Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το αμυγδαλελαιο ναι από φαρμακείο!!!!Ούτε εμένα τα οικονομικά μου επιτρέπουν κάδο.....ίσως στην πορεία!!!!κορίτσια πρώτα ο Θεός μέχρι τότε...κ αφού τα έχουμε πάρει όλα....πότε θα φτιάξετε τη βαλίτσα για μαιευτήριο???να είναι δηλαδή έτοιμη για παν ενδεχόμενο

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi2 είπε:

Συμφωνώ για τον κάδο! 
Από το mothercare? Είναι πολύ βολικός και πραγματικά οι πάνες δεν μυρίζουν 

Ναι αυτον ειδα...βεβαοα διαβασα οτι μπορεις να το παραγγειλεις και απεξω για να σου ερθει πιο οικονομικα..

Just now, Thaliamp είπε:

Το αμυγδαλελαιο ναι από φαρμακείο!!!!Ούτε εμένα τα οικονομικά μου επιτρέπουν κάδο.....ίσως στην πορεία!!!!κορίτσια πρώτα ο Θεός μέχρι τότε...κ αφού τα έχουμε πάρει όλα....πότε θα φτιάξετε τη βαλίτσα για μαιευτήριο???να είναι δηλαδή έτοιμη για παν ενδεχόμενο

Εγω αρχες αυγουστου λεω να την φτιαξω με το που μπω στον μηνα μου...

Κοριτσια πως λετε να βαψεται το δωματιο?τι χρωματα θα επικρατουν τι λετε?εγω λεω γκρι ανοιχτο,ροζ και πετρολ ανοιχτο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Οι απλοι καδοι κοριτσια πραγματικα βρωμανε.εγω στην πολυκατοικια που μενω μου βρωμαει το μπαλκονι απο της διπλανης το μωρο.ειδικα το καλοκαιρι.αυτος που βρηκα βαζεις μεσα την πανα και στην βαζει σε σακουλα καθε πανα ξεχωριστη χωρις αερα για να μην μυριζει.χωραει 85 πανες και εχω διαβασει πολυ καλα σχολια..φαντασου καποιες μαμαδες το εχουν μεσα στο υπνοδωματιο και δεν μυριζει.....οσο αναφορα την διαρροια κοριτσια πραγματικα επειδη περασα και το σταδιο της δυσκοιλιοτητας και τα 2 χαλια ειναι...απλα εγω φοβαμαι οτι θα γενναω και θα κανω διαρροια απο το σφιξιμο αν ολα πανε καλα για φυσιολογικο τοκετο...χαχαχα

Κοίτα να δεις ιδέα δεν είχα!!! Θα το ζητήσω για δώρο!! Χαχα

Καλά αυτό το φοβάμαι κι εγώ στο φυσιολογικό τοκετό!! Τι παραπλευρες "απώλειες" θα έχουμε!! :P

Just now, Thaliamp είπε:

Το αμυγδαλελαιο ναι από φαρμακείο!!!!Ούτε εμένα τα οικονομικά μου επιτρέπουν κάδο.....ίσως στην πορεία!!!!κορίτσια πρώτα ο Θεός μέχρι τότε...κ αφού τα έχουμε πάρει όλα....πότε θα φτιάξετε τη βαλίτσα για μαιευτήριο???να είναι δηλαδή έτοιμη για παν ενδεχόμενο

Μέχρι μέσα Αυγούστου αν κ η ΠΗΤ μου είναι τέλη του μήνα θα τη φτιάξω για να είμαι ξέγνοιαστη από αυτό!! 

Just now, Fofi! είπε:

Ναι αυτον ειδα...βεβαοα διαβασα οτι μπορεις να το παραγγειλεις και απεξω για να σου ερθει πιο οικονομικα..

Εγω αρχες αυγουστου λεω να την φτιαξω με το που μπω στον μηνα μου...

