Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια πήρα τις απαντήσεις για καμπύλη.....είχα 89,164,158...δεν είναι καλές μου είπε ο γιατρός....πρέπει να κάνω μετρησεις κ διατροφή.....τι ωραία:(

Σου έδωσε διατροφή; Τι σου είπε γενικά;

  • Λυπημένη/-ος 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, didi2 είπε:

Σου έδωσε διατροφή; Τι σου είπε γενικά;

Μου είπε να πάω σε ενδοκρινολόγο....ότι είναι ανεβασμένο αρκετά  κ αν δεν ρυθμιστεί με διατροφή θα κάνω ινσουλίνη....κ δεν θέλω καθόλου.... εντωμεταξυ είχα πάει σε μια ενδοκρινολόγο αλλά ήταν άσχετη.... πρέπει να βρω έναν να ξέρει....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια πήρα τις απαντήσεις για καμπύλη.....είχα 89,164,158...δεν είναι καλές μου είπε ο γιατρός....πρέπει να κάνω μετρησεις κ διατροφή.....τι ωραία:(

Θα κανεις διατροφη και θα πανε μια χαρα ολα. Το δευτερο μου παιδακι ειναι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2020 at 6:44 ΜΜ, Thaliamp είπε:

Δύσπνοια ενώ δεν είχα πριν λίγες μέρες που το λεγαμε....με έχει πιάσει κ εμένα το βράδυ πιο πολύ...κ ταχυκαρδία.εχει σχέση με τη θέση του μωρού?????η όσο προχωράμε στο τέλος θα το έχουμε???για πείτε όσες τα έχετε ξαναπεράσει ....επίσης βρε κορίτσια πρήξιμο δεν έχει καμία ???χέρια πόδια????

Μαζί σου και δύσπνοια ειδικά καθιστή η ανάσκελα αλλά και ταχυκαρδια στα καλά καθουμενα!! Έχει σχέση με το ότι αυξάνεται ο όγκος του αίματος μας για να δίνουμε στο μωράκι τα απαραίτητα! Πρήξιμο ελάχιστο μετά από περπατημα ! 

2 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια πήρα τις απαντήσεις για καμπύλη.....είχα 89,164,158...δεν είναι καλές μου είπε ο γιατρός....πρέπει να κάνω μετρησεις κ διατροφή.....τι ωραία:(

Υπομονή θα κάνεις ότι πρεπει και όλα θα πάνε καλά!! Κι εγώ υποψιάζομαι ότι θα έχω θέμα! Τη Δευτέρα θα πάω να την κάνω!! 

On 16/6/2020 at 3:12 ΜΜ, ada32 είπε:

Καλημερα ! αντε ρε συ ? κ πληρωνεις κ δεν αφηνουν τον πατερα? εγω που αυχενικη κ β επιπεδου εκανα στον Αθανασιαδη στην Αγιας Σοφιας , κανονικοτατα μπηκαμε κ οι 2 αλλιως θα εκανα φασαρια! δεν φτανει που παιρνουν 140 χωρις αποδειξη !!!! Ευτυχως την εκανες και ειναι ολα καλα , παει τωρα... εγω με αυτους τους εμετους θα γεννησω δυστυχως .. 

Κοριτσια δεν πειραζει  που δν εχετε δουλεια , να γεννησετε με το καλο κ ολα θα ερθουν . θα παρετε κ τα 2000 ευρω κ θα παρετε μια ανασα. τωρα να σκεφτεστε τα μωρακια σας.

Τι να σου πω λόγω κορονοιου έχουν αυτές τις οδηγίες! Απαγορευεται ο συνωστισμός οπότε δεν αφήνουν συνόδους!! Τελικά ο καθένας ότι θέλει κάνει!! Ρώτησα τον γιατρό για τη γεννά στη γενική κλινική και μου είπε ότι θα μπορεί ο πατερα να μπει μεσα σίγουρα!! Αντε να δουμε!! 

