Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Με κλωτσάει ο μικρός παρα πολυ!! Κάποιες μέρες όλη μέρα αλλά κυρίως κ εμένα το βράδυ!!! Εμένα αυτές τις μέρες με κλωτσάει πολυ δεξιά και αριστερά ταυτόχρονα! Δεν μπορώ να καταλάβω τι θέση έχει!! Θα δουμε αυριο!! Με βαράει κ στα πλευρα πολυ! Σήμερα έφαγα μια αφου ένιωσα το κόκκαλο μου!! Απορώ πως θα είναι αργότερα!! 

Οχι ada μου δεν αφήνουν συνόδους!! Μπήκε τη δευτερη μερα που πήγα για επανάληψη της εξέτασης επειδή ήμουν το τελευταίο ραντεβου και έπειτα από τρεις ώρες που με είχαν πιασει και τα κλάματα που δεν γυρνουσε το μωρό!! Κουράγιο με τους εμετους κορίτσι μου τι να πω πολυ δυσκολο!! 

 

Εμένα ακόμα δεν πεταχτηξε έξω αλλά έχει ανοίξει κατά πολυ!! Δλδ ο "πυθμενας" του να το πω έτσι ανέβηκε αρκετά οπότε πιστευω σε κανα δυο βδομάδες θα βγει προς τα έξω!! 

Καλημερα ! αντε ρε συ ? κ πληρωνεις κ δεν αφηνουν τον πατερα? εγω που αυχενικη κ β επιπεδου εκανα στον Αθανασιαδη στην Αγιας Σοφιας , κανονικοτατα μπηκαμε κ οι 2 αλλιως θα εκανα φασαρια! δεν φτανει που παιρνουν 140 χωρις αποδειξη !!!! Ευτυχως την εκανες και ειναι ολα καλα , παει τωρα... εγω με αυτους τους εμετους θα γεννησω δυστυχως .. 

Κοριτσια δεν πειραζει  που δν εχετε δουλεια , να γεννησετε με το καλο κ ολα θα ερθουν . θα παρετε κ τα 2000 ευρω κ θα παρετε μια ανασα. τωρα να σκεφτεστε τα μωρακια σας.

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια κ εγω πολυ κλωτσια κ πολλη δυσπνοια γιατι δεν εχει γυρισει ακομα το μωρο..Για τις ραγαδες βαζω κ εγω αμυγδαλελαιο στις δυο προηγουμενες τη γλιτωσα κ δεν εμφανισα ελπιζω κ τωρα..Με το μαγνησιο μου σταματησαν κ οι συσπασεις ευτυχως!Επισης εχω κανει 2 καισαρικες αλλα τωρα που αλλαξα γιατρο μου ειπε οτι θα περιμενουμε να ξεκινησει μονη της η διαδικασια τοκετου(αυτο ηταν κ το ζητουμενο μου να μη με βαλει νωριτερα χωρις να ειναι η ωρα της μπεμπας να βγει!)κ αν οι συνθηκες ειναι καλες θα προσπαθησουμε για φυσιολογικο!

  • Μου αρέσει 3

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δύσπνοια ενώ δεν είχα πριν λίγες μέρες που το λεγαμε....με έχει πιάσει κ εμένα το βράδυ πιο πολύ...κ ταχυκαρδία.εχει σχέση με τη θέση του μωρού?????η όσο προχωράμε στο τέλος θα το έχουμε???για πείτε όσες τα έχετε ξαναπεράσει ....επίσης βρε κορίτσια πρήξιμο δεν έχει καμία ???χέρια πόδια????

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Δύσπνοια ενώ δεν είχα πριν λίγες μέρες που το λεγαμε....με έχει πιάσει κ εμένα το βράδυ πιο πολύ...κ ταχυκαρδία.εχει σχέση με τη θέση του μωρού?????η όσο προχωράμε στο τέλος θα το έχουμε???για πείτε όσες τα έχετε ξαναπεράσει ....επίσης βρε κορίτσια πρήξιμο δεν έχει καμία ???χέρια πόδια????

Θαλεια για ταχυκαρδια δεν ξερω γιατι δεν εχω αλλα την δυσπνοια ναι θα την εχουμε γιατι μεγαλωνει το μωρο αλλα τουλαχιστον αν παρει θεση θα πιεζει λιγοτερο ψηλα!Οσο για πρηξιμο ουουου που εισαι ακομα..οσο σφιγγουν οι ζεστες χειροτερευει!