Κοριτσια πως λετε να βαψεται το δωματιο?τι χρωματα θα επικρατουν τι λετε?εγω λεω γκρι ανοιχτο,ροζ και πετρολ ανοιχτο..

Εγω σκέφτομαι γήινα χρώματα μπεζ καφέ και η αδερφη μου θα μου ζωγραφίσει κάποιο καρτουν δεν έχω αποφασίσει ακόμα ποιο!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Την μαια που ρωτησα προχθες στα μαθηματα τοκετπυ που ειχα μου ειπε οτι δεν καθαριζεις τελειως με το κλισμα που πυτως η αλλως θα το φαμε..βεβαια μου ειπε να μην μας απασχολει αυτο γιατι αυτα ειναι φυσικα πραγματα αλλα εχω αγχωνομαι για αυτο...σορρυ για τις ανατριχιαστικες λεπτομερειες..χαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi! είπε:

Την μαια που ρωτησα προχθες στα μαθηματα τοκετπυ που ειχα μου ειπε οτι δεν καθαριζεις τελειως με το κλισμα που πυτως η αλλως θα το φαμε..βεβαια μου ειπε να μην μας απασχολει αυτο γιατι αυτα ειναι φυσικα πραγματα αλλα εχω αγχωνομαι για αυτο...σορρυ για τις ανατριχιαστικες λεπτομερειες..χαχα

Υπεροχα!!! Καλε συνέχεια το συζητάω!! Πως θα ξανάκοιτάξω  τον γιατρό στα ματια αν του το κάνω αυτό!! Χαχαχ αλλά ο καημένος θα έχει δει και θα έχει δει.... :lol:


url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, nairobi είπε:

Υπεροχα!!! Καλε συνέχεια το συζητάω!! Πως θα ξανάκοιτάξω  τον γιατρό στα ματια αν του το κάνω αυτό!! Χαχαχ αλλά ο καημένος θα έχει δει και θα έχει δει.... :lol:

Τον γιατρο???τον συζυγο????

Link to comment
Share on other sites

Α κορίτσια όλα κ όλα......δεν φτάνει που περνάμε όλα αυτά τόσο καιρό η καθεμία με τις δικές τις δυσκολίες....δεν φτάνει που θα ξεσκιστουμε για να γεννησουμε..... Θα έχουμε να σκεφτούμε κ αυτό?????Άμα δεν τους αρέσει κ τους χαλάει η αισθητική εξω.....άμα πια.Εγω δεν το σκέφτομαι....είναι φυσιολογικό....!!!Εμένα είναι πολύ χεστης ο άντρας μου....θέλει να είναι μέσα ...αλλά ξέρω ότι αν μπει...θα παλεύουν να συνεφέρουν αυτόν κ όχι εμένα που γεννάω.....όποτε του λέω δεν είμαστε για ετσι:grin:....δεν ξέρω κιόλας αν θα αφήνουν τότε...ο γιατρός μου είναι στο μητερα κ δεν ξέρει ακόμα για τότε!!!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Καλημερα κορίτσι μου! Κι εγώ ξεκίνησα με 10 κιλά πανω απο το φυσιολογικό μου! Εγώ αν έτρωγα όσο λες οτι τρως θα ήμουν ήδη συν 30 κιλά!! Χωρίς υπερβολή λίγο να αφεθω μπαίνουν για πλακα τα κιλά που σημαίνει ότι ο μεταβολισμός μου κοιμάται όρθιος!! Όταν δουλευω είναι σίγουρα καλυτερα αλλά και παλι αν θα φαω βάζω αμέσως!! Φαντάσου ο άντρας μου με κυνηγάει να φαω τώρα στην εγκυμοσυνη επειδή βλέπει πως με προβληματίζει ότι με μαλώνει ο γιατρός! Και πολλες φορες με υπερασπίζεται κιόλας μπροστά του!! Τα υπόθετα δεν με βόλεψαν ποτε δεν μπορώ να τα κρατησω για πολυ και πάντα πανε τζάμπα :tongue: 