 

Κορίτσια πηγα την Τρίτη γιατρό! Το μωρό ειχε καλη θέση ήταν μια ομορφη επίσκεψη ευτυχώς!! Στις 26 και 2 ο μπέμπης ζυγίζει 1345 γραμμάρια! Προβλέπει πανω απο 4 κιλά να γεννηθεί! Μου είπε ότι λόγω ανοιχτής λεκάνης πιθανον να μην δυσκολευτω! Αμην και βλέπουμε!! Πάντως και ο άντρας μου γεννήθηκε 4μισι κιλά περιπου! Ίσως είναι κληρονομικό!! Από αμνιακό υγρό είμαι μια χαρα και γενικά όλα καλά! Αντε να δουμε και την καμπύλη! 

6 ώρες πρίν, AspasiaT είπε:

Η καμπυλη μου ηταν τελεια. Πριν την κανω ομως ημουν σε αυστηρη διατροφη δεκα μερες, λογω του αμνιακου που βρεθηκε στη β επιπεδου. Λογω μεγαλου μωρου και αρκετου αμνιακου μετρουσα ομως και τακτικα με μηχανακι. Εκει ειχα ζαχαρα νηστειας παθολογικα και τεθηκε η διαγνωση διαβητη κυησης, πραγμα που εξηγουσε και το μεγαλο μωρο συν το αμνιακο. Νοσηλευτηκα ομως την προηγουμενη βδομαδα λογω συσπασεων. Εκει εκανα μετρησεις με το μηχανακι της κλινικης, οι οποιες δεν αντιστοιχουσαν σε αυτες που εκανα ταυτοχρονα με το δικο μου! Το οποιο ειναι πολυ καλης μαρκας αξιοπιστο. Μου εδωσαν ενα τριτο και το τριτο δειχνει εικοσι με τριαντα μοναδες κατω σε σχεση με το δικο μου. Τωρα εχω μπει σε διαδικασια να παρω ενα ακομα και θα τσεκαρω τα μηχανακια αυριο μεθαυριο με ταυτοχρονη ληψη αιματος απο εργαστηριο. Στο μεταξυ δυο μηνες τωρα ειμαι σε αυστηρη διαιτα διαβητη και στη νοσηλεια εκανα και ινσουλινη, με βαση τις μετρησεις απο το δικο μου μηχανακι.

Να σε ρωτησω  εχεις ιστορικό με διαβητη; γιατι κι εγώ έχω μεγάλο μωρό και αμνιακό υγρό μπόλικο αλλά δεν μου το ανέφερε ως αρνητικό! Δευτέρα θα κάνω καμπύλη κ βλέπουμε! 

  • Μου αρέσει 2

url%5D

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Μαζί σου και δύσπνοια ειδικά καθιστή η ανάσκελα αλλά και ταχυκαρδια στα καλά καθουμενα!! Έχει σχέση με το ότι αυξάνεται ο όγκος του αίματος μας για να δίνουμε στο μωράκι τα απαραίτητα! Πρήξιμο ελάχιστο μετά από περπατημα ! 

Υπομονή θα κάνεις ότι πρεπει και όλα θα πάνε καλά!! Κι εγώ υποψιάζομαι ότι θα έχω θέμα! Τη Δευτέρα θα πάω να την κάνω!! 

Τι να σου πω λόγω κορονοιου έχουν αυτές τις οδηγίες! Απαγορευεται ο συνωστισμός οπότε δεν αφήνουν συνόδους!! Τελικά ο καθένας ότι θέλει κάνει!! Ρώτησα τον γιατρό για τη γεννά στη γενική κλινική και μου είπε ότι θα μπορεί ο πατερα να μπει μεσα σίγουρα!! Αντε να δουμε!! 