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Θαλεια για ταχυκαρδια δεν ξερω γιατι δεν εχω αλλα την δυσπνοια ναι θα την εχουμε γιατι μεγαλωνει το μωρο αλλα τουλαχιστον αν παρει θεση θα πιεζει λιγοτερο ψηλα!Οσο για πρηξιμο ουουου που εισαι ακομα..οσο σφιγγουν οι ζεστες χειροτερευει!

Κοριτσια εγω δεν εχω πρηστει ακομη..απλα λιγο αν φαω νιωθω μετα φουσκωμα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Thaliamp είπε:

Δύσπνοια ενώ δεν είχα πριν λίγες μέρες που το λεγαμε....με έχει πιάσει κ εμένα το βράδυ πιο πολύ...κ ταχυκαρδία.εχει σχέση με τη θέση του μωρού?????η όσο προχωράμε στο τέλος θα το έχουμε???για πείτε όσες τα έχετε ξαναπεράσει ....επίσης βρε κορίτσια πρήξιμο δεν έχει καμία ???χέρια πόδια????

Δυσπνοια λιγο καμια φορα σε καθιστη θεση. ταχυκαρδια πολυ συχνα. Το πρηξιμο επισης ειναι συχνο, εγω δεν ειχα ουτε στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ουτε τωρα. Το πρηξιμο πρεπει να το αναφερεις στο γιατρο σου ομως. Μην τρομαξεις καθολου, ειναι πολυ συχνο εως και φυσιολογικο στις εγκυμοσυνες, αλλα πρεπει να αποκλειστει η περιπτωση λευκωματουριας/προεκλαμψιας, ειδικα αν εχεις ψηλες πιεσεις. Απλα πες το στο γιατρο σου, ξερει αυτος (η αυτη, δεν ξερω!!!)❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις γύρισα από το γιατρό....όλα καλά ο μπέμπης....1.100 μου είπε έχει πάει....μεγάλο μωρο...μου έγραψε την καμπύλη θα πάω αύριο να την κάνω!!!!

Just now, AspasiaT είπε:

Δυσπνοια λιγο καμια φορα σε καθιστη θεση. ταχυκαρδια πολυ συχνα. Το πρηξιμο επισης ειναι συχνο, εγω δεν ειχα ουτε στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ουτε τωρα. Το πρηξιμο πρεπει να το αναφερεις στο γιατρο σου ομως. Μην τρομαξεις καθολου, ειναι πολυ συχνο εως και φυσιολογικο στις εγκυμοσυνες, αλλα πρεπει να αποκλειστει η περιπτωση λευκωματουριας/προεκλαμψιας, ειδικα αν εχεις ψηλες πιεσεις. Απλα πες το στο γιατρο σου, ξερει αυτος (η αυτη, δεν ξερω!!!)❤️

Αυτό μου είπε τώρα....να μετράω την πίεση μου...και μου έγραψε κ ούρων κ αίματος εξετάσεις..  κ για το πρήξιμο να μειώσω αλάτι κ ψηλά τα πόδια!!!!εσύ σε ποια εβδομάδα εισαι κορίτσι μου???

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από το γιατρό....όλα καλά ο μπέμπης....1.100 μου είπε έχει πάει....μεγάλο μωρο...μου έγραψε την καμπύλη θα πάω αύριο να την κάνω!!!!

Αυτό μου είπε τώρα....να μετράω την πίεση μου...και μου έγραψε κ ούρων κ αίματος εξετάσεις..  κ για το πρήξιμο να μειώσω αλάτι κ ψηλά τα πόδια!!!!εσύ σε ποια εβδομάδα εισαι κορίτσι μου???

Επίσης βρε κορίτσια μου είπε ότι είναι στο λητω,στο Ρέα και στο μητέρα.....δεν το ήξερα....κ να διαλέξω σε ποιο θέλω ...έχει καμία άποψη??????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από το γιατρό....όλα καλά ο μπέμπης....1.100 μου είπε έχει πάει....μεγάλο μωρο...μου έγραψε την καμπύλη θα πάω αύριο να την κάνω!!!!

