Αν κ εγώ γενναω προς το τέλος του μήνα κ σίγουρα θα έχω. Εσύ πότε γέννας?

On 6/6/2020 at 1:25 ΠΜ, Elli S είπε:

Κοριτσια Γεια σας,εδω και λιγες μερες εχω εντονη δυσπνοια ,σας συμβαινει και εσας; Επισης με τα κιλα πως τα πατε; σε ποια εβδομαδα ειστε και ποσα βαλατε μεχρι τωρα; 

  Εγώ παρούσα!!! Σήμερα ένιωθα ότι δεν μπορούσα  να ανασάνω από την ζέστη στην καφετέρια. Κιλά είμαι + 5  , 24 εβδ +4 . Καλά κ στο πρώτο την έβγαλα με κλιματιστικό κ σπίτι.. φέτος δεν ξέρω αν θα πάω κ θάλασσα ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε;

Περιμενω τα αποτελέσματα της καμπύλης ζαχαρου...

Από δύσπνοια κι εγώ έχω θέμα ειδικά όταν βγαίνω για περπάτημα ή όταν καμία φορά ξαπλώνω ανάσκελα...

Εγω πλέον έχω τεραστιο θέμα με τις καούρες οι οποίες την τελευταία εβδομάδα με έχουν διαλύσει... Είτε φάω είτε όχι είναι το ίδιο! Εσείς πως είστε με καούρες; Αν έχετε παίρνετε κάτι;


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε;

Περιμενω τα αποτελέσματα της καμπύλης ζαχαρου...

Από δύσπνοια κι εγώ έχω θέμα ειδικά όταν βγαίνω για περπάτημα ή όταν καμία φορά ξαπλώνω ανάσκελα...

Εγω πλέον έχω τεραστιο θέμα με τις καούρες οι οποίες την τελευταία εβδομάδα με έχουν διαλύσει... Είτε φάω είτε όχι είναι το ίδιο! Εσείς πως είστε με καούρες; Αν έχετε παίρνετε κάτι;

Καλημερα !  λενε το γαλα και το παγωτο βοηθαει .  εγω δεν ειχα ποτε κ δν ξερω πως ειναι ..

ΚΑλα αποτελεσματα.. εγω γυρω στις 20 θα παω να την κανω.. κ δν θελω .. 

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Παίρνεις σίδηρο? Εγώ αυτόν τον μήνα τον πήρα  οπότε να δούμε αν θα έχει ανέβει...

Πάρε κ μακρύ μ ανικα Αφού θα τα χρειαστείτε κ αργότερα. Αν κ εγώ γενναω προς το τέλος του μήνα κ σίγουρα θα έχω. Εσύ πότε γέννας?

  Εγώ παρούσα!!! Σήμερα ένιωθα ότι δεν μπορούσα  να ανασάνω από την ζέστη στην καφετέρια. Κιλά είμαι + 5  , 24 εβδ +4 . Καλά κ στο πρώτο την έβγαλα με κλιματιστικό κ σπίτι.. φέτος δεν ξέρω αν θα πάω κ θάλασσα ..

Παιρνω σιδηρο ναι ενα χαπι την ημερα...μεχρι 8 σεπτεμβριου τελικη ημερομηνια...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Παιρνω σιδηρο ναι ενα χαπι την ημερα...μεχρι 8 σεπτεμβριου τελικη ημερομηνια...

εγω παιρνω 2 οταν ειμαι καλα , πρωι βραδυ . εσυ εισαι αρχες του μηνα. κοντομανοικα θα χρειαστεις αλλα οντως στην κλινικη αναβουν κλιματιστικο οποτε εχε κ μακρυμανοικα. αλλιως θα το σκεπασεις με πικε κουβερτουλα.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ada32 είπε:

εγω παιρνω 2 οταν ειμαι καλα , πρωι βραδυ . εσυ εισαι αρχες του μηνα. κοντομανοικα θα χρειαστεις αλλα οντως στην κλινικη αναβουν κλιματιστικο οποτε εχε κ μακρυμανοικα. αλλιως θα το σκεπασεις με πικε κουβερτουλα.

Αυτα τα χαπια βρε κοριτσι μεχρι ποτε θα τα παιρνουμε???αυριο εχω τα μαθηματα τοκετου οποτε μηπως μου δωσουν συμβουλες και για το ντυσιμο και για αλλα να σας πω....

Κοριτσια ξερετε αν ειναι υποχρεωτικη η ονοματοδοσια του παιδιου πλεον???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Αυτα τα χαπια βρε κοριτσι μεχρι ποτε θα τα παιρνουμε???αυριο εχω τα μαθηματα τοκετου οποτε μηπως μου δωσουν συμβουλες και για το ντυσιμο και για αλλα να σας πω....

Κοριτσια ξερετε αν ειναι υποχρεωτικη η ονοματοδοσια του παιδιου πλεον???

Μέχρι να γεννήσεις τον σίδηρο άλλα κ μετά αν έχεις θέμα. Εγώ εκτος από σίδηρο παίρνω κ βιταμίνες εγκυμοσύνης. 