 

Κορίτσια πηγα την Τρίτη γιατρό! Το μωρό ειχε καλη θέση ήταν μια ομορφη επίσκεψη ευτυχώς!! Στις 26 και 2 ο μπέμπης ζυγίζει 1345 γραμμάρια! Προβλέπει πανω απο 4 κιλά να γεννηθεί! Μου είπε ότι λόγω ανοιχτής λεκάνης πιθανον να μην δυσκολευτω! Αμην και βλέπουμε!! Πάντως και ο άντρας μου γεννήθηκε 4μισι κιλά περιπου! Ίσως είναι κληρονομικό!! Από αμνιακό υγρό είμαι μια χαρα και γενικά όλα καλά! Αντε να δουμε και την καμπύλη! 

Να σε ρωτησω  εχεις ιστορικό με διαβητη; γιατι κι εγώ έχω μεγάλο μωρό και αμνιακό υγρό μπόλικο αλλά δεν μου το ανέφερε ως αρνητικό! Δευτέρα θα κάνω καμπύλη κ βλέπουμε! 

Καλημέρα κορίτσι μου....εμένα φαντάσου ήταν 1.100 ο μπέμπης κ από κει κ μόνο μου είπε ότι το πιο πιθανό είναι ότι θα έχουμε θέμα με την καμπύλη....κ όντως είχα.Ελπιζω να σου βγει καλή μην γίνουμε πολλες:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Μαζί σου και δύσπνοια ειδικά καθιστή η ανάσκελα αλλά και ταχυκαρδια στα καλά καθουμενα!! Έχει σχέση με το ότι αυξάνεται ο όγκος του αίματος μας για να δίνουμε στο μωράκι τα απαραίτητα! Πρήξιμο ελάχιστο μετά από περπατημα ! 

Υπομονή θα κάνεις ότι πρεπει και όλα θα πάνε καλά!! Κι εγώ υποψιάζομαι ότι θα έχω θέμα! Τη Δευτέρα θα πάω να την κάνω!! 

Τι να σου πω λόγω κορονοιου έχουν αυτές τις οδηγίες! Απαγορευεται ο συνωστισμός οπότε δεν αφήνουν συνόδους!! Τελικά ο καθένας ότι θέλει κάνει!! Ρώτησα τον γιατρό για τη γεννά στη γενική κλινική και μου είπε ότι θα μπορεί ο πατερα να μπει μεσα σίγουρα!! Αντε να δουμε!! 

 

Κορίτσια πηγα την Τρίτη γιατρό! Το μωρό ειχε καλη θέση ήταν μια ομορφη επίσκεψη ευτυχώς!! Στις 26 και 2 ο μπέμπης ζυγίζει 1345 γραμμάρια! Προβλέπει πανω απο 4 κιλά να γεννηθεί! Μου είπε ότι λόγω ανοιχτής λεκάνης πιθανον να μην δυσκολευτω! Αμην και βλέπουμε!! Πάντως και ο άντρας μου γεννήθηκε 4μισι κιλά περιπου! Ίσως είναι κληρονομικό!! Από αμνιακό υγρό είμαι μια χαρα και γενικά όλα καλά! Αντε να δουμε και την καμπύλη! 

Να σε ρωτησω  εχεις ιστορικό με διαβητη; γιατι κι εγώ έχω μεγάλο μωρό και αμνιακό υγρό μπόλικο αλλά δεν μου το ανέφερε ως αρνητικό! Δευτέρα θα κάνω καμπύλη κ βλέπουμε! 

Μπαμπατσικο μωρο !!! εμενα 23 εβδ ηταν 585 γρ  . μια χαρα ειναι απλα ναι να δεισ την καμπυλη αν κ καμια φορα ειναι κληρονομικο . θελεις τον αντρα σου στον τοκετο μεσα στην αιθουσα? εγω δεν ξερω αν θα τον ηθελα .. ειναι λιγο περιεργο!!

πρίν από 33 λεπτά , Thaliamp είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου....εμένα φαντάσου ήταν 1.100 ο μπέμπης κ από κει κ μόνο μου είπε ότι το πιο πιθανό είναι ότι θα έχουμε θέμα με την καμπύλη....κ όντως είχα.Ελπιζω να σου βγει καλή μην γίνουμε πολλες:?