Εν τω μεταξυ εχω άλλο θέμα τώρα βγαίνω για περπατημα και αμέσως θέλω τουαλέτα με πιεζει την κυστη το μωρό και έχουν σπάσει τα νευρα μου δεν μπορώ να ξεμυτισω!! Πονάω και παρα πολυ ακριβώς κάτω από το δεξί στήθος στα πλευρα κάποιες φορές είναι σαν να εχω φαει μπουνιά εκεί κ ποναει σαν μελανιά αλλά δεν βλέπω κάτι! Μόνο ότι είναι τσίτα το δέρμα επειδή μεγαλώνει η κοιλιά! Έχει καμία παρομοιο πονο;; επίσης καμια κρέμα για τις ραγάδες που να κάνει δουλειά ξέρετε; εχω εμφανίσει πολλες δεξιά κ αριστερά απο τον αφαλό!! 

Μπορεις να βαλεις αμυγδαλελαιο η οποιαδηποτε αλλη καταλληλη κρεμα... ομως δεν προλαμβανουν και πολυ τις ραγαδες. Ειναι θεμα δερματος. Το καλυτερο που μπορεις να κανεις εινΑι μολις γεννησεις, αν σε ενοχλει η οψη τους ακομα, να πας σε ενα καλο δερματολογο για λειζερ η αλλη θεραπεια. Απλα απ οσο ξερω δεν πρεπει να το καθυστερησεις αν θες να εχεις αποτελεσμα.

16 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Το αμυγδαλελαιο ναι από φαρμακείο!!!!Ούτε εμένα τα οικονομικά μου επιτρέπουν κάδο.....ίσως στην πορεία!!!!κορίτσια πρώτα ο Θεός μέχρι τότε...κ αφού τα έχουμε πάρει όλα....πότε θα φτιάξετε τη βαλίτσα για μαιευτήριο???να είναι δηλαδή έτοιμη για παν ενδεχόμενο

Εγω στο πρωτο μου δεν πηρα καδο και δε χρειαστηκα ποτε. Δεν ενιωσα να βρωμαει κατι. Πεταμα τα σκουπιδια με καθε ευκαιρια χρειαζεται.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Απο κλωτσιές πως πάτε; Εμένα η δικιά μου είναι πολύ ενεργητική και με έχει τρελάνει ειδικά το βράδυ!

Επειδη δεν έχει γυρίσει, παλεύει να γυρίσει και μάλλον δεν μπορεί και με έχει διαλύσει!

Εσεις πως είστε με αυτό το θέμα; Λέω πως αν η εμβρυϊκή της ζωή είναι δείγμα για μετά, την έχουμε πατήσει τόσο δραστήρια που είναι :D

Εγω πάω καρφί για καισαρική, καμία άλλη;;;

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , AspasiaT είπε:

Μπορεις να βαλεις αμυγδαλελαιο η οποιαδηποτε αλλη καταλληλη κρεμα... ομως δεν προλαμβανουν και πολυ τις ραγαδες. Ειναι θεμα δερματος. Το καλυτερο που μπορεις να κανεις εινΑι μολις γεννησεις, αν σε ενοχλει η οψη τους ακομα, να πας σε ενα καλο δερματολογο για λειζερ η αλλη θεραπεια. Απλα απ οσο ξερω δεν πρεπει να το καθυστερησεις αν θες να εχεις αποτελεσμα.

Εγω στο πρωτο μου δεν πηρα καδο και δε χρειαστηκα ποτε. Δεν ενιωσα να βρωμαει κατι. Πεταμα τα σκουπιδια με καθε ευκαιρια χρειαζεται.

Συμφωνω απολυτα!  για ραγαδες εγω εβαζα της Frezyderm .