Αυτό μου είπε τώρα....να μετράω την πίεση μου...και μου έγραψε κ ούρων κ αίματος εξετάσεις..  κ για το πρήξιμο να μειώσω αλάτι κ ψηλά τα πόδια!!!!εσύ σε ποια εβδομάδα εισαι κορίτσι μου???

Επίσης βρε κορίτσια μου είπε ότι είναι στο λητω,στο Ρέα και στο μητέρα.....δεν το ήξερα....κ να διαλέξω σε ποιο θέλω ...έχει καμία άποψη??????

Στο λητω γεννησε η αδερφη μου..πολυ καλο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από το γιατρό....όλα καλά ο μπέμπης....1.100 μου είπε έχει πάει....μεγάλο μωρο...μου έγραψε την καμπύλη θα πάω αύριο να την κάνω!!!!

Αυτό μου είπε τώρα....να μετράω την πίεση μου...και μου έγραψε κ ούρων κ αίματος εξετάσεις..  κ για το πρήξιμο να μειώσω αλάτι κ ψηλά τα πόδια!!!!εσύ σε ποια εβδομάδα εισαι κορίτσι μου???

Επίσης βρε κορίτσια μου είπε ότι είναι στο λητω,στο Ρέα και στο μητέρα.....δεν το ήξερα....κ να διαλέξω σε ποιο θέλω ...έχει καμία άποψη??????

Μπραβο!!Συγχαρητηρια για τον μπεμπη!!Εγω γεννησα δυο φορες στο ΡΕΑ κ εμεινα αρκετα ικανοποιημενη..Τωρα πρωτα ο Θεος θα γεννησω στο ΓΑΙΑ,εχετε καμια αποψη για αυτο;

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από το γιατρό....όλα καλά ο μπέμπης....1.100 μου είπε έχει πάει....μεγάλο μωρο...μου έγραψε την καμπύλη θα πάω αύριο να την κάνω!!!!

Αυτό μου είπε τώρα....να μετράω την πίεση μου...και μου έγραψε κ ούρων κ αίματος εξετάσεις..  κ για το πρήξιμο να μειώσω αλάτι κ ψηλά τα πόδια!!!!εσύ σε ποια εβδομάδα εισαι κορίτσι μου???

Επίσης βρε κορίτσια μου είπε ότι είναι στο λητω,στο Ρέα και στο μητέρα.....δεν το ήξερα....κ να διαλέξω σε ποιο θέλω ...έχει καμία άποψη??????

Ειμαι 29 ακριβως. Kι εγω εχω μεγαλο μωρο και αρκετο αμνιακο... με παρακολουθει απο τις 20 βδομαδες ολοκληρη ομαδα απο γιατρους κ ακομα δεν εχουμε καταλαβει αν εχω διαβητη κυησης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, AspasiaT είπε:

Ειμαι 29 ακριβως. Kι εγω εχω μεγαλο μωρο και αρκετο αμνιακο... με παρακολουθει απο τις 20 βδομαδες ολοκληρη ομαδα απο γιατρους κ ακομα δεν εχουμε καταλαβει αν εχω διαβητη κυησης

Πως γίνεται αυτό????η καμπύλη σου πως βγήκε???μετρήσεις κανεις,???εγώ τώρα γύρισα την έκανα...περιμένω τα αποτελέσματα μέσα στις ημέρες τις επόμενες...πιστεύω ότι θα έχω ανεβασμένο!!!!!

10 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Μπραβο!!Συγχαρητηρια για τον μπεμπη!!Εγω γεννησα δυο φορες στο ΡΕΑ κ εμεινα αρκετα ικανοποιημενη..Τωρα πρωτα ο Θεος θα γεννησω στο ΓΑΙΑ,εχετε καμια αποψη για αυτο;

Άλλαξε ο γιατρός σου τώρα κ θα πας στο γαια?????

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Πως γίνεται αυτό????η καμπύλη σου πως βγήκε???μετρήσεις κανεις,???εγώ τώρα γύρισα την έκανα...περιμένω τα αποτελέσματα μέσα στις ημέρες τις επόμενες...πιστεύω ότι θα έχω ανεβασμένο!!!!!

Άλλαξε ο γιατρός σου τώρα κ θα πας στο γαια?????

Οχι κοριτσι μου,εγω αλλαξα γιατρο!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Thaliamp είπε:

Πως γίνεται αυτό????η καμπύλη σου πως βγήκε???μετρήσεις κανεις,???εγώ τώρα γύρισα την έκανα...περιμένω τα αποτελέσματα μέσα στις ημέρες τις επόμενες...πιστεύω ότι θα έχω ανεβασμένο!!!!!