εσεις εχετε μεγαλα μωρακια , ειναι κ αγορια! μακαρι με την διατροφη να ρυθμισεις το σαγχαρο .  κ εγω θα παω το αλλο σαββατο κ φοβαμαι πως θα βγει .. γτ αν βγει παθολογικη , πως θα κοψω τα γλυκα??? αν δεν φαω κατι την μερα , πειναω συνεχεια!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Μπαμπατσικο μωρο !!! εμενα 23 εβδ ηταν 585 γρ  . μια χαρα ειναι απλα ναι να δεισ την καμπυλη αν κ καμια φορα ειναι κληρονομικο . θελεις τον αντρα σου στον τοκετο μεσα στην αιθουσα? εγω δεν ξερω αν θα τον ηθελα .. ειναι λιγο περιεργο!!

εσεις εχετε μεγαλα μωρακια , ειναι κ αγορια! μακαρι με την διατροφη να ρυθμισεις το σαγχαρο .  κ εγω θα παω το αλλο σαββατο κ φοβαμαι πως θα βγει .. γτ αν βγει παθολογικη , πως θα κοψω τα γλυκα??? αν δεν φαω κατι την μερα , πειναω συνεχεια!

Αχ εμένα μου λες.....ούτε κ φρούτα κ αυτά με μέτρο....ας πούμε 5 κεράσια....εγώ τόσα τρώω για να δοκιμάσω!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Μαζί σου και δύσπνοια ειδικά καθιστή η ανάσκελα αλλά και ταχυκαρδια στα καλά καθουμενα!! Έχει σχέση με το ότι αυξάνεται ο όγκος του αίματος μας για να δίνουμε στο μωράκι τα απαραίτητα! Πρήξιμο ελάχιστο μετά από περπατημα ! 

Υπομονή θα κάνεις ότι πρεπει και όλα θα πάνε καλά!! Κι εγώ υποψιάζομαι ότι θα έχω θέμα! Τη Δευτέρα θα πάω να την κάνω!! 

Τι να σου πω λόγω κορονοιου έχουν αυτές τις οδηγίες! Απαγορευεται ο συνωστισμός οπότε δεν αφήνουν συνόδους!! Τελικά ο καθένας ότι θέλει κάνει!! Ρώτησα τον γιατρό για τη γεννά στη γενική κλινική και μου είπε ότι θα μπορεί ο πατερα να μπει μεσα σίγουρα!! Αντε να δουμε!! 

 

Κορίτσια πηγα την Τρίτη γιατρό! Το μωρό ειχε καλη θέση ήταν μια ομορφη επίσκεψη ευτυχώς!! Στις 26 και 2 ο μπέμπης ζυγίζει 1345 γραμμάρια! Προβλέπει πανω απο 4 κιλά να γεννηθεί! Μου είπε ότι λόγω ανοιχτής λεκάνης πιθανον να μην δυσκολευτω! Αμην και βλέπουμε!! Πάντως και ο άντρας μου γεννήθηκε 4μισι κιλά περιπου! Ίσως είναι κληρονομικό!! Από αμνιακό υγρό είμαι μια χαρα και γενικά όλα καλά! Αντε να δουμε και την καμπύλη! 

Να σε ρωτησω  εχεις ιστορικό με διαβητη; γιατι κι εγώ έχω μεγάλο μωρό και αμνιακό υγρό μπόλικο αλλά δεν μου το ανέφερε ως αρνητικό! Δευτέρα θα κάνω καμπύλη κ βλέπουμε! 