Ενω γι ακαδο βρε κοριτσια 1-2 πανες με κακα που θα κανει , τα πετας μαζι με τα σκουπιδια.. δλδ να παρεις ειδικο καδο κ να τον αφησεις στο δωματιο με 80 πανες?? αφου στην αρχη την μερα αλλαζεις 6-8 .. 

Just now, didi2 είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Απο κλωτσιές πως πάτε; Εμένα η δικιά μου είναι πολύ ενεργητική και με έχει τρελάνει ειδικά το βράδυ!

Επειδη δεν έχει γυρίσει, παλεύει να γυρίσει και μάλλον δεν μπορεί και με έχει διαλύσει!

Εσεις πως είστε με αυτό το θέμα; Λέω πως αν η εμβρυϊκή της ζωή είναι δείγμα για μετά, την έχουμε πατήσει τόσο δραστήρια που είναι :D

Εγω πάω καρφί για καισαρική, καμία άλλη;;;

κ εμενα με εχει ταραξει κ ειδικα χαμηλα .. ολη μερα!!! κ ο γιος μου κουνιοταν αλλα δεν θυμαμαι τοση κινηση απο τοσο νωρις .. ειδικα τον τελευταιο μηνα δεν παλευται .. 

Περιττο να σου πω οτι ο γιος μου 20  μηνων ειναι υπερκινητικος... :P  

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α @ada32 ωραία!!! Χαχαχα κατάλαβα :P

Εγω για τις ραγάδες βάζω τη Salba  Mama και μέχρι στιγμής δεν έχω ούτε μια... αν και πιστεύω κι εγώ πως μάλλον είναι περισσότερο θέμα δέρματος...


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Υπεροχα!!! Καλε συνέχεια το συζητάω!! Πως θα ξανάκοιτάξω  τον γιατρό στα ματια αν του το κάνω αυτό!! Χαχαχ αλλά ο καημένος θα έχει δει και θα έχει δει.... :lol:

Nα σε ρωτησω?δν ηταν μεσα στη Β επιπεδου ο αντρας σου?

Οσο για το  κλισμα ναι εχουν δικιο .. κ δεν ενημερωνουν κιολας... εγω οταν γεννησα, πρεπει να κατουρησα κανονικα  αλλα δεν το καταλαβα .. κ μου ειπε η μαια οτι σχεδον σε ολες συμβαινει .. ασε για το κλισμα , που πηγαινα καθε μιση ωρα τουαλετα κ παλι κατι θ αξεφυγε την ωρα της αναμονης .. 

Αλλα εχεις τους πονους εκεινη την ωρα , ετσι η ντροπη παει περιπατο !!!! επικεντρωνεσαι αλλου, να γενννησω να γλιτωσω , να βγει το μωρο σωο και καλα ! 

Just now, didi2 είπε:

Α @ada32 ωραία!!! Χαχαχα κατάλαβα :P

Εγω για τις ραγάδες βάζω τη Salba  Mama και μέχρι στιγμής δεν έχω ούτε μια... αν και πιστεύω κι εγώ πως μάλλον είναι περισσότερο θέμα δέρματος...

θεμα δερματος οι ραγαδες καθαρα!.. εγω απο τα 16  εχω στον ποπο !! κ ημουν παντα 49-52 κιλα . Στην εγκυμοσυνη , εβαζα οταν θυμομουν στην κοιλια κ οταν εκανα ντουζ , εβαζα conditioner σωματος nivea. στην κοιλια δεν εβγαλα καμια , παρα τα 29 κιλα που πηρα κ εμφανισα 5-6 ραγαδες στοο καθε μπουτι που δεν φαινονται πολυ... 

Εμενα βρε κοριτσια μου επεστρεψαν οι εμετοι κ πρωι -βραδυ ... κ εχω κ 4 μερες διαρροια ! παλι απο τον σιδηρο θα ειναι .. τι τραβαμε κ εμεις στην εγκυμοσυνη !!! πλεον ζεσταινομαι κ πολυ 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...