Τι εννοείς υποχρεωτική? Αν θες δεν δηλώνεις όνομα από την αρχή άλλα όταν το βαφτιζεις


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέραααα!!!!Εγώ δύσπνοια δεν έχω....απλά λαχανιαζω πολύ εύκολα....και γενικά δεν έχω αντοχή.....αφήστε που μέχρι να σηκωθώ κ να κουνηθω θέλω κάποια ώρα.....:-D!!! Καούρες έχω όχι πολύ κυρίως το βράδυ αν φάω αργά!!!!Ενδοεπικοινωνια δεν θα χρειαστώ....οπότε δεν ξέρω να σου πω!!!!!Κορίτσια να ρωτήσω.....επαφές έχετε με τον άντρα σας????

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Μέχρι να γεννήσεις τον σίδηρο άλλα κ μετά αν έχεις θέμα. Εγώ εκτος από σίδηρο παίρνω κ βιταμίνες εγκυμοσύνης. 

Τι εννοείς υποχρεωτική? Αν θες δεν δηλώνεις όνομα από την αρχή άλλα όταν το βαφτιζεις

Εγω παιρνω και μαγνησιο,ασβεστιο,φιλικο οξυ..μου ειπαν οτι μεχρι και περυσι ηταν προαιρετικη αλλα απο φετος εγινε υποχρεωτικη και γλυτωνεις και πολυ τρεξιμοαν το δωσεις απο την αρχη...

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια καλησπέραααα!!!!Εγώ δύσπνοια δεν έχω....απλά λαχανιαζω πολύ εύκολα....και γενικά δεν έχω αντοχή.....αφήστε που μέχρι να σηκωθώ κ να κουνηθω θέλω κάποια ώρα.....:-D!!! Καούρες έχω όχι πολύ κυρίως το βράδυ αν φάω αργά!!!!Ενδοεπικοινωνια δεν θα χρειαστώ....οπότε δεν ξέρω να σου πω!!!!!Κορίτσια να ρωτήσω.....επαφές έχετε με τον άντρα σας????

Θαλια μου καλησπερα...εννοειται λαχανιασμα φουλ.....εμενα τωρα εχω 2 ημερες που ξεκινησαν οι καουρες..φοβερος πονος σημερα μιλησα με γιατρο και ξεκινησα χαπια και αν δεν ηρεμησω θα μου δωσει πιο ισχυρα...οσο αναφορα τις επαφες τις ημερες που δεν εχω συσπασεις η ειμαι σχετικα καλα εχω επαφη με τον αντρα μου αλλα ηρεμα πραγματα...ρομαντικα...χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Εγω παιρνω και μαγνησιο,ασβεστιο,φιλικο οξυ..μου ειπαν οτι μεχρι και περυσι ηταν προαιρετικη αλλα απο φετος εγινε υποχρεωτικη και γλυτωνεις και πολυ τρεξιμοαν το δωσεις απο την αρχη...

Θαλια μου καλησπερα...εννοειται λαχανιασμα φουλ.....εμενα τωρα εχω 2 ημερες που ξεκινησαν οι καουρες..φοβερος πονος σημερα μιλησα με γιατρο και ξεκινησα χαπια και αν δεν ηρεμησω θα μου δωσει πιο ισχυρα...οσο αναφορα τις επαφες τις ημερες που δεν εχω συσπασεις η ειμαι σχετικα καλα εχω επαφη με τον αντρα μου αλλα ηρεμα πραγματα...ρομαντικα...χαχα

 καλημερα ! εγω ασβεστιο δεν παιρνω αλλα στην ουσια περιλαμβανεται στις βιταμινες εγκυμοσυνης ( εχει κ σιδηρο κ ασβεστιο, μαγνησιο κτλ . pregnacare vitamins παιρνω ) .μονη το ζητησα γτ πραγματικα το ασβεστιο δεν μπορουσα να το παρω. 

Οσο γι ατο ονομα αν το αποφασισετε εξαρχης ειναι πολυ καλυτερα να το δηλωσεις οταν θα γινει η εγγραφη στο ληξιαρχειο . Εγω ετσι εκανα στο πρωτο μωρο  κ το ιδιο θα κανω κ τωρα . Γτ να το αφησω χωρις ονομα κ να περιμενω μεχρι την βαφτιση κ μετα ξανα ληξιαρχειο κ αμκα κτλ... Ασε που εινια πιο ευκολο τοτε , συμπληρωνεις μια υπευθυνη δηλωση οτι συμφωνειτε να δωσετ στο παιδι το ταδε ονομα  κ ξεμπερδευεις!

15 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια καλησπέραααα!!!!Εγώ δύσπνοια δεν έχω....απλά λαχανιαζω πολύ εύκολα....και γενικά δεν έχω αντοχή.....αφήστε που μέχρι να σηκωθώ κ να κουνηθω θέλω κάποια ώρα.....:-D!!! Καούρες έχω όχι πολύ κυρίως το βράδυ αν φάω αργά!!!!Ενδοεπικοινωνια δεν θα χρειαστώ....οπότε δεν ξέρω να σου πω!!!!!Κορίτσια να ρωτήσω.....επαφές έχετε με τον άντρα σας????

Και εγω πλεον δεν μπορω να παιξω με το μωρο πολυ .. ουτε αγκαλια μπορω να το κρατησω για πολυ .. κουραζομαι κ οταν περπαταω .  εγω θελω να παρω ενδοεπικοινωνια γτ θα παω τον γιομου στο δωματιο του κ θελω να τον ακουω. σεξ??? οχι καθολου κ βλεπω κατι ονειρα....

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...