Η πρωτη αιτια για μεγαλα μωρα και πολυ αμνιακο ειναι ο διαβητης κυησης . Αν αποκλειστει αυτο συνηθως φταινε απλα τα γονιδια. Εχω ηδη ενα παιδακι και δεν ειχα διαβητη στην πρωτη εγκυμοσυνη. Γενικα δεν εχω κανενα παραγοντα κινδυνου για διαβητη. Ξεκινησα την εγκυμοσυνη 55 κιλα (ειμαι 168 ) και εχω παρει 11 μεχρι τωρα. Αφοτου ξεκινησα διαιτα το μωρο επεσε απο την 90η στην 60η εκατοστιαια θεση, και παλι βγαινει μεγαλο αλλα οχι όπως πριν. Το αμνιακο μου ηταν σταθερο αλλα πηρα καποια φαρμακα στη νοσηλεια λογω συσπασεων και μου το μειωσαν (επιτηδες). Δε σημαινει οτι θα εχεις κ εσυ διαβητη!!! Κανεις την καμπυλη και βλεπεις!

Just now, Thaliamp είπε:

Αχ εμένα μου λες.....ούτε κ φρούτα κ αυτά με μέτρο....ας πούμε 5 κεράσια....εγώ τόσα τρώω για να δοκιμάσω!!!!!!!!!

Ειναι λιγο δυσκολο να κανεις διατροφη στην εγκυμοσυνη... εγω δεν εχω τοσο θεμα με τα γλυκα οσο με τα φρουτα που τρελαινομαι και τρωω ποσοτητες και με τα μακαρονια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AspasiaT είπε:

Η πρωτη αιτια για μεγαλα μωρα και πολυ αμνιακο ειναι ο διαβητης κυησης . Αν αποκλειστει αυτο συνηθως φταινε απλα τα γονιδια. Εχω ηδη ενα παιδακι και δεν ειχα διαβητη στην πρωτη εγκυμοσυνη. Γενικα δεν εχω κανενα παραγοντα κινδυνου για διαβητη. Ξεκινησα την εγκυμοσυνη 55 κιλα (ειμαι 168 ) και εχω παρει 11 μεχρι τωρα. Αφοτου ξεκινησα διαιτα το μωρο επεσε απο την 90η στην 60η εκατοστιαια θεση, και παλι βγαινει μεγαλο αλλα οχι όπως πριν. Το αμνιακο μου ηταν σταθερο αλλα πηρα καποια φαρμακα στη νοσηλεια λογω συσπασεων και μου το μειωσαν (επιτηδες). Δε σημαινει οτι θα εχεις κ εσυ διαβητη!!! Κανεις την καμπυλη και βλεπεις!

Ειναι λιγο δυσκολο να κανεις διατροφη στην εγκυμοσυνη... εγω δεν εχω τοσο θεμα με τα γλυκα οσο με τα φρουτα που τρελαινομαι και τρωω ποσοτητες και με τα μακαρονια. 

Εσύ κορίτσι μου τι διατροφή έκανες????και εμένα στην 90η θέση είναι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εσύ κορίτσι μου τι διατροφή έκανες????και εμένα στην 90η θέση είναι!!!!!

Κοψιμο μαχαιρι ολα τα γλυκα. Διαβαζω ολες τις ετικετες για να μην παιρνω κρυμμενη ζαχαρη. Μικρυνα τα γευματα. Τρωω αρκετα φρουτα αλλα τα κατανεμω μεσα στη μερα και προτιμω αυτα π δεν εχουν υψηλο γλυκαιμικο δεικτη, πχ δεκα κερασια το πρωι, μισο μηλο μετα το φαγητο το μεσημερι, ενα πορτοκαλι μικρο το απογευμα, ενα ακτινιδιο το βραδυ. Εκοψα το αλευρι, εμενα μου ανεβαζει το ζαχαρο και το ολικης(δοκιμασα να κανω πανκεικς με ολικης και πηγα στο θεο). Το πρωι πλεον αντι για πανκεικς που εκανα  πηρα κατι σουηδικες φρυγανιες και τρωω μια δυο με ταχινι η φυστικοβουτυρο. Στα γευματα τα κυριως τρωω υδατανθρακα οποιονδηποτε, απλως σε μικρη ποσοτητα. Πχ κοτοπουλο με πατατες στο φουρνο, θα φαω δυο τρια μεγαλουτσικα κομματια πατατες, κυδωνατες που λενε, συν οσο κοτοπουλο  θελω για να χορτασω, εκει που ετρωγα ενα τερααααστιο πιατο πατατες. Ωστε να χω περιθωριο κ για φρουτο μετα. Το καλυτερο ειναι να βρεις ενδοκρινολογο και καλο κλινικο διαιτολογο να σου γραψει διαιτολογιο, εγω ειχα καποιες γνωσεις και πετυχε η διατροφη μου... και παλι θα χρειαστω ινσουλινη οπως δειχνουν τα πραγματα, αλλα συνηθως μονο με διατροφη ελεγχεται