Άλλαξε ο γιατρός σου τώρα κ θα πας στο γαια?????

Η καμπυλη μου ηταν τελεια. Πριν την κανω ομως ημουν σε αυστηρη διατροφη δεκα μερες, λογω του αμνιακου που βρεθηκε στη β επιπεδου. Λογω μεγαλου μωρου και αρκετου αμνιακου μετρουσα ομως και τακτικα με μηχανακι. Εκει ειχα ζαχαρα νηστειας παθολογικα και τεθηκε η διαγνωση διαβητη κυησης, πραγμα που εξηγουσε και το μεγαλο μωρο συν το αμνιακο. Νοσηλευτηκα ομως την προηγουμενη βδομαδα λογω συσπασεων. Εκει εκανα μετρησεις με το μηχανακι της κλινικης, οι οποιες δεν αντιστοιχουσαν σε αυτες που εκανα ταυτοχρονα με το δικο μου! Το οποιο ειναι πολυ καλης μαρκας αξιοπιστο. Μου εδωσαν ενα τριτο και το τριτο δειχνει εικοσι με τριαντα μοναδες κατω σε σχεση με το δικο μου. Τωρα εχω μπει σε διαδικασια να παρω ενα ακομα και θα τσεκαρω τα μηχανακια αυριο μεθαυριο με ταυτοχρονη ληψη αιματος απο εργαστηριο. Στο μεταξυ δυο μηνες τωρα ειμαι σε αυστηρη διαιτα διαβητη και στη νοσηλεια εκανα και ινσουλινη, με βαση τις μετρησεις απο το δικο μου μηχανακι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AspasiaT είπε:

Η καμπυλη μου ηταν τελεια. Πριν την κανω ομως ημουν σε αυστηρη διατροφη δεκα μερες, λογω του αμνιακου που βρεθηκε στη β επιπεδου. Λογω μεγαλου μωρου και αρκετου αμνιακου μετρουσα ομως και τακτικα με μηχανακι. Εκει ειχα ζαχαρα νηστειας παθολογικα και τεθηκε η διαγνωση διαβητη κυησης, πραγμα που εξηγουσε και το μεγαλο μωρο συν το αμνιακο. Νοσηλευτηκα ομως την προηγουμενη βδομαδα λογω συσπασεων. Εκει εκανα μετρησεις με το μηχανακι της κλινικης, οι οποιες δεν αντιστοιχουσαν σε αυτες που εκανα ταυτοχρονα με το δικο μου! Το οποιο ειναι πολυ καλης μαρκας αξιοπιστο. Μου εδωσαν ενα τριτο και το τριτο δειχνει εικοσι με τριαντα μοναδες κατω σε σχεση με το δικο μου. Τωρα εχω μπει σε διαδικασια να παρω ενα ακομα και θα τσεκαρω τα μηχανακια αυριο μεθαυριο με ταυτοχρονη ληψη αιματος απο εργαστηριο. Στο μεταξυ δυο μηνες τωρα ειμαι σε αυστηρη διαιτα διαβητη και στη νοσηλεια εκανα και ινσουλινη, με βαση τις μετρησεις απο το δικο μου μηχανακι.

Α κορίτσι μου πολύ ταλαιπωρία... Τι είναι όλα αυτά....τα μηχανάκια ούτε εγώ τα εμπιστεύομαι...ότι να ναι λένε...δύο είχα καμία σχέση το ένα με το άλλο....καλύτερα να το τσεκαρεις όπως λες να δεις πιο έχει πιο μικρή απόκλιση...κάνε κανονικά τη διατροφή σου....αφού η καμπύλη βγήκε καλή όμως!!!ανησυχούν επειδή είναι μεγάλο το μωρό και αμνιακό????εμένα μόνο το μωρό ήταν μεγάλο....μου είπε αν δεν είναι παθολογικό το ζάχαρο τότε είναι τα γονίδια....περιμένω να δω....η αλήθεια είναι ότι και στο σόι μου κ στου άνδρα μου είναι όλοι πολύ ψηλοί  όποτε ελπίζω να είναι από αυτό.Το πρώτο σου είναι???δεν θυμάμαι αν έχω ρωτήσει ξανά!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...