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Πριν λίγο ζυγιστηκα κ είμαι 68.5 !!!! 26 εβδ κ είμαι +7 κιλά.  Ξεκίνησα 61,5 κιλά . Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήμουν 26 εβδ + 10 κιλά  οπότε πάλι τα 85 θα φτάσω..  ήλπιζα λίγο λιγότερο αλλά δεν το κόβω.  Απορώ πως βάζω 20 κιλά σε 3 μήνες??? 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πριν λίγο ζυγιστηκα κ είμαι 68.5 !!!! 26 εβδ κ είμαι +7 κιλά.  Ξεκίνησα 61,5 κιλά . Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήμουν 26 εβδ + 10 κιλά  οπότε πάλι τα 85 θα φτάσω..  ήλπιζα λίγο λιγότερο αλλά δεν το κόβω.  Απορώ πως βάζω 20 κιλά σε 3 μήνες??? 

Καλημερα....νομιζω και χωρις να τρωμε τους τελευταιους μηνες τα παιρνουμε θελουμε δεν θελουμε..εγω 28 εβδομαδα +3....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πριν λίγο ζυγιστηκα κ είμαι 68.5 !!!! 26 εβδ κ είμαι +7 κιλά.  Ξεκίνησα 61,5 κιλά . Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήμουν 26 εβδ + 10 κιλά  οπότε πάλι τα 85 θα φτάσω..  ήλπιζα λίγο λιγότερο αλλά δεν το κόβω.  Απορώ πως βάζω 20 κιλά σε 3 μήνες??? 

Nα σου πω εγω δεν καταλαβαινω τις τυχερες που βαζουν κατω απο δεκα κιλα!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, AspasiaT είπε:

Nα σου πω εγω δεν καταλαβαινω τις τυχερες που βαζουν κατω απο δεκα κιλα!

 χαχαχαχ ακριβως! κ να πω οτι τρωω ποσοτητες? οχι , τρωω λιγοτερο απο πριν .. Δεν περιαζει , ας γεννησουμε με το καλο κ θ αφυγουν παλι τα κιλα!

 

1 hour ago, Fofi! είπε:

Καλημερα....νομιζω και χωρις να τρωμε τους τελευταιους μηνες τα παιρνουμε θελουμε δεν θελουμε..εγω 28 εβδομαδα +3....

Εσυ εισαι εγκυος -μοντελο!!!! θα βγεις απο ττην κλινικη κ δν θα φαινεσαι οτι γεννησες!

  • Χαχα 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

 χαχαχαχ ακριβως! κ να πω οτι τρωω ποσοτητες? οχι , τρωω λιγοτερο απο πριν .. Δεν περιαζει , ας γεννησουμε με το καλο κ θ αφυγουν παλι τα κιλα!

 

Εσυ εισαι εγκυος -μοντελο!!!! θα βγεις απο ττην κλινικη κ δν θα φαινεσαι οτι γεννησες!

Εγω ειδικα τωρα που κανω διατροφη τρωω μετρημενες θερμιδες και σιγουρα λιγοτερες απ οσες ετρωγα πριν... fofi  6 εβδομαδων ημουν ηδη συν τρια κιλα, σημειωτεον ειχα απιστευτες ναυτιες απο την 6η εως και την 18η βδομαδα και δεν μπορουσα να φαω σχεδον τιποτα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...